Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα με απλό adsl σέρνεται. Ευτυχώςπου είχα εγκατεστημένα αρκετά και περνάει η ώρα μου.

Παίζω Children of Morta συμπαθητικό αλλά νιώθω ότι αντιγράφει το Hyper light Drifter πάρα πολύ και το HLD ήταν καλύτερο σε ατμόσφαιρα και gameplay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απλά να αναφέρω από προσωπική πείρα ότι αυτή η θήρα usb 3

3e39c21fd8c8172cd3254f9ea30a9e2c.jpg

είναι τρομερά, μα τρομερά ευπαθείς και χαλάει τρομερά εύκολα.

 

Θα πρότεινα βρείτε μια θήκη που να έχει μια θήρα σαν αυτή:

USB%203.0%20Male%20to%20Mini%20USB%203.0

ή την πιο κλασική type c.

 

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Απλά να αναφέρω από προσωπική πείρα ότι αυτή η θήρα usb 3

3e39c21fd8c8172cd3254f9ea30a9e2c.jpg

είναι τρομερά, μα τρομερά ευπαθείς και χαλάει τρομερά εύκολα.

Θα πρότεινα βρείτε μια θήκη που να έχει μια θήρα σαν αυτή:

USB%203.0%20Male%20to%20Mini%20USB%203.0

ή την πιο κλασική type c.

Το δεύτερο δεν είναι usb 3. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια χαρά usb3 είναι. 

Επειδή δεν έχεις δει εσύ αυτό το βύσμα σε usb3 δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει. 

Έχω ήδη 2 θήκες με αυτό το βύσμα usb3. 

Η διαφορά με την usb2 είναι ότι το μικρό βισμα αντί να έχει επαφές μόνο στο πάνω μέρος του βύσματος έχει και στο κάτω. 

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, mrvaggos είπε

Εγω να πω την αλήθεια δεν είδα διαφορά στο download που έχω 50αρα σύνδεση. Ίδιες ταχύτητες με πριν

Αυτό ενδέχεται για 2 λόγους : ο πρώτος ειναι ισως επειδή η 50άρα σου δεν κλειδώνει στα 50 (και εγώ ετσι ήμουν με την 50αρα που είχα, ήμουν στα 35-κάτι), ο δεύτερος επειδή, ίσως, το cap απο πλευράς MS πέφτει απο συγκεκριμένη ταχύτητα και μετά.
--------------------------------------------------


In other news : Μάγκες, αυτο το Plague Tale : innocence είναι ενα μικρό ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑ να πάρει, "ΑΑ" τίτλος που δεν έχει να ζηλέψει τίποτα απολύτως απο "ΑΑΑ".
Γραφικά (μηχανή γραφικών), καλλιτεχνική διεύθυνση, voice-overs (και στα Γαλλικά αλλά και στα Αγγλικά) και soundtrack όλα σε πολύ υψηλά επίπεδα...το soundtrack ιδίως...Θεέ μου τι soundtrack είναι αυτό, ε-ξ-α-ι-ρ-ε-τ-ι-κ-ό.


Η δε γενική ατμόσφαιρα του παιχνιδιού είναι τόσο παχιά που μπορείς να την κόψεις με μαχαίρι, όποιος γουστάρει story-driven παιχνίδια με (εξαιρετικά) καλή ατμόσφαιρα καλά θα κάνει να το παίξει.

Απίστευτα τίμιος τίτλος, thanks gamepass ! 
 

Επεξ/σία από red1
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, kpapageo1 είπε

@red1 Το τελείωσες; Και εγώ αυτή την άποψη είχα στην αρχή αλλά στο τέλος με ξενέρωσε άσχημα.

Oχι φίλε, στο 5ο κεφάλαιο είμαι - μη μου κάνεις spoilers ! :D 
Αυτη η καλλιτεχνική διεύθυνση πάντως...ενα μεγάλο μπράβο στους καλλιτέχνες της Asobo, τέτοια όμορφα, παραμυθένια (και ενίοτε σάπια) τοπία είχα να δω καιρό, έχω ξεσκιστεί να τα τραβάω screencaps !

