Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 minutes ago, thomason993 said:

Toybox Turbos removed from April's Games with Gold — replaced with Blinx: The Time Sweeper
https://www.trueachievements.com/n41353/games-with-gold-april

Δεν ξέρω αν ισχύει για Ελλάδα η αλλαγή, αλλά μιας και το βρήκα το αφήνω εδώ..

Ο λόγος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, wiowia είπε

Έχω έναν ssd (Samsung 850 evo 250gb) και θέλω να τον συνδέσω ως εξωτερικό στο Xbox..

Δοκιμασα να το συνδέσω με καλώδιο sata to usb αλλά δεν...

Με καλώδια sata to usb 3,θα δουλέψει ή καμία θήκη??
Μια θήκη βέβαια που είχα δοκιμάσει παλαιότερα ήταν πολύ μούφα με συνεχόμενες αποσυνδέσεις.
 

Ο δίσκος πρέπει να είναι 250gb ή μεγαλύτερος και η σύνδεση να είναι USB 3

21 λεπτά πριν, otello_gr είπε

Κάτι παραπάνω από μια χαρά μπορεί να φτάσει το παιχνίδι σε επίπεδο χειρισμού και μπορεί άνετα να το φτάσεις στα επίπεδα του forza και να είναι playable και με χειριστήριο. Έχω γράψει δεκάδες ώρες στο συγκεκριμένο και είχα βαρεθεί να βγαίνω πρώτος. Δεν θυμάμαι τις ρυθμίσεις να σου τις πω ακριβώς γιατί έχω κάνει πλέον unistall το παιχνίδι αλλά θυμάμαι ότι τις είδα από έναν τύπο στο YouTube. Το ίδιο θα ισχύει και για το pc2 

Δεν έγραψα ότι δεν είναι playable με χειριστήριο, ωστόσο στα επίπεδα του Forza δεν είναι. Τώρα αν εσύ το κατάφερες δοκιμάζοντας διάφορες ρυθμίσεις μπράβο σου, εγώ όσες και να δοκίμασα ποτέ δεν έφτασε στα επίπεδα του Forza

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, leo066 είπε

Ο δίσκος πρέπει να είναι 250gb ή μεγαλύτερος και η σύνδεση να είναι USB 3

Οποιοδήποτε καλώδιο sata to usb 3 κάνει?
Γιατί βλέπω τιμές από 7€ έως 37€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, wiowia είπε

Οποιοδήποτε καλώδιο sata to usb 3 κάνει?
Γιατί βλέπω τιμές από 7€ έως 37€.

https://www.skroutz.gr/s/8194081/RaidSonic-Icy-Box-IB-223U3A-B.html?from=favorites_popup

 

Αυτή τη θήκη είχα πάρει εγώ και έβαλα μέσα τον ssd και μια χαρά δουλεύει όσο καιρό την έχω. Καμία αποσύνδεση. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

https://www.skroutz.gr/s/8194081/RaidSonic-Icy-Box-IB-223U3A-B.html?from=favorites_popup

Αυτή τη θήκη είχα πάρει εγώ και έβαλα μέσα τον ssd και μια χαρά δουλεύει όσο καιρό την έχω. Καμία αποσύνδεση. 

Ευχαριστώ,αφού είναι δοκιμασμένο το προτιμώ από καλώδιο σκέτο..

Περιλαμβανεται και το καλωδιακι μέσα ή είναι μόνο η θήκη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, thomason993 είπε

Toybox Turbos removed from April's Games with Gold — replaced with Blinx: The Time Sweeper
https://www.trueachievements.com/n41353/games-with-gold-april

Δεν ξέρω αν ισχύει για Ελλάδα η αλλαγή, αλλά μιας και το βρήκα το αφήνω εδώ..

Πολύ, πολύ ώραία, το Blinx τουλάχιστον ανήκε σε εκείνα τα..."ιδιαίτερα" ρε παιδί μου exclusives (κάποτε, γιατί τώρα δεεεν) της MS και ενώ δεν ηταν παιχνίδι του 9/10, τουλάχιστον, ηταν όμορφο στο μάτι και έπαιζε ΟΚ...

Θα χτίσω ωραίο BC κατάλογο έτσι όπως πάει, χαίρομαι !

