Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, dr_thodt είπε

Ενταξει δεν ειμαι κ κανενας γνωστης στα θεματα hw ουτε προγραμματιστης αλλα δεν καταλαβαινω πως καποιος μπορει να συγκρινει τις ESRAM/DDR3 του One ή τη σπαστη μνημη του PS3 με την μνημη του Series X, επισης δεν μπορω να καταλαβω γιατι τα μεταβαλλομενα clocks στη καρτα του PS5 ειναι πλεονεκτημα ενω εχει λιγοτερα CU's ειδικα εφοσον δεν ξερουμε σε ποιες συχνοτητες θα ειναι ο μεσος ορος λειτουργιας. Δεν αμφιβαλλω οτι η μνημη του Series X ισως αποδειχθει μπουκαλα σε συγκεκριμενες λειτουργιες αλλα οι συγκρισεις με το PS3 και το Xbox One μου φαινονται λιγο υπερβολικες....εκτος κ αν η MS εχει τραγικα dev tools διαθεσιμα αυτη τη στιγμη και δημιουργει προβλημα στην αναπτυξη και απο εκει το οποιο θεωρω οτι ειναι ψιλοαπιθανο ειδικα μετα το μαθημα που της εγινε παθημα με τα πρωιμα προβληματικα dev tools του One στην αρχη της γενιας.

Επισης παιχνιδια με εκπληκτικο τεχνικο τομεα βγαζουν και οι 1st parties αλλα και οι 3rd parties. To καθε παιχνιδι ειναι κ μια ξεχωριστη περιπτωση και το καθενα δινει εμφαση σε αλλα σημεια π.χ. η μεγαλη πλειοψηφια των exclusives της Sony τρεχει στα 30fps με αναλυση ταβανι τα 1440p στο Pro, τα 30fps ειδικα δινουν την ανεση στα στουντιο της να πουσαρουν το οπτικο κομματι πραγμα που τραβαει πολυ περισσοτερο τα βλεμματα των casual παιχτων απο οτι τα 60fps. Eκτος αυτου αλλα πραγματα που παιζουν ρολο ειναι το ποσο πολυπλοκη ειναι η γεωμετρια, εχθροι ταυτοχρονα στην οθονη, ΑΙ ρουτινες, κλιμακα, physics, αναλυση κ.λ.π. Δεν μπορει να υπαρξει ξεκαθαρος "νικητης" ποτε στο τεχνικο τομεα (εκτος κ αν εισαι το Crysis) γιατι πολυ απλα δεν υπαρχει παιχνιδι που να κανει τα παντα τελεια, καθε περιπτωση εχει τα δυνατα κ αδυνατα σημεια της, ειτε αυτο λεγεται God of War, Gears 5, REmake 2, DOOM Eternal ή RDR2.

Ε δεν καταλαβαίνεις και εσύ γιατί; Επειδή το PS5 είναι πιο δυνατό και το XBOX παρωχημένο με δύσκολο προγραμματισμό που έχει ακόμα το δύσκολο direct X!!! 1!1!1!

Μία συνέντευξη επιπέδου Σεφερλη. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα.Θα ηθελα μια βοηθεια.Απο το xbox one s περασα στο Χ

Αφου μετεφερα ολα τα παιχνιδια στον εξωτερικο σκληρο,μετα τον εβαλα απο την αρχη στο Χ και μετα το στησιμο της κονσολας μου εμφανησε κανονικα ολα τα παιχνιδια που ειχα.Ηθελα λοιπον να ρωτησω το εξης...Tα παιχνιδια που ειναι Xbox one X enchanced ειναι μεγαλυτερα σε μεγεθος;Πχ τα δικα μου τα βλεπω στο ιδιο μεγαθος με πριν...Θα επρεπε να παρουν καποιο επιπλεον update με περισσοτερα gb η απλα παιρνουν ενα πατσακι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Tigio13 said:

https://www.xbox365.gr/news/diathesimo-to-megalo-update-tou-ori-and-the-will-of-the-wisps-pou-diorthonei-arketa-provlimata/

Πως το παίξατε ρε παιδιά? Βαρέθηκα να διαβάζω διορθώσεις... 

αστα να πάνε... το παιχνιδι σήμερα δεν έχει καμία σχέση με αυτό που έπαιξα την μέρα που βγήκε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, sotirisl είπε

αστα να πάνε... το παιχνιδι σήμερα δεν έχει καμία σχέση με αυτό που έπαιξα την μέρα που βγήκε...

α πάλι καλά γιατί το είχα παρατήσει από προχθές μετά από κανά 2 ώρες παιξίματος γιατί απλά δεν παιζόταν αυτό το πράγμα. Γρήγορα βγήκε πάντως το update. Στο μεταξύ στο μυαλό μου οι κονσόλες ήταν πάντα το βάζω το δισκάκι και παίζει και μηδέν προβλήματα. Πλέον βλέπω είναι σαν τα pc, με bugs, updates κλπ κλπ....άλλοι καιροί τότε...

