Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν σήμερα που είχα χρόνο έκατσα και σεταρισα το one s. Αφού το άνοιξα, έκανε τα update του και πέρασα το λογαριασμό μου κατέβασα και ένα παιχνίδι που το είχα digital, το έπαιξα κιόλας και όλα καλά. Ούτε περίεργους θορύβους άκουσα, ούτε ανεμιστηρακια να βρίσκουν και γενικά τίποτα ενοχλητικό. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι πως κούμπωσα τον ssd με παιχνίδια που έχω και αμέσως τον διάβασε και αυτόματα είχε όλα τα παιχνίδια έτοιμα για να τα παίξω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συμβουλή μου είναι κρατά τ λεφτά στην άκρη και αν πας κάπου τράβα στην νέα γενιά από την στιγμή π έχεις το s δεν άξιζει τ λεφτα η αναβάθμιση ενώ περιμένουμε τα καινούργια σε 9μηνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Έχω το all digital. Λέω να πάρω το Χ

Ποιος είναι ο πιο γρήγορος τρόπος να περάσω τα παιχνίδια; 

Πιο γρήγορος από αυτόν που περιέγραψα πριν δε νομίζω να υπάρχει. Αν έχεις παιχνίδια σε εξωτερικό σκληρό απλά τον κουμπώνεις στη νέα κονσόλα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η νέα γενιά θα έχει 500ε και πάνω, αν έχεις να δώσεις τόσα περίμενε να πάρεις το SeriesX, αλλιώς παίρνεις τώρα το OneX που σε αυτή την τιμή  που ανέφεραν οι άλλοι πιο πάνω με τίτλο δώρο και χειριστήριο για μένα είναι σαν να κλέβεις Εκκλησία.

Αν δώσεις και το Digital να ρεφάρεις στην τιμή ακόμα καλύτερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Tigio13 said:

Πιο γρήγορος από αυτόν που περιέγραψα πριν δε νομίζω να υπάρχει. Αν έχεις παιχνίδια σε εξωτερικό σκληρό απλά τον κουμπώνεις στη νέα κονσόλα. 

Δεν έχω εξωτερικό 

2 hours ago, Saloufas said:

1. Η νέα γενιά θα έχει 500ε και πάνω, αν έχεις να δώσεις τόσα περίμενε να πάρεις το SeriesX, αλλιώς παίρνεις τώρα το OneX που σε αυτή την τιμή  που ανέφεραν οι άλλοι πιο πάνω με τίτλο δώρο και χειριστήριο για μένα είναι σαν να κλέβεις Εκκλησία.

2.  Αν δώσεις και το Digital να ρεφάρεις στην τιμή ακόμα καλύτερα. 

1.Δεν υπάρχει περίπτωση να δώσω 500+ για τη νέα κονσόλα σε 4-5 χρόνια που θα έχει πέσει η τιμή το συζητάμε. 

2. Ακριβώς αυτό σκέφτομαι να κάνω. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, d_gkal είπε

Δεν έχω εξωτερικό 

1.Δεν υπάρχει περίπτωση να δώσω 500+ για τη νέα κονσόλα σε 4-5 χρόνια που θα έχει πέσει η τιμή το συζητάμε. 

2. Ακριβώς αυτό σκέφτομαι να κάνω. 

Η καλύτερη περίπτωση θα ήταν η αντιγραφή σε εξωτερικο σκληρό. Ακόμα και αν δανειζοσουν, είναι πολύ εύκολη και γρήγορη διαδικασία. 

Δεν γνωρίζω και θα είχε ενδιαφέρον να δεις αν συνδέονται με ethernet καλώδιο οι 2 κονσολες για τη μεταφορά δεδομένων, όπως στην περίπτωση του ps4.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν χρειάζεται να συνδεθούν μεταξύ τους, αρκεί να είναι συνδεδεμένες και οι δύο στο ίδιο δίκτυο. Φυσικά να είναι gigabit και όχι 100αρι γιατί θα αργήσει πολύ η μεταφορά

Επεξ/σία από leo066
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν παρουμε τη νεα κονσολα μας και βαλουμε τα στοιχεια μας,δε θα κατεβασει αυτα που εχουμε πληρωμενα με τις ρυθμισεις και τα save μας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 minutes ago, barman_ said:

αν παρουμε τη νεα κονσολα μας και βαλουμε τα στοιχεια μας,δε θα κατεβασει αυτα που εχουμε πληρωμενα με τις ρυθμισεις και τα save μας?

Θα γίνει συγχρονισμός, όμως τα παιχνίδια θα πρέπει να κατέβουν απ' την αρχή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, d_gkal είπε

Θα γίνει συγχρονισμός, όμως τα παιχνίδια θα πρέπει να κατέβουν απ' την αρχή.

Ναι για την ακρίβεια από ότι είδα στα έχει όλα στο έτοιμα για κατέβασμα. Με το που κατεβάσεις κάποιο αυτόματα κατεβάζει και την πρόοδο σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε μια χαρα,δε βλεπω τον λογο να κανεις μεταφορες κτλ..εκτος βεβαια αν εχεις πολυ αργο ιντερνετ,αλλα το βαζεις ενα βραδυ να κατεβαζει και τελειωσες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Xbox Series X Specs Officially Revealed | Powered Zen 2 and RDNA 2
Επιδοσεις λίγο πάνω από  2080super .not bad για κονσόλα 

Επεξ/σία από noFEARgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ηρθα να ποσταρω κι εγω. Πραγματικο τερας. Μενει να δουμε και την τιμη, οπως επισης την τυχη του Lockhart..

https://www.eurogamer.net/articles/2020-02-24-microsoft-confirms-xbox-series-x-has-12-teraflops-gpu

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...