Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Malthador είπε

Εμένα το app μου βγάζει αυτές τις δύο οθόνες μετά το log in. Δεν μπορω να προχωρήσω σε καμία παραπέρα:

Screenshot_20200225-125445.png

Screenshot_20200225-125439.png

Το region μου είναι US και το X1S μου είναι ρυθμισμένο να streamάρει. 

Στο πισί μου streamάρω κανονικά. 

Όταν πατάω learn more, με βγάζει στην αρχική σελίδα του XBOX store στον browser. Ότι του φανεί του Λολοστεφανή δηλαδή, μαντάρα τα εχουν κάνει. 

Λοιπον επιβεβαιώνω ανοίγω το app μου λεει sign in on an xbox with the same account, ανοίγω και το xbox με το ίδιο account και κάνει check για το setup μου, πλεον εκτός από το upstream μου τρώω άκυρο και για το firmware του controller αλλά θα κάνω update τώρα (αλήθεια πως το κάνουμε;;;). Εδώ να συμπληρώσω ότι εκτός απο το να είμαι insider και να βάλω region us, κατεβάσα το insider hub σαν app στο xbox και έβαλα το option να είναι preview omega το console.

Επεξ/σία από stafftw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, stafftw είπε

Λοιπον επιβεβαιώνω ανοίγω το app μου λεει sign in on an xbox with the same account, ανοίγω και το xbox με το ίδιο account και κάνει check για το setup μου, πλεον εκτός από το upstream μου τρώω άκυρο και για το firmware του controller αλλά θα κάνω update τώρα (αλήθεια πως το κάνουμε;;;). Εδώ να συμπληρώσω ότι εκτός απο το να είμαι insider και να βάλω region us, κατεβάσα το insider hub σαν app στο xbox και έβαλα το option να είναι preview omega το console.

Εδώ

Επεξ/σία από Bourdoulas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το xcloud δουλεύει πολύ καλά έως άριστα με vpn μέσω Αγγλίας. Το console streaming δεν περίμενα να δουλέψει τόσο ομαλά, μηδέν lag σε Pixel, είναι σα να παίζεις κανονικά. Απλά για να δουλέψει δοκιμάστε με wifi στα 5ghz γιατί στα 2,4ghz σου λέει ότι δε βρίσκει κονσόλα. Απίστευτο το έχουν κάνει πάντως. Τρώει πάντως ένα κόλλημα, αν κλείσεις το bt pairing μεταξύ controller - κινητού , μετά πρέπει να γίνει ξανά pair το χειριστήριο με την κονσόλα, σε μένα δεν το αναγνωρίζει. Μικρό το κακό βέβαια.

Edit: να προσθέσω ότι δεν έχω αλλάξει κάποιο region , για τις εγγραφες και το xcloud χρησιμοποιησα το tunnelbear, το streaming μετά παίζει χωρίς προβλήματα εκτός vpn.

Screenshot_20200225-232058.png

Επεξ/σία από geofak
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, stafftw είπε

Λοιπον επιβεβαιώνω ανοίγω το app μου λεει sign in on an xbox with the same account, ανοίγω και το xbox με το ίδιο account και κάνει check για το setup μου, πλεον εκτός από το upstream μου τρώω άκυρο και για το firmware του controller αλλά θα κάνω update τώρα (αλήθεια πως το κάνουμε;;;). Εδώ να συμπληρώσω ότι εκτός απο το να είμαι insider και να βάλω region us, κατεβάσα το insider hub σαν app στο xbox και έβαλα το option να είναι preview omega το console.

Το Console Streaming είναι διαθέσιμο στους Insiders κάθε χώρας, άρα γιατί να αλλάξεις region;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
13 hours ago, stafftw said:

Λοιπον επιβεβαιώνω ανοίγω το app μου λεει sign in on an xbox with the same account, ανοίγω και το xbox με το ίδιο account και κάνει check για το setup μου, πλεον εκτός από το upstream μου τρώω άκυρο και για το firmware του controller αλλά θα κάνω update τώρα (αλήθεια πως το κάνουμε;;;). Εδώ να συμπληρώσω ότι εκτός απο το να είμαι insider και να βάλω region us, κατεβάσα το insider hub σαν app στο xbox και έβαλα το option να είναι preview omega το console.

Λοιπόν, αυτό ήταν τελικά, έπρεπε να κατεβάσω το Insider Hub στο X1S μου. Το θέμα είναι το εξής, με αφήνει να προχωρήσω, αλλά όταν κάνει τον έλεγχο μου λέει ότι δεν μπορώ να streamάρω γιατί έχω μόνο 4,8 Mbps upload.  Πόσο upload θέλει για να streamάρει; Για 720p ας πούμε, είναι υπεραρκετό το upload μου. Αλλά scratch this, γιατί να μη με αφήνει να streamάρω locally, κατευθείαν από το router μου;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Malthador είπε

Λοιπόν, αυτό ήταν τελικά, έπρεπε να κατεβάσω το Insider Hub στο X1S μου. Το θέμα είναι το εξής, με αφήνει να προχωρήσω, αλλά όταν κάνει τον έλεγχο μου λέει ότι δεν μπορώ να streamάρω γιατί έχω μόνο 4,8 Mbps upload.  Πόσο upload θέλει για να streamάρει; Για 720p ας πούμε, είναι υπεραρκετό το upload μου. Αλλά scratch this, γιατί να μη με αφήνει να streamάρω locally, κατευθείαν από το router μου;

Και εγώ πάντως μέχρι εκεί φτάνω εμένα μου λέει less than 4.8 Mbps upstream bandwith, your network isn't fast enough,επομένως είχα την εντύπωση ότι 4,8 θα αρκούν (έχω λιγότερο είμαι σε κωλοπεριοχή από άποψη ίντερνετ και από τον πάροχο μου λένε ότι πρέπει να έρθει ηλεκτρολόγος να μου αλλάξει τα καλώδια για να φτιάξει...) τι να πω...Δεν πρέπει να είναι local streaming τελειώς για να μπορείς μόνο μέσω του router (αν και έπρεπε κανονικά τέλος πάντων) αλλά μάλλον κάνει και μια επικοινωνία και με server για αυτό τρώμε άκυρο.

