Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

36 λεπτά πριν, Arikado είπε

Παιδια καλησπερα! προσπαθω να κατεβασω το assassin's creed odyssey για το Free Weekend αλλα μου βγαζει μονο επιλογη να το αγορασω! Ξερει κανεις τι παιζει ?

Μηπως θελει να εχει Gold?

Ναι, εχει αναφερθει και νωριτερα, πρεπει να εχεις xbox live gold συνδρομη, μέσω του free play days είναι ουσιαστικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίδες αγόρασα κωδικό από έμπιστο site για το Modern Warfare Battle Pass Edition EU region.

Πάω να βάλω τον κωδικό και δε μου τον παίρνει. 

Μπαίνω στο site της αγοράς κι αναφέρει ότι κάνει για EU region αλλά όχι για UK.

Και απ' ότι είδα ο λογαριασμός μου είναι UK παρόλο που έχω το locale στο Xbox στο Greece.

Βασικά και στο microsoft account μου που μπήκα Ελλάδα έχει το region.

Να φτιάξω καινούριο λογαριασμό δεν παίζει γιατί αυτόν τον έχω από το 2005 και την εποχή του Xbox 360.

Υπάρχει τρόπος να κάνω τον λογαριασμό μου Ελληνικό για να περάσω τον κωδικό;

Επεξ/σία από bill_viper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kostiger είπε

Κοίτα να δεις που "ξαφνικά" δεν θα είναι και τόσο σημαντικό το backward compatibility. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Κοίτα να δεις που "ξαφνικά" δεν θα είναι και τόσο σημαντικό το backward compatibility. 

Συμβαινει ηδη. Ειδικα στις αρχες της καθε γενιας που τα παιχνιδια ειναι λιγα παιζει πολυ ρολο. Τωρα λοιπον που εχουμε τη δυνατοτητα λογω κοινης αρχιτεκτονικης με την περασμενη γενια, δεν νοειται να υποβαθμθιζεται αυτο το γεγονος. Μιλουμε για καραμπινατο συγκριτικο πλεονεκτημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bill_viper είπε

Παίδες αγόρασα κωδικό από έμπιστο site για το Modern Warfare Battle Pass Edition EU region.

Πάω να βάλω τον κωδικό και δε μου τον παίρνει. 

Μπαίνω στο site της αγοράς κι αναφέρει ότι κάνει για EU region αλλά όχι για UK.

Και απ' ότι είδα ο λογαριασμός μου είναι UK παρόλο που έχω το locale στο Xbox στο Greece.

Βασικά και στο microsoft account μου που μπήκα Ελλάδα έχει το region.

Να φτιάξω καινούριο λογαριασμό δεν παίζει γιατί αυτόν τον έχω από το 2005 και την εποχή του Xbox 360.

Υπάρχει τρόπος να κάνω τον λογαριασμό μου Ελληνικό για να περάσω τον κωδικό;

Άλλαξε region στο λογαριασμό σου απο το site της Microsoft! 1 λεπτό θα πάρει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, kostiger είπε

Δηλαδή ότι παιχνίδι έχω σε bluray θα μπορώ απευθείας να τα βάλω κ να παίζω και στο series x και κάποια με βελτιωμένα γραφικα;;αν ναι πολύ θετικό αυτό πέρα από χειριστήριο να έχουμε αυτή την δυνατότητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/3/2020 στις 8:34 ΜΜ, babis13 είπε

Δηλαδή ότι παιχνίδι έχω σε bluray θα μπορώ απευθείας να τα βάλω κ να παίζω και στο series x και κάποια με βελτιωμένα γραφικα;;αν ναι πολύ θετικό αυτό πέρα από χειριστήριο να έχουμε αυτή την δυνατότητα

Ναι, το ειχανε πει απο την πρώτη στιγμή θα έχει full bc + βγαζουν και αλλα απο OG και 360.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Άλλαξε region στο λογαριασμό σου απο το site της Microsoft! 1 λεπτό θα πάρει

Κι εγώ αυτό φαντάστηκα, αλλά τελικά Ελλάδα είναι το region εξαρχής. Κι αφού ο κωδικός είναι για ΕU δε μπορώ να καταλάβω γιατί δε τον παίρνει. Έχω δοκιμάσει 50 φορές από χθες, είτε μέσω xbox.com, είτε μέσω Xbox app, είτε μέσω Xbox One, και πάντα τρώω άκυρο.

