Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

34 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Στην ιστοσελίδα της Microsoft πότε γράφει ότι λήγει η εγγύηση;

φυσικά. στον λογαριασμό σου στην microsoft στο tab devices θα πρέπει να φαίνεται το xbox και εκεί γράφει και εως πότε έχεις εγγυηση.

tip. Η ημερομηνία αναγράφεται ανάποδα (μήνας, ημερομηνία, έτος) αντί για (ημερομηνία, μήνας). μην πάθεις κανα εγκεφαλικό σαν εμένα μέχρι να το καταλάβεις 😆

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, mecp2 είπε

εχθές τελικά μπόρεσα να βγάλω άκρη με την εγγύηση από public. πολλά τηλέφωνα και όλοι οι υπάλληλοι με ενημέρωναν ότι έχει μόνο ένα χρόνο εγγύηση. τελικά αφού πίεσα να μου πουν βάση ποιου νομου ισχύει μόνο ένα αντί για 2, μίλησα με το τμήμα επισκευών και με ενημέρωσαν ότι ο πρώτος χρόνος είναι από τη Microsoft και το δεύτερο έτος απευθύνομαι σε οποιοδήποτε κατάστημα public. καλή χρονιά σε όλους. 

Η κονσόλα έχει 2 χρόνια εγγύηση από την MS, μέσα σε αυτά τα 2 χρόνια ότι και να πάθει από όποιο μαγαζί και να την αγόρασες άμα χαλάσει η κονσόλα θα πάει στα κεντρικά της Microsoft Ευρώπης, εγώ έτσι ξέρω.

Ο επιπλέον χρόνος που σου δίνει το Public και πας σύνολο 3 χρόνια εγγύηση δεν έχει να κάνει με την MS, μέσα σε αυτόν τον επιπλέον χρόνο αναλαμβάνει το μαγαζί να στην επισκευάσει με δικούς του τεχνικούς( ο Θεός να βάλει το χέρι του). 😂

Τώρα άμα εννοούν ότι μέσα στην 3ετία ότι και να πάθει θα το αναλάβουν αυτοί μη το δεχθείς. Καλύτερα 2 χρόνια εγγύηση MS παρά 3 χρόνια Public Hellas. 🤣

Ακόμα μου έρχονται μνήμες από κινητό που πήγαμε στα Public Κατερίνης φίλου για αντικατάσταση οθόνης που είχε αγοράσει την επέκταση εγγύησης και όταν παραλάβαμε το κινητό ήταν μέσα στις γρατσουνιές και βαθουλώματα στα πλαστικά πλαίσια ( μάλλον δεν μπορούσαν να βγάλουν την οθόνη) και εξέχανε οι κόλλες από τα πλάγια! Ά  και δεν είχαν συνδέσει το μικρόφωνο του κινητού! 🤣

Επεξ/σία από Saloufas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

στη σελίδα της Microsoft μου γράφει 

Manufacturer Warranty ends 12/22/2021

Technical Support Plan ends 03/21/2020

ξέρει κανείς το technical support τι αφορά και είναι τόσο λίγο? επίσης η αγορά έγινε στις 28/12/2019.γιατι ισχύει μέχρι 22/12/2021(μια εβδομάδα λιγότερο) ?

Επεξ/σία από mecp2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το είχα παίξει με ένα φίλο μου μέσω xbox live χωρίς να χρειάζεται να έχουμε gold συγκεκριμένα μόνο γι' αυτό το παιχνίδι και χωρίς να χρειάζεται να αγοράσουμε και οι δυο το παιχνίδι.

 

Είναι πιστεύω από τα μοναδικά παιχνίδια που έχουν αυτήν την ιδιαιτερότητα λόγο της φύσης του παιχνιδιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεβάζω μέσω game pass παιχνίδια για 360, αλλά στο x box one x που έχω δεν παίζουν. Πάντα πάει να φορτώσει ένα προφίλ από το δίκτυο όταν πατάω start, και δεν προχωράει. Έχει κανείς καμιά ιδέα? 

USER_SCOPED_TEMP_DATA_MSGR_PHOTO_FOR_UPLOAD_1577916282605.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Κατεβάζω μέσω game pass παιχνίδια για 360, αλλά στο x box one x που έχω δεν παίζουν. Πάντα πάει να φορτώσει ένα προφίλ από το δίκτυο όταν πατάω start, και δεν προχωράει. Έχει κανείς καμιά ιδέα? 

USER_SCOPED_TEMP_DATA_MSGR_PHOTO_FOR_UPLOAD_1577916282605.jpeg

Τα ίδια κ σε εμένα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το discord αν το κάνεις σύνδεση από το μενού! Παίζει κανονικά.? Μπορείς να μιλήσεις με χρήστη από pc? Η απλά βλέπουν τι παίζεις? Το έχει δοκιμάσει κανένας για chat?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, sphinxgr είπε

και μόλις πας να κάνεις σύνδεση, σου λέει network error?

Οχι απλά δεν παίζουν καθόλου του 360...περίεργο. 

Κάτι άλλο παιδιά μια ερώτηση. 

Το μηχάνημα είναι υποτίθεται κλειστό αλλά ακούω θόρυβο στον δίσκο, τι παίζει; 

Επεξ/σία από vairass
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, vairass είπε

Οχι απλά δεν παίζουν καθόλου του 360...περίεργο. 

Κάτι άλλο παιδιά μια ερώτηση. 

Το μηχάνημα είναι υποτίθεται κλειστό αλλά ακούω θόρυβο στον δίσκο, τι παίζει; 

Μετά από κάνα 5λεπτο σταματάει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...