Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω ένα θέμα με το PES2019, το είχα κάνει εγκατάσταση παλιότερα που μπορούσες να το παίξεις free για κάποιο διάστημα και όταν είχε τελειώσει το πρόμο το παράτησα αλλά δεν το έσβησα ποτέ. Τώρα που έχω game pass και το pes2019 είναι μέσα δεν μου το ανοίγει λέει να συνδεθώ με το προφίλ που είχα βάλει το game (δεν έχω αλλάξει προφίλ) και να είμαι συνδρομητής σε game pass(έχω xbox game pass ultimate) Τι κάνω ρε παίδες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, KFitilis είπε

ωραια αναλυση ρε φιλε, η καλύτερη μεχρι τωρα στο insomnia gia xbox subscriptions

Και εγώ το ίδιο ήθελα να γράψω. Κάποιος mod να το καρφιτσωσει στην αρχική σελίδα για να το βλέπουν τα παιδιά που είναι νέοι χρήστες xbox. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, Liakos10 είπε

Εχω ένα θέμα με το PES2019, το είχα κάνει εγκατάσταση παλιότερα που μπορούσες να το παίξεις free για κάποιο διάστημα και όταν είχε τελειώσει το πρόμο το παράτησα αλλά δεν το έσβησα ποτέ. Τώρα που έχω game pass και το pes2019 είναι μέσα δεν μου το ανοίγει λέει να συνδεθώ με το προφίλ που είχα βάλει το game (δεν έχω αλλάξει προφίλ) και να είμαι συνδρομητής σε game pass(έχω xbox game pass ultimate) Τι κάνω ρε παίδες;

Να κατεβάσεις το 2020!

Επεξ/σία από lebron15
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, vairass said:

Δεν τα εχω ...το πηρα δευτερο χερι το μηχανημα και ξεχασα να αλλαξω account...

πως βγαζω την καρτα μου απο μεσα ;

Ωχ..... 

Δηλαδή ο άλλος μπορεί να κάνει αγορές με την κάρτα σου. 

Στη θέση σου θα άλλαζα κάρτα 

14 hours ago, argipen said:

Μεταξύ ποιών κονσολών?

Οι συνδρομές είναι οι εξής:

1. Xbox Live Silver (ΔΩΡΕΑΝ! Μόλις δημιουργείς έναν λογαριασμό στο Xbox, αυτός βρίσκεται αυτόματα σε αυτήν την κατάσταση. Σου προσφέρει τη δυνατότητα δημιουργίας και παραμετροποίησης ενός Xbox προφίλ για να συνδέεσαι στην κονσόλα σου ή την αντίστοιχη Win10 εφαρμογή, καθώς και δωρεάν αποθήκευση των save σου στο cloud της Microsoft. Ιδανικό για εκείνους που παίζουν μόνο single-player παιχνίδια).

2. Xbox Live Gold ($7.99/μήνα. Είναι το επί-πληρωμή επίπεδο λογαριασμού στο Xbox. Μπορείς να το ενεργοποίησης για έναν, για τρεις, για έξι ή και για δώδεκα μήνες (όσο περισσότεροι, τόσο μεγαλύτερη η έκπτωση). Η χρέωση μπορεί να οριστεί με αυτόματη ανανέωση, σύμφωνα με το πλάνο μηνών που είχες τελευταία φορά ενεργοποιημένο (πχ. αν είχες βάλει τρεις μήνες, θα σε ξανά-χρεώσει σε τρεις μήνες μετά από την πρώτη χρέωση για άλλους τρεις μήνες), ή χωρίς "concurrent billing", με τον λογαριασμό σου να επιστρέφει σε κατάσταση Silver μετά το πέρας του πληρωμένου χρόνου, μέχρι να θελήσεις να ενεργοποίησης το Gold ξανά — όποτε και αν. Σου προσφέρει δυνατότητα να παίξεις multi-player παιχνίδια online (βλ. Call of Duty: Modern Warfare, Apex: Legends, Battlefield V, κ.λπ), εκπτώσεις σε επιλεγμένους τίτλους στο Microsoft Store, καθώς και τέσσερα παιχνίδια δωρεάν κάθε μήνα (δύο τίτλους για το Xbox One που παραμένουν στη βιβλιοθήκη σου για όσο είσαι συνδρομητής της εν λόγω υπηρεσίας, αν τελειώσει η συνδρομή και επιστρέψεις σε Silver κατάσταση λογαριασμού δεν θα τους έχεις διαθέσιμους (μέχρι να βάλεις Gold συνδρομή ξανά), και δύο τίτλους για το Xbox 360, που παίζουν στο One και μένουν στον λογαριασμό σου για πάντα, σαν να τους έχεις αγοράσει. Ιδανικό για εκείνους που παίζουν και multi-player τίτλους.

3. Xbox Game Pass Console ($9.99/μήνα.Είναι η υπηρεσία τύπου Netflix, α λα Gaming. Ουσιαστικά πρόκειται για έναν κατάλογο 200+ παιχνιδιών, που ανανεώνεται κάθε εβδομάδα, με μικρούς, μεσαίους αλλά και πολύ μεγάλους τίτλους , μεταξύ των οποίων ΟΛΑ τα αποκλειστικά της Microsoft (διαθέσιμα από την πρώτη ημέρα κυκλοφορίας τους), σε μια τιμή που σε κάνει να νιώθεις πως "κλέβεις" την Microsoft.