ΥΓ: Είχε  δοθει ποτέ το Panzer Dragoon Orta/ Ninja Gaiden black στα games with gold ? Το Orta το έχω απο το gamepass αλλά το θέλω "δικό μου", όπως και το Gaiden black

YΓ2 : Ευελπιστώ σε BC Οtogi & Otogi 2 με τον 2ο γύρο BC στο XSX.

Επεξ/σία από red1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, wiowia είπε

Οποιοδήποτε καλώδιο sata to usb 3 κάνει?
Γιατί βλέπω τιμές από 7€ έως 37€.

Είχα αγοράσει πριν καιρό δύο τέτοιες

https://www.amazon.com/ORICO-External-Enclosure-Support-Tool-Free/dp/B01LY97QE8

Δεν θυμάμαι από ποιο κινεζοκαταστημα στα 3.5 η μια και δουλεύουν μια χαρά και οι δύο

Edit: στα 4.5€ ήταν από εδώ 

https://www.insomnia.gr/forums/topic/624747-θήκη-hdd-sdd-orico-2139u3-25-inch-transparent-usb30-hard-drive-enclosure-489-~€444-zapals/

Επεξ/σία από leo066
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημαντικό είναι ότι θήκη αγοράζουμε για να βάλουμε SSD, είναι να έχει υποστήριξη:

• USB 3.0 Host interface up to 5 Gbit/s with UASP support.

Όλες οι θήκες που προτάθηκαν παραπάνω, έχουν τέτοια υποστήριξη, από ότι είδα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, leo066 είπε

Είχα αγοράσει πριν καιρό δύο τέτοιες

https://www.amazon.com/ORICO-External-Enclosure-Support-Tool-Free/dp/B01LY97QE8

Δεν θυμάμαι από ποιο κινεζοκαταστημα στα 3.5 η μια και δουλεύουν μια χαρά και οι δύο

Απο Zapals τις ειχαμε παρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, red1 είπε

Πολύ, πολύ ώραία, το Blinx τουλάχιστον ανήκε σε εκείνα τα..."ιδιαίτερα" ρε παιδί μου exclusives (κάποτε, γιατί τώρα δεεεν) της MS και ενώ δεν ηταν παιχνίδι του 9/10, τουλάχιστον, ηταν όμορφο στο μάτι και έπαιζε ΟΚ...

Θα χτίσω ωραίο BC κατάλογο έτσι όπως πάει, χαίρομαι !

ΥΓ: Είχε  δοθει ποτέ το Panzer Dragoon Orta/ Ninja Gaiden black στα games with gold ? Το Orta το έχω απο το gamepass αλλά το θέλω "δικό μου", όπως και το Gaiden black

YΓ2 : Ευελπιστώ σε BC Οtogi & Otogi 2 με τον 2ο γύρο BC στο XSX.

Νομίζω ότι έχουν δοθεί. Εντάξει είναι φυσιολογικές οι τιμές στα παιχνίδια του αρχικού xbox. Στο games with gold δίνουν αδιάφορα παιχνίδια άρα μη περιμένεις και πολλά συν ότι δεν δίνουν παιχνίδια που έχουν δώσει για να μην δυσαρεστήσουν παλιούς συνδρομητές.

Εγώ θα γουστάρα να έδιναν λόγω κορονοιού Project Gothan Racing 1 και ας είναι 17 χρόνων παιχνίδι εγώ θα το έπαιζα ξανά όπως θεωρώ και πολλοί άλλοι. Βασικά ας δίνουν 4+1 που έχει ξαβαδωθεί για τους συνδρομητές που δεν ήταν μέλη τότε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, wiowia είπε

Ευχαριστώ,αφού είναι δοκιμασμένο το προτιμώ από καλώδιο σκέτο..

Περιλαμβανεται και το καλωδιακι μέσα ή είναι μόνο η θήκη?

Ναι και το καλώδιο είναι μέσα κανονικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια βοήθεια γιατί θα τρελαθώ... 

Σύνδεση όπως ξαναείπα vodafone 50μ στο router h300s. 

 

Έχω δώσει μέσω dmz την διεύθυνση του Xbox, και ο Nat είναι ανοικτός στο  cod mw. 

Το προβλήμα είναι ότι μπορω να παίξω μόνο μέχρι 12 άτομα. Ούτε στο warzone ούτε στο ground war με βάζει.. Με cosmote που είχα πριν, δεν αντιμετώπιζα το πρόβλημα. 

 

Δωστε μου τα φώτα σας... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...