Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 minutes ago, kostiger said:

ΔΕΝ είναι, όταν το Sex ειναι προ των πυλών.. 

 

8 minutes ago, stafftw said:

Για εμενα δεν ειναι τοσο καλη αγορα αυτη τη στιγμη με τις νεες κονσολες να βγαινουν σε λιγο καιρο, ειδικα το x δεν το λες και φθηνο με 200 παραπανω θα παιρνεις (λογικα) τη νεα, εκτος αν γινει με καμια πατεντα φάση xbox all access που σου δινει δυνατοτητα αναβαθμισης ουσιαστικα, αλλα δεν ξερω ακομα για ποσο καιρο θα μπορεις να το εχεις. Η αληθεια ειναι πως δεν εχει συζητηθει αρκετα εδω μεσα,αληθεια το εχει κανει κανεις η το σκεφτεται;

https://www.xbox.com/en-US/xbox-all-access

Δεν ξέρουμε τιμή ακόμα για το Sex και τα παιχνίδια θα είναι κοινά για τουλάχιστον 2 χρόνια αφού κυκλοφορήσει η νέα κονσόλα. Εάν δεν κάνω λάθος το one x είναι σε προσφορά τώρα στα 300 ευρώ ενώ το one s γύρω στα 260 (το only digital είναι γύρω στα 200). Εγώ θα προτιμούσα να δώσω μια μικρή διαφορά και να πάω στο one X αν ντε και καλά έπρεπε να πάρω τώρα κονσόλα. Δεν διαφωνώ πάντως με κάποιον που θα επέλεγε να περιμένει για τις νέες κονσόλες.

Επεξ/σία από gRim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, kostiger είπε

Αν υπήρχε η δυνατότητα θα το εξεταζα σοβαρά, αλλα αυτά τα σχέδια είναι μόνο για το America.

Παντως εμενα με το gear 5 βγαζει οτι κανει delivery στον τ.κ. μου στην Ελλαδα από amazon (και στα αλλα ετσι λεει αλλα ειναι out of stock/unavailable)

1 λεπτό πριν, gRim είπε

Δεν ξέρουμε τιμή ακόμα για το Sex και τα παιχνίδια θα είναι κοινά για τουλάχιστον 2 χρόνια αφού κυκλοφορήσει η νέα κονσόλα. Εάν δεν κάνω λάθος το one x είναι σε προσφορά τώρα στα 300 ευρώ ενώ το one s γύρω στα 260 (το only digital είναι γύρω στα 200). Εγώ θα προτιμούσα να δώσω μια μικρή διαφορά και να πάω στο one X αν ντε και καλά έπρεπε να πάρω τώρα κονσόλα. Δεν διαφωνώ πάντως με κάποιον θα επίλεγε να περιμένει για τις νέες κονσόλες αλλά εγώ δεν θα μπορούσα να περιμένω τόσους μήνες.

Ναι, δεν το συζητω, αν καιγεσαι δεν ειναι και κακη επιλογη, απλα εγραψα την αποψη μου για το timing (και το one s all digital πριν 3 μηνες εκανε 99€)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, gRim είπε

Δεν ξέρουμε τιμή ακόμα για το Sex και τα παιχνίδια θα είναι κοινά για τουλάχιστον 2 χρόνια αφού κυκλοφορήσει η νέα κονσόλα. Εάν δεν κάνω λάθος το one x είναι σε προσφορά τώρα στα 300 ευρώ γύρω στα 260 (το only digital είναι γύρω στα 200). Εγώ θα προτιμούσα να δώσω μια μικρή διαφορά και να πάω στο one X αν ντε και καλά έπρεπε να πάρω τώρα κονσόλα. Δεν διαφωνώ πάντως με κάποιον θα επίλεγε να περιμένει για τις νέες κονσόλες αλλά εγώ δεν θα μπορούσα να περιμένω τόσους μήνες.

Το απλό δεν θα πρεπε να ναι καν επιλογη κατα τη γνωμη μου με τοσο μικρη χρηματικη διαφορα.  Αντιστοιχα ο Σπενσερ υπονοησε ευελιξια στην τιμη. Παμε για 500. Εαν επαληθευτω, τοτε για ενα 200αρι εγω θα προτιμούσα να πάρω το πανίσχυρο νεο μηχανακι..

