Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

26 minutes ago, red1 said:

Λάθος φίλε, οι eneloop και οι ΙΚΕΑ είναι ακριβώς οι ίδιες μπαταρίες που βγαίνουν απο το ακριβώς ίδιο εργοστάσιο.Στις eneloop πληρώνεις το brandname πλέον.
Οι energizer θα την κάνουν τη δουλεία τους μια χαρά - εκτόε και αν σκοπεύεις να τις κρατήσεις 5 χρόνια+, μπαταρίες είναι, θα τις αλλάξεις κάποτε ;)

1) Αμα μπορείς, πάρε τις ΙΚΕΑ Lada, ίδιο πράμα με τις eneloop
2) Aμα δεν μπορείς να αγοράσεις απο ΙΚΕΑ, πάρε τις energizer μαζί με τον φορτιστή τους, θα την κάνουν μια χαρά τη δουλειά τους (και ναι, έχω διαβάσει γι'αυτες)

Charger για Ikea Lada ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 minutes ago, red1 said:

Εχει στα ΙΚΕΑ, κάνουν όμως και οι υπόλοιποι ;) 

Το θέμα είναι μπαταρίες(ikea) και φορτιστής να μην φτάσουν τα 20 ώστε να έχει και λογική η αγορά τους.

Αυτός φαίνεται καλή budget λύση.

https://www.banggood.com/Liitokala-Lii-402-Micro-USB-DC-5V-4Slots-18650266501634014500-Battery-Charger-p-1175825.html?p=H320105094792201606N&utm_campaign=CouponsFromChina&utm_content=3312&cur_warehouse=UK

Επεξ/σία από VaggD
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Choutas είπε

Συγγνώμη που επανέρχομαι σε μεταγενέστερο χρόνο αλλά το Soma είναι διαμάντι αυτή της γενιάς. Άνετα το καλύτερο adventure της γενιάς τι να μας πει και το Detroit Become Human μπροστά του. Πένα βγαλμένη από πραγματικό sci-fi/cyberpunk δυνατό lore που αξίζει να εξερευνήσεις. Τρομακτικοί εχθροί, κλειστοφοβία, ενίοτε μισάνθρωπο.

Απλά αναφέρθηκε από τον Red και δεν ξέρω γιατί δεν είναι το σημείο αναφοράς στα adventure αυτήν την γενιά.

Όσο για Two Point Hospital έχει γίνει δύσκολο θα το πολεμήσω σήμερα με διαφορετικές στρατηγικές αλλιώς με βλέπω για online οδηγό.

Chouta, το θέμα με το SOMA είναι ότι εκ πρώτης όψης, δυστυχώς,  φαίνεται άλλο ένα ΑΑ horror-walking sim, τίτλος που άμα δεν το παίξεις όμως ΔΕΝ μπορείς να καταλάβεις το γιατί είναι τόσο καλός και απίστευτα καλογραμμένος.ΠΡΕΠΕΙ να τον βιώσεις, δεν γίνεται αλλιώς.
Να το θέσω και ως εξής : Παίζω vidjya εδώ και 30+ χρόνια, και απο όλα τα παιχνίδια που έχω παίξει και που θεωρώ πως είχαν πολύ καλό τερματισμό, το SOMA μπαίνει ανετότατα στο Top 10 και τον βάζω δίπλα σε τερματισμούς τίτλων όπως Shadow of the Colossus, Metal gear solid 3,  Silent Hill 2 κτλπ κτλπ...
Τερματισμός που μένει μέσα σου μήνες μετά αφού έχεις τερματίσει το παιχνίδι λόγω των όλων συναισθημάτων που σου προκάλεσε, πραγματικά απίστευτο, τα δε τελευταία 10λεπτά gameplay είναι ό,τι πιο απελπιστικό, αγχωτικό και καταθλιπτικό ταυτόχρονα...και μετά...βλέπεις το ending, δεν ρε, απλά δεν...

τελική βαθμολογία 
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ/10 

Επεξ/σία από red1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι κάπου ενάμιση μήνα με επαναφορτιζόμενες και έχει αλλάξει όλη μου η κοσμοθεωρία.

Τα έδωσα και τα δύο Play and Charge Kit 13 ευρώ και τα δύο μαζί για να μην κάθονται και πλέον μόνο επαναφορτιζόμενες. Ευτυχώς που και το νέο χειριστήριο θα είναι άνευ μπαταρίας.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, VaggD είπε

Το θέμα είναι μπαταρίες(ikea) και φορτιστής να μην φτάσουν τα 20 ώστε να έχει και λογική η αγορά τους.

