Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια βοήθεια όποιος το έχει αντιμετωπίσει.

Παίρνω το παρακάτω σφάλμα όταν πάω να αλλάξω region σε Τουρκία διότι έχω ένα υπόλοιπο σε gift card:

"Παρουσιάστηκε ένα πρόβλημα το οποίο δεν επιτρέπει την ολοκλήρωση της μετακίνησης αυτήν τη στιγμή. Μεταβείτε στη Σελίδα υποστήριξης αλλαγής περιοχής για να βεβαιωθείτε ότι η μετακίνηση ισχύει για εσάς και προσπαθήστε ξανά αργότερα."

Έχω αλλάξει σε λογαριασμό, windows, store, βιβλίο διευθύνσεων, κονσόλα Xbox, σελίδα Microsoft κι όπου αλλού έχω βρει επιλογή το region στο νέο αλλά δεν προχωράει. 

Αλλαγή region σύμφωνα με το support δεν έχει ξαναγίνει και με τις προϋποθέσεις που χρειάζονται είμαι οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, d_gkal είπε

Υπαρχει και η online παραγγελία απ' το ΙΚΕΑ, θα συμφέρει όμως ΑΝ πάρεις και κάτι άλλο από εκεί. 

Επίσης δες τις Panasonic enelloop

 
Λοπόν, επειδή διαβαζα για τις eneloop της Panny στις προηγούμενες σελίδες (βασικά, εδώ και χρόνια ακούω γι'αυτές) :

Εneloop = ΙΚΕΑ ladda, (στη μισή τιμή).

Οπότε ναι, έχεις δίκιο οτι οι IKEA είναι καλές ;) 

 

 

Επεξ/σία από red1
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα ανακοινωσουν οτι το νεο controller του series x,θα έχει μπαταρία δική του και θα τρέχουμε σαν τρελοί, μην ξεροντας τι θα κάνουμε...Τόση γνώση για  που έχω αποκτήσει από το thread αυτό για τις μπαταρίες τη ζηλεύει ακόμα και άτομο που ασχολείται με αυτά.

Επεξ/σία από stafftw
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, stafftw είπε

Θα ανακοινωσουν οτι το νεο controller τουη series x,θα έχει μπαταρία δική του και θα τρέχουμε σαν τρελοί, μην ξεροντας τι θα κάνουμε...Τόση γνώση για μπαταρίες που έχω αποκτήσει από το thread αυτό για τις μπαταρίες τη ζηλεύει ακόμα και άτομο που ασχολείται με αυτά.

Και αυτό με ΑΑ μπαταρίες θα είναι αν διάβασα καλά.

Οπότε όλη γνώση θα περάσει και στην επόμενη γενιά :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Virus_X είπε

Και αυτό με ΑΑ μπαταρίες θα είναι αν διάβασα καλά.

Οπότε όλη γνώση θα περάσει και στην επόμενη γενιά :D 

Αυτό προκύπτει, αλλά δε θέλω να σκέφτομαι το σενάριο να μην ισχύουν αυτές οι φήμες.

Πραγματικά έχω 20 μπαταρίες, εντάξει βέβαια, τώρα με την καραντίνα έχω αδειάσει ήδη 8, επομένως πιάνει τόπο, κάποια στιγμή σκέφτηκα να το βάλω με usb αλλά λεω δε γ***εται τόσα χρήμάτα και τόση έρευνα που έχει γίνει ας πιάσουν τόπο, πληροφοριακά έχω τις tronic του lidl, ladda απο Ikea και κάτι camellion 1600maH που είχα βρεί από παλιά (και δεν ξέρω καν πόσο καιρό πριν έχουν κατασκευαστεί) και μπορώ να πω ότι και οι tronic είναι ακόμα πιο τίμιες για τα χρήματα που κοστίζουν, ειδικά αν ανταποκρίνονται και στον παραπάνω αριθμό φορτίσεων που υποστηρίζουν.Δεν ξέρω πλέον αν θεωρείται off topic εδω μέσα αυτό το review ενός άμπαλου για μπαταρίες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stafftw είπε

Αυτό προκύπτει, αλλά δε θέλω να σκέφτομαι το σενάριο να μην ισχύουν αυτές οι φήμες.