Επεξ/σία από kostiger
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, kostiger said:

Το απλό δεν θα πρεπε να ναι καν επιλογη κατα τη γνωμη με τοσο μικρη χρημστικη διαφορα.  Αντιστοιχα ο Σπενσερ υπονοησε ευελιξια στην τιμη. Παμε για 500. Εαν επαληθευτω, τοτε για ενα 200αρι εγω θα προτιμούσα να πάρω το νέο πανίσχυρο νέο μηχανακι..

Συμφωνούμε! Εγώ νόμιζα ότι το δίλημμα ήταν ανάμεσα σε one s και x για αυτό είπα ότι είναι αμαρτία να μην δώσει κάποιος τη διαφορά να πάει στο X. Το series X είναι άλλη ιστορία και σε 8-9 μήνες πολλά αλλάζουν...μπορεί τότε να δεις το one x κανένα 200αρι..ποιος ξέρει..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, gRim είπε

Συμφωνούμε! Εγώ νόμιζα ότι το δίλημμα ήταν ανάμεσα σε one s και x για αυτό είπα ότι είναι αμαρτία να μην δώσει κάποιος τη διαφορά να πάει στο X. Το series X είναι άλλη ιστορία και σε 8-9 μήνες πολλά αλλάζουν...μπορεί τότε να δεις το one x κανένα 200αρι..ποιος ξέρει..

Μπορεί εσυ να εχεις δικιο κι εγω να τοποθετηθηκα επί λανθασμένης βάσης.

Σε κάθε περίπτωση μπορει και να βοήθησε αυτη η μινι αναλυση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, stafftw είπε

Παντως εμενα με το gear 5 βγαζει οτι κανει delivery στον τ.κ. μου στην Ελλαδα από amazon (και στα αλλα ετσι λεει αλλα ειναι out of stock/unavailable)

Ναι, δεν το συζητω, αν καιγεσαι δεν ειναι και κακη επιλογη, απλα εγραψα την αποψη μου για το timing (και το one s all digital πριν 3 μηνες εκανε 99€)

Για να απαντησω στον εαυτο μου, προσπαθησα να το προχωρησω και δε με αφηνει να το αγορασω ( xbox one x gear 5 bundle κοκ) και στα s και s ad μου βγαζει does not ship to your address, δεν ξερω τι παιζει θα το ψαξω ομως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορεί να κάνει την εκπλήξει να δώσει πρώτα το  lockhart....

Πραγματικά ανυπόμονο για last camp fire και grounded

Επεξ/σία από VaggD
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Liakos10 είπε

Θέλω να πάρω δεύτερο controller για το xbox one αλλά θέλω να δουλεύει ασύρματα και στο pc. Ποιο πρέπει να πάρω ακριβώς;

https://www.skroutz.gr/s/14446685/Microsoft-Xbox-One-Wireless-Controller-for-Windows-2018.html?from=account_favorites

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Liakos10 είπε

Θέλω να πάρω δεύτερο controller για το xbox one αλλά θέλω να δουλεύει ασύρματα και στο pc. Ποιο πρέπει να πάρω ακριβώς;

Δεν παίζει ρόλο το κοντρολ.

Αυτό θες https://www.skroutz.gr/s/8060746/Microsoft-XBOX-ONE-Wireless-Adapter-for-Windows.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, kostiger είπε

Αν πάρω αυτό θα μπορώ να χρησιμοποιήσω το στικάκι και στο παλιό controller;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Liakos10 είπε

Αν πάρω αυτό θα μπορώ να χρησιμοποιήσω το στικάκι και στο παλιό controller;

Ναι. Και συνδεονται ταυτοχρονα μινιμουμ 2 χειριστηρια.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Journey to the Savage Planet  έρχεται στο game pass  9/4 και φαίνεται να είναι διασκεδαστικό.

Σκέφτομαι να δώσω μια ευκαιρία στο gears.. να ξεκινήσω με το 4 ή να πάω κατευθείαν στο 5 ?

Επεξ/σία από VaggD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, VaggD είπε

Το Journey to the Savage Planet  έρχεται στο game pass  9/4 και φαίνεται να είναι διασκεδαστικό.

Σκέφτομαι να δώσω μια ευκαιρία στο gears.. να ξεκινήσω με το 4 ή να πάω κατευθείαν στο 5 ?

Και εγω την εχω αυτη την απορια, χρειαζεται να τα παρουμε με τη σειρα τα Gears?Ενταξει οχι πως θα ειναι δυσκολο τα εχει ολα,αλλα ειναι χρονοβορο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...