Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 minutes ago, stafftw said:

Και εγω την εχω αυτη την απορια, χρειαζεται να τα παρουμε με τη σειρα τα Gears?Ενταξει οχι πως θα ειναι δυσκολο τα εχει ολα,αλλα ειναι χρονοβορο

Αν εχω καταλάβει σωστά! Χρονολογικά το 4 προηγείται του 3, αλλα δεν εχω ψαχτεί παραπάνω για να μην κάνω spoil :P Υπάρχουν αρκετά βίντεο που κάνουν recap το 1--3 ή 1-5.

Να τα πάρω με την σειρά δεν... είδα κάποια gameplay και μου έκανε το click να του δώσω μια ευκαιρία. Στο xbox one s θα παίζουν αξιοπρεπώς ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, VaggD είπε

Αν εχω καταλάβει σωστά! Χρονολογικά το 4 προηγείται του 3, αλλα δεν εχω ψαχτεί παραπάνω για να μην κάνω spoil :P Υπάρχουν αρκετά βίντεο που κάνουν recap το 1--3 ή 1-5.

Να τα πάρω με την σειρά δεν... είδα κάποια gameplay και μου έκανε το click να του δώσω μια ευκαιρία. Στο xbox one s θα παίζουν αξιοπρεπώς ?

Αν και τα έπαιξα όλα με τη σειρά 1-5, αν τα έπαιζα τώρα θα τα πήγαινα 1-4-5. Αλλιώς αν κάποιος θέλει να τα παίξει όλα ας παίξει 2-3 που είναι παλιότερα και πιο παρωχημενα σρ γραφικά και μετά τα υπόλοιπα. Το 1 το είχαν κάνει remaster το 2015 αν θυμάμαι καλά και παίζεται πολύ ευχάριστα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 minutes ago, kostiger said:

Mε τη σειρα να τα πατε ιδανικα.

 

19 minutes ago, Tigio13 said:

Αν και τα έπαιξα όλα με τη σειρά 1-5, αν τα έπαιζα τώρα θα τα πήγαινα 1-4-5. Αλλιώς αν κάποιος θέλει να τα παίξει όλα ας παίξει 2-3 που είναι παλιότερα και πιο παρωχημενα σρ γραφικά και μετά τα υπόλοιπα. Το 1 το είχαν κάνει remaster το 2015 αν θυμάμαι καλά και παίζεται πολύ ευχάριστα. 

Τώρα με covid-19 προσπαθώ να παίξω οσα περισσότερα οποτε  gears 4 or 5 ?

 

btw.. Σε κάποια παιχνίδια όπως QB είχα κάποια μικρά lag(σπανια) εκεί που κολλούσε συχνά ηταν στην αναπαραγωγή των βίντεο ειδικά όταν έκανα forward, και σε κάποια indies έχω παρατηρήσει μικρά κολλήματα. Σε 3Α games (GTA V, Forza, Tomb) όλα είναι άψογα εκτός απο τα loading times :P

Είναι γενικά θέματα αυτα η μονο σε έμενα ?

Επεξ/σία από VaggD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, VaggD είπε

Τώρα με covid-19 προσπαθώ να παίξω οσα περισσότερα οποτε  gears 4 or 5 ?

btw.. Σε κάποια παιχνίδια όπως QB είχα κάποια μικρά lag(σπανια) εκεί που κολλούσε συχνά ηταν στην αναπαραγωγή των βίντεο ειδικά όταν έκανα forward,  αλλα και σε κάποια indies έχω παρατηρήσει μικρά κολλήματα, σε 3Α games (GTA V, Forza, Tomb) όλα είναι άψογα εκτός απο τα loading times :P Είναι γενικά θέματα αυτα η μονο σε έμενα ?

Εγώ σε farcry 5 και forza 3 που παίζω δεν έχω κάποιο πρόβλημα. 

Για μένα σου είπα βάλε και το gears 1 ultimate μαζί με το 4-5. Δες κάνα βιντεακι yt και επίλεξε ποιο θα βάλεις να παίξεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, Tigio13 said:

Εγώ σε farcry 5 και forza 3 που παίζω δεν έχω κάποιο πρόβλημα. 

Για μένα σου είπα βάλε και το gears 1 ultimate μαζί με το 4-5. Δες κάνα βιντεακι yt και επίλεξε ποιο θα βάλεις να παίξεις. 

Όποτε το main timeline ειναι 1-4-5  ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, VaggD said:

Όποτε το main timeline ειναι 1-4-5  ?

Όλα είναι μέρος της κεντρικής ιστορίας. 

