Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα ,κέρδισα σε διαγωνισμό ένα microsoft gift card και ενώ πάω να την ενεργοποιήσω μου εμφανίζει ότι είναι για άλλο region.

Επειδή δεν υπάρχει η δυνατότητα να μου την αλλάξουν απο εκεί που την κέρδισα , ξέρετε αν υπάρχει περίπτωση να μου την αλλάξει η microsoft και επίσης αν υπάρχει κάποιο live chat να επικοινωνήσω εκτός της τηλεφωνικής επικοινωνίας . 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, iliasmach είπε

Καλησπέρα ,κέρδισα σε διαγωνισμό ένα microsoft gift card και ενώ πάω να την ενεργοποιήσω μου εμφανίζει ότι είναι για άλλο region.

Επειδή δεν υπάρχει η δυνατότητα να μου την αλλάξουν απο εκεί που την κέρδισα , ξέρετε αν υπάρχει περίπτωση να μου την αλλάξει η microsoft και επίσης αν υπάρχει κάποιο live chat να επικοινωνήσω εκτός της τηλεφωνικής επικοινωνίας . 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Τα 100$ διαγωνισμός της Microsoft,  που είναι μόνο για USA?

image.png.46812e7d5fef26cb3bf835d57ebe1300.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Τα 100$ διαγωνισμός της Microsoft,  που είναι μόνο για USA?

image.png.46812e7d5fef26cb3bf835d57ebe1300.png

Όχι, άσχετος διαγωνισμός ήταν από ένα stream :P Τελικά κάλεσα στο τμήμα υποστήριξης της microsoft αλλά δεν έβγαλα άκρη μου είπαν δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα, και έτσι έφτιαξα καινούργιο account , έβαλα χώρα Αμερική και δούλεψε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όποιος δεν πρόλαβε ή δεν πήρε τις μπαταρίες του lidl τις ξανά έχει  στις 5/3 σε πολύ καλύτερη τιμή αφού είναι 8τεμ έχουν 6 ευρώ και είναι 2400mah

https://www.lidl-hellas.gr/p/p47679?productId=47679&countryCode=GR

Επεξ/σία από Tasosp22
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Tasosp22 είπε

Όποιος δεν πρόλαβε ή δεν πήρε τις μπαταρίες του lidl τις ξανά έχει  στις 5/3 σε πολύ καλύτερη τιμή αφού είναι 8τεμ έχουν 6 ευρώ και είναι 2400mah

https://www.lidl-hellas.gr/p/p47679?productId=47679&countryCode=GR

Πριν λίγο το κοίταξα κι εγώ, είναι οι ίδιες μπαταρίες που αναφέρθηκαν τόσες φορές.? Θα κοιτάξω αν μπορέσω να πάω αλλιώς ενδέχεται να στείλω καμιά μητέρα μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, θα με ενδιέφερε να αγοράσω το Starpoint Gemini Warlords

https://www.microsoft.com/en-us/p/starpoint-gemini-warlords/c19xzl7cps4z?activetab=pivot:overviewtab

αλλά δεν το βρίσκω στο ευρωπαικό store. Αν το πάρω από US θα μου το εμφανίσει κανονικά?

Επίσης, κατά τη γνώμη σας έχει κανένα καλό παιχνίδι τέτοιου στυλ στο xbox?
Δοκίμασα το Everspace αλλά δεν με τρέλανε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, dinos234 είπε

Πριν λίγο το κοίταξα κι εγώ, είναι οι ίδιες μπαταρίες που αναφέρθηκαν τόσες φορές.? Θα κοιτάξω αν μπορέσω να πάω αλλιώς ενδέχεται να στείλω καμιά μητέρα μου. 

Ακριβώς ίδιες . Η εμφάνιση αλλάζει μόνο.

Επεξ/σία από Tasosp22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, iliasmach είπε

Καλησπέρα και πάλι, έκανα redeem τον κωδικό για το microsoft store αλλά δεν βλέπω κάπου το ποσό ότι εξαργυρώθηκε πχ στο purchase history? 

Δοκίμασες από το κινητό να μπεις η από τον υπολογιστή στον λογαριασμό σου ? Νομίζω αν μπεις από το κινητό πχ λογαριασμός, ιστορικό παραγγελιών ενδέχεται να στο βγαλει. 

21 λεπτά πριν, Tasosp22 είπε

Ακριβώς ίδιες . Η εμφάνιση αλλάζει μόνο.

