Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, unforgiven είπε

Έχει να προτείνει κάποιος σετ με διπλό φορτιστή και μπαταρίες για τα χειριστήρια;

Εγω πηρα απο γερμανο αυτο, φορτιστης και 2 μπαταριες  https://www.germanos.gr/product/toshiba-fortistis-mpatarion-2-epanafortizomenes-mpataries-aa-1950mah-bp-2/20384870/?fname=&fvalue= και μια 4αδα επαναφορτιζομενες απο το λιδλ .

*Ο φορτιστης εχει 4 θεσεις ασχετα αν φαινονται στην φωτογραφια 2 θεσεις

Επεξ/σία από Tasosp22
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

18 hours ago, konstantin79 said:

αρκεί να είναι οι ladda 2450 και οχι οι άλλες οι καφέ. επειδή και γω πέρασα από κει χτες και σήμερα είμαι στη φόρτιση να αναφέρω οτι στο πρώτο κύκλο τους εκφόρτιση - φόρτιση οι μπαταρίες πήραν από 2635 ως 2675mah. πράγμα που σημαίνει οτι κοντράρουν στα ίσα τις eneloop pro. είναι τούμπανο για τα χρήματα τους

Λευκές(;) Είναι

Και παρά πολύ καλές για τα χρήματα που ζητούν

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Λευκές(;) Είναι

Και παρά πολύ καλές για τα χρήματα που ζητούν

Ναι οι λευκές. στα 8 ευρώ, made in japan. αποδίδουν όσα ακριβώς λενε και στη μιση τιμή των eneloop pro. Ως προς το χρόνο δεν ξέρω, αλλά ενα χρόνο τώρα δεν έχω δει μείωση στην χωρητικότητα ή να έχει χαλάσει κάποια

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χρησιμοποιώ εδώ και 3χρόνια ένα φορτιστή της Nitecore D4 και επαναφορτιζόμενες eneloop κανονικες και 2 χρόνια τις λευκες ladda απο το ikea, οπως τα παιδια παραπανω, και ειμαι πληρως ικανοποιοημενος.

Επεξ/σία από Georgegr3
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, Tasosp22 είπε

Εγω πηρα απο γερμανο αυτο, φορτιστης και 2 μπαταριες  https://www.germanos.gr/product/toshiba-fortistis-mpatarion-2-epanafortizomenes-mpataries-aa-1950mah-bp-2/20384870/?fname=&fvalue= και μια 4αδα επαναφορτιζομενες απο το λιδλ .

*Ο φορτιστης εχει 4 θεσεις ασχετα αν φαινονται στην φωτογραφια 2 θεσεις

Είσαι ευχαριστημένος; Μου κάνει εντύπωση γιατί είναι πολύ φτηνές. Πόσες ώρες κάνουν για πλήρη φόρτιση και πόση ώρα κρατούν  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, menel34 είπε

Είσαι ευχαριστημένος; Μου κάνει εντύπωση γιατί είναι πολύ φτηνές. Πόσες ώρες κάνουν για πλήρη φόρτιση και πόση ώρα κρατούν  

Ναι μια χαρά είναι το κιτακι με τις 2 μπαταρίες και τον φορτιστή . Τώρα δεν έχω μετρήσει πόσες ώρες σύνολο κρατάνε αλλά είμαι ευχαριστημένος . Για την φόρτιση το βράδυ τις είχα βάλει και το πρωί ήταν έτοιμες . Χτυπά το άφοβα και στην τελική αν δεν είσαι ικανοποιημένος πάρε τις eneloop η από ΙΚΕΑ και έχεις τον φορτιστή ή παίρνεις 2 Κιτ από την αρχή και έχεις 4αδα . Του lidl δεν τις δοκίμασα ακόμα που είναι 2400mah αν θυμάμαι καλά .. Δεν θέλει και πάρα πολύ ψάξιμο ένα χειριστήριο είναι στην τελική .. 

Επεξ/σία από Tasosp22
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είχα και εγώ πρόβλημα με τα παιχνίδια του 360 πέρασα το castlevania ως εξής:

1) Για να κατεβάσεις το game θα πρέπει να έχεις ένα payment option ενεργό (paypal παράδειγμα). Όταν επιλέγεις το game ουσιαστικά κάνεις αγορά με 0€

2) Θα πρέπει να το εγκαταστήσεις απευθείας από την κονσόλα, δεν μπορείς δηλαδή να το κάνεις queue από το site

3) Στο άνοιγμα του παιχνιδιού θα πρέπει να βάλεις ξανά το username και password του account σου. Αυτό θέλει λίγο προσπάθεια γιατί για κάποιο λόγο δεν έβρισκε online σύνδεση. Με απευθείας σύνδεση στο router τελικά τα κατάφερα (ethernet). Εννοείται διαλέγεις να αποθηκεύσει το account για να μην το ξαναγράψεις.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, dinos234 είπε

 Στα 6€ αξίζουν από ότι βλέπω σκέφτομαι να παραγγείλω μόνο και αν έχει ο germanos της περιοχής μου.

