Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδη εχει τελειωσει η προσφορα 1 ευρω/ 3 μηνες game pass ultimate και εχει γινει 1 ευρω / 1 μηνας θα μπορεσω αν βαλω 12μηνο πακετο gold  να μετατραπει ολο σε game pass ultimate αν βαλω και το πακετο 1 ευρω/ 1 μηνα game pass?

* Και γενικα τι αξιζει πλεον να γινει σχετικα με συνδρομες ?

Τελικά υπάρχει ακόμα μέσω του χβοχ 1 ευρώ 3 μήνες Ultimate 

Επεξ/σία από Tasosp22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακολουθει σοβαρη ερωτηση

 

Παρακαλω μην πεταξετε γιαουρτια

 

Αγορασα απο λιδλ 4 επαναφορτιζομενες μπαταριες προς 1 ευρω η μια στα 2400(ελπιζω ειναι καλο ντιλ)

 

Υπαρχει περιπτωση να φορτιζονται στο χειριστηριο?μεσω power bank(ρωταω συγκεκριμενα γιατι πολλες φορες οταν μου τελειωναν οι αλκαλικες επαιζα με συνδεμενο το καλωδιο στο power bank)?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όχι δε  φορτιζονται από το μοχλό γιατί οι μπαταρίες που έχει στο Ms play and charge kit εχουν τις επαφές τους αλλού. 

 

Κορόιδο είναι η Ms να το είχε αφήσει τόσο φλου. 

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 minutes ago, Paragontas-x said:

Όχι δε  φορτιζοντσι από το μοχλό γιατί οι μπαταρίες που έχει στο Ms play and charge kit εχουν τιε επαφές τους αλλού. 

Κορόιδο είναι η Ms να το είχε αφήσει τόσο φλου. 

Ποστια 

 

Δεν πειράζει, κάποιον τρόπο θα βρω.. Ευχαριστώ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, barman_ είπε

ακολουθει σοβαρη ερωτηση

Παρακαλω μην πεταξετε γιαουρτια

Αγορασα απο λιδλ 4 επαναφορτιζομενες μπαταριες προς 1 ευρω η μια στα 2400(ελπιζω ειναι καλο ντιλ)

Υπαρχει περιπτωση να φορτιζονται στο χειριστηριο?μεσω power bank(ρωταω συγκεκριμενα γιατι πολλες φορες οταν μου τελειωναν οι αλκαλικες επαιζα με συνδεμενο το καλωδιο στο power bank)?

Ευχαριστω προκαταβολικα

Παιρνεις εναν φορτιστη  2 θεσεων ή και 4 και εισαι μια χαρα !

https://www.aliexpress.com/item/32822099833.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.38b17bddk8Zujx&algo_pvid=658fb5e6-abe8-41f4-9d90-5262b204e31b&algo_expid=658fb5e6-abe8-41f4-9d90-5262b204e31b-1&btsid=a4bf1b12-1506-48be-90bc-842b399a5ac6&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_9,searchweb201603_53

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, barman_ είπε

ακολουθει σοβαρη ερωτηση

Παρακαλω μην πεταξετε γιαουρτια

Αγορασα απο λιδλ 4 επαναφορτιζομενες μπαταριες προς 1 ευρω η μια στα 2400(ελπιζω ειναι καλο ντιλ)

Υπαρχει περιπτωση να φορτιζονται στο χειριστηριο?μεσω power bank(ρωταω συγκεκριμενα γιατι πολλες φορες οταν μου τελειωναν οι αλκαλικες επαιζα με συνδεμενο το καλωδιο στο power bank)?

Ευχαριστω προκαταβολικα

Μια χαρά είναι του λιντλ. Είχα πάρει στην ίδια προσφορά 4-5 τετράδες. Έχω παίξει αρκετά με αυτές και μια χαρά είναι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, Tigio13 said:

Μια χαρά είναι του λιντλ. Είχα πάρει στην ίδια προσφορά 4-5 τετράδες. Έχω παίξει αρκετά με αυτές και μια χαρά είναι. 

Χάνουν πολύ μετά από καιρό? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, barman_ είπε

Χάνουν πολύ μετά από καιρό? 

γράφουν επάνω εως 1000 κύκλους. και το 1/4 να βγάλουν είναι σουπερ για την τιμή τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, bad_freddy είπε

Ήρθε η ωρα και για την δεύτερη φόρτιση και είχα το ίδιο πρόβλημα, ξεκίνησε να φορτίζει κανονικά και μετά απο κανά μισάωρο το led του καλωδίου έσβησε. Αφού αποσύνδεσα/σύνδεσα το καλώδιο χωρίς αποτέλεσμα δοκίμασα όπως την πρώτη φορά να αφαιρέσω την μπαταρία εντελώς για λίγο και να την ξαναβάλω αλλά αυτή την φορά δεν έστρωσε.

