Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Virus_X είπε

Μην παραπληροφορείς σε παρακαλώ.

Το μόνο θεμιτό μέσο να παίξεις racing ΜΕΤΑ την τιμονιέρα, είναι το xbox controller με αναλογικά triger/haptic feedback και τα σχετικά buttons, που έχουν και semi-analog τεχνολογία αν δεν κάνω λάθος.

Από εκεί και πέρα, αν ήταν τα πράγματα όπως τα περιγράφεις, τα games αυτά θα ερχόντουσαν bundled με τα σχετικά περιφερειακά.

Και όμως αρκετοί στα PC παίζουν ακόμα και με keyboard (0-1).

Εγώ πάντως που παίζω racing παιχνίδια από εποχής gran turismo δεν μπόρεσα με τίποτα να βρω το χειρισμό. Και στις στροφές ήθελε πολύ προσοχή και μετά στην επιτάχυνση ήθελε συνεχώς διορθώσεις αλλά και στα φρένα έφευγε αν δεν ήσουν προσεκτικός. Τέλος αν τα έκανες όλα καλά και απλά δεν ήσουν πολύ γρήγορος ερχόταν ο άλλος από πίσω σου την έχωνε στεγνά και σε πέταγε εκτός πίστας. Εκεί ήταν που βγήκα και το απεγκατεστησα με συνοπτικές διαδικασίες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, Virus_X είπε

Μην παραπληροφορείς σε παρακαλώ.

Το μόνο θεμιτό μέσο να παίξεις racing ΜΕΤΑ την τιμονιέρα, είναι το xbox controller με αναλογικά triger/haptic feedback και τα σχετικά buttons, που έχουν και semi-analog τεχνολογία αν δεν κάνω λάθος.

Από εκεί και πέρα, αν ήταν τα πράγματα όπως τα περιγράφεις, τα games αυτά θα ερχόντουσαν bundled με τα σχετικά περιφερειακά.

Και όμως αρκετοί στα PC παίζουν ακόμα και με keyboard (0-1).

Καμία παραπληροφόρηση, για να γίνει αυτό που λες θα πρέπει να πατάς σιγά σιγά την σκανδάλη, αν το κάνεις αυτό έχεις χάσει ήδη. Μου λες δηλαδή ότι εσύ στην εκκίνηση πατάς σιγά σιγά την σκανδάλη? Ή στις στροφές πας σιγά σιγά το μοχλό και όχι τέρμα με διορθώσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, leo066 είπε

Καμία παραπληροφόρηση, για να γίνει αυτό που λες θα πρέπει να πατάς σιγά σιγά την σκανδάλη, αν το κάνεις αυτό έχεις χάσει ήδη. Μου λες δηλαδή ότι εσύ στην εκκίνηση πατάς σιγά σιγά την σκανδάλη? Ή στις στροφές πας σιγά σιγά το μοχλό και όχι τέρμα με διορθώσεις?

Αναλογικός είναι - όχι dpad. Θέμα συνήθειας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Virus_X είπε

Αναλογικός είναι - όχι dpad. Θέμα συνήθειας.

Όχι, δεν είναι θέμα συνήθειας. Αν πας σιγά σιγά το μοχλό έχεις φύγει από την στροφή, το ίδιο και με τη σκανδάλη στην εκκίνηση, έχεις χάσει πριν ξεκινήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Το έβαλα ήδη να κατεβαίνει. 

Αν όντως έχει θέμα στον χειρισμό θα ξηλωθεί αμέσως. 

Δεν έχει θέμα, επειδή είναι simulator όμως είναι δύσκολο να παιχτεί με χειριστήριο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, babis13 είπε

Δεν έχει βοήθειες δηλαδή; για κάποιους να είναι λίγο πιο user friendly αν γίνεται;

Το πρώτο εχω παίξει και ήταν επίσης δύσκολο, δεν θυμάμαι αν είχε αλλά και να είχε πάλι δύσκολο ήταν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Virus_X είπε

Μην παραπληροφορείς σε παρακαλώ.

