Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 hours ago, vairass said:

Παλικάρια από πληκτρολόγιο κσι ποντίκι παίρνει τα πάντα; 

Ότι έχω δοκιμάσει δούλεψε

14 minutes ago, sotirisl said:

παιδιά καλησπέρα και Χρόνια Πολλά,

αντιμετωπίζω το εξής θέμα, ενώ το xbox one 1st gen μου (όχι S, όχι Χ) λειτουργούσε κανονικά, μια μέρα σταμάτησε να δουλεύει. Πατάω το κουμπί να ανάψει, δεν δίνει σήμα στην τηλεόραση, και μετά από ένα λεπτό περίπου σβήνει από μόνο. Έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει και πως λύνεται;

Δοκίμασες να αλλάξεις καλώδιο HDMI;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα πρωτα μοντελα εχουν προβληματικα τροφοδοτικα.Αυτο το εξωτερικο τουβλο.Υποψιαζομαι οτι τροφοδοτικο ειναι.Η λυχνια του τροφοδοτικου αναβει η αναβοσβηνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Choutas είπε

Είναι η Home κονσόλα του λογαριασμού;

Τώρα που κοίταξα είναι home η κονσόλα μου. Παρόλα αυτά αν δεν ανοίξει με ίντερνετ δεν μου εμφανίζει κανένα παιχνίδι στα games μου. Ούτε τα αγορασμένα. Σε εσάς αν ανοίξει και δεν έχει νετ δείχνει κανονικά τα αγορασμένα παιχνίδια? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, argipen said:

για "πέντε οκτάωρα και μετά ράφι" τύπου εμπειρίες.

Δηλαδή το PS4 έχει 5 exclusives 8 ωρών το καθένα ή σε 5 8ωρα τελειώνεις όλα τα exclusives που έχει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, argipen είπε

Εξαρτάται τι θέλεις να παίξεις... 

Overall, το Xbox είναι νικητής, με το One X να κατέχει το power-crown με διαφορά — θέλοντας και μη είναι το πιο ολοκληρωμένο σύστημα της αγοράς. Από υπηρεσίες που ξεχωρίζουν, όπως το GamePass, feutures που κάνουν τη διαφορά, αναφέρομαι φυσικά στο Back-Compat πρόγραμμα που φτάνει μέχρι το πρώτο Xbox, αλλά και τα πρότυπα ήχου Dolby Atmos και DTS:X), το χειριστήριο που κανείς δεν μπορεί να αρνηθεί την ανωτερότητα του (χωρίς καν να βάζω στην εξίσωση το Elite Series 2), καθώς και την ιπποδύναμη που επιτρέπει πραγματικό 4K, όχι 1440p του PS4 Pro. Πάραυτα, κανείς δεν μπορείς να αρνηθεί στη Sony πως έχει παιχνιδάρες. Υπάρχει όμως ένα τεράστιο αλλά εδώ, εγώ δεν θα αγόραζα μια κονσόλα, δεν θα επέλεγα να επενδύσω τα λεφτά μου (αγοράζοντας παιχνίδια και χτίζοντας μια ψηφιακή βιβλιοθήκη) για "πέντε οκτάωρα και μετά ράφι" τύπου εμπειρίες. Εγώ θα επέλεγα το μηχάνημα όπου τα παιχνίδια που θα καλύψουν το 70% του χρόνου μου θα τρέχουν εμφανώς καλύτερα. Το υπόλοιπο 20% πρόκειται για αποκλειστικά της πλατφόρμας της επιλογής μου (βλ. Gears 5, Forza: Horizon 4, Halo: Infinite, Hellblade 2, Bleeding Edge, Gears Tactics, Ori and the Will of the Wisps, Forza: Motorsport 8, Obsidian's RPG, Moon's ARPG, Playground's RPG, Initiative's Project, Everwild, Compalsion's Project, InXile's Project, Flight Simulator, Undead Lab's Projects, κ.λπ), τα οποία να σημειωθεί πως χάρη στο GamePass θα τα παίξω από την ημέρα κυκλοφορίας τους εντελώς ΔΩΡΕΑΝ, και το τελευταίο 10% θα είναι από το "αντίπαλο δέος", για δύο σαββατοκύριακα το χρόνο, ενοικιάζοντας το PS από το πλησιέστερο Seven της περιοχής μου.

