Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολυ χαιρομαι στην κατευθυνση που πηρε η MS(ελπιζω και η Sony) ,με πολυ δυνατες base consoles. Το parity δεν θα ριχνει τοσο πολυ της εκδοσεις των παιχνιδιων στα PC,πραγμα εξαιρετικο.

Ας κανει και 100 ευρω πανω η κονσολα. Θα τα σκασεις μια φορα και θα εισαι για τα επομενα 5-7 χρονια καλυμενος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Επειδή το έχω πάθει κι εγώ με αλλά παιχνίδια που κόλλησαν δοκίμασε να αλλάξεις την ρύθμιση της κονσόλας που έχει για το inactivity power off the console και κανε το στο να μην κλείνει τη κονσόλα.

Με αυτό θα κερδίσεις απλά αν κολλάει ένα παιχνίδι να μην κλείνει τη κονσόλα απλά να κάνει restart το παιχνίδι.

Σε ευχαριστώ θα το δοκιμασω, το κόλπο που έχω βρει είναι να ανοίξω άλλο παιχνίδι πρώτα και μετά το ori και δουλεύω πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Alastor192 είπε

Πολυ χαιρομαι στην κατευθυνση που πηρε η MS(ελπιζω και η Sony) ,με πολυ δυνατες base consoles. Το parity δεν θα ριχνει τοσο πολυ της εκδοσεις των παιχνιδιων στα PC,πραγμα εξαιρετικο.

Ας κανει και 100 ευρω πανω η κονσολα. Θα τα σκασεις μια φορα και θα εισαι για τα επομενα 5-7 χρονια καλυμενος

Μέχρι να βγάλουν τη πιο νέα μετά από 2-3 χρόνια πιο δυνατή κονσόλα.

Βλέπε xbox one phat, s, x

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, optimus prime είπε

Ενταξει ωραιος ο ενθουσιασμος αλλα μην λεμε τωρα οτι η Microsoft σεβεται τον καταναλωτη και κατι τετοια.

Εδω οταν πηγε να λανσαρει την κονσολα της (τωρινη γενια) ηθελε να βαλει DRM στα παιχνιδια,να μην μπορει ο καθε ενας να αγορασει μεταχειρισμενο παιχνιδι,συνεχη συνδεση στο internetκτλ.

Μην τα ξεχναμε αυτα τα πραγματα,δεν αγιασε ξαφνικα η Microsoft..

Τις κοστισαν καμποσες δεκαδες εκατομμυρια αυτες οι αποφασεις και αλλαξε τακτικη.

Ολα για τα λεφτα γινονται παιδια,σεβασμος και τετοια δεν υπαρχουν στον κοσμο των κολοσσων αυτων..

Σιγουρα ολα για το χρημα αλλα τουλαχιστον στο xbοx εχουμε backward compatible τιτλους ποσο καιρο τωρα ενω η sony οχι ακομα.

Οπως επισης σου λεει παρε το ταδε παιχνιδι για το one Χ κ οταν βγει το series Χ  δεν χρειαζετε να το ξανα αγορασεις. Οποτε κατι κανει κ για μας . Οπως κ να χει τα δυνατα specs μονο καλο κανουν για τους gamers.Mακαρι να εχει κ η sony δυνατη κονσολα να υπαρχει ανταγωνισμος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Μέχρι να βγάλουν τη πιο νέα μετά από 2-3 χρόνια πιο δυνατή κονσόλα.

Βλέπε xbox one phat, s, x

ε τα base models ειναι τα σημαντικοτερα και με βαση αυτο κινουνται οι devs,αρα δεν πανε να βγαλουν αλλα 10. Ακομα καλυτερα κιολας,θα εχουμε scalability

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μου επιτρέψεις να διαφωνήσω.

Μπορεί τα base models να είναι τα βασικά αλλά δυστυχώς ή ευτυχώς οι game devs πρέπει να βγάλουν και updates / patches για τα παιχνίδια τους που θα προσφέρουν και άλλες δυνατότητες στα μεγαλύτερα μοντέλα κονσολών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το αγορά το one s. Όλα καλά αν και με μπέρδεψαν κάποια πράγματα μιας και είχα καιρό να έρθω σε επαφή με σύγχρονη κονσόλα πλην λίγο με το ps4 του αδερφού μου. Μια ερώτηση που έχει απαντηθεί και διάβασα τα σχόλια στις προηγούμενες σελίδες για τις μπαταρίες. Αλλά η δική μου απορία δεν λύθηκε για αυτό ρωταω: αν βάλω επαναφορτιζομενες μπαταρίες γιατί να πάρω και φορτιστή; δεν φορτιζουν με το καλώδιο από το χειριστήριο; επίσης αυτές που είχε στο πακέτο δεν είναι επαναφορτιζομενες; δεν λενε κάτι ενώ συνήθως οι μπαταρίες γράφουν τι είναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμάμαι καλά ΔΕΝ είναι επαναφορτιζόμενες αυτές. 

