Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, for4 είπε

α πάλι καλά γιατί το είχα παρατήσει από προχθές μετά από κανά 2 ώρες παιξίματος γιατί απλά δεν παιζόταν αυτό το πράγμα. Γρήγορα βγήκε πάντως το update. Στο μεταξύ στο μυαλό μου οι κονσόλες ήταν πάντα το βάζω το δισκάκι και παίζει και μηδέν προβλήματα. Πλέον βλέπω είναι σαν τα pc, με bugs, updates κλπ κλπ....άλλοι καιροί τότε...

Βλέπω έβγαλε το blinx, το έπαιζα τότε στο αρχικό xbox του άδερφου μου. Πολύ καλό παιχνίδι. Θα ήθελα ένα remake/sequel.

Αυτό που είχες στο μυαλό έχει σταματήσει να υφισταται εδώ και 15 χρόνια. Από εποχή x360/PS3. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παιχνίδια στο X παίζουν πολύ καλύτερα. Καμία σχέση με το S (έχω και τς δύο κονσόλες). Ειδικά αν έχει κάποιος τηλεόραση 4Κ. 

Όσον αφορά κάποιο ειδικό patch ή update, προφανώς και έγιναν κάποια τις πρώτες μέρες, απλά δεν διευκρινίζει σε τι χρησιμεύουν ακριβώς. Απλά σε ειδοποιεί ότι η κονσόλα θα πάρει update. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βασικά φορτώνουν και πολύ γρηγορότερα εκτός από τα λοιπά bells and whistles, μιας και μέρος της ram χρησιμοποιείται προς τούτο.

 

https://www.windowscentral.com/xbox-one-x-loading-times

 

https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2017-microsoft-xbox-one-x-review_1

Αναφορά σε κείμενο

 

In terms of loading times, we saw an extended Witcher 3 load drop from one minute 45 seconds to just 45 seconds - remarkably, Xbox One X shaved off an entire minute. A fast travel jump in the same game also saw loading times drop from 45 seconds on a base Xbox One to just 19 on Xbox One X. The same game also benefitted from an immensely improved visual presentation owing to two factors: that 16x texture filtering boost and fully utilising dynamic resolution scaling. In prior Witcher 3 testing, the title always seemed to resolve to 900p and we could never shift that pixel count - but even without its upcoming X-enhanced patch installed (we're still waiting for that), the new console delivered a locked 1080p.

 

 

Επεξ/σία από Virus_X
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, tolstoy είπε

Τα παιχνίδια στο X παίζουν πολύ καλύτερα. Καμία σχέση με το S (έχω και τς δύο κονσόλες). Ειδικά αν έχει κάποιος τηλεόραση 4Κ. 

Όσον αφορά κάποιο ειδικό patch ή update, προφανώς και έγιναν κάποια τις πρώτες μέρες, απλά δεν διευκρινίζει σε τι χρησιμεύουν ακριβώς. Απλά σε ειδοποιεί ότι η κονσόλα θα πάρει update. 

εχω 4k την εχω πληρωσει 2.000 2006 μοντελο, αξιζει να παω στο x ? η το s ειναι οκ

Επεξ/σία από selin323
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, selin323 είπε

εχω 4k την εχω πληρωσει 2.000 2006 μοντελο, αξιζει να παω στο x ? η το s ειναι οκ

Πιστεύεις ότι η τιμή είναι κάποιο ειδικό χαρακτηριστικό και την αναφέρεις; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Πιστεύεις ότι η τιμή είναι κάποιο ειδικό χαρακτηριστικό και την αναφέρεις; 

Αυτό σου κάνει εντύπωση και όχι η 4K TV του 2006?

 

 

26 years have past? - Imgflip

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, red1 said:

Oλα καλά φίλε, αύριο θα στείλω το joypad για αλλαγή, ήμουν εκτός εγγύησης για 6 μέρες αλλά με εξυπηρέτησε ο άνθρωπος του support.
Ο Κutaragi και ο Hirai μου έστειλαν μήνυμα επίσης και μου είπαν πως συγχωρούν τις όποιες αμαρτίες/ύβρεις μου

Eυχαριστώ Βar, σου χρωστάω μπύρα/aperitivo  σύντροφε ;) 

 

Μπράβο ρε φίλε! Πολύ χαίρομαι! Εύχομαι να στο γυρίσουν σύντομα! 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, selin323 είπε