Πάρε και βάλε παραλαβή από το κατάστημα της περιοχής σου χωρίς κάποια έξτρα χρέωση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, 333_halfdevil είπε

https://www.amazon.com/Venom-Xbox-Rechargeable-Battery-playstation-3/dp/B00G4UCNIM

Έχει κάποιος δοκιμάσει αυτές τις μπαταρίες;

Για αυτές πήγαινα που τις πουλάει και το official shop της Microsoft αλλά είναι μικρής χωρητικότητας και τα σχόλια είναι κάτω του μετρίου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Tasosp22 είπε

Πάρε και βάλε παραλαβή από το κατάστημα της περιοχής σου χωρίς κάποια έξτρα χρέωση 

Α γίνεται αυτό δεν το ήξερα ωραία ευχαριστώ παραγγειλα από εξωτερικό να φορτίζω μπαταρίες και πήρα και της eneelop pro νομίζω λέγονται 4 αλλά και αυτό το πακέτο δεν πάει χαμένο στα 6€ θα πάω αύριο να δω και αν δεν έχουν κάνω παραγγελία. 

12 ώρες πριν, 333_halfdevil είπε

https://www.amazon.com/Venom-Xbox-Rechargeable-Battery-playstation-3/dp/B00G4UCNIM

Έχει κάποιος δοκιμάσει αυτές τις μπαταρίες;

Παρόμοιες έχω εγώ απλά μπαίνουν μέσα χωρίς αλλαγή καπάκι δεν θυμάμαι πόσα είναι θα κοιτάξω τις είχα πάρει 12€ νομίζω από εξωτερικό μαζί με βάση που φορτίζει αλλά δεν κρατανε πολύ πόσο μάλλον αν παίζεις αρκετές ώρες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ έχω τις Tronic του Lidl και περιμένω και αυτό το φορτιστή που βάσει κριτικών δείχνει να (παρα) είναι καλός για τα λεφτά του.

 

https://www.banggood.com/Liitokala-Lii-402-Micro-USB-DC-5V-4Slots-18650266501634014500-Battery-Charger-p-1175825.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, 1988panos2171 είπε

Eγώ έχω τις Tronic του Lidl και περιμένω και αυτό το φορτιστή που βάσει κριτικών δείχνει να (παρα) είναι καλός για τα λεφτά του.

https://www.banggood.com/Liitokala-Lii-402-Micro-USB-DC-5V-4Slots-18650266501634014500-Battery-Charger-p-1175825.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN

Εγω έχω αυτόν και ειναι εκπληκτικός στη δουλειά του https://www.banggood.com/LiitoKala-Lii-500-LCD-Screen-Display-Smartest-Lithium-And-NiMH-Battery-Charger-18650-26650-p-999106.html?rmmds=category&ID=513315&cur_warehouse=CN

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/1/2020 στις 10:21 ΠΜ, mikele13- είπε

Παίδες καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους!

Θέλω τις γνώμες σας στο εξής πρόβλημα..

Έστειλα πριν 1 μήνα ένα Xbox one s ενός φίλου για επισκευή στην Microsoft του οποίου η εγγύηση ευτυχώς λήγει στις 10/1/20.

Το Xbox απλά δεν άνοιγε για κάποιο λόγο.

Χτες λοιπόν, ήρθε πίσω όπως το στείλαμε, χωρίς να έχει μπει χέρι (η ταινία ασφαλείας είναι απείραχτη) και μας έγραψαν ενα σημείωμα ότι η κονσόλα έχει παραβιαστεί/ανοιχτεί και παύει να ισχύει η εγγύηση (???)

Επαναλαμβάνω ότι η ταινία ασφαλείας είναι απείραχτη!!!

Τί κάνουμε σε αυτή την περίπτωση μπας και προλάβω να το στείλω πάλι?

Να πάρω Microsoft Hellas τηλέφωνο και να αρχίσω τα καντήλια????

Καλημέρα.

Μίλησα με το support τους εξήγησα ότι η κονσόλα δεν έχει επισκευαστεί διότι η ταινία ασφαλείας δεν έχει πειραχτει.

Και μάλιστα πριν λίγες μέρες μου έστειλαν email ότι η κονσόλα δεν δύναται να επισκευαστεί διότι η κονσόλα έχει παραποιηθεί/ανοιχθεί κλπ κλπ (!!!)

Αυτοί είδαν ότι έχει γίνει επισκευή (?), που σημαίνει ότι κατά πάσα πιθανότητα έχουν μπερδέψει τις κονσόλες με κάποιου άλλου...

Τεσπα έκαναν αίτημα αντικατάστασης οπότε περιμένω την UPS να την παραλάβει και ελπίζω να έχουμε νέα κονσόλα.

Ιδωμεν.....

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...