Αυτός φαίνεται καλή budget λύση.

https://www.banggood.com/Liitokala-Lii-402-Micro-USB-DC-5V-4Slots-18650266501634014500-Battery-Charger-p-1175825.html?p=H320105094792201606N&utm_campaign=CouponsFromChina&utm_content=3312&cur_warehouse=UK

Εναλλακτικά Vagg, παίρνεις το πακετάκι energizer που παρέθεσε ο φίλος πιο πάνω και τσιμπάς και ενα έξτρα πακέτο ΙΚΕΑ Lada, 4+4 = 8 μπαταριούλες, θα έχεις να παίζεις για χρόνια ;) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 hours ago, red1 said:

Chouta, το θέμα με το SOMA είναι ότι εκ πρώτης όψης, δυστυχώς,  φαίνεται άλλο ένα ΑΑ horror-walking sim, τίτλος που άμα δεν το παίξεις όμως ΔΕΝ μπορείς να καταλάβεις το γιατί είναι τόσο καλό και απίστευτα καλογραμμένο.
Να το θέσω και ως εξής : Παίζω vidjya εδώ και 30 χρόνια, απο όλα τα παιχνίδια που έχω παίξει και που θεωρώ πως είχαν πολύ καλό τερματισμό, το SOMA μπαίνει ανετότατα στο Top 10 και τον βάζω δίπλα σε τερματισμούς τίτλων όπως Shadow of the Colossus, Metal gear solid 3,  Silent Hill 2 κτλπ κτλπ...
Τερματισμός που μένει μέσα σου μήνες μετά αφου έχεις τερματίσει το παιχνίδι λόγω των όλων συναισθημάτων που σου προκάλεσε, πραγματικά απίστευτο, τα δε τελευταία 10λεπτά gameplay είναι ό,τι πιο απελπιστικό, αγχωτικό και καταθλιπτικό ταυτόχρονα...και μετά...βλέπεις το ending, δεν ρε, απλά δεν...

τελική βαθμολογία 
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ/10 

Spoilers Ahead

Spoiler

Είναι δύο σημεία που είναι άψογα σκηνοθετημένα. Την πρώτη που βρίσκεις την μέλλουσα σύντσξιδιώτισσα επιστήμονα ξαπλωμένη στο πάτωμα ζητώντας σου βοήθεια και η άλλη που πρέπει να χρησιμοποιήσεις το μηχάνημα για να κάνεις αντιγραφή/επικόλληση το είναι σου σε νέο σώμα. Μιλάμε για πραγματικό σκληρό sci-fi και όχι σούπες από τα συνήθη videogame.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 hours ago, Choutas said:

Spoilers


Bαλε spoiler Taaaaaags ! θα τους καταστρέψεις το παιχνίδι καλέ ! :D 

ΥΓ Συμφωνώ


Aπελπισία, τίποτα άλλο, χρόνια είχε να με κάνει να αισθανθώ έτσι ένα βιντεοπαιχνίδι. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.ign.com/articles/heres-why-the-xbox-series-x-controller-still-uses-aa-batteries?sf120017068=1

 

 

Για να απαντήσω στην ερώτηση μου, αν και δεν ξέρω αν είναι το σωστό thread,άπλα δε θα πάνε χαμένοι οι φορτιστές και οι μπαταρίες μας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμένα προσωπικά αυτό είναι καλό.

 

Νομίζω η κάθε εταιρία έχει κάποια στάνταρ που ακολουθεί σε όλες τις τις κονσόλες.

 

Π.χ. η Sony βάζει εσωτερικές μπαταρίες στους μοχλούς τις η Microsoft όχι,

Η Sony τουλάχιστον μέχρι τώρα σε αφήνει να αλλάξεις τον εσωτερικό δίσκο της κονσόλας χωρίς να χάσεις την εγγύηση η Microsoft όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 minutes ago, babis13 said:

Δεν ξέρω αν θα είναι στα games with gold Απριλίου αλλά στο store είναι free το project cars 2

Project CARS 2

Fable Anniversary

https://www.xbox365.gr/games-with-gold/mathame-ta-2-prwta-paixnidia-twn-games-with-gold-apriliou/

Επεξ/σία από VaggD
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα στην παρέα,....

Να ρωτήσω κάτι..

Μόλις χθες εγινε αναβάθμιση σε Vodafone vdsl 50. Κοιτάω στο xbox το οποίο είναι ενωμένο με καλώδιο, και το router δίπλα και μου βγάζει για down περίπου 18000 ....

Ενω κάνοντας το Speedtest, βλέπω 46000 περίπου στο down. Εχει να κάνει με τους περιορισμούς λόγο της κατάστασης ή κάτι άλλο είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...