Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, theo93 είπε

Εντωμεταξύ επέστρψα σπίτι και είδα ότι μπήκε και το GTA V στο Game Pass, θα μας τρελάνει, ότι πιο vfm.

Ένα μπασκετάκι θέλω μόνο  :P

Οντως τα μπασκετ τα εχουν με συνδρομη ea sports .. Δεν βλεπω να τα βαζουν στο game pass.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, katman2000 είπε

εχει κανεις play and charge για το χειριστηριο του one? αξιζει  τα λεφτα του?

εχω εγω για μενα αξιζει παρα πολυ τεραστια αυτονομια

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, katman2000 είπε

εχει κανεις play and charge για το χειριστηριο του one? αξιζει  τα λεφτα του?

Εγω το πήρα κυρίως για την ευκολία του "παίζω και φορτίζω". Βέβαια μια φόρτιση εχω κάνει απο όταν το πήρα και παρατηρώ ηδη διαφορά στη διάρκεια σε σχέση με τις αλκαλικές του πακέτου που δεν έλεγαν να τελειώσουν.

Επίσης στην μόνη φόρτιση που του έκανα ξεκίνησε να φορτίζει κανονικά αλλά μετά απο κάποια (λίγη) ώρα έσβησε το led του καλωδίου χωρίς να κάνω κάτι (έσβησε, οχι λευκό led οτι φόρτισε) με αποτέλεσμα η κονσόλα να το βλέπει μεν συνδεμένο με καλώδιο αλλά να μην φορτίζει οσες φορές κι αν το κούμπωσα/ξεκούμπωσα. Βέβαια όταν αφαιρούσα το καλώδιο δούλευε κανονικά ασύρματα αρα δεν ήταν και θέμα κακής επαφής της μπαταρίας.

Εκεί με έλουσε κρύος ιδρώτας οτι έπεσα σε ελαττωματικό κομμάτι και δεν είχα doa γιατί είχε περάσει κοντά μήνας μέχρι να τελειώσουν οι αλκαλικές και να το χρησιμοποιήσω. Τελικά έβγαλα-έβαλα την μπαταρία και φάνηκε να φορτίζει κανονικά. Διάβασα όμως γενικά πολλά προβλήματα ειδικά με το καλώδιο του πακέτου, οπότε είμαι λίγο στην τσίτα να δω την συμπεριφορά του όταν έρθει η ωρα να το ξαναφορτίσω.

Επεξ/σία από bad_freddy
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, katman2000 είπε

εχει κανεις play and charge για το χειριστηριο του one? αξιζει  τα λεφτα του?

Μακριά φίλε μου. Θα κλαις τα λεφτά σου γιατί εκτός του ότι μετά τον χρόνο το πιο πιθανό είναι να σου χαλάσει(Το έχουν πάθει 3 μπαταρίες που είχα εγώ και φίλοι μου) δεν θα έλεγα ότι κρατάει και πολλές ώρες η μπαταρία.

Και είναι σαφώς πολύ ακριβότερες απ' ότι η παρακάτω λύση.

Για εμένα προσωπικά κανε αυτό που έχουν κάνει οι περισσότεροι ανάμεσα τους κι εγώ.
Φορτιστής 4 μπαταριών

Μπαταρίες AA 4 τεμαχίων.

Πάρε μια απλή τετράδα μπαταριών AA επαναφορτιζόμενες πάρε και ένα φορτιστή και καθάρισες.

Επεξ/σία από Paragontas-x
  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα με έχει βολέψει το play n charge,  το έχω 2 χρόνια και έχει βγάλει σίγουρα τα λεφτά του. Τώρα τελευταία μου τα χαλάει, έχει πέσει η απόδοση της μπαταρίας το λαμπάκι του καλωδίου από την αρχή άναβε όποτε ήθελε, οπότε δεν του έδωσα σημασία και το φορτίζω με όποιο καλώδιο / φορτιστή/ / powerbank βρω μπροστά μου.

Μπορεί να αξίζουν καλύτερα οι επαναφορτιζόμενες φοβάμαι το άνοιξε κλείσε το καπάκι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, αγόρασα στα ανίψια ένα xbox. Εγώ έχω ήδη το δικό μου xbox στο χώρο μου. Το χρησιμοποιώ σπάνια αλλά μια στο τόσο μπορεί να το ανοίξω. Ότι συνδρομές κι αγορές έχουν γίνει είναι πάνω στο δικό μου λογαριασμό. Τι πρέπει να κάνω ώστε να μπορούν να είναι και τα δύο συνδεδεμένα ταυτόχρονα; Γιατί τώρα αφήνει μόνο ένα να είναι ενεργό. Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, geofak είπε

Καλησπέρα, αγόρασα στα ανίψια ένα xbox. Εγώ έχω ήδη το δικό μου xbox στο χώρο μου. Το χρησιμοποιώ σπάνια αλλά μια στο τόσο μπορεί να το ανοίξω. Ότι συνδρομές κι αγορές έχουν γίνει είναι πάνω στο δικό μου λογαριασμό. Τι πρέπει να κάνω ώστε να μπορούν να είναι και τα δύο συνδεδεμένα ταυτόχρονα; Γιατί τώρα αφήνει μόνο ένα να είναι ενεργό. Ευχαριστώ

Βάζεις τον λογαριασμό σου στην κονσόλα τών μικρών και την κάνεις home.

