Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, dinos234 είπε

Παίζει ρόλο και ο φορτιστής αυτός λέει πάνω αν δεν κάνω λάθος quick charging φυσικά θα φανεί αυτό στην πράξει πόσο θα σου φορτίζει πάντως το Κιτ είναι λιγάκι ακριβό. 

Μέτρησαν και οι άλλοι παράγοντες όπως ότι ήταν σχετικά κοντά σκρουτζομάγαζο και δεν θα έτρεχα ούτε σε Lidl ούτε σε ΙΚΕΑ και μετά θα έπρεπε να διαλέξω ξεχωριστά φορτιστή.

Τέλος πάντων όταν θα κουμπώσω τις μπαταρίες στο χειριστήριο θα σας πω την εμπειρία.μου.

Αν κάποιος θέλει να αναπτυχθεί περί φορτιστών να μας πει πέντε πράγματα καλοδεχούμενος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι μπαταριες ειναι μπομπα πολυ καλες.Τις προτεινα σε φιλο πριν λιγες μερες να τις παρει και εχει ξεχασει να τις φορτισει.Ναι σχεδον 2 ωρες κανουν να φορτισουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Choutas είπε

 

Παίζει ρόλο ο φορτιστής ή όλοι την ίδια δουλειά κάνουν. Βλέπω πολλά παιδιά να παίρνουν από Κίνα και πέρα από τις ενδείξεις και τις θέσεις υπάρχουν αλλά πλεονεκτήματα ή αυτά είναι μόνο;

Η καλύτερη αγορά που έκανες. Μου τις πρότεινε ο Terror και πραγματικά έχω ξεχάσει να τις φορτίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Choutas είπε

 

Παίζει ρόλο ο φορτιστής ή όλοι την ίδια δουλειά κάνουν. Βλέπω πολλά παιδιά να παίρνουν από Κίνα και πέρα από τις ενδείξεις και τις θέσεις υπάρχουν αλλά πλεονεκτήματα ή αυτά είναι μόνο;

Μην αγχώνεσαι! Για να λέει 2 ώρες, τόσο θα κάνει. Δεν είναι αδύνατον. 

Οι φορτιστές γενικά έχουν πολλά χαρακτηριστικά και θέλουν αρκετό διάβασμα. Είναι σίγουρα οι ενδείξεις τους που παίζουν ρόλο, είναι σε πόση ώρα φορτιζουν και αν μπορείς να ρυθμίζεις εσύ σε πόση ώρα θες να φορτιζουν, είναι να μπορούν να φορτιζουν διαφορετικούς τύπους μπαταριών ~ ορισμένοι τύποι μπαταριών θέλουν ειδική χρήση ώστε να μην έχουν memory effect κλπ. 

Γενικά είναι πολλές παράμετροι. Σίγουρα δεν πειράζει που πήρες πακέτο. Θα σου βγάλει κάμποσα χρόνια αφου πρόκειται σε κορυφαία και αξιόπιστη μάρκα 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά οι eneloop είναι κορυφή αν και λιγακη ακριβές περισσότερο για τις pro αργότερα μπορεί να πάρω μια τετράδα pro η μπορεί να δοκιμάσω κι εγώ το Κιτ αλλά προέχουν τώρα αλλά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις απλές έχω εγώ τις άσπρες και μικρές έχω τις pro. Τόσες μέρες με τις άσπρες πολύ ευχαριστημένος τώρα Παρασκευή θα πάω να πάρω άλλες δύο και ίσως αργότερα πάρω και μια 4 pro η μπορεί και με τον φορτιστή από ότι είδα 35€ μου βγαίνουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε υπόψη απλώς ότι οι panasonic eneloop pro 2500, έχουν μικρότερο χρόνο ζωής, από τις 1900. Δεν σημαίνει πως οι 2500 δηλαδή είναι καλύτερες σε όλες τις παραμέτρους τους. ΝΑΙ έχουν μεγαλύτερη διάρκεια, όχι όμως δεν έχουν μεγαλύτερη μακροβιότητα. 

Οι 2500 είναι για εφαρμογές που υπάρχει μεγάλη κατανάλωση σε ρευμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία ενδιαφέρουσα δήλωση από τον Phil Spencer

"When you talk about Nintendo and Sony, we have a ton of respect for them, but we see Amazon and Google as the main competitors going forward," Spencer said. "That's not to disrespect Nintendo and Sony, but the traditional gaming companies are somewhat out of position. I guess they could try to re-create Azure, but we've invested tens of billions of dollars in cloud over the years."

 

Source:https://www.protocol.com/tech-gaming-amazon-facebook-microsoft

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να σας ρωτήσω επειδή είμαι νέος στον χώρο των xbox. Έχω ένα all digital. Μερικές φορές όταν κατεβάζω παιχνίδια το download κάνει stop μόνο του. Η κονσόλα είναι συνδεδεμένη στο ίντερνετ με καλώδιο. Δεν ξέρω τι φταίει. Το αφήνω πχ για 3 ώρες να κατέβει και μετά όταν το βλέπω γράφει ότι έχει σταματήσει κάπου στη μέση. Ξέρει κανείς γιατί γίνεται; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, RedAlert539 είπε

Μία ενδιαφέρουσα δήλωση από τον Phil Spencer

"When you talk about Nintendo and Sony, we have a ton of respect for them, but we see Amazon and Google as the main competitors going forward," Spencer said. "That's not to disrespect Nintendo and Sony, but the traditional gaming companies are somewhat out of position. I guess they could try to re-create Azure, but we've invested tens of billions of dollars in cloud over the years."

Source:https://www.protocol.com/tech-gaming-amazon-facebook-microsoft

Μπορεί να αλλάζουν οι πλατφόρμες και να μεταφορφώνεται σε platform less το gaming και πάλι αργούμε πολύ στο να φτάσουμε εκεί. Δυστυχώς θα χάσει και την επόμενη γενιά με αυτές τις μακροπρόθεσμες πολιτικές 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 minutes ago, mrvaggos said:

Θέλω να σας ρωτήσω επειδή είμαι νέος στον χώρο των xbox. Έχω ένα all digital. Μερικές φορές όταν κατεβάζω παιχνίδια το download κάνει stop μόνο του. Η κονσόλα είναι συνδεδεμένη στο ίντερνετ με καλώδιο. Δεν ξέρω τι φταίει. Το αφήνω πχ για 3 ώρες να κατέβει και μετά όταν το βλέπω γράφει ότι έχει σταματήσει κάπου στη μέση. Ξέρει κανείς γιατί γίνεται; 

Δες τι έχεις επιλέξει να γίνεται όταν μπαίνει σε stand by mode η κονσολα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Δες τι έχεις επιλέξει να γίνεται όταν μπαίνει σε stand by mode η κονσολα

Α πρέπει να το βάλω σε instant on που γράφει; γιατί το έχω στην εξοικονόμηση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...