 

Βλέπω έβγαλε το blinx, το έπαιζα τότε στο αρχικό xbox του άδερφου μου. Πολύ καλό παιχνίδι. Θα ήθελα ένα remake/sequel.

Επεξ/σία από for4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mr_Terror είπε

θα σου κατεβασει το απαραιτητο update.

Ειναι μεγαλο update?Γιατι δεν κατεβασε κατι.Το μονο που ειδα,ειναι οταν ξεκινας ενα παιχνιδι,που εγραφε κατι και καλα ετοιμαζει το παιχνιδι να ξεκινησει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι συνηθως ειναι μεγαλα τα update.Περιμενε να σου απαντησει καποιο παιδι που εχει το Χ.Αν τα λεω καλα για το update παιζει ρολο αν εχεις 4κ Tv.Βλεπει η κονσολα οτι εχεις 4κ αναλυση και κατεβαζει το απαραιτητο πατσακι.Περιμενε ομως να σου απαντησει και αλλος που εχει το Χ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Ναι συνηθως ειναι μεγαλα τα update.Περιμενε να σου απαντησει καποιο παιδι που εχει το Χ.Αν τα λεω καλα για το update παιζει ρολο αν εχεις 4κ Tv.Βλεπει η κονσολα οτι εχεις 4κ αναλυση και κατεβαζει το απαραιτητο πατσακι.Περιμενε ομως να σου απαντησει και αλλος που εχει το Χ.

Εμενα προσωπικα μεγαλο update δεν εκανε σε παιχνιδι.Βλεπει οτι ειναι 4Κ η τηλεοραση αλλα update δεν ειδα σε παιχνιδι,του στυλ να  κατεβαζει καποια gb παραπανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, john1080 είπε

Καλησπερα.Θα ηθελα μια βοηθεια.Απο το xbox one s περασα στο Χ

Αφου μετεφερα ολα τα παιχνιδια στον εξωτερικο σκληρο,μετα τον εβαλα απο την αρχη στο Χ και μετα το στησιμο της κονσολας μου εμφανησε κανονικα ολα τα παιχνιδια που ειχα.Ηθελα λοιπον να ρωτησω το εξης...Tα παιχνιδια που ειναι Xbox one X enchanced ειναι μεγαλυτερα σε μεγεθος;Πχ τα δικα μου τα βλεπω στο ιδιο μεγαθος με πριν...Θα επρεπε να παρουν καποιο επιπλεον update με περισσοτερα gb η απλα παιρνουν ενα πατσακι;

Bασικα οι servers βλεπουν οτι εχεις X κονσολα κ το μηχανημα κατεβαζει τα απαραιτητα patches (ειτε εχεις 4κ τηλεοραση ειτε 1080p αυτο δεν παιζει ρολο) χωρις να χρειαστει να κανεις εσυ κατι. Αν τα παιχνιδια δεν εχουν ζητησει καποιο update παει να πει οτι τα αρχεια ηταν ηδη Χ enhanced ready (σε οποια παιχνιδια φυσικα κατι τετοιο ειναι διαθεσιμο).

Επεξ/σία από dr_thodt
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, dr_thodt είπε

Bασικα οι servers βλεπουν οτι εχεις X κονσολα κ το μηχανημα κατεβαζει τα απαραιτητα patches (ειτε εχεις 4κ τηλεοραση ειτε 1080p αυτο δεν παιζει ρολο) χωρις να χρειαστει να κανεις εσυ κατι. Αν τα παιχνιδια δεν εχουν ζητησει καποιο update παει να πει οτι τα αρχεια ηταν ηδη Χ enhanced ready (σε οποια παιχνιδια φυσικα κατι τετοιο ειναι διαθεσιμο).

Εγω πιστευα απο αυτα που ακουγα οτι ενα παιχνιδι που ειναι enhanced θα ηταν καποια gb παραπανω και θα επρεπε να κατεβασεις παραπανω gb για δεις καποια ουσιαστικη διαφορα στο 4Κ.Απο την αλλη διαβασα οτι απλα ειναι ενα patch σε καποια παιχνιδια,αυτο που λες και εσυ δηλαδη

Επεξ/σία από john1080
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, barman_ είπε

@red1 έχεις νεότερα τελικά η κλαις τη μοίρα σου? 😁

Oλα καλά φίλε, αύριο θα στείλω το joypad για αλλαγή, ήμουν εκτός εγγύησης για 6 μέρες αλλά με εξυπηρέτησε ο άνθρωπος του support.
Ο Κutaragi και ο Hirai μου έστειλαν μήνυμα επίσης και μου είπαν πως συγχωρούν τις όποιες αμαρτίες/ύβρεις μου

Eυχαριστώ Βar, σου χρωστάω μπύρα/aperitivo  σύντροφε ;) 

 

Επεξ/σία από red1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...