Αυτό αγόρασα συγκεκριμένα https://www.gamivo.com/product/call-of-duty-modern-warfare-eu-battle-pass-edition-xbox-one

Screenshot_20200321-075243_Samsung Internet.jpg

Επεξ/σία από bill_viper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, bill_viper είπε

Κι εγώ αυτό φαντάστηκα, αλλά τελικά Ελλάδα είναι το region εξαρχής. Κι αφού ο κωδικός είναι για ΕU δε μπορώ να καταλάβω γιατί δε τον παίρνει. Έχω δοκιμάσει 50 φορές από χθες, είτε μέσω xbox.com, είτε μέσω Xbox app, είτε μέσω Xbox One, και πάντα τρώω άκυρο.

Αυτό αγόρασα συγκεκριμένα https://www.gamivo.com/product/call-of-duty-modern-warfare-eu-battle-pass-edition-xbox-one

Screenshot_20200321-075243_Samsung Internet.jpg

Κανονικά θα έπρεπε να στο δεχτεί. Δοκίμασε να βάλεις άλλη ευρωπαϊκή χώρα σαν region. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Κανονικά θα έπρεπε να στο δεχτεί. Δοκίμασε να βάλεις άλλη ευρωπαϊκή χώρα σαν region. 

Να το δοκιμάσω, μετά θα μπορέσω να επιστρέψω στην Ελλάδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bill_viper είπε

Να το δοκιμάσω, μετά θα μπορέσω να επιστρέψω στην Ελλάδα;

Απ όσο γνωρίζω, θα μπορείς. Μαζί με το region άλλαξε και την γλώσσα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, bill_viper είπε

Κι εγώ αυτό φαντάστηκα, αλλά τελικά Ελλάδα είναι το region εξαρχής. Κι αφού ο κωδικός είναι για ΕU δε μπορώ να καταλάβω γιατί δε τον παίρνει. Έχω δοκιμάσει 50 φορές από χθες, είτε μέσω xbox.com, είτε μέσω Xbox app, είτε μέσω Xbox One, και πάντα τρώω άκυρο.

Αυτό αγόρασα συγκεκριμένα https://www.gamivo.com/product/call-of-duty-modern-warfare-eu-battle-pass-edition-xbox-one

Screenshot_20200321-075243_Samsung Internet.jpg

Περίεργο. Όλα σωστά τα έχεις.

Δεν στέλνεις μήνυμα στην εταιρία που εκανες την αγορα  να δεις τι θα σου πουν?

*Μην αλλάξεις region. Υπάρχει συγκεκριμένος αριθμός φορών που μπορείς να το κάνεις ανά έτος και εφόσον δεν ειναι δικό σου θέμα, μη ρισκάρεις

Επεξ/σία από sphinxgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Περίεργο. Όλα σωστά τα έχεις.

Δεν στέλνεις μήνυμα στην εταιρία που εκανες την αγορα  να δεις τι θα σου πουν?

*Μην αλλάξεις region. Υπάρχει συγκεκριμένος αριθμός φορών που μπορείς να το κάνεις ανά έτος και εφόσον δεν ειναι δικό σου θέμα, μη ρισκάρεις

Κι εγώ αυτό θυμόμουν.

Έχω ανοίξει ticket στο site αγοράς και αναμένω απάντηση. Ευτυχώς έκανα την πληρωμή μέσω PayPal οπότε αν κάτι πάει στραβά θα ανοίξω claim εκεί μετά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω πελώωωωρια λαχτάρα για "retro" παιχνιδάκια, χρειάζομαι το panzer dragoon orta, Ninja Gaiden 1 &2 fix-άκι μου και σκέφτομαι για ΧΟΝΕΧ, το (γνωστό) θέμα είναι πως σε 8 μήνες βγαίνουν τα καινούργια μηχανάκια και πραγματικά δεν ξέρω.
Κάτι είχε πιάσει το μάτι μου πριν λίγο καιρό για επίσημο πρόγραμμα αναβάθμισης κονσόλας στο site της ΜS, γνωρίζουμε τίποτα σχετικά μ'αυτό ? 

Μήπως καλύτερα να περιμένω το 7μηνο και να πάω κατευθείαν σε PS5/XSEX ?

Danke

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού έβαλες στόχο PS5/XSEX, καλύτερα να πας για το xbox one s. Θα σε καλύψει πλήρως, ειδικά για τα παιχνίδια που αναφέρεις. Θα σου έλεγα, αν δεν μπορείς να περιμένεις καμία 20αρία μέρες μήπως βάλουν τίποτε εκπτώσεις, να δεις και για μεταχειρισμένα (πρόσεξε μόνο να είναι σε άριστη λειτουργία το χειριστήριο).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...