Αναγνωρίζει η κονσόλα το χειριστήριο σαν "plugged in", δοκίμασα να το αφήσω 4-5 ώρες μήπως φορτίζει αλλά τζίφος μένει με οση φόρτιση πήρε σε εκείνο το πρώτο μισάωρο.

Καμιά ιδέα κανείς? Υποθέτω απευθύνομαι στο Πλαίσιο που το πήρα ή στην MS κατευθείαν? Εντωμεταξύ δεν νομίζω να μου το αντικαταστήσουν άμεσα οπότε με βλέπω να μένω και χωρίς χειριστήριο μέχρι να βρεθεί άκρη...

Λοιπόν ξεκίνησα πηγαίνοντας πρώτα στο Πλαίσιο που αγόρασα το battery pack και μου είπαν οτι αφού πέρασε μήνας απο την αγορά δεν μπορούν να κάνουν τίποτα, ούτε να το αναλάβουν και να μιλήσω με την MS.

Εκεί μέσω chat ανέφερα το πρόβλημα και μου έστειλαν shipping label για να στείλω το kit σε αυτούς προς έλεγχο και αντικατάσταση.

Το repair order το πέρασε στο serial του Xbox (της γνωστής προσφοράς με τα 99 ευρώ) και κοιτώντας παρατηρώ οτι ενω όσο περιμέναμε τις κονσόλες να έρθουν φαινόταν να εχω εγγύηση μέχρι τέλος Ιανουαρίου 2022 τώρα έχει αλλάξει σε 01/12/2021 (έχει μειωθεί κατά περίπου 2 μήνες δηλαδή.

Επίσης αναφέρεται και ενα Technical support plan το οποίο λήγει τέλος Φλεβάρη ενω υποτίθεται ισχύει για 1 έτος. Έχει κάποιος ιδεά τι είναι αυτό και αν είναι έτσι και σε εσας οι δυο εγγυήσεις?

Αναφέρομαι φυσικά στα άτομα με τα Xbox της προσφοράς που θυμάμαι χαρακτηριστικά είχαμε όλοι την ίδια ημερομηνία λήξης εγγύησης.

bbb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/1/2020 στις 8:30 ΜΜ, Paragontas-x είπε

Όχι δε  φορτιζονται από το μοχλό γιατί οι μπαταρίες που έχει στο Ms play and charge kit εχουν τις επαφές τους αλλού. 

Κορόιδο είναι η Ms να το είχε αφήσει τόσο φλου. 

Φυσικά και θα έχει τις επαφές αλλού, από την στιγμή που παίρνει και κανονικές μπαταρίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο barma_ ήθελε να πει ότι αν η Microsoft ήθελε θα μπορούσε να έχει στο ίδιο ακριβώς σημείο τις επαφές και να φορτίζει και απλές επαναφορτιζόμενες μπαταρίες AA αλλά έτσι δεν θα έπαιρνε κανείς τις δικές της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Ο barma_ ήθελε να πει ότι αν η Microsoft ήθελε θα μπορούσε να έχει στο ίδιο ακριβώς σημείο τις επαφές και να φορτίζει και απλές επαναφορτιζόμενες μπαταρίες AA αλλά έτσι δεν θα έπαιρνε κανείς τις δικές της.

Και πως θα γινότανε να μην φορτίζει και μπαταρίες που δεν είναι επαναφορτιζόμενες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γι αυτόν ακριβώς το λόγο λέω ότι δεν θα έπαιρνε κανένας τις δικές τις και πολύ απλά δεν θα είχε κέρδος από τις μπαταρίες τις.

Γι αυτόν ακριβώς το λόγο και έβαλε αλλά σημεία επαφής φόρτισης για τις δικές τις μπαταρίες 

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Γι αυτόν ακριβώς το λόγο λέω ότι δεν θα έπαιρνε κανένας τις δικές τις και πολύ απλά δεν θα είχε κέρδος από τις μπαταρίες τις.

Γι αυτόν ακριβώς το λόγο και έβαλε αλλά σημεία επαφής φόρτισης για τις δικές τις μπαταρίες 

Έβαλε άλλα σημεία για να μην ανατινάζονται η απλές μπαταρίες όταν συνδέσεις το χειριστήριο με καλώδιο και έχεις τέτοιες μέσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...