Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Εγω θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.Εχω το xbox one s.Αν βαλω cd να παιξει ,για να παιξει θα πρεπει να κανω restart την κονσολα.Διαφορετικα δεν το αναγνωριζει και ουτε βγαινει το cd.Αυτο συμβαινει το τελευταιο τριμηνο.Να το ανοιξω για καθαρισμο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα γινει καποια στιγμη αλλα οχι συντομα.Πολλοι λογοι.Ενας βασικος λογος δεν υπαρχει ακομα η υποδομη ( γρηγορες συνδεσεις ιντερνετ να εχουν ολοι ) .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, barman_ said:

δυστυχως στα επομενα χρονια θα εχουμε μονο digital

Τα used game αποτελούν πλήγμα, είναι λογικό να κάνουν οτι μπορούν να τα περιορίσουν, τουλάχιστον για τα επόμενα 5-7 χρονιά θα ειμαστε οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για μόνο digital πιστεύω θα πάμε στην μεθεπόμενη γεννια. 

 

Βέβαια τότε θα πρέπει να ξεχάσουμε τις collectors editions και λοιπά (εκτός αν υπάρχει ο κωδικός στο πακετο-πολυ λογικό)

Επεξ/σία από d_gkal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Ggiorgos7 είπε

Εγω θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.Εχω το xbox one s.Αν βαλω cd να παιξει ,για να παιξει θα πρεπει να κανω restart την κονσολα.Διαφορετικα δεν το αναγνωριζει και ουτε βγαινει το cd.Αυτο συμβαινει το τελευταιο τριμηνο.Να το ανοιξω για καθαρισμο ;

Δεν νομίζω ότι φτιάχνεται με καθαρισμό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μην ξεχνάτε και το lockheart! ;) 

Θα είναι αντικαταστάτης του Χ1Χ και όχι του S. 

(Ok πολύ μπλέξιμο με τα codenames  όντως :P)

 

Επεξ/σία από Virus_X
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 minutes ago, Virus_X said:

Μην ξεχνάτε και το lockheart! ;) 

Θα είναι αντικαταστάτης του Χ1Χ και όχι του S. 

(Ok πολύ μπλέξιμο με τα codenames  όντως :P)

Μακάρι να το κάνουν και να μην κωλώσουν! Σε τέτοια περίπτωση ξεχνάμε τιμή 150-200(που θα μπορούσε να κοστίζει το One X Slim).

Επεξ/σία από VaggD
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 minutes ago, for4 said:

να ρωτήσω την γνώμη σας για το παρακάτω πακετάκι, πως σας φαίνεται:

https://www.kotsovolos.gr/imaging/alcalines-chargers/fortistes-mpatarion/184408-energizer-pro-charger-4aa-2000mah

κομπλε φαινεται, καθως περιλαμβανει 4 μπαταριες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 minutes ago, for4 said:

να ρωτήσω την γνώμη σας για το παρακάτω πακετάκι, πως σας φαίνεται:

https://www.kotsovolos.gr/imaging/alcalines-chargers/fortistes-mpatarion/184408-energizer-pro-charger-4aa-2000mah

https://www.insomnia.gr/search/?q=eneloop&quick=1&type=forums_topic&item=678299

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, VaggD είπε

ναι έχω διαβάσει το θέμα παραπίσω και έχω δει ότι οι καλύτερες είναι οι eneloop καθώς και για τις vfm lidl και ΙΚΕΑ. Αλλά αυτό το πακετάκι με 4 ΑΑ 2000 mhA και φορτιστή μαζί μου φάνηκε τίμιο. Πόσο χάλια να είναι αυτές οι energizer?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, for4 είπε

ναι έχω διαβάσει το θέμα παραπίσω και έχω δει ότι οι καλύτερες είναι οι eneloop καθώς και για τις vfm lidl και ΙΚΕΑ. Αλλά αυτό το πακετάκι με 4 ΑΑ 2000 mhA και φορτιστή μαζί μου φάνηκε τίμιο. Πόσο χάλια να είναι αυτές οι energizer?

