Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω κατά πόσο θεωρείται προσφορά έχοντας ως δεδομένο την βραχυχρόνια παρουσία του στην αγορά αλλά βρήκα τυχαία στον ΓΕΡΜΑΝΟ το Dark Souls Trilogy standard edition για Xbox One και το τσίμπησα στα 15 ευρώ περίπου. Ελπίζω να μην μου έρθει κορωνοNitoποτισμένο το game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

90αρι Metascore το νεο Ori και εχει περασει στα ψιλα. Ας του δωσουμε τη δεουσα σημασια, ειτε μας ενδιαφερει το εν λογω παιχνιδι ειτε οχι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, kostiger said:

90αρι Metascore το νεο Ori και εχει περασει στα ψιλα. Ας του δωσουμε τη δεουσα σημασια, ειτε μας ενδιαφερει το εν λογω παιχνιδι ειτε οχι.

εγώ πάντως το έχω λιώσει από χθές (προχθές δηλαδή όταν πήγε 12 η ώρα το βράδυ), έχω εξερευνήσει περίπου το 50% του μεγάλου χάρτη :) γενικά τρομερά διασκεδαστικό, δεν μπορούσα να ξεκολήσω... απλά φοβάμαι ότι μέσα στο σ/κ θα το έχω τερματίσει...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostiger είπε

90αρι Metascore το νεο Ori και εχει περασει στα ψιλα. Ας του δωσουμε τη δεουσα σημασια, ειτε μας ενδιαφερει το εν λογω παιχνιδι ειτε οχι.

Το έβαλα εχθες και είναι απίθανο παιχνίδι..Έχεις απόλυτο δίκιο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απίθανο παιχνιδι το ori αλλα από τα frame drops ειναι σχεδόν unplayable. Απίστευτο κριμα που τέτοια παιχνιδαρα εχει τοσο θλιβερο performance. Από τη μια λεω να περιμένω μερικα patch να στρωσει. Απο την αλλη ειναι too good :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπως έγραψα και στο διπλανό νήμα, το Ori and the Will of Wisps δυστυχώς έχει τρελά performance issues, τουλάχιστον στο Xbox S που το παίζω εγώ... σε εμένα, το μεγάλο θέμα είναι ότι το παιχίνιδι παγώνει και δεν κουνιέται τίποτα... Σε κάποιες φάσεις, κάθε 20-30 δευτερόλεπτα παγώνει για 5-6 δευτερόλεπτα....  σε άλλες φάσεις απλά παγώνει για 15 δευτερόλεπτα... εύκολα το λες unplayable αν και έχω ξεπεράσει το 50%.... αφού να φανταστείς στην αρχή νόμιζα ότι είχε θέμα το xbox μου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 minutes ago, SKRUTZ said:

Μηπως όντως έχει θέμα το xbox σου? εμένα δεν κάνει αυτά τα κολλήματα που λες.

έχεις Xbox One S ή Χ; στην αρχή είχα πολύ ισχυρές υποψίες ότι φταίει το Xbox μου αλλά όταν είδα ότι και άλλοι χρήστες έχουν αντίστοιχα προβλήματα, καθησυχάστηκα κάπως ότι δεν έχει θέμα το xbox μου..

Επεξ/σία από sotirisl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα,

μην κράξετε αλλά έχω να ασχοληθώ με κονσόλες από εποχή dreamcast. Σκεφτόμουν να ξανά μπω στον κόσμο της κονσόλας και επειδή λόγω υποχρεώσεων δεν μένει και πολύς χρόνος δεν ήθελα να κάνω μεγάλη επένδυση και κατέληξα σαν καλύτερη λύση το xbox one s (έστω και το SAD) λόγω τιμής. Αλλά μετά σκεφτόμουν ότι τα καταφέρνει στα παιχνίδια ή έχει πέσει η προσοχή στο one x και δεν παίζονται στο one s τα παιχνίδια; Συν ότι σε λίγους μήνες βγαίνει το καινούργιο (όχι ότι θα το πάρω, είπαμε low budget) και παίζει μετά να βγαίνουν μόνο για αυτό και το one x. Εγώ θέλω ένα φθηνό μηχανηματάκι για ένα 2ωρο το βράδυ και να μου βγάλει καμιά 2-3ετία. Τι γνώμη έχετε; Σκεφτόμουν και το switch πιο πολύ για να παίζω ξαπλωμένος αλλά εκεί ξεφεύγει το κόστος και αγοράς και χρήσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, for4 είπε

