Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μίλησα με Microsoft (chat)

Επέμενε ότι μόνο σε USA, uk και South Korea μπορεί να γίνει χρήση για console streaming

 

 

Εγώ να στέλνω λινκ ότι υποστηρίζεται η Ελλάδα, όχι να λέει, μόνο στις 3 χώρες προς το παρών

 

Δε το συνέχισα γιατί δε θα έβγαζα ακρη

 

 

Μήπως να καλέσω στην ελληνική υποστήριξη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τώρα που είμαι εκτός σπιτιού (με δεδομένα 4g cosmote) προχώρησε η διαδικασία. 

Όμως κόλλησε στο επόμενο βήμα, που απ' όσο ειδα (με έστειλαν φωτογραφία απ' το σπίτι) πρέπει οι συσκευές να είναι κοντά (κινητό και κονσόλα) 

 

Οποτε με το που γυρίσω σπίτι ξαναδοκιμάζω. 

 

Όχι ότι θα παίξει αλλά να χαμε να λεγαμε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, d_gkal said:

Τώρα που είμαι εκτός σπιτιού (με δεδομένα 4g cosmote) προχώρησε η διαδικασία. 

Όμως κόλλησε στο επόμενο βήμα, που απ' όσο ειδα (με έστειλαν φωτογραφία απ' το σπίτι) πρέπει οι συσκευές να είναι κοντά (κινητό και κονσόλα) 

Οποτε με το που γυρίσω σπίτι ξαναδοκιμάζω. 

Όχι ότι θα παίξει αλλά να χαμε να λεγαμε

Τελικά δεν έγινε κάτι, καθώς έφαγα πόρτα απ' το upload

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Τελικά δεν έγινε κάτι, καθώς έφαγα πόρτα απ' το upload

Δοκίμασε με hotspot το κινητό. Αν και εγώ έφαγα πόρτα από το latency (150ms) σε αυτή την περίπτωση, αλλά το upload έφτιαξε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δοκιμάστε να αλλάξετε το region της κονσόλας σας από English(Greece) που λογικά θα είναι τώρα σε π.χ. English(United kingdom) ή Usa και ξαναδοκιμάστε.

Επεξ/σία από Paragontas-x
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 minutes ago, leo066 said:

Δοκίμασε με hotspot το κινητό. Αν και εγώ έφαγα πόρτα από το latency (150ms) σε αυτή την περίπτωση, αλλά το upload έφτιαξε

Δε θα τραβάει πολλά δεδομενα; 

Μη μείνω χωρίς mb φοβάμαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά μια βοήθεια...ξαφνικά το controller δεν συγχρονίζει με την κονσόλα! Το έβαλα με καλώδιο και είναι οκ, με το που το βγάλεις τίποτα. Καμιά ιδέα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασες να πατήσεις το  μαύρο κουμπί στην κονσόλα π ειναι κάτω από το power button και το αντίστοιχο κουμπί στον κοντρολερ για να συγχρονιστούν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/1/2020 στις 11:36 ΠΜ, kostiger είπε

Kαλημερα παικτες μου.

https://gamingbolt.com/15-xbox-one-console-exclusives-for-2020

Υ.γ:Μου κανει μεγαλη εντυπωση η αντιμετωπιση την οποια ειχε ο Μιχαλης.

Μόνο στην Playground έχω τυφλή εμπιστοσύνη ακόμα και το Halo ακολουθεί μια πατάτα(Guardians) και το Ori παρόλο που το γούσταρα τρέλα φαίνεται να είναι κόπια του πρώτου στο GamePlay.

Δεν μπορώ να περιμένω τις νέες κονσόλες.

Οι χρόνοι φόρτωσης με έχουν κάνει να απαυδήσω. Μιλάμε για κόλαση αν έχεις και λίγο τα νεύρα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 hours ago, Choutas said:

Μόνο στην Playground έχω τυφλή εμπιστοσύνη ακόμα και το Halo ακολουθεί μια πατάτα(Guardians) και το Ori παρόλο που το γούσταρα τρέλα φαίνεται να είναι κόπια του πρώτου στο GamePlay.

Δεν μπορώ να περιμένω τις νέες κονσόλες.

Οι χρόνοι φόρτωσης με έχουν κάνει να απαυδήσω. Μιλάμε για κόλαση αν έχεις και λίγο τα νεύρα σου.

Μπορεί να είμαι η εξαίρεση, αλλά νιώθω πως δεν είναι επείγον να έρθουν νέες κονσόλες. Ακόμα βλέπω πως τραβάνε τα παιχνίδια στις current gen. Ίσως να φταίει ότι πήρα το PS4 Ιανουάριο 2019 και το xbox one τον Δεκέμβριο 2019 και είχα pc για gaming.

Πέρα από το loading time που λες, τα υπόλοιπα μου φαίνονται υποφερτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Justrelax είπε

Δοκίμασες να πατήσεις το  μαύρο κουμπί στην κονσόλα π ειναι κάτω από το power button και το αντίστοιχο κουμπί στον κοντρολερ για να συγχρονιστούν?

Εννοείται , εκανα και restart κονσολα, αλλαξα μπαταριες αλλα τιποτα. Σαν να μην δουλευει το Bluetooth στο controller. Το άλλο χειρηστηριο που εχω δουλευει κανονικα. Ξερει κανεις αν αναλαμβανει κανεις επισκευες αν είναι το Bluetooth ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...