Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, DarthGRE είπε

Χέξ, ρε συ δεν θυμάμαι, μπορούμε τελικά απο Βραζιλία? Νομίζω οτι κάτι παίζει με τις κάρτες τους.

Ναι φίλε φυσικά και μπορείς. Ακόλουθα αναλυτικά οδηγίες παρακάτω  γλιτώνεις κάμποσα εουρω https://www.insomnia.gr/forums/topic/732948-xbox-συνδρομές-ultimate-game-pass-gold/

με την ευκαιρία παίζεις κάνα (άλλο) κο-όπ, εκτός από d2?

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, hexenlord είπε

Ναι φίλε φυσικά και μπορείς. Ακόλουθα αναλυτικά οδηγίες παρακάτω  γλιτώνεις κάμποσα εουρω https://www.insomnia.gr/forums/topic/732948-xbox-συνδρομές-ultimate-game-pass-gold/

με την ευκαιρία παίζεις κάνα (άλλο) κο-όπ, εκτός από d2?

Έχουμε πλακωθεί τώρα τελευταία στο Warzone ετσι για να περνάει η ώρα, μια που η Bungie έχει πάθει το κλασσικό της, μετά απο κάθε καλό dlc χαζεύει και χαλάει το παιχνίδι. Έχω περάσει διάφορα looters τα τελευταία χρόνια, απο Division 1&2, Monster Hunter, Diablo κ.α.

Ετοιμάστηκα να σου γράψω "Εσύ που χάθηκες?", και μπαίνω στην εφαρμογή του κινητού και βλέπω οτι δεν σε είχα φίλο 🤪

Μου το έχει ξανακάνει με ένα δυο παιδιά ακόμα η π@παριά.

Τι παίζεις εσύ?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, tiniakos είπε

Καλό το warzone με σταματά λίγο το μέγεθος των 100gb;

Το παιχνίδι παίζει αρκετά έως πολύ καλά, με δυό θέματα:

1) Παίζεις αναγκαστικά crossplay με PS4 και PC, και το pc με ποντίκι και aimbot wallhacks είναι τραγικό.

2) Τα βράδια που μπαίνουν οι αμερικάνοι, μπαίνεις σε σέρβερ με ping 120-130ms.

ΑΛΛΑ, είναι fun, τα όπλα είναι τα πιο balanced απο ολα τα BR που έχω παίξει, και τα mechanics που έχουν βάλει το κάνουν να ξεχωρίζει απ τα άλλα. Π.χ. Όταν πεθάνεις πρώτη φορά μπαίνεις στα Gulag και παίζεις σε μια μικρό χάρτη 1v1 με έναν άλλον παίκτη που πέθανε. Όποιος κερδίσει, ξαναμπαίνει στο παιχνίδι. Αν χάσεις στα Gulag ή ξαναπεθάνεις, τότε μπορουν οι συμπαίκτες σου να σε βγάλουν με λεφτά που μαζεύουν απο τον χάρτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ξενερώσει άσχημα μετά την επιβεβαίωση πως το XSX δεν θα έχει έξοδο για οπτική ίνα...

Το set up  μου αυτή τη στιγμή είναι: Κονσόλα συνδεδεμένη μέσω HDMI στο ηχοσύστημά/ενισχυτή μου, ενισχυτής συνδεδεμένος στην τηλεόρασή μου.

Η τηλεόραση είναι μια Panny πλάσμα (ακόμα περιμένω για HDMI 2.1) και ο ενισχυτής μου είναι ένας Sony STR-DA2400ES.
Ο ενισχυτής Sony είναι μοντέλο 10 ετών (HDMI 1.4), κοινώς, δεν διαθέτει ARC ούτε eARC (προφανώς).
Δεν έχω βιασύνη να τον αλλάξω δεδομένου ότι θα μπορούσα να τον χρησιμοποιήσω ακόμα για surround ήχο μέσω οπτικής στο μέλλον αν και θα χάσω τον ασυμπίεστο ήχο και αντ 'αυτού θα χρησιμοποιήσω bitstream, συμβιβασμός ο οποίος δεν με απασχολεί/ενοχλεί.