καλησπέρα,

μην κράξετε αλλά έχω να ασχοληθώ με κονσόλες από εποχή dreamcast. Σκεφτόμουν να ξανά μπω στον κόσμο της κονσόλας και επειδή λόγω υποχρεώσεων δεν μένει και πολύς χρόνος δεν ήθελα να κάνω μεγάλη επένδυση και κατέληξα σαν καλύτερη λύση το xbox one s (έστω και το SAD) λόγω τιμής. Αλλά μετά σκεφτόμουν ότι τα καταφέρνει στα παιχνίδια ή έχει πέσει η προσοχή στο one x και δεν παίζονται στο one s τα παιχνίδια; Συν ότι σε λίγους μήνες βγαίνει το καινούργιο (όχι ότι θα το πάρω, είπαμε low budget) και παίζει μετά να βγαίνουν μόνο για αυτό και το one x. Εγώ θέλω ένα φθηνό μηχανηματάκι για ένα 2ωρο το βράδυ και να μου βγάλει καμιά 2-3ετία. Τι γνώμη έχετε; Σκεφτόμουν και το switch πιο πολύ για να παίζω ξαπλωμένος αλλά εκεί ξεφεύγει το κόστος και αγοράς και χρήσης.

Αν παίζεις ένα δύο ώρες το βράδυ, ακόμα και να σταματήσουν τώρα να βγαίνουν παιχνίδια, η κονσόλα θα σου αντέξει το λιγότερο τρία χρόνια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, sotirisl είπε

έχεις Xbox One S ή Χ; στην αρχή είχα πολύ ισχυρές υποψίες ότι φταίει το Xbox μου αλλά όταν είδα ότι και άλλοι χρήστες έχουν αντίστοιχα προβλήματα, καθησυχάστηκα κάπως ότι δεν έχει θέμα το xbox μου..

ONE S

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω σε προσφορά το RDR (το 1) στο store στα 10 ευρώ.

Αξίζει η αγορά? Παίζει κομπλέ σαν backwards compatible?

Επίσης περιλαμβάνει τα dlc? Το googlαρα αλλά οι απαντήσεις διαφέρουν... Άλλοι αναφέρουν οτι περιλαμβάνει το Undead dlc άλλοι οχι και εχω μπερδευτεί.

Γνωρίζω φυσικά την ύπαρξη της GOTY σε retail αλλά έχοντας το SAD οι επιλογές μου είναι κάπως περιορισμένες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bad_freddy είπε

Βλέπω σε προσφορά το RDR (το 1) στο store στα 10 ευρώ.

Αξίζει η αγορά? Παίζει κομπλέ σαν backwards compatible?

Επίσης περιλαμβάνει τα dlc? Το googlαρα αλλά οι απαντήσεις διαφέρουν... Άλλοι αναφέρουν οτι περιλαμβάνει το Undead dlc άλλοι οχι και εχω μπερδευτεί.

Γνωρίζω φυσικά την ύπαρξη της GOTY σε retail αλλά έχοντας το SAD οι επιλογές μου είναι κάπως περιορισμένες.

Αξίζει γιατί δεν θα το βρεις πιο φθηνά αλλού από τη στιγμή που έχεις το SAD. Το παιχνίδι παίζει μια χαρά σαν backwards compatible. Αυτό που έχεις βρει δεν περιλαμβάνει το undead nightmare το οποίο κοστίζει 9,49e τώρα, δεν είναι και πολύ μεγάλο ποσό. Για αρχή πάρε το κανονικό παιχνίδι τώρα που το έχει και σε προσφορά και αν σου αρέσει παίρνεις και το undead nightmare.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, lebron15 είπε

Αξίζει γιατί δεν θα το βρεις πιο φθηνά αλλού από τη στιγμή που έχεις το SAD. Το παιχνίδι παίζει μια χαρά σαν backwards compatible. Αυτό που έχεις βρει δεν περιλαμβάνει το undead nightmare το οποίο κοστίζει 9,49e τώρα, δεν είναι και πολύ μεγάλο ποσό. Για αρχή πάρε το κανονικό παιχνίδι τώρα που το έχει και σε προσφορά και αν σου αρέσει παίρνεις και το undead nightmare.

Έχω βρεί 2 αναφορές μέχρι τώρα οτι η digital περιλαμβάνει ολα τα dlc αλλά οχι κάτι ξεκάθαρο... Επίσης βλέπω οτι κατα καιρούς βγαίνει για τους συνδρομητές gold στα 7.5 αλλά δεν είμαι σπίτι αυτή την στιγμή για να τσεκάρω αν ισχύει και τώρα για να περιμένω μιας και ακόμα είμαι στα μισά του RDR 2. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...