Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, darklordvader77 είπε

Μαλλον τι να πω, δεν εξηγειται αλλιως κονσολα με 3 ωρες λειτουργιας. Θα το τσεκαρω ξανα πιο βραδυ.

Ασχετη ερωτηση: Ειναι σταθερο προγραμμα insider? Εχει καποιος εμπειρια;

Dark, δεν έχει σχέση φίλε το πόσες ώρες λειτουργίας έχει το μηχανάκι, και εγώ νέος χρήστης ΧΟΝΕΧ είμαι και παρατήρησα ακριβώς το ίδιο με 100άρα γραμμή και το έγραψα 1 σελίδα πίσω, το speedtest του ΟΝΕΧ μου βγάζει 99.8Mbps αλλά όταν πάω να κατεβάσω παιχνίδι κυμαίνεται μεταξύ των 18-20κάτι-30κάτι-40κάτι Mbps με κάτι αναλαμπές στα 70 και 90mbps όποτε του κατέβει...
Μην ασχοληθείς με DNS κτλπ, το έκανα χθες (ολο το απόγευμα δοκίμαζα), μια στατική IP δώσε για να μην εχεις κανα' conflict με αλλη συνδεδεμένη συσκευή και είσαι ΟΚ, είναι θέμα throttling απο πλευράς MS λόγω της κατάστασης που διανύουμε.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 minutes ago, kundi said:

xbox one s .παιζει ταινιες με usb mkv  και υποτιτλους ελληνικους?  

Φυσικα, θα παίξεις την ταινία με τον vlc player (θα τον βρεις δωρεάν στο store)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, for4 είπε

Στο μεταξύ με το game pass κατέβασα 17 παιχνίδια όλα τα γνωστά (gta v, gears, forza, pro κλπ) και έπαιζα δέκα λεπτά από το καθένα και τα παραταγα. Σε μπουκώνει αυτό το game pass. Μετά επικεντρωθηκα στο ori και ευχαριστήθηκα. 

Τα ίδια και εγώ. Κατεβάζεις 500 παιχνίδια και μετά δεν σαρεσει τίποτα!!! Αν δεν δώσεις 50€ για παιχνίδι δεν μπορείς να το εκτιμήσεις. Πραγματικά.

Τα ίδια και με τις ταινίες και το netflix. Εχει εκατομμύρια ταινίες / σειρές και στο τέλος δεν θες τίποτα!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
7 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Το κατέβασα (μιας και είναι μόλις 2gb) αλλά δεν ασχολήθηκα. 

Αξίζει το game;

Δεν ειναι ασχημο.Αν εχεις καποιον για duo ειναι αποδεκτο.

Εγω παιζω rdr2 ,δευτερη φορα το story και εχω ξεκινησει division2 σε πολυ καλη τιμη - φαινεται τεραστιο και τερματισα το a way out.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Τα ίδια και εγώ. Κατεβάζεις 500 παιχνίδια και μετά δεν σαρεσει τίποτα!!! Αν δεν δώσεις 50€ για παιχνίδι δεν μπορείς να το εκτιμήσεις. Πραγματικά.

Τα ίδια και με τις ταινίες και το netflix. Εχει εκατομμύρια ταινίες / σειρές και στο τέλος δεν θες τίποτα!

Aυτό είναι λόγω του υπερκορεσμού - βάλτε στη μέση και τον ψυχαναγκασμό του κάθε διαφορετικού ατόμου και ναι, έχεις δίκιο, εύστοχα τα παραδείγματα που ανέφερες.
Πολλές φορές, ποιότητα > ποσότητα ;)

Επεξ/σία από red1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, red1 είπε

Aυτό είναι λόγω του υπερκορεσμού - βάλτε στη μέση και τον ψυχαναγκασμό του κάθε διαφορετικού ατόμου και ναι, έχεις δίκιο, εύστοχα τα παραδείγματα που ανέφερες.
Πολλές φορές, ποιότητα > ποσότητα ;)

Τι πράγμα είσαστε οι gamers ρε παιδί μου, δεν πιάνεστε απο πουθενά. 

Δηλαδή δεν έχει παιχνίδια με ποιότητα στο gamepass?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, DarthGRE είπε

Τι πράγμα είσαστε οι gamers ρε παιδί μου, δεν πιάνεστε απο πουθενά. 

Δηλαδή δεν έχει παιχνίδια με ποιότητα στο gamepass?

Tι πράγμα ρε παιδί μου που καταπιάνεστε απο τα πάντα και παρεξηγείστε διαρκώς, δεν πιάνεστε πουθενά.

Είδες ? Εύκολο είναι, και εγω μπορώ να το κάνω ;) 

τα περί υπερκορεσμού τα προσπέρασες όμως, σιγά που σου θίξαμε την...υπηρεσία ρε Darth :D 

Επίσης Απλή ψυχολογία είναι, δεν είναι κάτι το δυσνόητο , "το πολύ το κύριε ελέησον το βαριέται και ο παπάς" - το γνωστό ρητό κοινώς φίλε Darth, και για να απαντήσω στην ερώτησή σου, ναι, έχει πολύ καλά παιχνίδια στο gamepass.

Mια απλή παρατήρηση κάναμε, μη βρίσκετε μονίμως λόγους για να αρπάζεστε άνευ λόγου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, d_gkal είπε

Το κατέβασα (μιας και είναι μόλις 2gb) αλλά δεν ασχολήθηκα. 

Αξίζει το game;

Το έπαιξα δύο ώρες.

Δεν αξίζει ούτε για λόγους νοσταλγίας. Γενικά δεν ξέρω αν υπήρξε ποτέ σοβαρό παιχνίδι Power Rangers και είναι κρίμα γιατί μεγάλωσα με τις δύο πρώτες σεζόν.

Πάντως θεωρώ ότι ο Μάρτιος είναι ι πρώτος μήνας που καλύτερα παιχνίδια βγήκαν παρά μπήκαν.

Τώρα θα μου πείτε κάποια στιγμή θα συνέβαινε, η νομοτέλεια του πάρε βγάλε αλλά αν δεν δω τα Yakuza και τα Final Fantasy πριν να τελειώσει η κρίση του Κορονοιού θα βρίζω την τύχη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όπως έχω πει είμαι νέος gamer στις τελευταίες γενιές κονσολών αλλά η γνώμη μου είναι ότι το game pass σαν υπηρεσία είναι game changer. Αν το εξελίξουν σωστά και αποφύγουν τις πατάτες, νομίζω ότι δεν θα έχουν συναγωνισμό και θα ακολουθήσουν και οι υπόλοιποι μετά. Ήδη εγώ που σαν παίκτης θα έπαιζα το δωρεάν παιχνίδι που ήταν με την κονσόλα και θα αγόραζα ένα ακόμα και μετά δεν ξέρω πότε θα ήταν η επόμενη μου αγορά, προγραμματιζω να ανανεώσω την ultimate συνδρομή μου για ένα έτος τουλάχιστον. 

Nba 2k20 και pro 20 ταυτόχρονα; είναι ένα 120€ σίγουρα που σε γλυτώνει. 

Δύο απορίες:

1.παιχνίδια που έχω κατεβάσει με game pass όταν βγουν τα χάνω; ή επειδή τα έχω κατεβάσει τα κρατάω μέχρι να τα διαγράψω;

2. Τερμάτισα καλή ώρα τώρα το ori. Το διαγράφω για μην πιάνει χώρο. Το save του όμως παραμένει έτσι; αν ποτέ θελήσω να το ξανακατεβάσω. 

Επεξ/σία από for4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...