Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

27 λεπτά πριν, vairass είπε

παει αυτο τελειωσε...την εβγαλα την καρτα ειμαι σε αλλο επεισοδιο τωρα

Συγνώμη κιόλας, αλλά αντί να κάνεις 100 ερωτήσεις και να γεμίζεις 50 σελίδες με πράγματα που είναι πολύ βασικά, δεν κάνεις ένα απλό Google Search πρώτα ή έστω μια προσπάθεια; τα μισά και παραπάνω θα τα είχες βρει. 

  • Like 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Justrelax είπε

Οποιαδήποτε ποτέ στιγμή ομως μπορεί να αλλάξει σε πετάξει έξω και να εκμεταλλευτεί αυτός το game pass η τα παιχνίδια του λογαριασμού οπότε θα πρότεινα να αλλάξεις το email τσεκαρε αυτό το βίντεο 

Δυστυχώς δεν μπορεί να αλλάξει το μέιλ. 

Ή να το θέσω καλύτερα δεν μπορεί να σβήσει εντελώς το αρχικό μέιλ χωρίς να ξέρει τον κωδικό του. 

 

Αν τον ήξερε ναι θα μπορούσε να το σβήσει εντελώς το μέιλ και από το xbox και αυτοματος γενικότερα μιας και αν σβήσεις ένα λογαριασμό μέιλ που είναι συνδεδεμενος με ένα xbox one gamertag αυτοματος σβηνετε εντελώς και το μέιλ. 

29 λεπτά πριν, vairass είπε

βρε συ βρε συ....εκανα νεο account με δικα μου στοιχεια...κρατησα και το δικο του μηπως χρειαστει .

τωρα εχω βαλει το game pass σε εμενα και τελος.

Δεν εχει αναγκη ο τυπος να φαει λεφτα...

πηρα xbox one+ 10 games dvd ολα μαζι 60 ευρω...λες να εχει αναγκη ; 

Δεν λέμε αν έχει ανάγκη ή όχι αλλά ότι με το ότι ήταν λαθος κίνηση εξ αρχής 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Δυστυχώς δεν μπορεί να αλλάξει το μέιλ. 

Ή να το θέσω καλύτερα δεν μπορεί να σβήσει εντελώς το αρχικό μέιλ χωρίς να ξέρει τον κωδικό του. 

Αν τον ήξερε ναι θα μπορούσε να το σβήσει εντελώς το μέιλ και από το xbox και αυτοματος γενικότερα μιας και αν σβήσεις ένα λογαριασμό μέιλ που είναι συνδεδεμενος με ένα xbox one gamertag αυτοματος σβηνετε εντελώς και το μέιλ. 

Δεν λέμε αν έχει ανάγκη ή όχι αλλά ότι με το ότι ήταν λαθος κίνηση εξ αρχής 

Ναι σαν κίνηση ναι συμφωνώ. 

Τώρα που έκανα δεύτερο account πάλι μπορεί να γίνει ζημιά; μου ζητάει κωδικό συνέχεια για επιβεβαίωση σε παιχνίδια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γρήγορη ερώτηση,

Βλέπω οτι μέσω του Xbox app μπορώ να κάνω claim τα games with gold για το One χωρίς να χρειάζεται install & cancel αλλά οχι για το 360.

Υπάρχει άλλος τρόπος να κάνω σκέτο claim και τα 360 games? Το έψαξα λιγάκι, λένε μέσω browser στο Xbox site αλλά άκρη δεν έβγαλα εκτός κι αν κάνω κάτι λάθος ή υπάρχει διαφορετική μέθοδος.

Btw, δεν το καταλαβαίνω αυτό που όταν πάρεις κάτι (επι πληρωμή ή δωρεάν) δεν γίνεται να σε ρωτάει αν θες installation ή οχι όπως στο steam και απλά να γίνεται το παιχνίδι register στο account.

Το ίδιο θέμα υπάρχει και στα android, είδικά τέτοιες μέρες που αρκετά επι πληρωμή βγαίνουν δωρεάν σώνει και καλά να στα εγκαταστήσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η λογική λέει ότι από τη στιγμή που αγοράζεις κάτι θέλεις να το χρησιμοποιείς άμεσα και όχι να το κατεβάσεις μετά.

Είναι λοιπόν σωστή η κίνηση να εγκαθιστώνται αμέσως ότι έχεις αγοράσει.

Αν απλά δεν θέλεις να εγκατασταθεί εκείνη τη στιγμή ή κάνε το cancel ή απλά κάνε το pause και συνέχισε το κατέβασμα του όποτε θέλεις.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Paragontas-x είπε

Η λογική λέει ότι από τη στιγμή που αγοράζεις κάτι θέλεις να το χρησιμοποιείς άμεσα και όχι να το κατεβάσεις μετά.

