Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 28/12/2019 στις 8:34 ΠΜ, Paragontas-x είπε

Τελικά μπορώ να συνδέσω στην κονσόλα(Xbox one x) ασύρματα bluetooth handsfree?

Και αν ναι γνωρίζουμε πια υποστηρίζονται κανονικά από τη κονσόλα?

Αν είναι δυνατόν και όσο το δυνατόν φτηνότερα..

Υπάρχουν ασύρματα ακουστικά πού υποστηρίζουν το πρωτόκολλο του xbox αλλά παίζουν γύρω στα 80ευρω είναι τα turtle beach 600 Υπάρχουν και τα 700 αλλά είναι ακριβότερα

Επίσης έχουν και bluetooth για σύνδεση με pc ή κινητό 

Προσοχή στην αγορά τους γιατί η εταιρεία βγάζει τα ίδια για το ps4 τα οποία δεν είναι συμβατά με το xbox όπως και του xbox δεν κάνουν για το ps4 υπάρχουν και άλλες μάρκες αν ψάξεις νομίζω μια λέγεται astro ψάξε και θα βρεις 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/12/2019 στις 3:34 ΜΜ, NickTG είπε

Δηλαδή το PS4 έχει 5 exclusives 8 ωρών το καθένα ή σε 5 8ωρα τελειώνεις όλα τα exclusives που έχει? 

Το έβαλα μέσα σε quote με σκοπό να σατιρίσω ελάχιστα την φράση που επικρατεί. Κάθε άνθρωπος έχει διαφορετικά γούστα, ως εκ τούτου δεν γίνεται να σου αρέσουν όλα τα αποκλειστικά της Sony, όπως δεν γίνεται να σου αρέσουν και όλα τις Microsoft. Προσωπικά, ενοικίασα PlayStation 4 για Uncharted, Horizon Zero Down, Bloodborne, God Of War και θα ξαναπάρω με την κυκλοφορία του The Last of Us 2 (το The Last of Us 1 είναι παιχνίδι προηγούμενης γενιάς που έπαιξα στο PS3, το Death Stranding κυκλοφορεί και σε PC όπου και το περιμένω, το The Order ήταν μια κουραδίτσα, το Ghost of Tsusima δεν είναι του γούστου μου (όπως για παράδειγμα αν και φανατικός των Souls, το Sekiro δεν το αγόρασα), το Grand Tourismo δεν μου λέει τπτ μπροστά στο Forza Motorsport, το Days Gone είναι ένα "yet another zombie game" με πάρα πολλά bugs, και το Spiderman ήταν αρκετά παιδικό για τα γούστα μου (αν και πολύ όμορφο παιχνίδι με απίστευτο fluidity στην κίνηση)). Ανάμεσα σε ολόκληρο τον πληθυσμό της gaming κοινότητας, κάποιος θα είναι φανατικός GT-άκιας, κάποιος θα μετράει τα δευτερόλεπτα μέχρι να βγει το Ghost of Tsusima, κάποιος θα θεωρεί το Bloodborne βαρετό και το Spiderman ότι καλύτερο έχει παίξει, όπως υπάρχει κόσμος που δεν ζει χωρίς Halo, Gears ή Forza, ή εγώ που πεθαίνω survival τπτ παιχνίδια και λιώνω με τις ώρες στο State of Decay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καλύτερη λύση είνσι να τα έχεις κ τα δύο... 

Σε έναν χρόνο θα μπορείς να πάρεις ps 4 με 60-80 ευρω δεύτερο χέρι όπως πήρα εγώ xbox one με δέκα παιχνίδια στα 60 ευρώ. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vairass είπε

Η καλύτερη λύση είνσι να τα έχεις κ τα δύο... 

Σε έναν χρόνο θα μπορείς να πάρεις ps 4 με 60-80 ευρω δεύτερο χέρι όπως πήρα εγώ xbox one με δέκα παιχνίδια στα 60 ευρώ. 

Θες να μας πεις άλλη μια φορά σε τι τιμή πήρες το Xbox και με πόσα παιχνίδια; Γιατί μπορεί μερικοί να μην το διάβασαν τις προηγούμενες 15 φορές που το έγραψες.
Επίσης θεωρείς και δεδομένο οτι επειδή έγινε μια φορά σε σένα θα τα βρίσκουν όλοι τόσο. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, aeljim είπε

Θες να μας πεις άλλη μια φορά σε τι τιμή πήρες το Xbox και με πόσα παιχνίδια; Γιατί μπορεί μερικοί να μην το διάβασαν τις προηγούμενες 15 φορές που το έγραψες.
Επίσης θεωρείς και δεδομένο οτι επειδή έγινε μια φορά σε σένα θα τα βρίσκουν όλοι τόσο. 

Ε το έγραψα τόσες φορές... Έχω βρει κ άλλο από Θεσσαλονίκη για όποιον θέλει στα 50, έχω το τηλέφωνο του πωλητή. 

Φίλε έχουν πέσει οι τιμές είναι παλιά μοντέλα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χίλιες φορές το one s με λίγα ευρώ παραπάνω. Ειδικά λόγω μεγέθους (πέρα από τις δυνατοηητες)

 

Τα μεγάλα αρχεία ταινιών (20+gb) γιατί δε τα παίζει (ή τα παίζει "σπασμένα"); player έχω τον vlc

Με Kodi θα παίζουν σωστά λέτε; (Δεν είναι σπίτι να το τσεκαρω)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, leo066 είπε

Όχι, δεν έχει σημασία αν έχεις ενεργή συνδρομή ή όχι. Αν έχεις βάλει την 3 μήνες από cdkeys δεν δέχεται ξανά την ιδία. 

