Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 ώρες πριν, firepc είπε

οκ εχεις ενα δικιο αλλα οχι και το 99,9

και τα 120fps που θα βγουνε> Στη τηλεοραση?

Ο Φιλλιπος ειπε ξεκαθαρα οτι τους ενδιαφερει πιο πολυ το framerate παρα η αναλυση

15 ώρες πριν, kostiger είπε

Για αυτο εχει ξεπουλησει η LG C9...

4K/120 μεσω HDMI 2.1 Gsync compatible...

Και να προσθέσω πως το ίδιο ισχύει και για όλα τα μοντέλα QLED της Samsung, από το 2018 και μετά.

10 ώρες πριν, KilliK είπε

απο που βγαινει το συμπερασμα οτι ειναι πιο δυνατη απο την 2080super?

https://www.pcgamer.com/on-paper-the-gpu-in-the-xbox-series-x-is-faster-than-a-geforce-rtx-2080-super/

Υ.Γ. Στο κείμενο του Xbox Wire που ανέβασε (και έγραψε;) ο Phil Spencer, λέει ξανά και ξανά για bold moves και πως αυτή είναι μόνο η αρχή. Υπάρχουν ακόμη τεχνολογίες και specs για τα οποία δεν έχουν μιλήσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τω μεταξύ έχει αγοράσει ο κόσμος Game Pass Ultimate ως το 2022 και θα μπορεί να παίξει day one 200+ παιχνίδια βελτιωμένα σε γραφικά, frame rates και χρόνους φόρτωσης! Checkmate από την Microsoft

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με το νέο λογισμικό αλλάξανε θέση σχεδόν στα πάντα. 

Π. χ. Δεν μπορείς πλέον να πας αριστερά δεξιά στο αρχικό μενού της κονσόλας. 

Τι έχει πάθει πια η ms σε κάθε νέα έκδοση αλλάζει και τις θέσεις που έχει το κάθε μενού της και πρέπει κάθε φορά να ψάχνεις να δεις που τα έβαλε.

Έλεος πραγματικά ρε ms δεν έχεις τι να προσθέσεις σε κάθε νέα έκδοση λογισμικού και απλά ανακατεύεις τα μενού. 

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Malthador είπε

Για να απαντήσω στον εαυτό μου, όχι το xCloud δεν δουλεύει στην Ελλάδα. Μίλησα με το helpdesk και μου είπαν ότι δουλεύει μόνο σε US, Canada και N. Korea για την ώρα (εντωμεταξύ αυτό δεν το γράφει πουθενά η MS στο σάιτ της, τέσπα).

Άλλη ερώτηση: έχει καταφέρει κανείς να του δουλέψει το console streaming σε κινητό; Το app μου πετάει μήνυμα να γίνω insider, ενώ είμαι ήδη εδώ και καιρό.

Εγώ άλλαξα το region σε us από το λογαριασμό μου, όπως μου πρότειναν εδώ, μετά έκανε το app την προσπάθεια να συνδεθεί με την κονσόλα (που πριν μου έβγαζε το μήνυμα ότι δε δουλεύει το projectxcloud στο region μου) αλλά επειδή έχω χαμηλό upload (δεν τα θυμάμαι ακριβώς τα νούμερα) δε μου έπετρεψε να προχωρήσω.Έχεις δοκιμάσει να αλλάξεις region ή δε θες;

edit:Άκυρο για console streaming απάντησα όχι για cloud streaming αλλά αφήνω το σχόλιο μπορεί κάποιος να ενδιαφέρεται 😛

Επεξ/σία από stafftw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
6 minutes ago, stafftw said:

Εγώ άλλαξα το region σε us από το λογαριασμό μου, όπως μου πρότειναν εδώ, μετά έκανε το app την προσπάθεια να συνδεθεί με την κονσόλα (που πριν μου έβγαζε το μήνυμα ότι δε δουλεύει το projectxcloud στο region μου) αλλά επειδή έχω χαμηλό upload (δεν τα θυμάμαι ακριβώς τα νούμερα) δε μου έπετρεψε να προχωρήσω.Έχεις δοκιμάσει να αλλάξεις region ή δε θες;

edit:Άκυρο για console streaming απάντησα όχι για cloud streaming αλλά αφήνω το σχόλιο μπορεί κάποιος να ενδιαφέρεται 😛

US είμαι και δεν δουλεύει ούτε το xCloud, ούτε το console streaming. 

Μου λέει να κάνω join το insider program, πραγμα που έχω ήδη κάνει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Malthador είπε

US είμαι και δεν δουλεύει ούτε το xCloud, ούτε το console streaming. 

Ούτε καν κάνει τον έλεγχο για τη σύνδεση; Εμένα μέχρι πριν μια εβδομάδα έκανε έστω τον έλεγχο και έρτωγα άκυρο από το upload (το δοκίμασα γιατί άλλαξα κινητό).Θα το δοκιμάσω όταν επιστρέψω και θα ενημερώσω.

Επεξ/σία από stafftw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
6 minutes ago, stafftw said:

Ούτε καν κάνει τον έλεγχο για τη σύνδεση; Εμένα μέχρι πριν μια εβδομάδα έκανε έστω τον έλεγχο και έρτωγα άκυρο από το upload (το δοκίμασα γιατί άλλαξα κινητό).Θα το δοκιμάσω όταν επιστρέψω και θα ενημερώσω.

Εμένα το app μου βγάζει αυτές τις δύο οθόνες μετά το log in. Δεν μπορω να προχωρήσω σε καμία παραπέρα:

 

Screenshot_20200225-125445.png

Screenshot_20200225-125439.png

Το region μου είναι US και το X1S μου είναι ρυθμισμένο να streamάρει. 

Στο πισί μου streamάρω κανονικά. 

Όταν πατάω learn more, με βγάζει στην αρχική σελίδα του XBOX store στον browser. Ότι του φανεί του Λολοστεφανή δηλαδή, μαντάρα τα εχουν κάνει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Malthador είπε

Εμένα το app μου βγάζει αυτές τις δύο οθόνες μετά το log in. Δεν μπορω να προχωρήσω σε καμία παραπέρα:

Screenshot_20200225-125445.png

Screenshot_20200225-125439.png

Όχι εμένα μου προχώρησε στο επόμενο στάδιο και λέει set up an xbox console, πάτησα μια επιβεβαιώση στην κονσόλα και μετά κάνει έλεγχο της σύνδεσης, απλά επαναλαμβάνω δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι.Θα ενημερώσω αργότερα γιατί είμαι στο γραφέιο δυστυχώς αυτή τη στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε laptop σαν οθόνη/τηλεόραση; Μέσω HDMI όμως, γιατί ασύρματα που κάνω stream κολλάει υπερβολικά

Με hdmi σε laptop όχι, δεν γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε laptop σαν οθόνη/τηλεόραση; Μέσω HDMI όμως, γιατί ασύρματα που κάνω stream κολλάει υπερβολικά

Μόνο αν έχει hdmi in, κάτι πολύ χλωμό έως νεκρό σε λαπτοπ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε laptop σαν οθόνη/τηλεόραση; Μέσω HDMI όμως, γιατί ασύρματα που κάνω stream κολλάει υπερβολικά

Όχι . Μπορείς να πάρεις μια σκέτη οθόνη όμως και να τα σπάει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...