ΥΓ: με τις Βραζιλίες ξεμπέρδεψες ? :D 

Επεξ/σία από red1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λέω τίποτα άλλο! Παίξε να μου πεις και εσύ την γνώμη σου.

Κάτι άλλο που μου άρεσε ενώ στους περισσότερους όχι, ήταν ότι είναι γραμμικό. Πήξαμε στα open world πλέον, δεν είναι κακό που και που να βγαίνει κανένα game που να σε παίρνει από το χεράκι και να εστιάζει στο story, ειδικά για αυτούς που έχουν λίγο διαθέσιμο χρόνο για gaming.

ΥΓ: Τέλος, έχω καιρό που επέστρεψα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kpapageo1 είπε

Δεν λέω τίποτα άλλο! Παίξε να μου πεις και εσύ την γνώμη σου.

Κάτι άλλο που μου άρεσε ενώ στους περισσότερους όχι, ήταν ότι είναι γραμμικό. Πήξαμε στα open world πλέον, δεν είναι κακό που και που να βγαίνει κανένα game που να σε παίρνει από το χεράκι και να εστιάζει στο story, ειδικά για αυτούς που έχουν λίγο διαθέσιμο χρόνο για gaming.

ΥΓ: Τέλος, έχω καιρό που επέστρεψα!

Fookin' A Kpapa ! 
To αστείο της υπόθεσης ξέρεις ποιο είναι ? οτι οι ίδιοι οι "reviewers"  στο metacritic που το κράζουν ακριβώς γι'αυτο, έχουν βάλει 9/10 στα Uncharted και λοιπά - Πως πάει να δείς ? "2 μέτρα και 2 σταθμά" ? ;) 
Mέσα στις επόμενες 2 μέρες πιστεύω πως θα το εχω τελειώσει, μετά έχει σειρά το Ryse son of Rome (άλλος ενας τίτλος που έφαγε κράξιμο άδικα IMO).

YΓ : μπράβο τ'αγόριμ', ελπίζω να αποκόμισες πολλές και καλές εμπειρίες, τα σέβη μου για το όλο εγχείρημα ;)  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, red1 είπε

Fookin' A Kpapa ! 
To αστείο της υπόθεσης ξέρεις ποιο είναι ? οτι οι ίδιοι οι "reviewers"  στο metacritic που το κράζουν ακριβώς γι'αυτο, έχουν βάλει 9/10 στα Uncharted και λοιπά - Πως πάει να δείς ? "2 μέτρα και 2 σταθμά" ? ;) 
Mέσα στις επόμενες 2 μέρες πιστεύω πως θα το εχω τελειώσει, μετά έχει σειρά το Ryse son of Rome (άλλος ενας τίτλος που έφαγε κράξιμο άδικα IMO).

YΓ : μπράβο τ'αγόριμ', ελπίζω να αποκόμισες πολλές και καλές εμπειρίες, τα σέβη μου για το όλο εγχείρημα ;)  

Πανέμορφο ακομα και σημερα, διασκεδαστικό αλλα με πολυ limited μηχανισμους. Οκ προφανώς και εμενα μου αρεσε. Δεν συμμερίζομαι το σιτστορμ που έχει δεχθεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, red1 είπε

Mέσα στις επόμενες 2 μέρες πιστεύω πως θα το εχω τελειώσει, μετά έχει σειρά το Ryse son of Rome (άλλος ενας τίτλος που έφαγε κράξιμο άδικα IMO).

Ρε συ τι διάολο, και εγώ ακριβώς μετά το Plague, αυτό έπιασα! Το άφησα κάπου στην αρχή όμως γιατί μετά έσκασε το Ori 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, kpapageo1 είπε

Ρε συ τι διάολο, και εγώ ακριβώς μετά το Plague, αυτό έπιασα! Το άφησα κάπου στην αρχή όμως γιατί μετά έσκασε το Ori 2.

