Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους.

Ύστερα από πολλές προσπάθειες και μέσω μυνηματων αλλά και τηλεφωνικά,στο support της Microsoft,όσο αφορά γιατί δεν έλαβα νέα κονσόλα εφόσον είχα εγγύηση,η απάντηση τους είναι ότι βρήκαν κάποιο "υγρό" στην μητρική που σημαίνει ότι κάτι κάναμε εμείς.

Αφού εξήγησα στον φίλο/κάτοχο τι συμβαίνει, μου λέει ότι πολύ παλιότερα, είχε πέσει λίγος καφές πάνω στην κονσόλα, αλλά εδώ και μήνες δούλευε απροβληματιστα.

Αφού φάγαμε χυλοπιτα λοιπόν, έκατσα και την άνοιξα, υγρό η κάποιο βραχυκύκλωμα δεν έχω δεί πουθενά.

Ξεκίνησα για έλεγχο τροφοδοτικού.Βάση αυτού του βίντεο https://youtu.be/7KZaUw-k9XM στο δικό μου πολύμετρο δεν έχω καθόλου ενδείξεις.Αν αλλάξω την πολικότητα οι ενδείξεις είναι πολύ μεγαλύτερες.

Υπάρχει περίπτωση να φταίει το τροφοδοτικό να κοιτάξω για άλλο,η η ζημιά είναι αλλού και δώσω άσκοπα χρήματα?

(Εδώ στις αγγελίες έχω βρει ένα s για ανταλλακτικά με χαλασμένη μητρική)

Sorry για το σεντόνι...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, d_gkal είπε

Μια βοήθεια παιδιά. 

Να πάρω το NBA 2k19 στα 10-12€(το έχω ήδη στο 360 και έπαιξα άπειρες ώρες off line) ή το 2k20 στα 25+€; 

Η αγορά θα γίνει ψηφιακά, ίσως από cdkeys ή κάποιο παρόμοιο site. 

Αξίζουν τα διπλά χρηματα;

(Περιμένω μπας και μπει στο gamepass αλλά δύσκολα)

Και εγώ το σκέφτομαι πολύ, είναι το μόνο που μου λείπει από το GamePass.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mikele13- είπε

Καλημέρα σε όλους.

Ύστερα από πολλές προσπάθειες και μέσω μυνηματων αλλά και τηλεφωνικά,στο support της Microsoft,όσο αφορά γιατί δεν έλαβα νέα κονσόλα εφόσον είχα εγγύηση,η απάντηση τους είναι ότι βρήκαν κάποιο "υγρό" στην μητρική που σημαίνει ότι κάτι κάναμε εμείς.

Αφού εξήγησα στον φίλο/κάτοχο τι συμβαίνει, μου λέει ότι πολύ παλιότερα, είχε πέσει λίγος καφές πάνω στην κονσόλα, αλλά εδώ και μήνες δούλευε απροβληματιστα.

Αφού φάγαμε χυλοπιτα λοιπόν, έκατσα και την άνοιξα, υγρό η κάποιο βραχυκύκλωμα δεν έχω δεί πουθενά.

Ξεκίνησα για έλεγχο τροφοδοτικού.Βάση αυτού του βίντεο https://youtu.be/7KZaUw-k9XM στο δικό μου πολύμετρο δεν έχω καθόλου ενδείξεις.Αν αλλάξω την πολικότητα οι ενδείξεις είναι πολύ μεγαλύτερες.

Υπάρχει περίπτωση να φταίει το τροφοδοτικό να κοιτάξω για άλλο,η η ζημιά είναι αλλού και δώσω άσκοπα χρήματα?

(Εδώ στις αγγελίες έχω βρει ένα s για ανταλλακτικά με χαλασμένη μητρική)

Sorry για το σεντόνι...

Επειδη λες οτι η κονσολα δεν αναβει καθολου και οι μετρησεις που παιρνεις απο το τροφοδοτικο ειναι 0, πρωτος υποπτος ειναι το τροφοδοτικο.Μιλα και με τον hacked μηπως σου βρει τροφοδοτικο για δοκιμη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, thinlizzy είπε

Η Microsoft μόνο ανακατασκευασμένα στέλνει.

Πως το ξέρεις αυτό σίγουρα;

Αποκλιεται δηλαδή να σου στείλει καινούργιο; 

Ωραία και νόμιζα ότι η Microsoft έχει το καλύτερο support. 

