Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, kostiger είπε

Εχω στειλει χειριστηριο εντος εγγυησης στην Τσεχια τις παλιες καλες προ καραντινας εποχες. Τακτοποιηθηκε η υποθεση, μου εστειλαν νεο. Η ολη διαδικασια ομως διηρκεσε 25 ημερες. Τοτε. Σημερα;

Δεν θα το εστελνα ποτε. Παρε ενα μεταχειρισμενο, κανε τη συγκριση και ειτε πουλησε το, ειτε κρατησε το μεχρι να σου επιστραφει το αρχικο. Τι να σου κανω Πατρα-Σαλονικα ειναι μεγαλη η αποσταση. Σε αλλη περιπτωση θα σου εφερνα ενα δικο μου για το απαιτουμενο τεστ.

Kosti, δεν φεύγουν για MS Αθήνας όμως πλέον τα εξαρτήματα για επισκευή/αντικατάσταση ? 25 μέρες ? Παλιές, καλές εποχές Χ360 RROD για Γερμανία μου θύμισες ρε μπαγάσα :D 
Ο ήχος που περιγράφω είναι αυτός (η κάμερα του τύπου δεν το πιάνει καλά όμως, θέλει να ανεβάσεις την ένταση) :


Thanks ρε φίλε, το εκτιμώ και το Γξέρεισζ  - Kερνάω βόλτα Panigale αμα λάχει όταν ανέβεις (και μου φέρεις και ενα joypad για δοκιμή 😁)

4 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Έχετε δοκιμάσει οποιαδήποτε μάρκα πληκτρολογίου - ποντικιού ασύρματου ή ενσύρματου στη κονσόλα να δείτε αν τα δέχεται?

Δεν μιλάω για να παίζει παιχνίδια, κάτι που θα ήταν ακόμα καλύτερα αν γινόταν, αλλά αν μπορείς να πλοηγηθείς στο μενού της κονσόλας και να στείλεις γραπτά μηνύματα.

Χθες βράδυ φίλε δοκίμασα μηνυμα με ενα wireless πληκτρολόγιο της logitech, ολα OK ;) 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, red1 είπε

Kosti, δεν φεύγουν για MS Αθήνας όμως πλέον τα εξαρτήματα για επισκευή/αντικατάσταση ? 25 μέρες ? Παλιές, καλές εποχές Χ360 RROD για Γερμανία μου θύμισες ρε μπαγάσα :D 
Ο ήχος που περιγράφω είναι αυτός (η κάμερα του τύπου δεν το πιάνει καλά όμως, θέλει να ανεβάσεις την ένταση) :


Thanks ρε φίλε, το εκτιμώ και το Γξέρεισζ  - Kερνάω βόλτα Panigale αμα λάχει όταν ανέβεις (και μου φέρεις και ενα joypad για δοκιμή 😁)

Τη βγαζουμε δεν τη βγαζουμε μεχρι τα Γιαννενα. Τοσο ο Τιγρης, οσο (κυριως) εγω. 😂

Εχει θεμα το χειριστηριο του τυπα και το δικο σου επακολουθως παντως, εφοσον κανει ετσι...

Επεξ/σία από kostiger
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 minutes ago, red1 said:

'Φχαριστώ Terror, το έκανα χθες βράδυ, καμία διαφορά όμως.
Το πιο εύκολο troubleshooting θα ηταν σύγκριση με αλλο χειριστήριο, ελα όμως που δεν έχω...

Τhanks για το tip 

που κοντα βρισκεσαι?μηπως σου δωσω το δικο μου

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, kostiger είπε

Τη βγαζουμε δεν τη βγαζουμε μεχρι τα Γιαννενα. Τοσο ο Τιγρης, οσο (κυριως) εγω. 😂

Εχει θεμα το χειριστηριο του τυπα και το δικο σου επακολουθως παντως, εφοσον κανει ετσι...

Γκαραντί φίλε ? Γμτ ρε, το τελευταίο πράμα που χρειαζόμουν τώρα είναι, τεσπα...
Αύριο θα πάρω ΜS Athens και βλέπουμε...

Θενξ αδερφέ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, red1 είπε

Γκαραντί φίλε ? Γμτ ρε, το τελευταίο πράμα που χρειαζόμουν τώρα είναι, τεσπα...
Αύριο θα πάρω ΜS Athens και βλέπουμε...

Θενξ αδερφέ 

Ηρθες στραβα στην παρεα λιγο ρε φιλε. Κριμα. Σιγουρα εχει θεμα. Στα δικα μου ποτε δεν εχω αντιμετωπισει κατι αντιστοιχο και πιστεψε με εχουν περασει πολλα απο τα χερια μου.

