Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 hours ago, tolstoy said:

Για να μας ενημερώσουν οι γνωστές, είναι οκ τα παιχνίδια;

4 hours ago, tolstoy said:

Για να μας ενημερώσουν οι γνωστές, είναι οκ τα παιχνίδια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το Call of Cthulhu ήθελα να το πάρω όταν το είχαν στα 15 αλλά δεν το αγόρασα γιατί είχα έναν τεράστιο κατάλογο που δεν είχα παίξει.

Τα άλλα τρία δεν έχω γνώμη άρα από ποιότητα δεν ξέρω. Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θα τα παίξω όπως δεν έχω παίξει παραπάνω από τους μισούς τίτλους που έχει δώσει η υπηρεσία.

Γενικά σούπα οι επιλογές εδώ και πολύ καιρό. Ο τελευταίος καλός μήνας που θυμάμαι ήταν ο μήνας με το Forza και το Gears.

Ας δώσουν Cuphead και Killer Instinct Definitive Edition να χρυσώσουν το χάπι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Choutas είπε

Ναι το Call of Cthulhu ήθελα να το πάρω όταν το είχαν στα 15 αλλά δεν το αγόρασα γιατί είχα έναν τεράστιο κατάλογο που δεν είχα παίξει.

Τα άλλα τρία δεν έχω γνώμη άρα από ποιότητα δεν ξέρω. Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θα τα παίξω όπως δεν έχω παίξει παραπάνω από τους μισούς τίτλους που έχει δώσει η υπηρεσία.

Γενικά σούπα οι επιλογές εδώ και πολύ καιρό. Ο τελευταίος καλός μήνας που θυμάμαι ήταν ο μήνας με το Forza και το Gears.

Ας δώσουν Cuphead και Killer Instinct Definitive Edition να χρυσώσουν το χάπι.

Αν και τα δύο δεν πήραν καλές κριτικές με ψήνουν και σίγουρα θα παιχτούν, το Call για την ατμόσφαιρα και το TT γιατί είναι από Kylotonn-BigBen, μανούλες δηλαδή στα παιχνίδια μοτοσυκλέτας (Ride, MotoGP). Για αυτά τα νεκρά μισαωράκια πριν πας ή κάνεις κάτι θα είναι ό,τι πρέπει το TT, να αντικαταστήσουμε λίγο το FH4. Γενικά, η υπηρεσία έχει πέσει πολύ, πλέον δεν υπάρχει καθόλου προσμονή, απλά το βρίσκω σαν είδηση μπροστά μου και τσεκάρω τι δίνει.

Το Cuphead το θέλουμε όπωσδήποτε, μακάρι να το δώσει σύντομα ή έστω game pass. Ο Φεβρουάριος φαίνεται θα είναι δυνατός.

Εdit: Μόλις είδα από xbox365.gr πως μάλλον για τον Φεβρουάριο θα έχουμε Division 2, Breakpoint, Wreckfest και Sekiro. Για τις δύο κομπόστες της Ubi αδιάφορο, το Wreckfest φαίνεται ωραίο παιχνιδάκι και πολύ fun, το μεγάλο deal θα είναι το Sekiro και ακόμα μία φορά θα τρυπήσουν ταβάνι αν είναι true.

Επεξ/σία από lebron15
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετά το χτεσινό πρόβλημα που είχε το xbox live από σήμερα το πρωί ενώ επιλέγω να σβήσω τα μηνύματα που έχω δεν σβήνετε κανένα μήνυμα.

Μέχρι και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων δοκίμασα αλλά τίποτα τα ίδια.

 

Κάθε μέρα και ένα νέο πρόβλημα πια.

 

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, lebron15 είπε

Αν και τα δύο δεν πήραν καλές κριτικές με ψήνουν και σίγουρα θα παιχτούν, το Call για την ατμόσφαιρα και το TT γιατί είναι από Kylotonn-BigBen, μανούλες δηλαδή στα παιχνίδια μοτοσυκλέτας (Ride, MotoGP). Για αυτά τα νεκρά μισαωράκια πριν πας ή κάνεις κάτι θα είναι ό,τι πρέπει το TT, να αντικαταστήσουμε λίγο το FH4. Γενικά, η υπηρεσία έχει πέσει πολύ, πλέον δεν υπάρχει καθόλου προσμονή, απλά το βρίσκω σαν είδηση μπροστά μου και τσεκάρω τι δίνει.

Το Cuphead το θέλουμε όπωσδήποτε, μακάρι να το δώσει σύντομα ή έστω game pass. Ο Φεβρουάριος φαίνεται θα είναι δυνατός.

Εdit: Μόλις είδα από xbox365.gr πως μάλλον για τον Φεβρουάριο θα έχουμε Division 2, Breakpoint, Wreckfest και Sekiro. Για τις δύο κομπόστες της Ubi αδιάφορο, το Wreckfest φαίνεται ωραίο παιχνιδάκι και πολύ fun, το μεγάλο deal θα είναι το Sekiro και ακόμα μία φορά θα τρυπήσουν ταβάνι αν είναι true.

Wreckfest είναι καλό μου άρεσε ότι είδα παρόλο που μου φάνηκε δύσκολο αν και μάλλον με το συνδυασμό racing και destruction εύκολο δεν μπορεί να είναι. Το destruction system του και πως επηρεάζει την οδήγηση μου θύμιζε παιχνίδια παλαιότερων γενιών που είχαν κάτι παρόμοιο. Γενικά είναι fun παιχνίδι δεν είναι για όλους αλλά σίγουρα δεν είναι μάπα. Όσο για Sekiro το χαλβάδιαζα από τότε που βγήκε αλλά και δεν το πήρα διότι άκουσα ότι είναι δυσκολότερο και από τα Dark Souls και λέω δεν πρόκειται να αντέξω μεσάωρο. Αν μπει στην υπηρεσία θα λειτουργήσει ως κράχτης γιατί όντως πρέπει να είναι τόσο καλό και επιπροσθέτως είναι όντως AAA παιχνίδι όχι αστεία.