απολυτα δεν ειναι των 300 ευρω 

Φανταζομαι δεν εννοουσες 2006 αλλα 2016, και παλι, εγω το 2006 ειχα δωσει 3000 για pc και τωρα δεν τρεχει ουτε gifakia, προχωραει η τεχνολογια ραγδαια,καλα φυσικα δε θα ειναι και κακη απαραιτητα, αλλα πιστευω οτι αν ειναι του 2006 θα ειναι αντιστοιχη (η λιγο χειροτερη) από μια των 300€ σημερα, επίσης καλο θα ηταν να αναφερομαστε και σε μοντελα, καλα λενε οι συμφορουμιτες, η τιμη δεν υποδεικνυει τιποτα πλεον, υπαρχουν και vfm προτασεις και "πεταμενα" λεφτα στην αγορα (ειχα παρει και 3d τηλεοραση το 2010 και ακομα το μετανιωνω που εχω δει μονο 2 ταινιες και 1 τσοντα 😋 γιατι ηταν τραγικο το 3d).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, stafftw said:

Φανταζομαι δεν εννοουσες 2006 αλλα 2016, και παλι, εγω το 2006 ειχα δωσει 3000 για pc και τωρα δεν τρεχει ουτε gifakia, προχωραει η τεχνολογια ραγδαια,καλα φυσικα δε θα ειναι και κακη απαραιτητα, αλλα πιστευω οτι αν ειναι του 2006 θα ειναι αντιστοιχη (η λιγο χειροτερη) από μια των 300€ σημερα, επίσης καλο θα ηταν να αναφερομαστε και σε μοντελα, καλα λενε οι συμφορουμιτες, η τιμη δεν υποδεικνυει τιποτα πλεον, υπαρχουν και vfm προτασεις και "πεταμενα" λεφτα στην αγορα (ειχα παρει και 3d τηλεοραση το 2010 και ακομα το μετανιωνω που εχω δει μονο 2 ταινιες και 1 τσοντα 😋 γιατι ηταν τραγικο το 3d).

Και καλή 4k να μην έχει αμαρτία δεν είναι να μην πάρει το one Χ ειδικά στην τιμή που έχει τώρα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, gRim είπε

Και καλή 4k να μην έχει αμαρτία δεν είναι να μην πάρει το one Χ ειδικά στην τιμή που έχει τώρα;

ΔΕΝ είναι, όταν το Sex ειναι προ των πυλών.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, gRim είπε

Και καλή 4k να μην έχει αμαρτία δεν είναι να μην πάρει το one Χ ειδικά στην τιμή που έχει τώρα;

Για εμενα δεν ειναι τοσο καλη αγορα αυτη τη στιγμη με τις νεες κονσολες να βγαινουν σε λιγο καιρο, ειδικα το x δεν το λες και φθηνο με 200 παραπανω θα παιρνεις (λογικα) τη νεα, εκτος αν γινει με καμια πατεντα φάση xbox all access που σου δινει δυνατοτητα αναβαθμισης ουσιαστικα, αλλα δεν ξερω ακομα για ποσο καιρο θα μπορεις να το εχεις. Η αληθεια ειναι πως δεν εχει συζητηθει αρκετα εδω μεσα,αληθεια το εχει κανει κανεις η το σκεφτεται;

https://www.xbox.com/en-US/xbox-all-access

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, stafftw είπε

Για εμενα δεν ειναι τοσο καλη αγορα αυτη τη στιγμη με τις νεες κονσολες να βγαινουν σε λιγο καιρο, ειδικα το x δεν το λες και φθηνο με 200 παραπανω θα παιρνεις (λογικα) τη νεα, εκτος αν γινει με καμια πατεντα φάση xbox all access που σου δινει δυνατοτητα αναβαθμισης ουσιαστικα, αλλα δεν ξερω ακομα για ποσο καιρο θα μπορεις να το εχεις. Η αληθεια ειναι πως δεν εχει συζητηθει αρκετα εδω μεσα,αληθεια το εχει κανει κανεις η το σκεφτεται;

https://www.xbox.com/en-US/xbox-all-access

Αν υπήρχε η δυνατότητα θα το εξεταζα σοβαρά, αλλα αυτά τα σχέδια είναι μόνο για το America.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...