Στη διαθεση σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο store της ms υπαρχει ενα προγραμμα του τεσταρει το χειριστηριο.Κουμπια, μοχλους δονηση.

Κατεβασε το και δοκιμασε την δονηση να δεις πως λειτουργει εκτος παιχνιδιου.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Στο store της ms υπαρχει ενα προγραμμα του τεσταρει το χειριστηριο.Κουμπια, μοχλους δονηση.

Κατεβασε το και δοκιμασε την δονηση να δεις πως λειτουργει εκτος παιχνιδιου.

To δοκίμασα και αυτό φίλε (το ίδιο βιντεάκι του Vince είδα και εγώ) - το τρίξιμο είναι χάλια και εκεί Terror.
Πάμε για αλλαγή φίλε δυστυχώς (απ'ότι είπε και ο Kostiger)

YΓ: Nτάξια, είμαι σε chat support αυτή τη στιγμή και...ειναι σαν να είσαι στο Tinder, η ίδια (επαναλαμβανόμενη) κασέτα ένα πράμα 😁
 

Επεξ/σία από red1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει φοβερο σαπορτ η ms θα στο αλλαξει μην αγχωνεσαι.Απλα λογο της καταστασης μπορει να καθυστερησει η αλλαγη.Παρε αυριο ms ελας να το δρομολογησεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Εχει φοβερο σαπορτ η ms θα στο αλλαξει μην αγχωνεσαι.Απλα λογο της καταστασης μπορει να καθυστερησει η αλλαγη.Παρε αυριο ms ελας να το δρομολογησεις.

Terror, μπήκα τώρα εδώ, έβαλα serial number (γιατί η τύπισσα στο chat είναι αργή) και...δεν έχω εγγύηση ? 
https://beta.support.xbox.com/help/hardware-network/controller/controller-warranty

Mη μου πείτε, η 2ετής  εγγύηση που έρχεται με την κονσόλα δεν καλύπτει και το χειριστήριο να φανταστώ
Η εγγύηση μου ισχύει μέχρι την πρωτοχρονιά παρεμπιπτόντως,

Επεξ/σία από red1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, red1 said:

Terror, μπήκα τώρα εδώ, έβαλα serial number (γιατί η τύπισσα στο chat είναι αργή) και...δεν έχω εγγύηση ? 
https://beta.support.xbox.com/help/hardware-network/controller/controller-warranty

Mη μου πείτε, η 2ετής  εγγύηση που έρχεται με την κονσόλα δεν καλύπτει και το χειριστήριο να φανταστώ
Η εγγύηση μου ισχύει μέχρι την πρωτοχρονιά παρεμπιπτόντως,

νομιζω η εγγυηση ειναι για 6 μηνες για τα περιφερειακα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην απογοητευεσαι ακομα.ναι καπου γραφει 6 μηνες εγγυηση αλλα ms ειναι αυτη με καλο σαπορτ.Παρε τηλεφωνο μην ασχοληθεις με την ηλεκτρονικη φορμα για την επισκευη.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Mr_Terror είπε

Μην απογοητευεσαι ακομα.ναι καπου γραφει 6 μηνες εγγυηση αλλα ms ειναι αυτη με καλο σαπορτ.Παρε τηλεφωνο μην ασχοληθεις με την ηλεκτρονικη φορμα για την επισκευη.

Eγινε βρε Terror, ευχαριστώ για την e-ψυχολογική συμπαράσταση® φίλε 😁😁
Οταν κάνουμε τη μάζωξη μαζί με  @kostiger @d_gkal  @barman_ @Choutasοι μπύρες κερασμένες απο 'μένα.

Αυριο θα πάρω MS Hellas να δω τι θα γίνει.

Σας ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια μάγκες, είστε ωραίοι, τ'εκτιμώ...
 leo-dicaprio-toast-gif-2.gif

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένουμε ενημέρωση! Αν και μάλλον δε θα ασχοληθώ ιδιαίτερα (πάντως η μη χρήση δόνησης αυξάνει κατά πολύ τη διάρκεια μπαταρίας-δεν έχω μετρήσεις, αλλά είδα διάφορα!)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, d_gkal said:

Περιμένουμε ενημέρωση! Αν και μάλλον δε θα ασχοληθώ ιδιαίτερα (πάντως η μη χρήση δόνησης αυξάνει κατά πολύ τη διάρκεια μπαταρίας-δεν έχω μετρήσεις, αλλά είδα διάφορα!)

Εννοείται άσε που είναι κουραστικό κιόλας σβιν ντρρρρ κάθε τρεις και λίγο 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...