Ρε παιδια τι να λεμε τωρα εδω και ενα χρονο εχω δωσει 40-50 ευρω ποσο ειναι τελοσπαντων η συνδρομη του gamepass, και  εχω παιξει τα καλυτερα παιχνιδια της αγορας day one που για να τα αγορασω δεν θα με εφταναν πεντε εξι  κατοσταρικα  ,δεν υπαρχει συγκριση με τον ανταγωνισμο , τωρα αν καποιος εχει την οικονομικη ανεση να δινει εξηνταευρα για να τρεχει να αγοραζει οκ εκει παω πασο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με έπρηξαν τα μικρά, οπότε θα ξηλωθώ για την Χ. Απ' ό,τι είδα στα Ευρωπαϊκά MStores έχει 300 ευρώ. Είναι κάτι που πρέπει να προσέξω;

Απ' ό,τι είδα, πληκτρολόγιο και usb ποντίκι παίρνει (το θέλει γιατί έχουμε και το Fortnite...)

Με το games pass, δεν χρειάζεται κάποια live συνδρομή για να παίζεις online, σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, unforgiven είπε

Με έπρηξαν τα μικρά, οπότε θα ξηλωθώ για την Χ. Απ' ό,τι είδα στα Ευρωπαϊκά MStores έχει 300 ευρώ. Είναι κάτι που πρέπει να προσέξω;

Απ' ό,τι είδα, πληκτρολόγιο και usb ποντίκι παίρνει (το θέλει γιατί έχουμε και το Fortnite...)

Με το games pass, δεν χρειάζεται κάποια live συνδρομή για να παίζεις online, σωστά;

Άμα είναι μικρά γιατί να πάρεις τόσο ακριβό; 

Εγώ με 60 ευρώ το πήρα συν το game pass και άρχοντας. 

Εκτος αν μιλάμε για μεγάλα μικρα. 

 

Επεξ/σία από vairass
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 minutes ago, unforgiven said:

Με το games pass, δεν χρειάζεται κάποια live συνδρομή για να παίζεις online, σωστά;

 

Αν είναι το game pass ultimate δεν χρειάζεσαι κάτι άλλο. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, vairass είπε

Άμα είναι μικρά γιατί να πάρεις τόσο ακριβό; 

Εγώ με 60 ευρώ το πήρα συν το game pass και άρχοντας. 

Εκτος αν μιλάμε για μεγάλα μικρα. 

Έχουν και μπαμπά τα παιδιά, που μεγάλωσε με Forza Motorsport! 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Κατά τα άλλα τα μικρά σε επρηξαν 🤣

Αφού ήθελαν να πάρουν κάτι άλλες βλακείες. Μα είναι δυνατόν να μην ακούνε καθόλου τον πατέρα τους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, unforgiven said:

Αφού ήθελαν να πάρουν κάτι άλλες βλακείες. Μα είναι δυνατόν να μην ακούνε καθόλου τον πατέρα τους;

Δυσκολευτηκες πάρα πολύ αν επιλέξεις το Χ

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια ερώτηση! Πώς γίνεται να παιξει ταινία από pc στο Xbox one x? Ασυρματα εννοώ! Έχω καταφέρει να δω την επιφάνεια εργασίας αλλά δεν έχω ήχο. Επίσης έχω καταφέρει να δω και εικόνα και ήχο αλλά δεν μεταφέρει υπότιτλους! Καμία ιδέα? ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, vairass είπε

Μπορώ να συνδέσω Bluetooth πληκτρολόγιο κ ποντίκι; 

Για το 99% των ερωτήσεων σου, το πρώτο λινκ στο γοογλε θα σου απαντούσε και μάλιστα με λεπτομέρειες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...