Ωραία είναι και αρκετές αξίζει και με το παραπάνω. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, dinos234 είπε

Δοκίμασες από το κινητό να μπεις η από τον υπολογιστή στον λογαριασμό σου ? Νομίζω αν μπεις από το κινητό πχ λογαριασμός, ιστορικό παραγγελιών ενδέχεται να στο βγαλει. 

Ωραία είναι και αρκετές αξίζει και με το παραπάνω. 

Όντως απο υπολογιστή έμπαινα και δεν μου το εμφάνιζε , απο το κινητό που δοκίμασα το εμφάνισε κανονικά.

Επίσης έχω απορία σχετικά με τις αγορές από account που ειναι αμερικής ,δηλαδή χρειάζεται να βάλω διεύθυνση και καρτας αμερικής για να κάνω αγορές από λογαριασμό που έχει ως χώρα τις ΗΠΑ ή γίνεται και με ελληνική κάρτα? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, fouskos είπε

Τελειώνει σε 2 ημέρες το Xbox Game Pass Ultimate που είχα πάρει απο cd keys. Καμιά ιδεά για ανανέωση της συνδρομής όσο πιο οικονομικά?

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις έχω αγοράσει αρκετά ψηφιακά games. Απο cd keys αν ξανααγοράσω δεν υπάρχει περίπτωση να μου την δεχτεί? Είχαν αναφέρει κάποιοι οτι δεν την δέχτηκε. Μήπως όμως αν δεν έχω ενεργή συνδρομή την δεχτεί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, iliasmach είπε

Όντως απο υπολογιστή έμπαινα και δεν μου το εμφάνιζε , απο το κινητό που δοκίμασα το εμφάνισε κανονικά.

Επίσης έχω απορία σχετικά με τις αγορές από account που ειναι αμερικής ,δηλαδή χρειάζεται να βάλω διεύθυνση και καρτας αμερικής για να κάνω αγορές από λογαριασμό που έχει ως χώρα τις ΗΠΑ ή γίνεται και με ελληνική κάρτα? 

Από όσο ξέρω το αμερικάνικο store δεν μπορεί να δεχτεί ελληνική κάρτα από τράπεζα μια λύση είναι να αγοράσεις από site κάρτες πχ 20€ usa και να αγοράσεις έτσι τα παιχνίδια που θέλεις. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω 1 χρόνο ultimate με τη γνωστή προσφορά(gold+ultimate). Αν ισχύει πάλι όταν μου λήξει και κάνω καινούριο λογαριασμό στο ίδιο xbox, θα μπορώ να παίζω τα παιχνίδια με τον παλιό λογαριασμό για να συνεχίσω τα παλιά save;

Έχω μία 4άδα μπαταρίες από lidl και έχουν βγει πολύ καλές. Θέλω άλλες 4 αλλά βλέπω ότι τώρα βγάζουν 8άδα. Θα τις πάρω αλλά αν θέλει κανείς από Πάτρα τις μισές ας μου πει την άλλη βδομάδα να του τις δώσω με €3/4άδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, ioanniskar είπε

Έχω 1 χρόνο ultimate με τη γνωστή προσφορά(gold+ultimate). Αν ισχύει πάλι όταν μου λήξει και κάνω καινούριο λογαριασμό στο ίδιο xbox, θα μπορώ να παίζω τα παιχνίδια με τον παλιό λογαριασμό για να συνεχίσω τα παλιά save;

 

4 ώρες πριν, giannis-xania είπε

Γινεται ,ετσι το εχω κανει και εγω.Μπαινεις με το λογαριασμο που εχει το gamepass και κανεις switch profile στο δικο σου. Εχεις ετσι όλα τα games διαθέσιμα , το online και τις εκτωσεις στο gold όταν βγαινουν. Απλα αγοράζεις το παιχνιδι και το στελνεις ως gift στο account σου. Εγω αγορασα από φιλο στο forum account για 2,5 χρονια και τον συνιστω ανεπιφύλακτα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μεγάλο ερώτημα μπαταρίας

Παίρνουμε tronic άφοβα; Σε σχέση ποιότητας με τις Ladda είναι στο ίδιο επίπεδο.ή χειρότερες; Γιατί αν είναι να κάνω το Μαγγελάνο να βρω Lidl καλύτερα να πάω σε Ladda που είναι 100% εμπιστοσύνης.

Βέβαια σε τέτοια τιμή αξίζει το ρίσκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...