Πραγματικά έχω 20 μπαταρίες, εντάξει βέβαια, τώρα με την καραντίνα έχω αδειάσει ήδη 8, επομένως πιάνει τόπο, κάποια στιγμή σκέφτηκα να το βάλω με usb αλλά λεω δε γ***εται τόσα χρήμάτα και τόση έρευνα που έχει γίνει ας πιάσουν τόπο, πληροφοριακά έχω τις tronic του lidl, ladda απο Ikea και κάτι camellion 1600maH που είχα βρεί από παλιά (και δεν ξέρω καν πόσο καιρό πριν έχουν κατασκευαστεί) και μπορώ να πω ότι και οι tronic είναι ακόμα πιο τίμιες για τα χρήματα που κοστίζουν, ειδικά αν ανταποκρίνονται και στον παραπάνω αριθμό φορτίσεων που υποστηρίζουν.Δεν ξέρω πλέον αν θεωρείται off topic εδω μέσα αυτό το review ενός άμπαλου για μπαταρίες.

Staff, τις tronic του Lidl τις βρίσκεις πάντα ? Εννοώ, είναι πάντα in stock στα μαγαζιά τους ή τις φέρνουν μόνο όταν έχει τις διαφορες εβδομάδες προσφορών ?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, red1 είπε

Staff, τις tronic του Lidl τις βρίσκεις πάντα ? Εννοώ, είναι πάντα in stock στα μαγαζιά τους ή τις φέρνουν μόνο όταν έχει τις διαφορες εβδομάδες προσφορών ?

Ευχαριστώ

Γενικά λίγα πραγμάτα βρίσκεις στο lidl αν δεν είναι στο φυλλάδιο,επειδή τυχαίνει να περνάω αρκετές φορές, μόνο οταν είναι σε προσφορά τις έχω δει.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Bourdoulas είπε

Νομίζω πως θα πρέπει να κάνουμε sticky της πληροφορίες για τις μπαταρίες όπως κάνει ο @Praetorian για τους κανόνες στα διάφορα thread

🤣🤣🤣

Amen!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα για το φιλο που ρωταει για τις tronic ειχα παρει απο lidl πριν καμμια εβδομαδα το συγκεκριμενο πακετο νομιζω 5€ και ειναι 2.400mah

Οποτε λογικα θα τις εχει κ τωρα ! 
Η πιο καλη λυση μετα απο αυτες του ικεα που ειναι πιο δυνατες κατ εμε !

09BFDB19-BC01-4826-B2DA-E0467B160B3C.jpeg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά. Από εχθές κάτοχος Xbox one x. Μια ερώτηση : πως μπορούν τα παιδιά μου να παίξουν "αντίπαλοι" σε κάποιο παιχνίδι πχ nba 2k20 ή pes 2020? Συγγνώμη αλλά με κονσόλα 1η φορά ασχολουμαι. Εννοείται πως έχω 2ο χειριστήριο. Ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, mpertzi είπε

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά. Από εχθές κάτοχος Xbox one x. Μια ερώτηση : πως μπορούν τα παιδιά μου να παίξουν "αντίπαλοι" σε κάποιο παιχνίδι πχ nba 2k20 ή pes 2020? Συγγνώμη αλλά με κονσόλα 1η φορά ασχολουμαι. Εννοείται πως έχω 2ο χειριστήριο. Ευχαριστώ. 

Για αρχή επειδή είσαι νέος χρήστης, διάβασε 1ο κ 3ο post εδω https://www.insomnia.gr/forums/topic/732948-xbox-συνδρομές-ultimate-game-pass-gold/#comments

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, mpertzi είπε

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά. Από εχθές κάτοχος Xbox one x. Μια ερώτηση : πως μπορούν τα παιδιά μου να παίξουν "αντίπαλοι" σε κάποιο παιχνίδι πχ nba 2k20 ή pes 2020? Συγγνώμη αλλά με κονσόλα 1η φορά ασχολουμαι. Εννοείται πως έχω 2ο χειριστήριο. Ευχαριστώ. 

Πατα το κουμπι να αναψει το 2ο χειρηστηριο κ μετα πχ για να παιξουν pes 2020 γτιαξε δευτερο χρηστη η guest χρηστη.

Απο το κεντρικο μενου του xbox 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...