Το πλάνο ήταν να αγοράσω μια τηλεόραση 4K, να συνέδεα  το XSX σε αυτή (για να μπορώ να εχω 4K αφού ο ενισχυτής AV δεν το υποστηρίζει) και έπειτα να έστελνα τον ήχο από την κονσόλα στον ενισχυτή AV μέσω οπτικής για να έχω 5.1 surround sound κάτι που τώρα δεν μπορεί να γίνει προφανώς εξαιτίας της έλλειψης οπτικής θύρας / εξόδου στο XSX ...

Τι θα μπορούσε να γίνει σε αυτή την περίπτωση για να μπορέσω να πάρω 5.1 surround στο setup ανέφερα ?
Απο οικονομικής άποψης θα είναι "ζόρικα" απο τη στιγμή που θα ξοδέψω ήδη μια μικρή περιουσία (4K TV + XSX),  θα ήθελα να αποφύγω να αγοράσω και έναν νέο ενισχυτή  AV ο οποίος θα μου έβγαινε ενα έξτρα 400+/500άρικο...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/3/2020 στις 5:53 ΜΜ, leo066 είπε

Θέλει τιμόνι και πετάλια, είναι simulator. Όταν πατάς τη σκανδάλη στο χειριστήριο είναι σαν να πατάς τέρμα γκάζι, λογικό να χανεις τον έλεγχο

 

Καλησπέρα, δεν είναι απαραίτητο το τιμόνι γι αυτό το παιχνίδι. Ψάξτε λίγο καλύτερα πριν ποστάρετε. Το PC1 το έπαιξα μια χαρά με controller με τις κατάλληλες ρυθμίσεις. Κάντε το ίδιο και στο PC2. Μια χαρά είναι τα παιχνίδια του μήνα, PC2 και fable anniversary θα παιχτούν σίγουρα. Τώρα τα υπόλοιπα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, otello_gr είπε

Καλησπέρα, δεν είναι απαραίτητο το τιμόνι γι αυτό το παιχνίδι. Ψάξτε λίγο καλύτερα πριν ποστάρετε. Το PC1 το έπαιξα μια χαρά με controller με τις κατάλληλες ρυθμίσεις. Κάντε το ίδιο και στο PC2. Μια χαρά είναι τα παιχνίδια του μήνα, PC2 και fable anniversary θα παιχτούν σίγουρα. Τώρα τα υπόλοιπα...

Και εγώ έπαιξα το pc1 με αρκετές διαφορετικές ρυθμίσεις αλλά μια χαρά δεν θα το έλεγα, σε σχέση πχ με το forza ο χειρισμός με τον controller είναι πολύ πιο δύσκολος και όπως ήδη έγραψα μπορείς να το παίξεις και με το χειριστήριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, leo066 είπε

Η TV σίγουρα έχει optical out

Και η τωρινή μου έχει optical out και υποστηρίζει D.D+ και DTS master audio, παρόλα αυτά - και το δοκίμασα πριν λίγο - μέσω οπτικής μπορώ να έχω ΜΟΝΟ stereo ήχο.

Η συνδεσμολογία μου είναι η εξής : XONEX--> HDMI --> TV --> optical cable --> ενισχυτής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Indivisible λέει τίποτα;

Αρχίζει και με φθείρει το Two Point Hospital και ψάχνω κάτι ανθρώπινο.

Τα Mortal Kombat 11 λέει τίποτα;

Θα έπαιζα. Sekiro που είναι το μόνο μεγάλο παιχνίδι του 19 που δεν έπαιξα αλλά από ότι έχω μάθει δεν είναι ανθρώπινο. Σου πίνει το αίμα και αν δεν έχεις υπομονή το παρατάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τι ταχύτητες κατεβάζετε ρε παιδιά; έβαλα το Forza απ το πρωί και ακόμα δεν έχει κατεβάσει ούτε 20gb. Στα detailed network statistics με ολα σε pause το download speed είναι 3.48Mbps και το βλέπω κατεβαίνει και πολύ πιο κάτω. Λίγα δεν είναι; Έχω 24Mbps forthnet. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, talentscout είπε

Με τι ταχύτητες κατεβάζετε ρε παιδιά; έβαλα το Forza απ το πρωί και ακόμα δεν έχει κατεβάσει ούτε 20gb. Στα detailed network statistics με ολα σε pause το download speed είναι 3.48Mbps και το βλέπω κατεβαίνει και πολύ πιο κάτω. Λίγα δεν είναι; Έχω 24Mbps forthnet. 

Έχει μπει κόφτης στα πάντα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...