Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να ρωτήσω κατι τα παιχνίδια που δίνουν δώρο στο gold υπάρχει άλλος τρόπος να τα κρατήσω χωρίς να τα βάλω να κατέβουν και μετά να πατήσω παύση ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Hero1 είπε

Να ρωτήσω κατι τα παιχνίδια που δίνουν δώρο στο gold υπάρχει άλλος τρόπος να τα κρατήσω χωρίς να τα βάλω να κατέβουν και μετά να πατήσω παύση ;

Πάτα download και κάνε cancel.

Θα μείνουν στην βιβλιοθήκη σου.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, theo93 είπε

Έχω αυτό τον φορτιστή απο παλιά, θα κάνει ή θα θέλω καινούργιο;

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

87387631_1083146655357642_8515357333923037184_n.jpg87361738_598355921012714_2074423380961918976_n.jpg

Είχα και εγώ τέτοιους. Τους πούλαγε ο Γερμανός παλιά για nicd. Τους πέταξα για να έχω το μυαλό μου ήσυχο 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/2/2020 στις 3:48 ΜΜ, sphinxgr είπε

Ναι θέλει συνδρομή Gold.

Gold = Διαδικτυακό παιχνίδι + 2 παιχνίδια το μήνα

G.Pass = 100 παιχνίδια να παίζεις

Ultimate = Gold+G.Pass

Διάβασε και εδω https://www.insomnia.gr/forums/topic/724944-xbox-live-ultimate-3μήνες1ευρω-97/?do=findComment&comment=57669886

* 4 παιχνίδια τον μήνα.

** 200+ παιχνίδια να παίζεις.

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, argipen είπε

* 4 παιχνίδια τον μήνα.

** 200+ παιχνίδια να παίζεις.

:)

*Τα X Box 360 δεν θα τα θεωρώ καν προσφορά. Ως νέος χρήστης (που δεν είχα ποτέ 360 δηλαδή), ΚΑΝΕΝΑ παιχνίδι 360, δεν ανοίγει σε X Box X. Θέλουν συγχρονισμό λογαριασμού 360 και μετά δεν βρίσκει δίκτυο παρότι ενσύρματο κλπ κλπ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

*Τα X Box 360 δεν θα τα θεωρώ καν προσφορά. Ως νέος χρήστης (που δεν είχα ποτέ 360 δηλαδή), ΚΑΝΕΝΑ παιχνίδι 360, δεν ανοίγει σε X Box X. Θέλουν συγχρονισμό λογαριασμού 360 και μετά δεν βρίσκει δίκτυο παρότι ενσύρματο κλπ κλπ. 

Τα 2 παιχνίδια του Xbox 360 που δίνονται στα Games With Gold τον μήνα:

1. Έρχονται από την λίστα backwards compatibility της Xbox One γενιάς, άρα παίζουν κανονικότατα στα Xbox One, Xbox One S και Xbox One X.
2. Μένουν στον λογαριασμό σου, σαν να τα έχεις αγοράσει, ακόμη και όταν σταματήσεις να είσαι ενεργός χρήστης της Live Gold συνδρομής.
3. Δεν απαιτούν να είχες πρότερο λογαριασμό στο Xbox 360, σου δημιουργεί αυτόματα πάνω στο email με το οποίο set-αρες το Xbox One.
4. Έχουν πρόσβαση στο διαδίκτυο, ανεβαίνουν τα saves και τα achievements κανονικότατα, είτε με καλώδιο, είτε με Wi-Fi.

Αν κάτι από αυτά δεν ισχύει σε εσένα, κάτι έχεις κάνει λάθος.

Επεξ/σία από argipen
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, argipen είπε

Τα 2 παιχνίδια του Xbox 360 που δίνονται στα Games With Gold τον μήνα:

1. Έρχονται από την λίστα backwards compatibility της Xbox One γενιάς, άρα παίζουν κανονικότατα στα Xbox One, Xbox One S και Xbox One X.
2. Μένουν στον λογαριασμό σου, σαν να τα έχεις αγοράσει, ακόμη και όταν σταματήσεις να είσαι ενεργός χρήστης της Live Gold συνδρομής.
3. Δεν απαιτούν να είχες πρότερο λογαριασμό στο Xbox 360, σου δημιουργεί αυτόματα πάνω στο email με το οποίο set-αρες το Xbox One.
4. Έχουν πρόσβαση στο διαδίκτυο, ανεβαίνουν τα saves και τα achievements κανονικότατα, είτε με καλώδιο, είτε με Wi-Fi.

Αν κάτι από αυτά δεν ισχύει σε εσένα, κάτι έχεις κάνει λάθος.

Έχει ξαναγίνει θέμα και το έχουν και άλλοι το ίδιο πρόβλημα δίχως καμία λύση.

