Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Saloufas είπε

12TF σε NAVI2/RDNA2 αρχιτεκτονική που είναι πιο αποδοτική κατά 25% από τα αντίστοιχα 6TF της GCN αρχιτεκτονικής του OneX, άρα μπορεί στα χαρτιά να φαίνεται 2 φορές πιο γρήγορο του Xbox1X αλλά στην πράξη θα είναι κατά πολύ περισσότερο! well done indeed! 

Γιατί με την GCN αρχιτεκτονική ναι μεν το Xbox1Χ βγάζει 6TF αλλά αντί να έχει απόδοση κοντά σε μια GTX1070 με τα αντίστοιχα 6.5TF της NVIDIA συγκρίνεται με την GTX1060 των 4.4TF. Κούφια teraflop από την AMD! 😛

Untitled.jpg.71b519ca5354c64c8fdd834ada5acbd5.jpg

Άρα πάμε για το Big Navi chip με 56CU και 3,584SP που τα 12TF θα τα βγάζει με 1700Mhz σύμφωνα με τους υπολογισμούς στο DF.

Άρα το κόστος κατασκευής του SeriesX αναμένεται μεγαλύτερο από τα 450$ του ps5.

Είμαι περίεργος να δω τι κατανάλωση θα έχει το θηρίο με ZEN2 8c/16t και Navi2 12TF. 

ανακοινωθηκε καπου το πσ5 στα 450$?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, postfire είπε

ανακοινωθηκε καπου το πσ5 στα 450$?

Ανακοινώθηκε το κόστος κατασκευής της κονσόλας, το οποίο είναι τα 450$ για κάθε μονάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, noFEARgr είπε

Xbox Series X Specs Officially Revealed | Powered Zen 2 and RDNA 2
Επιδοσεις λίγο πάνω από  2080super .not bad για κονσόλα 

απο που βγαινει το συμπερασμα οτι ειναι πιο δυνατη απο την 2080super?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, KilliK είπε

απο που βγαινει το συμπερασμα οτι ειναι πιο δυνατη απο την 2080super?

Απο τα teraflop εχοντας ως σημειο συγκρισης την 5700xt που ειναι rdna based. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Απο τα teraflop εχοντας ως σημειο συγκρισης την 5700xt που ειναι rdna based. 

μισο λεπτο, συγκρινεις τα συνολικα teraflops που δινει μια ολοκληρη κονσολα, με τα teraflops που δινει μια καρτα γραφικων, δεν συγκρινεις με τα συνολικα teraflops που δινει ενα πληρες PC συστημα με αυτην την καρτα. να το ξεκαθαρισουμε αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, KilliK είπε

μισο λεπτο, συγκρινεις τα συνολικα teraflops που δινει μια ολοκληρη κονσολα, με τα teraflops που δινει μια καρτα γραφικων, δεν συγκρινεις με τα συνολικα teraflops που δινει ενα πληρες PC συστημα με αυτην την καρτα. να το ξεκαθαρισουμε αυτο.

Tα teraflops αφορουν την gpu , τα αλλα δεν εχουν καμια σχεση . Η 5700xt εχει 9.7 teraflops.

Η gpu στο νεο xbox εχει 12 teraflops. Kαι οι δυο καρτες στηριζονται πανω στο rdna της amd ( στο xbox θα ειναι rdna2 still παραμενει ιδια αρχιτεκτονικη) Αρα αυτες οι δυο ειναι αμεσα συγκρισιμες. 

Αυτο την βαζει λιγο πανω απο την 2080super. Noμιζω το εξηγησα επακριβως. 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετά το σημερινό system update 10.0.18363.9135 μπορούμε πλέον να δοκιμάσουμε το project xcloud; 

Έγω προσπάθησα να το δοκιμάσω στην xbox one x κονσόλα μου αλλά δεν προχωράει με το που εκαταστήσω το project xcloud preview app στο κινητό μου(Samsung Galaxy s9+) παρόλο που είμαι και xbox insider μέλος. 

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
On 23/02/2020 at 11:23, Malthador said:

Το xCloud δεν δουλεύει στην Ελλάδα; 

Για να απαντήσω στον εαυτό μου, όχι το xCloud δεν δουλεύει στην Ελλάδα. Μίλησα με το helpdesk και μου είπαν ότι δουλεύει μόνο σε US, Canada και N. Korea για την ώρα (εντωμεταξύ αυτό δεν το γράφει πουθενά η MS στο σάιτ της, τέσπα).

Άλλη ερώτηση: έχει καταφέρει κανείς να του δουλέψει το console streaming σε κινητό; Το app μου πετάει μήνυμα να γίνω insider, ενώ είμαι ήδη εδώ και καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Full frontal attack από Microsoft! Η κονσόλα είναι κτήνος.  Hardware μαζί με software combo, θα δούμε παπαδες. Το halo infinite day 1 στο game pass. Full backwards compatibility με 3 γενιες ΚΑΙ με καλύτερα γραφικα/ frame-rate. Να μην ανακοινώσουν τιμή πριν το κάνει η σονυ. Αυτή τη στιγμή έχουν στρατηγικό πλεονέκτημα, ας το εκμεταλλευτούν. 

Πολύ καλά νέα λοιπόν και μένει να δούμε πως θα απαντήσει ο ανταγωνισμός. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...