Στην δικιά σου κονσόλα βάζεις των ανιψιων τον λογαριασμό και την κάνεις επίσης home.

Logout από τους έξτρα λογαριασμούς, και παίζετε κανονικά ο καθένας από τον δικό του λογαριασμό.

Όσα δεν εμφανίζονται στα ready to install,στο εκάστοτε παιχνίδι από το store, θα υπάρχει επιλογή get η download...

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, geofak είπε

Άρα πρέπει να φτιάξω ένα τυχαίο hotmail και να κάνω την τραμπα στα xbox. Έξτρα λογαριασμούς ποιους εννοείς;

Οι λογαριασμοί που θα προστεθούν στις κονσόλες.

Αυτοί θα πρέπει να υπάρχουν, μόνο για τα home θα χρησιμοποιηθούν και έπειτα ο καθένας παίζει από τον δικό του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/1/2020 στις 12:00 ΜΜ, katman2000 είπε

εχει κανεις play and charge για το χειριστηριο του one? αξιζει  τα λεφτα του?

Έχω δύο τα πήρα μεταχειρισμένα με βολεύουν παρόλο που οι επαναφορτιζόμενες είναι περισσότερα amber.

Περί ορέξεως εμένα με βολεύουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/1/2020 στις 1:08 ΜΜ, bad_freddy είπε

Εγω το πήρα κυρίως για την ευκολία του "παίζω και φορτίζω". Βέβαια μια φόρτιση εχω κάνει απο όταν το πήρα και παρατηρώ ηδη διαφορά στη διάρκεια σε σχέση με τις αλκαλικές του πακέτου που δεν έλεγαν να τελειώσουν.

Επίσης στην μόνη φόρτιση που του έκανα ξεκίνησε να φορτίζει κανονικά αλλά μετά απο κάποια (λίγη) ώρα έσβησε το led του καλωδίου χωρίς να κάνω κάτι (έσβησε, οχι λευκό led οτι φόρτισε) με αποτέλεσμα η κονσόλα να το βλέπει μεν συνδεμένο με καλώδιο αλλά να μην φορτίζει οσες φορές κι αν το κούμπωσα/ξεκούμπωσα. Βέβαια όταν αφαιρούσα το καλώδιο δούλευε κανονικά ασύρματα αρα δεν ήταν και θέμα κακής επαφής της μπαταρίας.

Εκεί με έλουσε κρύος ιδρώτας οτι έπεσα σε ελαττωματικό κομμάτι και δεν είχα doa γιατί είχε περάσει κοντά μήνας μέχρι να τελειώσουν οι αλκαλικές και να το χρησιμοποιήσω. Τελικά έβγαλα-έβαλα την μπαταρία και φάνηκε να φορτίζει κανονικά. Διάβασα όμως γενικά πολλά προβλήματα ειδικά με το καλώδιο του πακέτου, οπότε είμαι λίγο στην τσίτα να δω την συμπεριφορά του όταν έρθει η ωρα να το ξαναφορτίσω.

Ήρθε η ωρα και για την δεύτερη φόρτιση και είχα το ίδιο πρόβλημα, ξεκίνησε να φορτίζει κανονικά και μετά απο κανά μισάωρο το led του καλωδίου έσβησε. Αφού αποσύνδεσα/σύνδεσα το καλώδιο χωρίς αποτέλεσμα δοκίμασα όπως την πρώτη φορά να αφαιρέσω την μπαταρία εντελώς για λίγο και να την ξαναβάλω αλλά αυτή την φορά δεν έστρωσε.

Αναγνωρίζει η κονσόλα το χειριστήριο σαν "plugged in", δοκίμασα να το αφήσω 4-5 ώρες μήπως φορτίζει αλλά τζίφος μένει με οση φόρτιση πήρε σε εκείνο το πρώτο μισάωρο.

Καμιά ιδέα κανείς? Υποθέτω απευθύνομαι στο Πλαίσιο που το πήρα ή στην MS κατευθείαν? Εντωμεταξύ δεν νομίζω να μου το αντικαταστήσουν άμεσα οπότε με βλέπω να μένω και χωρίς χειριστήριο μέχρι να βρεθεί άκρη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γι' αυτό ακριβώς το λόγο σε προηγούμενο ποστ μου είπα μακριά από το play & charge kit της Microsoft είναι ότι χειρότερο μπορείς να αγοράσεις για το xbox one.

Όσο καλά ειναι σε ποιότητα όλες οι κονσόλες xbox one τόσο χάλια είναι σχεδόν όλα τα play & charge kit μπαταριών.

Επεξ/σία από Paragontas-x
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα  παιδιά.  Μάλλον  έχω  ξεχάσει  το κωδικό  μου για να συνδεθώ  στο χβοχ one.Πώς μπορώ  να κάνω  ανακτήσει  κωδικου? Ευχαριστώ. Άκυρο  παιδιά  το βρήκα 

Επεξ/σία από darkiller
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...