 

1 ώρα πριν, argipen είπε

Το Console Streaming είναι διαθέσιμο στους Insiders κάθε χώρας, άρα γιατί να αλλάξεις region;

Τι να σου πω εμένα όσο ήμουν region europe δε μου δούλευε και εδώ διάβασα να το αλλάξω και δούλεψε.Περι ορέξεως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, stafftw είπε

Και εγώ πάντως μέχρι εκεί φτάνω εμένα μου λέει less than 4.8 Mbps upstream bandwith, your network isn't fast enough,επομένως είχα την εντύπωση ότι 4,8 θα αρκούν (έχω λιγότερο είμαι σε κωλοπεριοχή από άποψη ίντερνετ και από τον πάροχο μου λένε ότι πρέπει να έρθει ηλεκτρολόγος να μου αλλάξει τα καλώδια για να φτιάξει...) τι να πω...Δεν πρέπει να είναι local streaming τελειώς για να μπορείς μόνο μέσω του router (αν και έπρεπε κανονικά τέλος πάντων) αλλά μάλλον κάνει και μια επικοινωνία και με server για αυτό τρώμε άκυρο.

Τι να σου πω εμένα όσο ήμουν region europe δε μου δούλευε και εδώ διάβασα να το αλλάξω και δούλεψε.Περι ορέξεως.

Εγώ με ελληνικό account & region, από την πρώτη ημέρα που έκαναν την ανακοίνωση πως το Console Streaming ανοίγει για όλες τις αγορές που λειτουργούν τα Xbox Live Services είχα κανονικά πρόσβαση, απροβλημάτιστα.

Κάνε το κινητό σου hotspot για μερικά λεπτά, και συνδέσου με την κονσόλα σου στο 4G δίκτυο του κινητού σου. Κάνε το test streaming για να πάρεις το ok στο upload speed και ξανασυνδέσου κανονικά στο Wi-Fi του σπιτιού σου.

Επεξ/σία από argipen
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, argipen είπε

Εγώ με ελληνικό account & region, από την πρώτη ημέρα που έκαναν την ανακοίνωση πως το Console Streaming ανοίγει για όλες τις αγορές που λειτουργούν τα Xbox Live Services είχα κανονικά πρόσβαση, απροβλημάτιστα.

Κάνε το κινητό σου hotspot για μερικά λεπτά, και συνδέσου με την κονσόλα σου στο 4G δίκτυο του κινητού σου. Κάνε το test streaming για να πάρεις το ok στο upload speed και ξανασυνδέσου κανονικά στο Wi-Fi του σπιτιού σου.

Εξαιρετική ιδέα, θα το προσπαθήσω αργότερα, λογικά το περνάει το test έτσι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
11 minutes ago, argipen said:

Εγώ με ελληνικό account & region, από την πρώτη ημέρα που έκαναν την ανακοίνωση πως το Console Streaming ανοίγει για όλες τις αγορές που λειτουργούν τα Xbox Live Services είχα κανονικά πρόσβαση, απροβλημάτιστα.

Κάνε το κινητό σου hotspot για μερικά λεπτά, και συνδέσου με την κονσόλα σου στο 4G δίκτυο του κινητού σου. Κάνε το test streaming για να πάρεις το ok στο upload speed και ξανασυνδέσου κανονικά στο Wi-Fi του σπιτιού σου.

Ευχαριστώ, θα το δοκιμάσω το απόγευμα και θα ενημερώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το δοκιμάσω κι εγώ ευχαριστώ δεν το σκέφτηκα καθολου. Στο χωριό που είμαι με το ζόρι 14 mbps πιάνω και δυστυχώς δεν ήρθε ακόμη γρηγορότερη ταχύτητα. Στην πόλη κι εκεί 24 έχω αλλά θέλει να βάλω καμιά 50. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σας έχει τύχει ενώ παίζετε ένα παιχνίδι να κολλήσει για μερικά δευτερόλεπτα και μετά να κλείσει εντελώς η κονσόλα xbox one x και να μην ανοίγει από τον μοχλό παρά μόνο από το κουμπί της κονσόλας?

 

Τι κάνατε γι' αυτό?

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Σας έχει τύχει ενώ παίζετε ένα παιχνίδι να κολλήσει για μερικά δευτερόλεπτα και μετά να κλείσει εντελώς η κονσόλα xbox one x και να μην ανοίγει από τον μοχλό παρά μόνο από το κουμπί της κονσόλας?

Τι κάνατε γι' αυτό?

Στο x έχει τύχει σε random στιγμές στο ξεκαρφωτο σε οποιοδήποτε παιχνίδι.

Να παγώσει εντελώς μόνο, και να την κλείσω από το power button.

Την ανοίγω από power button πάντα, και όλα κομπλέ.

Η δικιά σου για να κλείνει κιόλας κάτι άλλο παίζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...