Το μόνο θεμιτό μέσο να παίξεις racing ΜΕΤΑ την τιμονιέρα, είναι το xbox controller με αναλογικά triger/haptic feedback και τα σχετικά buttons, που έχουν και semi-analog τεχνολογία αν δεν κάνω λάθος.

Από εκεί και πέρα, αν ήταν τα πράγματα όπως τα περιγράφεις, τα games αυτά θα ερχόντουσαν bundled με τα σχετικά περιφερειακά.

Και όμως αρκετοί στα PC παίζουν ακόμα και με keyboard (0-1).

To Asseto Corsa έρχεται bundled??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά κάτι ακόμα...

Απο χθες που εβαλα vodafone 50 δεν μπορώ να παίξω το COD Warzone..Μια με βάζει δέκα με πετάει έξω με το μήνυμα connection time out...Με cosmote δεν είχα τέτοιο θέμα...Μηπως πρέπει να κάνω καμία ρύθμιση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κύριοι μια βοήθεια :

 Ειπώθηκε στις προηγούμενες σελίδες πως για να κρατήσεις ενα παιχνίδι για πάντα (games for Gold Χ360/ΟG Xbox) μπορείς απλά να το βάλεις να κατεβαίνει και αμέσως να το κάνεις cancel και uninstall για να στο κρατήσει στη συλλογή σου.
Έτσι έκανα με το Fable αλλά δεν το βλέπω ούτε στο games with Gold υπο-μενού μέσα στο library, ούτε και στα owned games, γιατί ? 

Το Sonic generations μου το δείχνει κανονικά στο owned games, εκείνο όμως το είχα κατεβάσει κανονικά ολόκληρο...

Επίσης, μπορεί κανείς να μου απαντήσει το απο που μπορούμε να ενημερωνόμαστε  για το πότε μπαίνουν ή, ακόμα πιο σημαντικό,  αφαιρούνται τα παιχνίδια απο το game pass ? 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια

Παρηγγειλα προχθες 30/3 το ONE X στην προσφορα που ειχε στα 299€
Την επομενη μερα εγραφε ετοιμο για αποστολη,ενω ξαφνικα απο χθες μου το βγαζει υπο επεξεργασια και σε διαδικασια συλλογης.Τους πηρα 2 φορες τηλεφωνο αλλα δεν εβγαλα ακρη.Μου ειπαν θα σε ενημερωσουμε,αλλα δεν πηρε κανεις τηλεφωνο 2 μερες τωρα.Υπαρχει περιπωση να μου ακυρωσουν την παραγγελια;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Μήπως επειδή βρίσκεται στο gamepass; 

Εγώ ενημερώνομαι απ' το 365.gr

Οχι D μου, games with gold είναι...

Έκανα shut down τη κονσόλα (hard reset) και τώρα μου το εμφανίζει στα owned games (όχι όμως στο games with gold για κάποιον λόγο). 
Σχετικά με την ενημέρωση των τιτλων του gamepass, υπάρχει κάποια επίσημη λίστα ή τοποθεσία που είναι μόνο γι'αυτό ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, john1080 είπε

Καλησπερα παιδια

Παρηγγειλα προχθες 30/3 το ONE X στην προσφορα που ειχε στα 299€
Την επομενη μερα εγραφε ετοιμο για αποστολη,ενω ξαφνικα απο χθες μου το βγαζει υπο επεξεργασια και σε διαδικασια συλλογης.Τους πηρα 2 φορες τηλεφωνο αλλα δεν εβγαλα ακρη.Μου ειπαν θα σε ενημερωσουμε,αλλα δεν πηρε κανεις τηλεφωνο 2 μερες τωρα.Υπαρχει περιπωση να μου ακυρωσουν την παραγγελια;

Ναι υπάρχει αυτή η περίπτωση. Απλά περιμένεις μήπως βρουν κάποιο κομμάτι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...