Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα ποτέ δεν έχει τύχει κάτι τέτοιο xbox1x  και παίζω αρκετές ώρες καθημερινά. Το κουμπί της κονσόλας το έχω πατήσει μόνο μια φορά στην αρχή μέχρι να καταλάβω ότι ανοιγοκλείνει αυτόματα απο το gamepad.

Επεξ/σία από Saloufas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
8 hours ago, argipen said:

Εγώ με ελληνικό account & region, από την πρώτη ημέρα που έκαναν την ανακοίνωση πως το Console Streaming ανοίγει για όλες τις αγορές που λειτουργούν τα Xbox Live Services είχα κανονικά πρόσβαση, απροβλημάτιστα.

Κάνε το κινητό σου hotspot για μερικά λεπτά, και συνδέσου με την κονσόλα σου στο 4G δίκτυο του κινητού σου. Κάνε το test streaming για να πάρεις το ok στο upload speed και ξανασυνδέσου κανονικά στο Wi-Fi του σπιτιού σου.

Το δοκίμασα και μου βγάζει ότι έχει network latency πάνω από 150 ms με αυτό τον τρόπο. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανεις νεο account  αν δεν εχεις αγορασμενα ψηφιακα παιχνιδια η εχεις saves και  σε νοιαζει αν τα χασεις αγοραζεις συνδρομη gold για οσους μηνες θες και μετα βαζεις την προσφορα με το ultimate ξανα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Justrelax said:

κανεις νεο account  αν δεν εχεις αγορασμενα ψηφιακα παιχνιδια η εχεις saves και  σε νοιαζει αν τα χασεις αγοραζεις συνδρομη gold για οσους μηνες θες και μετα βαζεις την προσφορα με το ultimate ξανα

Τρέχει ακόμα. Η προσφορά? Για 3 μήνες είναι? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, barman_ είπε

Τρέχει ακόμα. Η προσφορά? Για 3 μήνες είναι? 

Διάβασε στο ακόλουθο post, τη διαδικασία που ισχύει αυτή τη στιγμή:

 

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Διάβασε στο ακόλουθο post, τη διαδικασία που ισχύει αυτή τη στιγμή:

Επομένως, εγώ που στάκαρα για 1,5 χρόνο και η συνδρομή μου λήγει Δεκέμβριο του 2020 δεν θα μπορώ όταν λήξει να χρησιμοποιήσω την προσφορά του 1e εφόσον ισχύει, έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, lebron15 είπε

Επομένως, εγώ που στάκαρα για 1,5 χρόνο και η συνδρομή μου λήγει Δεκέμβριο του 2020 δεν θα μπορώ όταν λήξει να χρησιμοποιήσω την προσφορά του 1e εφόσον ισχύει, έτσι;

Όχι. Δεν θα μπορέσεις να τη χρησιμοποιήσεις (αν υπάρχει μέχρι τότε βέβαια).

Μόνο αν φτιάξεις 2ο λογαριασμό

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Όχι. Δεν θα μπορέσεις να τη χρησιμοποιήσεις (αν υπάρχει μέχρι τότε βέβαια).

Μόνο αν φτιάξεις 2ο λογαριασμό

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Λάθος που δε στάκαρα τρία χρόνια, αλλά δεν είχα την άνεση τότε. Σε περίπτωση που ισχύει ακόμα από Σεπτέμβρη και μετά, φτιάχνοντας δεύτερο λογαριασμό και στακάροντας για τρία χρόνια αφού κάνω home τον καινούριο λογαριασμό θα μπορώ να έχω πρόσβαση στα saves μέσω cloud του παλιού λογαριασμού μου ή να επωφελούμαι από τα deals with gold χρησιμοποιώντας τον παλιό μου λογαριασμό;

Τουλάχιστον, ελπίζω όταν τελειώσει όλη αυτή η ιστορία με το 1e να βγάλουν κάνα καλό ετήσιο πακέτο στα 80e πχ γιατί 13e/μήνα είναι πολλά χρήματα σε έναν χρόνο.

 

Επεξ/σία από lebron15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, lebron15 είπε

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Λάθος που δε στάκαρα τρία χρόνια, αλλά δεν είχα την άνεση τότε. Σε περίπτωση που ισχύει ακόμα από Σεπτέμβρη και μετά, φτιάχνοντας δεύτερο λογαριασμό και στακάροντας για τρία χρόνια αφού κάνω home τον καινούριο λογαριασμό θα μπορώ να έχω πρόσβαση στα saves μέσω cloud του παλιού λογαριασμού μου ή να επωφελούμαι από τα deals with gold χρησιμοποιώντας τον παλιό μου λογαριασμό;

Τουλάχιστον, ελπίζω όταν τελειώσει όλη αυτή η ιστορία με το 1e να βγάλουν κάνα καλό ετήσιο πακέτο στα 80e πχ γιατί 13e/μήνα είναι πολλά χρήματα σε έναν χρόνο.

Νομίζω, ότι με το νέο λογαριασμό θα έχεις τα 3 χρόνια συνδρομής, θα κατεβάζεις ότι θες, και θα το παίζεις με τον παλιό σου λογαριασμό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Νομίζω, ότι με το νέο λογαριασμό θα έχεις τα 3 χρόνια συνδρομής, θα κατεβάζεις ότι θες, και θα το παίζεις με τον παλιό σου λογαριασμό.

Γινεται ,ετσι το εχω κανει και εγω.Μπαινεις με το λογαριασμο που εχει το gamepass και κανεις switch profile στο δικο σου. Εχεις ετσι όλα τα games διαθέσιμα , το online και τις εκτωσεις στο gold όταν βγαινουν. Απλα αγοράζεις το παιχνιδι και το στελνεις ως gift στο account σου. Εγω αγορασα από φιλο στο forum account για 2,5 χρονια και τον συνιστω ανεπιφύλακτα

Επεξ/σία από giannis-xania
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, giannis-xania είπε

Γινεται ,ετσι το εχω κανει και εγω.Μπαινεις με το λογαριασμο που εχει το gamepass και κανεις switch profile στο δικο σου. Εχεις ετσι όλα τα games διαθέσιμα , το online και τις εκτωσεις στο gold όταν βγαινουν. Απλα αγοράζεις το παιχνιδι και το στελνεις ως gift στο account σου. Εγω αγορασα από φιλο στο forum account για 2,5 χρονια και τον συνιστω ανεπιφύλακτα

Καλό αυτό με το gift, δεν το είχα σκεφτεί.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Malthador είπε

Το δοκίμασες;

Όχι, δεν πρόλαβα αλλά θα το προσπαθήσω σήμερα, αν και από τη δική σου απόπειρα δεν ειμαι και πολύ αισιόδοξος. Να δούμε το 4g της COSMOTE αν μπορεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...