Δώστε single player στο λαό λέμε ! 
Εχω και Quantum break και hellblade Senua's sacrifice και Bloodstained (μεταξύ άλλων) που θέλω να τελειώσω, το θέμα είναι πως δεν γουστάρω να βιάζω το παιχνίδια αλλά με έχει πιάσει μια πρεμούρα γιατι δεν ξέρω το πότε (και το αν) αφαιρεθούν απο το gamepass στο άμεσο μέλλον - και σ'αυτό θα είναι καλό να μπορέσει  η MS ενα αύριο να είναι πιο διαφανής, δηλαδή, να υπάρχει ενα tag μόνιμο στο παιχνίδι και να σου λέει τις ακριβείς ημερομηνίες του πότε μπήκε και του πότε θα αφαιρεθεί.

@kostiger : Μαζί σου φίλτατε, βλέπε επίσης: The order :1886...Eίπαμε όμως, αμα δε σε λένε Uncharted/gears/halo/God of war ο "ειδικός τύπος" δε συγχωρεί λάθη...
Βέβαια, για να είμαστε απολύτως ειλικρινείς, στη μέση/όλη εξίσωση μπαίνει πάντα και η αναλογία τιμή/αξία (ή ποιότητας/τιμής) , κοινώς - αλλά δυστυχώς - το ίδιο παιχνίδι, αλλιώς θα σου αρέσει (ή το αντίθετο) αμα το αγοράσεις στα 60€ και αλλιώς αμα το πάρεις στα 20€ ή το παίξεις "τσάμπα" μέσω gamepass η PS plus.
Παράδειγμα, το A plague tale κοστίζει 50ρικο και είναι στις 12 ώρες παιχνιδιού χωρίς replay value, βλέπε επίσης : Τhe order 1886, SOMA κτλπ, τίτλοι οι οποίοι είναι φοβεροί αλλά, για τις ώρες παιξίματος που παρέχουν καθώς και λόγω του μηδενικού replay value τους μπορώ να καταλάβω γιατί πολλοί απο εμας μπορεί να είναι διστακτικοί ως προς την αγορά τους ή, ακόμα και να μείνουν απογοητευμένοι στο τέλος απο τη στιγμή που έσταξαν την 60ρού.
Η τιμολογιακή πολιτική συμβάλει πάρα πολύ προς τη γενική αντίληψη του κοινού ενός προϊόντος (προφανώς) και εκεί ακριβώς είναι το κρίμα της όλης υπόθεσης, οτι πολλά, καλά και τίμια προϊόντα ενδέχεται να προσπεραστούν απο το αγοραστικό κοινό λόγω αυτού, γι'αυτο και έχουμε πήξει στα "ΑΑΑ" generic παιχνίδια, γιατί ναι μεν στάζεις την 60ρού αλλά σου λεει ο άλλος, "έχει multiplayer, εχει 30-40-50+ ώρες gameplay", δλδ, 
ξέρει πως τα λεφτάκια που θα στάξει θα "πιάσουν τόπο".

Επεξ/σία από red1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, red1 είπε

Δώστε single player στο λαό λέμε ! 
Εχω και Quantum break και hellblade Senua's sacrifice και Bloodstained (μεταξύ άλλων) που θέλω να τελειώσω, το θέμα είναι πως δεν γουστάρω να βιάζω το παιχνίδια αλλά με έχει πιάσει μια πρεμούρα γιατι δεν ξέρω το πότε (και το αν) αφαιρεθούν απο το gamepass στο άμεσο μέλλον - και σ'αυτό θα είναι καλό να μπορέσει  η MS ενα αύριο να είναι πιο διαφανής, δηλαδή, να υπάρχει ενα tag μόνιμο στο παιχνίδι και να σου λέει τις ακριβείς ημερομηνίες του πότε μπήκε και του πότε θα αφαιρεθεί.