Το Judgment είναι spin off ομως συμπληρώνει και αυτό κομμάτια που λείπουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα! Λοιπόν, παιδια θέλω τη βοήθειά σας, θα το εκτιμούσα απεριόριστα.

Ξέχασα να πάρω από το σπίτι μου το καλώδιο τροφοδοσίας του xbox one x καθώς και το  hdmi. Λογω απαγορεύσεων κορονοιου δεν μπορώ να μετακινήθω ξανά στο σπίτι μου μέχρι τουλάχιστον την λήξη της απαγόρευσης σε 1-2 μήνες. Υπάρχει κάποια λύση να παραγγείλω αλλα απο καποιο καταστημα?

 

Υ.Γ. ξερω ξερω, πιο χαζος και απο τα κουνουπιδια αλλα αυτό είναι αλλο θεμα 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το judgment είναι αυτό που αλλάζεις πίστες και σου έρχονται εχθροί κατά κύματα? Αν ναι πρέπει να το έπαιξα καμιά ώρα πριν το απεγκαταστησω. Δεν με τράβηξε να το παίξω παραπάνω. 

Vaggd τώρα που το σκέφτομαι σίγουρα μην παίξεις το 5 1ο γιατί έχει κάποιους περισσότερους μηχανισμούς από τα προηγούμενα και λογικά αν πας να παίξεις μετά κάποιο άλλο θα σου λείψουν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα με την σειρά. Το 2 και το 3 είναι μακράν τα αγαπημένα μου Gears τώρα εσύ κάνεις ότι θες. Το 4 για μένα ήταν το χειρότερο χωρίς να σημαίνει ότι δεν είναι καλό. Το Judgment δεν χρειάζεται να το παίξεις καν δεν χάνεις κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, perrricles είπε

Καλησπέρα στην παρέα! Λοιπόν, παιδια θέλω τη βοήθειά σας, θα το εκτιμούσα απεριόριστα.

Ξέχασα να πάρω από το σπίτι μου το καλώδιο τροφοδοσίας του xbox one x καθώς και το  hdmi. Λογω απαγορεύσεων κορονοιου δεν μπορώ να μετακινήθω ξανά στο σπίτι μου μέχρι τουλάχιστον την λήξη της απαγόρευσης σε 1-2 μήνες. Υπάρχει κάποια λύση να παραγγείλω αλλα απο καποιο καταστημα?

Υ.Γ. ξερω ξερω, πιο χαζος και απο τα κουνουπιδια αλλα αυτό είναι αλλο θεμα 😅

8αράκι power cable θα ζητήσεις και ένα hdmi καλώδιο - και μιας και θα αγοράσεις που θα αγοράσεις ζήτα το 2ο να είναι high-speed ανεξάρτητα την τηλεόραση που θα το συνδέσεις. Θα σου μείνει.

Πιθανότατα να έχεις στο σπίτι ήδη ένα.

2m Euro 2 Pin Power Plug Lead to IEC C7 (Figure 8) Cable 2 Metre ...

 

Απλά πρόσεξε να είναι 200~240v και fuse από 5Α, όπως το "μαμά".

Επεξ/σία από Virus_X
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Virus_X είπε

8αράκι power cable θα ζητήσεις και ένα hdmi καλώδιο - και μιας και θα αγοράσεις που θα αγοράσεις ζήτα το 2ο να είναι high-speed ανεξάρτητα την τηλεόραση που θα το συνδέσεις. Θα σου μείνει.

Πιθανότατα να έχεις στο σπίτι ήδη ένα.

2m Euro 2 Pin Power Plug Lead to IEC C7 (Figure 8) Cable 2 Metre ...

Απλά πρόσεξε να είναι 200~240v και fuse από 5Α, όπως το "μαμά".

Σε ευχαριστώ παρα πολύ για την απάντηση φίλε μου. Σε ενα γρηγορο ψάξιμο βρήκα το καλώδιο του ps2 που φαινομενικά ταιριάζει αλλα γραφει ~250v και 2,5A. Να μην το επιχειρήσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, perrricles είπε

Σε ευχαριστώ παρα πολύ για την απάντηση φίλε μου. Σε ενα γρηγορο ψάξιμο βρήκα το καλώδιο του ps2 που φαινομενικά ταιριάζει αλλα γραφει ~250v και 2,5A. Να μην το επιχειρήσω?

Δεν θα πάθεις κάτι. Το πολύ πολύ να μην δουλεύει σωστά. Αλλά λόγω παλαιότητας προτίμησε ένα πιο καινούργιο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...