Δεν γίνεται να κάνεις λάθος σε μια εγκατάσταση παιχνιδιού σε xbox. Εκτός αν πρέπει να έχεις διδακτορικό στην εγκατάσταση video games!

Επίσης οι θεωρητικές παράμετροι που γράφεις, δεν αποδεικνύουν ότι όντως λειτουργούν τα παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Έχει ξαναγίνει θέμα και το έχουν και άλλοι το ίδιο πρόβλημα δίχως καμία λύση.

Δεν γίνεται να κάνεις λάθος σε μια εγκατάσταση παιχνιδιού σε xbox. Εκτός αν πρέπει να έχεις διδακτορικό στην εγκατάσταση video games!

Επίσης οι θεωρητικές παράμετροι που γράφεις, δεν αποδεικνύουν ότι όντως λειτουργούν τα παιχνίδια.

Προσωπικά είναι η πρώτη φορά το ακούω (χωρίς να θέλω να αμφισβητήσω το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις). Σε μια παρέα 10 ατόμων, κανένας από τους φίλους μου (και φυσικά ούτε έχω) δεν έχει βρεθεί αντιμέτωπος με κάτι τέτοιο. Και τα μισά παιχνίδια της βιβλιοθήκης μου είναι πλέον Xbox360 τίτλοι.

Υ.Γ. Είχα μια φορά πρόβλημα, αλλά αυτό είχε να κάνει με το security του λογαριασμού. Αν έχεις ενεργοποιημένο το Two-Factor Authentication, μιας και δεν υπήρχε η δυνατότητα τις εποχές του Xbox 360, θα χρειαστεί να κάνεις ένα Generate App Password από τις ρυθμίσεις του Microsoft λογαριασμού (βλ. MS website), τον οποίο και χρησιμοποιείς αντί του κωδικού σου κατά την είσοδο την  πρώτη φορά στο μενού του Xbox 360 στο Xbox One.

Επεξ/σία από argipen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/2/2020 στις 11:13 ΜΜ, sphinxgr είπε

Είχα και εγώ τέτοιους. Τους πούλαγε ο Γερμανός παλιά για nicd. Τους πέταξα για να έχω το μυαλό μου ήσυχο 

Γιατί?
Είναι τόσο κακοί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Έχει ξαναγίνει θέμα και το έχουν και άλλοι το ίδιο πρόβλημα δίχως καμία λύση.

Δεν γίνεται να κάνεις λάθος σε μια εγκατάσταση παιχνιδιού σε xbox. Εκτός αν πρέπει να έχεις διδακτορικό στην εγκατάσταση video games!

Επίσης οι θεωρητικές παράμετροι που γράφεις, δεν αποδεικνύουν ότι όντως λειτουργούν τα παιχνίδια.

Πάντως και εγώ είχα θέμα στην αρχή που πήρα το one x με παιχνίδια του 360 και με είχε βοηθήσει τότε ο sirteraflop. Κάτι είχε να κάνει με το region αν θυμάμαι καλά και με το που το άλλαξα και έβαλα ελληνικό κατέβασε τότε το crackdown 2 κανονικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, argipen είπε

Τα 2 παιχνίδια του Xbox 360 που δίνονται στα Games With Gold τον μήνα:

1. Έρχονται από την λίστα backwards compatibility της Xbox One γενιάς, άρα παίζουν κανονικότατα στα Xbox One, Xbox One S και Xbox One X.
2. Μένουν στον λογαριασμό σου, σαν να τα έχεις αγοράσει, ακόμη και όταν σταματήσεις να είσαι ενεργός χρήστης της Live Gold συνδρομής.
3. Δεν απαιτούν να είχες πρότερο λογαριασμό στο Xbox 360, σου δημιουργεί αυτόματα πάνω στο email με το οποίο set-αρες το Xbox One.
4. Έχουν πρόσβαση στο διαδίκτυο, ανεβαίνουν τα saves και τα achievements κανονικότατα, είτε με καλώδιο, είτε με Wi-Fi.

Αν κάτι από αυτά δεν ισχύει σε εσένα, κάτι έχεις κάνει λάθος.

Είσαι απόλυτα σίγουρος ότι το 2 ισχύει κανονικά?

Δηλαδή ακόμα και αν δεν έχω καμία συνδρομή σε xbox live gold ή game pass θα μπορώ να παιζω τα παιχνίδια των παλιότερων xbox original & 360 που έχω πάρει σαν free όταν είχα xbox live gold

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Paragontas-x είπε

Είσαι απόλυτα σίγουρος ότι το 2 ισχύει κανονικά?

Δηλαδή ακόμα και αν δεν έχω καμία συνδρομή σε xbox live gold ή game pass θα μπορώ να παιζω τα παιχνίδια των παλιότερων xbox original & 360 που έχω πάρει σαν free όταν είχα xbox live gold

Απόλυτα σίγουρος. Α Π Ο Λ Υ Τ Α 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...