Το Division και καθετί Ubisoft μου είναι αδιάφορα..

Ελπίζω.να μπουν σύντομα τα Final Fantasy αυτά περιμένω γιατί έχω αμανάτι το 8 που δεν το έπαιξα ποτέ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα με εμένα?

Ενώ σβήνει τα μηνύματα να μην του σβήνονται?

Ναι αγαπητέ το έχω και γώ, πάω να σβήσω τα μηνύματα και δε λένε να διαγραφούν.

το παθαίνω και με τα παιχνίδια, πάω να κάνω γιουνινσταλ και εκεί αυτά επιμένουν, καμία φορά πρέπει να το πατήσω 2-3 φορές για να διαγραφεί το παιχνίδι. Και μου αφήνει τα dlc μέσα, ενώ θέλω και αυτά να διαγραφούν.

το έχω πάθει και με την κονσόλα, πάω να τη σβήσω και εκείνη τίποτα, δεν σβήνει παρά μόνο αν τη βγάλω από τη πρίζα. Σαν να θέλει να συνεχίσω να παίζω ένα πράμα.

στη θέση σου θα τηλεφωνούσε άμεσα στο support, σε ξέρουν με το μικρό σου εκεί μέσα σίγουρα. 
 

Αλλα η αλήθεια να λέγεται το OS του χβοχ είναι για τα μπάζα, κλασικό glitch θα σου έχει κάτσει. Έκανες μήπως πρόσφατα firmware update?μηπως έκατσε στραβά; Βασικά πάρε το support στην πρώτη ευκαιρία.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να διαγράφει ολόκληρο ένα παιχνίδι μαζί με τα dlc του πας στο καθε παιχνίδι και διαλέγεις manage και μετά επιλέγεις uninstall all.

Πάντα στη κονσόλα περνάω το τελευταίο firmware update.

 

Το αναφέρω και σε προηγούμενο ποστ μου.

Έχω ήδη αναφέρει το πρόβλημα σαν ticket στο xbox insider και αυτό μου δημιουργήθηκε μετά το προχτεσινό πρόβλημα που είχε το xbox live γενικότερα.

Και στο Microsoft support chat μου είπανε θα λυθεί εντός 5-8 ώρες κάτι που δεν το πιστεύω με τη καμία.

Πριν δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα όσο αφορά το σβήσιμο των μηνυμάτων.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαίνεται κάτι δεν πάει καλά στο επίσημο service της MS...

Πρίν μερικές μέρες είχα αναφέρει και εδω οτι μου είχε εμφανίσει πρόβλημα (δεν φόρτιζε) το Play & Charge kit της MS που είχα αγοράσει πριν λίγες μέρες.

Επικοινώνισα με το support μέσω chat, μου είπαν να τους το στείλω για αντικατάσταση κλπ.

Άμεσα μου ήρθε το ups label, πακέταρα την επόμενη ολη την συσκευασία (που ήταν άθικτη σαν καινούρια) δηλαδή κουτί, μπαταρία, καλώδιο, οδηγίες, γενικά ήταν όπως το αγόρασα.

Έκανε λοιπόν μια εβδομάδα να πάει και άλλο τόσο να γυρίσει το replacement το οποίο παρέλαβα σήμερα, το ανοίγω περιχαρής και αντικρίζω... ενα καλώδιο!

Εννοώ ενα καλώδιο σκέτο, χύμα σε ενα φάκελο. Ούτε κουτί και το βασικότερο... ούτε μπαταρία οπότε δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω καν! WTF?!

Θα επικοινωνήσω ξανά με το chat τώρα το μεσημέρι και ελπίζω να βρω άκρη, δεν ξέρω αν θα ήταν καλύτερο να επικοινωνήσω με κάποιο τηλεφωνικά με κάποιο Ελληνικό support (υπάρχει άραγε?)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπηρεσία εξυπηρέτησης πελατών και υποστήριξης (Customer Service and Support): 801 500 3000 (χρέωση τοπικής κλήσης) (local charge) or +30 211 1206 500 (κλήση από κινητό τηλέφωνο) (calling from mobile device)
 
Επικοινώνησα μαζί τους επειδή έχω πρόβλημα με την audio jack θύρα του controller ευγενικότατοι αλλά δεν έλυσαν το πρόβλημα.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, menel34 είπε
Υπηρεσία εξυπηρέτησης πελατών και υποστήριξης (Customer Service and Support): 801 500 3000 (χρέωση τοπικής κλήσης) (local charge) or +30 211 1206 500 (κλήση από κινητό τηλέφωνο) (calling from mobile device)
 
Επικοινώνησα μαζί τους επειδή έχω πρόβλημα με την audio jack θύρα του controller ευγενικότατοι αλλά δεν έλυσαν το πρόβλημα.

Τώρα που επέστρεψα σπίτι, μπήκα στο account μου να δω το repair order και φαίνεται να έχουν δημιουργήσει άλλο ενα ξεχωριστο repair order για την μπαταρία μόνο το οποίο έστειλαν 2 μέρες μετά με διαφορετικό tracking number και ημερομηνία παράδοσης την Δευτέρα.

Περίεργα πράγματα, άραγε τα στέλνουν έτσι ξεχωριστά (καλώδιο και μπαταρία) ή να έγινε κάποιο μπέρδεμα... Το μόνο σίγουρο οτι μου έφαγαν την συσκευασία του kit, προβλέπω και η μπαταρία να έρχεται έτσι χύμα όπως το καλώδιο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...