Λάθος φίλε, οι eneloop και οι ΙΚΕΑ είναι ακριβώς οι ίδιες μπαταρίες που βγαίνουν απο το ακριβώς ίδιο εργοστάσιο.Στις eneloop πληρώνεις το brandname πλέον.
Οι energizer θα την κάνουν τη δουλεία τους μια χαρά - εκτόε και αν σκοπεύεις να τις κρατήσεις 5 χρόνια+, μπαταρίες είναι, θα τις αλλάξεις κάποτε ;)

1) Αμα μπορείς, πάρε τις ΙΚΕΑ Lada, ίδιο πράμα με τις eneloop
2) Aμα δεν μπορείς να αγοράσεις απο ΙΚΕΑ, πάρε τις energizer μαζί με τον φορτιστή τους, θα την κάνουν μια χαρά τη δουλειά τους (και ναι, έχω διαβάσει γι'αυτες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, red1 είπε

Λάθος φίλε, οι eneloop και οι ΙΚΕΑ είναι ακριβώς οι ίδιες μπαταρίες που βγαίνουν απο το ακριβώς ίδιο εργοστάσιο.Στις eneloop πληρώνεις το brandname πλέον.
Οι energizer θα την κάνουν τη δουλεία τους μια χαρά - εκτόε και αν σκοπεύεις να τις κρατήσεις 5 χρόνια+, μπαταρίες είναι, θα τις αλλάξεις κάποτε ;)

1) Αμα μπορείς, πάρε τις ΙΚΕΑ Lada, ίδιο πράμα με τις eneloop
2) Aμα δεν μπορείς να αγοράσεις απο ΙΚΕΑ, πάρε τις energizer μαζί με τον φορτιστή τους, θα την κάνουν μια χαρά τη δουλειά τους (και ναι, έχω διαβάσει γι'αυτες)

αυτό έλεγα και εγώ. Είναι καλή τιμή σαν πακέτο. Και ένα χρόνο να αντέξουν μετά αγοράζω eneloop ή ότι άλλο υπάρχει τότε. Ο φορτιστής θα μείνει. Η μπαταρία είναι αναλώσιμο. Και κοιτάω τον κωτσόβολο γιατί έχω κουπόνι από την αγορά του xbox και θέλω να πάρω κάτι πριν λήξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη που επανέρχομαι σε μεταγενέστερο χρόνο αλλά το Soma είναι διαμάντι αυτή της γενιάς. Άνετα το καλύτερο adventure της γενιάς τι να μας πει και το Detroit Become Human μπροστά του. Πένα βγαλμένη από πραγματικό sci-fi/cyberpunk δυνατό lore που αξίζει να εξερευνήσεις. Τρομακτικοί εχθροί, κλειστοφοβία, ενίοτε μισάνθρωπο.

Απλά αναφέρθηκε από τον Red και δεν ξέρω γιατί δεν είναι το σημείο αναφοράς στα adventure αυτήν την γενιά.

Όσο για Two Point Hospital έχει γίνει δύσκολο θα το πολεμήσω σήμερα με διαφορετικές στρατηγικές αλλιώς με βλέπω για online οδηγό.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, for4 είπε

να ρωτήσω την γνώμη σας για το παρακάτω πακετάκι, πως σας φαίνεται:

https://www.kotsovolos.gr/imaging/alcalines-chargers/fortistes-mpatarion/184408-energizer-pro-charger-4aa-2000mah

Τη δουλειά τους σίγουρα θα την κάνουν κάμποσα χρόνια.

Απο κει και πέρα:

https://www.insomnia.gr/forums/topic/678299-xbox-one-topic-v2-xbox-onexbox-one-x/?do=findComment&comment=57723829

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...