@kostiger : Μαζί σου φίλτατε, βλέπε επίσης: The order :1886...Eίπαμε όμως, αμα δε σε λένε Uncharted/gears/halo/God of war ο "ειδικός τύπος" δε συγχωρεί λάθη...
Βέβαια, για να είμαστε απολύτως ειλικρινείς, στη μέση/όλη εξίσωση μπαίνει πάντα και η αναλογία τιμή/αξία , κοινώς - αλλά δυστυχώς - το ίδιο παιχνίδι, αλλιώς θα σου αρέσει (ή το αντίθετο) αμα το αγοράσεις στα 60€ και αλλιώς αμα το πάρεις στα 20€ ή το παίξεις "τσάμπα" μέσω gamepass η PS plus.
Παράδειγμα, το A plague tale κοστίζει 50ρικο και είναι στις 12 ώρες παιχνιδιού χωρίς replay value, βλέπε επίσης : Τhe order 1886, SOMA κτλπ, τίτλοι οι οποίοι είναι φοβεροί αλλά, για τις ώρες παιξίματος που παρέχουν καθώς και λόγω του μηδενικού replay value τους μπορώ να καταλάβω γιατί πολλοί απο εμας μπορεί να είναι διστακτικοί ως προς την αγορά τους ή, ακόμα και να μείνουν απογοητευμένοι στο τέλος απο τη στιγμή που έσταξαν την 60ρού.
Η τιμολογιακή πολιτική συμβάλει πάρα πολύ προς τη γενική αντίληψη του κοινού ενός προϊόντος (προφανώς) και εκεί ακριβώς είναι το κρίμα της όλης υπόθεσης, οτι πολλά, καλά και τίμια προϊόντα ενδέχεται να προσπεραστούν απο το αγοραστικό κοινό λόγω αυτού, γι'αυτο και έχουμε πήξει στα "ΑΑΑ" generic παιχνίδια, γιατί ναι μεν στάζεις την 60ρού αλλά σου λεει ο άλλος, "έχει multiplayer, εχει 30-40-50+ ώρες gameplay", δλδ, 
ξέρει πως τα λεφτάκια που θα στάξει θα "πιάσουν τόπο".

Δεν τα κρινω ''λογιστικα'' τα παιχνιδια Red. Τωρα αν τα χτυπαμε σε προσφορες ή τα καταναλωνουμε μεσω υπηρεσιων ειναι αλλο θεμα και σαφως ακομα καλυτερα για την τσεπη μας.Kοιταζω παντα το τι εχουν να προσφερουν και σε ποιο βαθμο το πετυχαινουν. Στην ιδια κατηγορια λοιπον κατατασσω το Order 1886, το οποιο το θεωρω ανωτερο ως προσλαμβανουσα εμπειρια του Ryse και πολλα αλλα αντιστοιχα, τα οποια μπορει να προσφερουν πολυ λιγοτερες ωρες παιχνιδιου σε σχεση μα τα fan service, προσφερουν ομως και πολλα κανταρια ψυχης και ατμοσφαιρας παραπανω σε σχεση με αυτα. Τα οποια φυσικα με παρεα ενα ή περισσοτερους φιλους εχουν τη φαση τους. Δεν τα ριχνω στην πυρρά κοινως, αλλα δεν μπορω να τα βαλω και στην ιδια ζυγαρια με ενα καλο single player campaign.

Επισης ενα παιχνιδι που μου αρεσει ακομα κι αν ειναι single μπορει να επιστρεψω για ενα 2ο playthrough. Δεν συμφωνω απολυτα δηλαδη με αυτη την αιτιαση περι μηδενικου replaybility. Τα looters δηλαδη με το ατελειωτο επαναλαμβανομενο grindaρισμα ειναι περισσοτερο replayable;; 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...