Κρίμα ειδικά αν της στείλεις έναν μοχλό που έχει αγοραστεί το πολύ ένα 6 μηνο να σου στέλνουν ανά κατασκευασμενο αντικατάσταση. 

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Πως το ξέρεις αυτό σίγουρα;

Αποκλιεται δηλαδή να σου στείλει καινούργιο; 

Ωραία και νόμιζα ότι η Microsoft έχει το καλύτερο support. 

Κρίμα ειδικά αν της στείλεις έναν μοχλό που έχει αγοραστεί το πολύ ένα 6 μηνο να σου στέλνουν ανά κατασκευασμενο αντικατάσταση. 

Όσες φορές έχω στείλει (και δεν ήταν λίγες) μου έστειλαν refurbished. Το ίδιο και σε φίλους.

Μπορείς να ζητήσεις καινούργιο αλλά δεν ξέρω να το δεχθούν. Σε μένα το είχαν αρνηθεί.

Πάντως, για να σε καθησυχάσω, το refurbished δεν είχε καμία διαφορά με ένα καινούργιο, εκτός από το κουτί. 

Επεξ/σία από thinlizzy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εξωτερικά μπορεί να μην είχε αλλά στάνταρ είχε εσωτερικά αφού στην ουσία είναι ανακατασκευασμένος μοχλός αυτό σημαίνει το refurbished.

Πάντως κρίμα για εμένα ειδικά από τη στιγμή που ο μοχλός που στέλνεις πίσω είναι κάποιον μηνών(Πόσο μάλλον αν είναι ημερών έτσι) ούτε καν χρόνου να σου στέλνουν ανακατασκευασμένο μοχλό που στην ουσία μπορεί να είναι σε πολύ χειρότερη κατάσταση εσωτερικά από αυτόν που έστειλες πίσω και απλά τον έχουν επισκευάσει.

Edit: Μόλις μίλησα με το Microsoft support και τους είπα ότι ο μοχλός που τους στέλνω δεν είναι καν 6 μηνών με βάση το serial no του το τσέκαρε και η Microsoft ότι ισχύει αυτό που τους λέω και μου απάντησαν ότι θα φροντίσουν ο μοχλός που θα μου στείλουν πίσω να είναι καινούργιος και όχι ανακατασκευασμένος.

Θα δω αν τελικά γίνει κάτι τέτοιο όταν παραλάβω τον νέο μοχλό πίσω.

Πάντως αν όντως είναι καινούργιος και όχι ανακατασκευασμένος δίνω respect στην Microsoft ακόμα και έστω και μετά από επικοινωνία μας θα τον αλλάξει με καινούργιο και όχι ανακατασκευασμένο μοχλό.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, theo93 είπε

για τις μπαταρίες του lidl, τις έχει πάντα ή μόνο μερικές φορές;

Δεν γνωρίζω να σου απαντήσω γι αυτό, πάντως επειδή της πήρα κι εγω πριν 2 εβδομάδες, εχω να πω οτι έχουν τον ατέλειωτο. Καμία σχέση με το charge & play kit σε διάρκεια.

Επίσης αν δεν βρείς σε ενα κατάστημα, πήγαινε σε άλλο. Στην πόλη μου έχει 2 lidl, στο ενα δεν είχαν τίποτα και με κοιτούσαν σαν εξωγήινο όταν ζήτησα επαναφορτιζόμενες ενω στο άλλο κατάστημα είχαν αρκετές (και πήγα την ίδια μέρα).

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μονο οταν τις βγαζει 2400μΑ ΤRONIC energy eco ειχα στοκαρει για ολες τις συσκευες να φαν και οι κοτες 12 μπαταριες ανα συσκευασια ;  :P Αλλα προτιμω τις eneloop 

Επεξ/σία από Mhlogiatros
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα πήρα Toshiba  με τον φορτιστή από germano και πριν λίγες μέρες πήρα  δύο eneloop 1900 mah είδα και κάτι energizer 2400 νομίζω είναι αλλά δεν ξέρω αν αξίζουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, theo93 said:

για τις μπαταρίες του lidl, τις έχει πάντα ή μόνο μερικές φορές;

Πάντα όχι, εκτός αν έχουν ξεμείνει, αλλά τις φέρνει πολύ συχνά. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...