Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Μιχαλη η κονσολα ειναι πρωτο χερι ? Η την αγορασε ο φιλος σου μτχ εντος εγγυησης.Παντως αν δεν κανουν λαθος κατι βλεπουν και στην πεταξαν εκτος εγγυησης

την πηρα απο φιλο,ηταν ημερων κονσολα.

μιλαμε για αγορα πριν 2 χρονια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, mikele13- είπε

την πηρα απο φιλο,ηταν ημερων κονσολα.

μιλαμε για αγορα πριν 2 χρονια...

ασχετα με τα παραπανω, η κονσολα επισκευαστηκε, δλδ δουλεύει? Συνήθως η μικροσοφτ ειναι πολυ τυπική σε αυτα ( δεν αποκλειω προφανως να έχεις πέσει στην περίπτωση). 

την κονσολα την είχες κανει register (το σειριακο της εννοω)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, mikele13- είπε

την πηρα απο φιλο,ηταν ημερων κονσολα.

μιλαμε για αγορα πριν 2 χρονια...

Μήπως είσαι γενικά εκτός εγγύησης;
Φώτο τους έστειλες που να δείχνουν ότι δεν έχει πειραχτεί; Μήπως το άνοιξαν αυτοί και μετά ξαναβάλανε ταινία;
Ο φίλος σου είναι αξιόπιστος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, hexenlord είπε

ασχετα με τα παραπανω, η κονσολα επισκευαστηκε, δλδ δουλεύει? Συνήθως η μικροσοφτ ειναι πολυ τυπική σε αυτα ( δεν αποκλειω προφανως να έχεις πέσει στην περίπτωση). 

την κονσολα την είχες κανει register (το σειριακο της εννοω)?

οχι η κονσολα δεν δουλευει,ειναι στην κατασταση οπως την εστειλα.

Register κανονικα απο την ημερα αγορας την ειχα περασει.

7 λεπτά πριν, non-serviam είπε

Μήπως είσαι γενικά εκτός εγγύησης;
Φώτο τους έστειλες που να δείχνουν ότι δεν έχει πειραχτεί; Μήπως το άνοιξαν αυτοί και μετά ξαναβάλανε ταινία;
Ο φίλος σου είναι αξιόπιστος;

10 Ιανουαριου 20 εληξε η εγγυηση.

15 Δεκεμβριου 19 εγινε η 1η αποστολη και στις 7 Ιανουαριου 20 η 2η αποστολη.

αν ανοιχτηκε και μπηκε νεα ταινια δεν το ξερω,με το ματι φαινεται απειραχτη...

οσο αφορα αξιοπιστια,οταν εγινε η αγορα τσεκαριστηκε πληρως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιεργη περιπτωση, αλλα να το κανει με δολο για να αποφυγει την επισκευη το θεωρω απιθανο.Μιχαλη μη το αφησεις ετσι ζητα αναλυτικη ενημερωση να σου πουν τι εχει συμβει.Πιστευω με λιγη πιεση θα λυθει υπερ σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνοιξε και κάνα θρεντ στα φόρουμ τους. Να πάρουν λίγη αρνητική δημοσιότητα και να το δει και κανένας άλλος το θέμα. Ίσως σου απαντήσουν και οι ίδιοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, dinos234 είπε

Εγώ πάλι που το δοκίμασα δεν δουλεύει. 

Σε εμένα ξεκινάει η διαδικασία αλλά δυστυχώς με γραμμή VDSL 50/5 δεν πιάνω το ελάχιστο upload που είναι 4.7mbps...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Starback είπε

Σε εμένα ξεκινάει η διαδικασία αλλά δυστυχώς με γραμμή VDSL 50/5 δεν πιάνω το ελάχιστο upload που είναι 4.7mbps...

Δεν έχω καταλάβει γιατί χρειάζεται το upload? Από την κονσόλα θα γίνεται το streaming τοπικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, leo066 είπε

Δεν έχω καταλάβει γιατί χρειάζεται το upload? Από την κονσόλα θα γίνεται το streaming τοπικά

Ακριβώς το ίδιο σκέφτομαι και εγώ... εκτός και αν θέλουν να κάνουν δοκιμές και για streaming από server τους, χωρίς να το έχουν δώσει ακόμα επίσημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 hours ago, Starback said:

Σε εμένα ξεκινάει η διαδικασία αλλά δυστυχώς με γραμμή VDSL 50/5 δεν πιάνω το ελάχιστο upload που είναι 4.7mbps...

Και μένα μια από τα ίδια, για 0.1mbps δεν τραβάει η 50αρα.

Αυτό που δεν έχω καταλάβει, αν γίνεται βασικά, αν γίνεται να κάνω τοπικό streaming από την κονσόλα "χωρίς ίντερνετ". Δηλαδή να επικοινωνούν οι συσκευές κονσόλα - κινητό μέσα από το router σε τυπικό δίκτυο. Υπάρχει τέτοια δυνατότητα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, CyberMarco είπε

Και μένα μια από τα ίδια, για 0.1mbps δεν τραβάει η 50αρα.

Αυτό που δεν έχω καταλάβει, αν γίνεται βασικά, αν γίνεται να κάνω τοπικό streaming από την κονσόλα "χωρίς ίντερνετ". Δηλαδή να επικοινωνούν οι συσκευές κονσόλα - κινητό μέσα από το router σε τυπικό δίκτυο. Υπάρχει τέτοια δυνατότητα;

Η αλήθεια είναι ότι και εγώ νόμιζα πως τοπικά θα γίνεται το  streaming και απλά μέσω διαδικτύου το authentication... άβυσσος η ψυχή της Microsoft!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 minutes ago, Starback said:

Η αλήθεια είναι ότι και εγώ νόμιζα πως τοπικά θα γίνεται το  streaming και απλά μέσω διαδικτύου το authentication... άβυσσος η ψυχή της Microsoft!

Από αυτά που βρήκα στο reddit, για να κάνεις console streaming χρειάζεται να είσαι συνδεμένος στο XBL, οπότε δεν υπάρχει κάποια λύση χώρος ίντερνετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλημερα παικτες μου.

https://gamingbolt.com/15-xbox-one-console-exclusives-for-2020

 

Υ.γ:Μου κανει μεγαλη εντυπωση η αντιμετωπιση την οποια ειχε ο Μιχαλης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μπορώ να κάνω console  streaming 

Μόλις ξεκινάει το σεταρισμα πετάγεται pop up και γράφει ότι δεν υποστηρίζεται η χώρα

Έχω δηλωμένη Ελλάδα, συνδεμένο χειριστήριο με κινητό, ανοιχτή κονσόλα με logαρισμενο λογαριασμό. 

Κινητό και κονσόλα στο ίδιο wifi. 

Είμαι insider 

 

Κάποια βοήθεια;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Δε μπορώ να κάνω console  streaming 

Μόλις ξεκινάει το σεταρισμα πετάγεται pop up και γράφει ότι δεν υποστηρίζεται η χώρα

Έχω δηλωμένη Ελλάδα, συνδεμένο χειριστήριο με κινητό, ανοιχτή κονσόλα με logαρισμενο λογαριασμό. 

Κινητό και κονσόλα στο ίδιο wifi. 

Είμαι insider 

Κάποια βοήθεια;

Τσαταρε κατευθείαν με MS, η μόνη σίγουρη λύση. Στην τελική, αν υπάρχει πρόβλημα θα το δουν οι ίδιοι απευθείας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...