 

 

Επίσης τις ΑΑ μπαταρίες της φορτίζεις αποκλειστικά και ΜΟΝΟ με εξωτερικό φορτιστή. 

 

Με το καλώδιο φορτίζεις μόνο το battery pack της Microsoft (που δε το προτείνω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, d_gkal είπε

Αν θυμάμαι καλά ΔΕΝ είναι επαναφορτιζόμενες αυτές. 

Επίσης τις ΑΑ μπαταρίες της φορτίζεις αποκλειστικά και ΜΟΝΟ με εξωτερικό φορτιστή. 

Με το καλώδιο φορτίζεις μόνο το battery pack της Microsoft (που δε το προτείνω)

A δεν ήξερα ότι υπάρχει ειδικό battery pack. Γτ δεν το συστήνεις; δεν είναι πιο εύχρηστο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μπαταριες του κουτιου δεν ειναι επαναφορτιζομενες.Τις δουλευεις κ μετα που τελειωνουν τις πετας.

Μετα η θα παρεις το battery kit που ειναι μια μπαταρια που μπαινει στο controler κ φορτιζει σαν του ps4 η θα παρεις μπαταριες επαναφορτιζομενες που θα τις φορτιζεις με εξωτερικο φορτιστη κ θα τις βαζεις.

Εγω εχω ενα φορτιστη varta κ 8 μπαταριες 2.400mah οποτε εχω παντα καβατζα τουλαχιστον 4 μπαταριες ! Πολυ καλυτερο απο του ps4 που πρεπει να εχεις καβατζα χειριστηριο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Να μου επιτρέψεις να διαφωνήσω.

Μπορεί τα base models να είναι τα βασικά αλλά δυστυχώς ή ευτυχώς οι game devs πρέπει να βγάλουν και updates / patches για τα παιχνίδια τους που θα προσφέρουν και άλλες δυνατότητες στα μεγαλύτερα μοντέλα κονσολών.

Αρα ? Δεν καταλαβα που το πας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το πάω πουθενά. 

Λέω ακριβώς αυτό που λέω ότι πλέον οι game developments πρέπει να βγάζουν ενημερώσεις για κάθε παιχνίδι για όλες έκδοσεις κονσολών που έχουν βγει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, malias4 είπε

Οι μπαταριες του κουτιου δεν ειναι επαναφορτιζομενες.Τις δουλευεις κ μετα που τελειωνουν τις πετας.

Μετα η θα παρεις το battery kit που ειναι μια μπαταρια που μπαινει στο controler κ φορτιζει σαν του ps4 η θα παρεις μπαταριες επαναφορτιζομενες που θα τις φορτιζεις με εξωτερικο φορτιστη κ θα τις βαζεις.

Εγω εχω ενα φορτιστη varta κ 8 μπαταριες 2.400mah οποτε εχω παντα καβατζα τουλαχιστον 4 μπαταριες ! Πολυ καλυτερο απο του ps4 που πρεπει να εχεις καβατζα χειριστηριο :)

Α οκ, γτ είδα την θύρα Micro usb που έχει και σκέφτηκα ότι με επαναφορτιζόμενες θα φόρτιζε από εκεί χωρίς ανάγκη εξωτερικού φορτιστή. Άρα πάμε για φορτιστή. Είδα σε παλιότερα μνμ στο νήμα τις καλύτερες προτάσεις και θα τις πάρω online γιατί μας έφαγε η καραντίνα τώρα. Στο μεταξύ με αυτά τα download έκανα μια μέρα να παίξω παιχνίδι. Που είναι οι εποχές που έπαιρνες την κονσόλα έβαζες το δισκάκι και έπαιζες; μεγάλη ξενερα στην αρχή. Την έβγαλα με Netflix 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, for4 said:

A δεν ήξερα ότι υπάρχει ειδικό battery pack. Γτ δεν το συστήνεις; δεν είναι πιο εύχρηστο; 

θεωρω οτι το κοστος δεν ανταπεξερχεται στις προσδικιες.

 

δεν ειναι τυχαιο που οι περισσοτεροι εχουμε επαναφορτιζομενες + εξωτερικο φορτιστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...