Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Υποθέτω πρέπει να έχει λογαριασμό δηλωμένο σε USA - κάτι που προυποθέτει και Paypal USA

Έχει απαντηθεί πολλάκις, ανοίγεις ένα λογαριασμό σε ΗΠΑ με ψεύτικη διεύθυνση μετά αγοράζεις από G2A με κάρτα 50 ντολλαρς, την περνάς στο προφίλ σου και αγοράζεις άνετος. Για αναλυτικότατα βήματα ένα απλό google search 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν μπορείς να αλλάξεις προσωρινά το region του Ελληνικού σου profile σε Αμερικάνικο να βάλεις τον κωδικό και μετά να το γυρίσεις πάλι σε Ελλάδα?

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση εντελώς noob, ως νέος κάτοχος κονσόλας (τυχαία έπεσε στα χέρια μου και ποτέ δεν είχα).

Για να παίξω κάποιο παιχνίδι online θέλει κάποια άλλη συνδρομή ?

Έχω game pass (όχι ultimate).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Brandtobrand είπε

Μια ερώτηση εντελώς noob, ως νέος κάτοχος κονσόλας (τυχαία έπεσε στα χέρια μου και ποτέ δεν είχα).

Για να παίξω κάποιο παιχνίδι online θέλει κάποια άλλη συνδρομή ?

Έχω game pass (όχι ultimate).

Ναι θέλει συνδρομή Gold.

Gold = Διαδικτυακό παιχνίδι + 2 παιχνίδια το μήνα

G.Pass = 100 παιχνίδια να παίζεις

Ultimate = Gold+G.Pass

Διάβασε και εδω https://www.insomnia.gr/forums/topic/724944-xbox-live-ultimate-3μήνες1ευρω-97/?do=findComment&comment=57669886

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Ναι θέλει συνδρομή Gold.

Gold = Διαδικτυακό παιχνίδι + 2 παιχνίδια το μήνα

G.Pass = 100 παιχνίδια να παίζεις

Ultimate = Gold+G.Pass

Διάβασε και εδω https://www.insomnia.gr/forums/topic/724944-xbox-live-ultimate-3μήνες1ευρω-97/?do=findComment&comment=57669886

Οπότε για το PES που μ ενδιαφέρει μόνο, θέλω ταυτόχρονα βρέξει χιονίσει και τη gold.

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες και την παραπομπή !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να μετατρέψεις την gamepass συνδρομή αν έχεις αγορασει μόνο με ένα ευρώ σε ultimate( δηλαδή να έχει και την gold) τσεκαρε το λινκ που βάλαν παραπάνω @Brandtobrand

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεβαζω το NBA 2k20 που το έχει free 2 play το σ/κ

 

Αν αργότερα το αγοράσω από αλλού(πχ cdkeys), απλά περνάω το key και παίζω; 

Ή πρέπει να το κατεβάσω ξανά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά με την ευκαιρια των προσφορών της ubisoft μονο για την αγορα της αμερικης .μπορεί να γράψει κανείς πως μπορούμε να κάνουμε δεύτερο account Αμερικάνικο και εναν τρόπο πληρωμής;

Υπάρχει περίπτωση να δημιουργηθεί πρόβλημα στον κύριο λογαριασμό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατί το παιχνίδι που έχει βάλει σαν δώρο για το xbox live gold για το αρχικό xbox δηλαδή το "Star wars battlefront"

 

Δεν με αφήνει να το πάρω παρόλο που έχω συνδέσει το Ελληνικό paypal λογαριασμό μου και όλους τους προηγούμενους μήνες μια χαρά δεχόταν να κατεβάσω κανονικά όλα τα παιχνίδια που έδινε δώρο το gold για xbox360 & xbox original.

Ακόμα και αν είχα το region της κονσόλα σαν English(Uk).

 

Edit: Είχε σκαλώσει έπρεπε να περιμένω λίγη ώρα στην οθόνη που σου έχει το "See price" & "Cancel".

Τα περίεργα της Microsoft και των μηχανημάτων της.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι θα μπει το μόνο που θα παίξω σίγουρα είναι το Two Point Hospital. Το Theme Hospital ήταν ένα από τα πολύ αγαπημένα της παιδικής μου ηλικίας και θα το τιμήσω σίγουρα.

Α και παρεμπιπτόντως. Οι μπαταρίες eneloop pro είναι σκυλιά μαύρα του πολέμου. Με μια φόρτιση την έχω βγάλει μέχρι τώρα τι να πω. Πια μόνο επαναφορτιζόμενες εκτός αν βγάλουν κανά play and charge με 2000mah.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/2/2020 στις 2:50 ΜΜ, sphinxgr είπε

Έχετε υπόψη απλώς ότι οι panasonic eneloop pro 2500, έχουν μικρότερο χρόνο ζωής, από τις 1900. Δεν σημαίνει πως οι 2500 δηλαδή είναι καλύτερες σε όλες τις παραμέτρους τους. ΝΑΙ έχουν μεγαλύτερη διάρκεια, όχι όμως δεν έχουν μεγαλύτερη μακροβιότητα. 

Οι 2500 είναι για εφαρμογές που υπάρχει μεγάλη κατανάλωση σε ρευμα.

Κάνω ένα Update γιατί αρκετοί ψάχνουν τα περί μπαταριών:

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Κάνω ένα Update γιατί αρκετοί ψάχνουν τα περί μπαταριών:

Επειδή δεν βλέπω να βγάζει κάτι στο Lidl θα πάω για τις IKEA Ladda.

Ο φορτιστής παίζει ρόλο μόνο στις ώρες που χρειάζεται η μπαταρία να φορτώσει ή και στον τρόπο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, theo93 είπε

Ο φορτιστής παίζει ρόλο μόνο στις ώρες που χρειάζεται η μπαταρία να φορτώσει ή και στον τρόπο;

Οι μπαταρίες NiMH θέλουν συγκεκριμένο τρόπο φόρτισης. Διάβασε αν θες να μάθεις περισσότερα

Εγω προσωπικά για φορτιστή έχω (και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος) και φορτίζει κάθε είδους και μεγέθους μπαταρίες- > Liitokala Lii-500

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Οι μπαταρίες NiMH θέλουν συγκεκριμένο τρόπο φόρτισης. Διάβασε αν θες να μάθεις περισσότερα

Εγω προσωπικά για φορτιστή έχω (και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος) και φορτίζει κάθε είδους και μεγέθους μπαταρίες- > Liitokala Lii-500

Έχω αυτό τον φορτιστή απο παλιά, θα κάνει ή θα θέλω καινούργιο;

 

 

Spoiler

87387631_1083146655357642_8515357333923037184_n.jpg87361738_598355921012714_2074423380961918976_n.jpg

 

Επεξ/σία από theo93
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...