Είναι λοιπόν σωστή η κίνηση να εγκαθιστώνται αμέσως ότι έχεις αγοράσει.

Αν απλά δεν θέλεις να εγκατασταθεί εκείνη τη στιγμή ή κάνε το cancel ή απλά κάνε το pause και συνέχισε το κατέβασμα του όποτε θέλεις.

Καμία λογική δεν λέει κάτι τέτοιο. Όποτε γουστάρει ο καθένας αγοράζει ένα παιχνίδι για να το παίξει επίσης όποτε γουστάρει.

Έχει αγοράσει κανείς το Elite 2 controller?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δική μου λογική πάντως λέει ότι το αγοράζω όταν το βρω σε καλή τιμή και το κατεβάζω όποτε θέλω. 

 

Φυσικά δε με ενοχλεί που τα καπαρωνω καθαρό καπάκι ακυρώνω το κατέβασμα. Έτσι και αλλιώς απ' την κονσόλα τα κάνω όλα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Η λογική λέει ότι από τη στιγμή που αγοράζεις κάτι θέλεις να το χρησιμοποιείς άμεσα και όχι να το κατεβάσεις μετά.

Είναι λοιπόν σωστή η κίνηση να εγκαθιστώνται αμέσως ότι έχεις αγοράσει.

Αν απλά δεν θέλεις να εγκατασταθεί εκείνη τη στιγμή ή κάνε το cancel ή απλά κάνε το pause και συνέχισε το κατέβασμα του όποτε θέλεις.

Δηλαδή πχ. το Toy Story 3 πιστεύεις οτι θέλω να το κατεβάσω άμεσα για να το παίξω και οχι απλά να το καβατζώσω επειδή το δίνει δωρεάν?

Πριν λίγες μέρες είδα αργά το βράδυ σε έκπτωση το RDR2 και το τσίμπησα, πίστεψε με δεν είχα καμία όρεξη να κατεβάσω 120gb εκείνη την στιγμή.

Το ξέρω οτι μπορώ να το κάνω cancel/pause αλλά εδω λέμε τι είναι το πιο λόγικό. Η λογική λοιπόν λέει οτι παίρνεις κάτι και σε ρωτάει αν θες install τώρα ή οχι.

DTbpimCW0AAmFy0.jpg:large

Αυτό ακριβώς εννοώ.

Επεξ/σία από bad_freddy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, non-serviam είπε

Καμία λογική δεν λέει κάτι τέτοιο. Όποτε γουστάρει ο καθένας αγοράζει ένα παιχνίδι για να το παίξει επίσης όποτε γουστάρει.

Έχει αγοράσει κανείς το Elite 2 controller?

Κατά τη δική σου λογική αυτό είναι παράλογο να κατεβάζει αμέσως ότι αγοράζεις κατά τη δική μου είναι λογικοτατο αφού μετά αν θες σταματάς το κατέβασμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τόσο δύσκολο είναι όταν αγοράζεις κάτι να πατάς ένα cancel στο download?

 

Την τρίχα, τριχιά έχουμε κάνει όλοι.

Μια χαρά είναι τα πράγματα ως έχουν(Κατά την γνώμη μου).

Επεξ/σία από Paragontas-x
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 minutes ago, Paragontas-x said:

Τόσο δύσκολο είναι όταν αγοράζεις κάτι να πατάς ένα cancel στο download?

Την τρίχα, τριχιά έχουμε κάνει όλοι.

Μια χαρά είναι τα πράγματα ως έχουν(Κατά την γνώμη μου).

Εντάξει, κουβέντα κάνουμε. 

Έτσι και αλλιώς όλοι όσοι δε θέλουμε να το κατεβάσουμε αμέσως, κάνουμε cancel στο download. 

Ας ελπίσουμε στο μέλλον να αλλάξει αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ να ρωτήσω κάτι? Είμαι στο χωριό χωρίς ίντερνετ. Γιατί τα παιχνίδια που έχω αγορασμένα δεν μου τα εμφανίζει? Εντάξει να καταλάβω για τα παιχνίδια του game pass αλλά τα αγορασμένα γιατί? Όταν έκανα wifi spot τα εμφάνισε όλα αμέσως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tigio13 είπε

Εγώ να ρωτήσω κάτι? Είμαι στο χωριό χωρίς ίντερνετ. Γιατί τα παιχνίδια που έχω αγορασμένα δεν μου τα εμφανίζει? Εντάξει να καταλάβω για τα παιχνίδια του game pass αλλά τα αγορασμένα γιατί? Όταν έκανα wifi spot τα εμφάνισε όλα αμέσως. 

Είναι η Home κονσόλα του λογαριασμού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...