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, δηλαδή αν κατάλαβα σωστά δεν μπορώ να ξανααγοράσω απο cd keys game pass ποτέ ξανά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, mak3don είπε

Υπάρχουν ασύρματα ακουστικά πού υποστηρίζουν το πρωτόκολλο του xbox αλλά παίζουν γύρω στα 80ευρω είναι τα turtle beach 600 Υπάρχουν και τα 700 αλλά είναι ακριβότερα

Επίσης έχουν και bluetooth για σύνδεση με pc ή κινητό 

Προσοχή στην αγορά τους γιατί η εταιρεία βγάζει τα ίδια για το ps4 τα οποία δεν είναι συμβατά με το xbox όπως και του xbox δεν κάνουν για το ps4 υπάρχουν και άλλες μάρκες αν ψάξεις νομίζω μια λέγεται astro ψάξε και θα βρεις 

Έχεις προσωπική πείρα από κάποιο?

 

Και ανεξαρτήτως μάρκας πια surround 3.5 jack ακουστικά θα προτείνατε μέχρι 50 ευρω που να είναι συμβατά με pc/xbox one/ps4?

Έστω και μέσω dolby atmos ή κάποιου άλλου app στην εκάστοτε κονσόλα.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, fouskos είπε

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, δηλαδή αν κατάλαβα σωστά δεν μπορώ να ξανααγοράσω απο cd keys game pass ποτέ ξανά.

Μόνο την συγκεκριμένη, 3 μήνες που έχουν συνήθως σε προσφορά. Μπορείς να δοκιμάσεις και μόνος σου, αν δεν δεχτεί η MS την δεύτερη την βάζεις αγγελία εδώ, εύκολα θα φύγει ή ακόμη ζητάς και refund από cdkeys. Στην δικιά μου περίπτωση είχαν περάσει μήνες από την αγορά και τις εβαλα αγγελία εδώ στο insomnia

Επεξ/σία από leo066
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Έχεις προσωπική πείρα από κάποιο?

Και ανεξαρτήτως μάρκας πια surround 3.5 jack ακουστικά θα προτείνατε μέχρι 50 ευρω που να είναι συμβατά με pc/xbox one/ps4?

Έστω και μέσω dolby atmos ή κάποιου άλλου app στην εκάστοτε κονσόλα.

Έχω τα turtle beach stealth 700 είναι πολύ καλά με διάρκεια μπαταρίας γύρω στις 14 ώρες

Συνδέονται με app στο κινητό και μπορείς να κάνεις ρυθμίσεις από εκεί Επίσης έχουν ένα ωραίο κόλπο που λέγεται super human hearing που δυναμώνει τους μικρούς ήχους Π.χ στο pubg που παίζω ακούω τα βήματα των εχθρών πιο καθαρά η το οπλισμα κάποιου όπλου 

Έχουν και noise cancellation που από ότι κατάλαβα ακυρώνει τους ήχους από το περιβάλλον όπως αυτοκινήτα που περνάνε από έξω και ακούς μόνο τους ήχους του παιχνιδιού

Είναι πολύ ωραία και βολικά δεν θα τα έπαιρνα όμως αν δεν είχα συνέχεια προβλήματα με τα 3.5jack που μια έκαναν επαφή με το controller που ήταν συνδεδεμένα και μια δεν έκαναν έχανα τον ήχο σε κρίσιμα σημεία του παιχνιδιού.

Ακουστικά που δούλευαν τέλεια σε ολες μου συσκευές κινητά και τα λοιπά αλλά δεν δούλευαν σωστά σε κανένα από τα 2 controller μου.

Και να προλάβω όσους πουν το xbox θέλει συγκεκριμένο βύσμα Jack και ότι υπάρχουν 2 ειδών που είναι όμοια εξωτερικά είχα τα σωστά δεν θυμάμαι πως λέγονται αυτή την στιγμή 

Επίσης τα turtle beach είναι surrount ακουστικά 

Αφού διαθέτεις 50ευρω για ενσύρματα ακουστικά ανέβα λίγο ακόμα και πάρε τα stealth 600 που είναι ασύρματα και μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις και στο pc και με κινητό αν θέλεις Όχι όμως και με ps4 εκεί υπάρχει ειδική έκδοση που πάλι παίζει με pc και κινητό

Αν διαθέτεις και τις 2 κονσόλες τότε πάρε με καλωδιο

Επεξ/σία από mak3don
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς όπως το είπες έχω και τις δυο κονσόλες και με ενδιαφέρει να πάρω ένα ζευγάρι αλλά να κάνει στα πάντα και κυρίως στις δυο κονσόλες.

 

Έλα στο τοπικ που έφτιαξα ακριβώς γι' αυτό το σκοπό αν θες να τα πούμε πιο αναλυτικά.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχθές τελικά μπόρεσα να βγάλω άκρη με την εγγύηση από public. πολλά τηλέφωνα και όλοι οι υπάλληλοι με ενημέρωναν ότι έχει μόνο ένα χρόνο εγγύηση. τελικά αφού πίεσα να μου πουν βάση ποιου νομου ισχύει μόνο ένα αντί για 2, μίλησα με το τμήμα επισκευών και με ενημέρωσαν ότι ο πρώτος χρόνος είναι από τη Microsoft και το δεύτερο έτος απευθύνομαι σε οποιοδήποτε κατάστημα public. καλή χρονιά σε όλους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...