4. Xbox Game Pass PC ($9.99 $3.99/μήνα.Το ίδιο με το από πάνω, αλλά για χρήστες Win10 υπολογιστών, όχι κονσολών. Ο κατάλογος μεταξύ τους μοιάζει αρκετά, αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι ίδιος.

5. Xbox Game Pass Ultimate ($12.99/μήνα.Είναι το πλήρες πακέτο. Σου προσφέρει Xbox Live Gold, Game Pass Console και Game Pass PC σε μια προνομιακή τιμή πακέτου στα $12.99, αντί για $27,99 που θα πλήρωνες αν τα αγόραζες όλα ξεχωριστά. Έχει χρέωση ανά ένα, τρεις και έξι μήνες, ενώ στο εξωτερικό (θα έρθει και Ελλάδα), έχει χρέωση χρόνου αλλά και ημέρας, για μερικά μόλις λεπτά του ευρώ!!! Για να καταλάβεις πόσο συμφέρει το Ultimate θα σου πω το εξής: $12.99 * 12 (μήνες) = $155,88 / $59.99 (μέση τιμή μεγάλου τίτλου) = 2,5 παιχνίδια το χρόνο θα αγόραζες με αυτά τα χρήματα. Ενώ με το Ultimate σου λέει, αντί για 2.5 παιχνίδια το χρόνο, πάρε 200 στο Game Pass κονσόλας που διαρκώς μπαίνουν διαμάντια (βλ. Witcher 3, Rage 2, Gears 5, Forza: Horizon 4, Pillars of Etertniy, Ori, The Division, The Outer Worlds, Halo: MCC, Halo: 5, Mortal Kombat X, Jump Force, PUBG, Fallout 4, Remnant: From the Ashes, Just Cause 4, Monster Hunter: World, Shadow of the Tomb Raider, Devil May Cry 5, ESO, Black Desert, κ.λπ), συν άλλα 50 στο Game Pass υπολογιστή που διαφοροποιούνται (πχ. Age of Empires), συν ακόμη 48 τίτλους από το Gold κάθε μήνα, συνολικής αξίας (μόνο του Gold) ~$1200.

Να μπει στο πρώτο ποστ να φαίνεται 

Ακόμη και στο θέμα του live. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Ωχ..... 

Δηλαδή ο άλλος μπορεί να κάνει αγορές με την κάρτα σου. 

Στη θέση σου θα άλλαζα κάρτα 

Να μπει στο πρώτο ποστ να φαίνεται 

Ακόμη και στο θέμα του live. 

Πώς θα κάνει αγορές; καταρχήν δεν ξέρει τον κωδικό τον πήρα τηλέφωνο. 

Δεύτερον δεν έχω μέσα λεφτά. 

Πώς βγαίνει η κάρτα οδηγίες; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, lebron15 είπε

Να κατεβάσις το 2020!

Ναι, βασικά ακριβώς αυτό έκανα, το χω και κατεβαίνει απλά ήθελα να παίξω πριν και δεν με άφησε και μου την έδωσε. Ήθελα να παίξω στο save του master league

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Α κ επίσης για αγορές θέλει τον κωδικό τον  3 ψηφίο από πίσω από την κάρτα. 

Δεν έχω λεφτά μέσα απλά όταν θα λήξει τον Απρίλιο ίσως έχω μέσα λεφτά κ μου τραβήξει αυτό φοβάμαι. 

Επεξ/σία από vairass
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, vairass είπε

Α κ επίσης για αγορές θέλει τον κωδικό τον  3 ψηφίο από πίσω από την κάρτα. 

Δεν έχω λεφτά μέσα απλά όταν θα λήξει τον Απρίλιο ίσως έχω μέσα λεφτά κ μου τραβήξει αυτό φοβάμαι. 

Με ένα γοογλινγκ θα λύσεις όλες σου τις απορίες και με λεπτομέρειες. Επίσης, ελπίζω να έχεις αλλάξει παντού κωδικούς, και βάλε 2 step verification.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, non-serviam είπε

Με ένα γοογλινγκ θα λύσεις όλες σου τις απορίες και με λεπτομέρειες. Επίσης, ελπίζω να έχεις αλλάξει παντού κωδικούς, και βάλε 2 step verification.

πως θα αλλαξω κωδικους δεν γινεται ...θελει τον παλιο .

το πολυ πολυ κανω  το account delete και ξανακανω game pass με 1 ευρω σιγα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, vairass είπε

πως θα αλλαξω κωδικους δεν γινεται ...θελει τον παλιο .

το πολυ πολυ κανω  το account delete και ξανακανω game pass με 1 ευρω σιγα

Δεν σου έδωσε τον κωδικό, και έβαλες κάρτα; Σοβαρά τώρα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, non-serviam είπε

Δεν σου έδωσε τον κωδικό, και έβαλες κάρτα; Σοβαρά τώρα;

Δεν τον ξέρει καν. Είπαμε αγορά δεν μπορεί να κάνει γιατί δεν έχει τον 3 ψηφιο που χρειάζεται. Κάπως βγαίνει η κάρτα το ψάχνω. 

Είδε δικιά του αυτός κ την έβγαλε αλλά δεν θυμάμαι πως γίνεται cancel 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως όταν έκανα αγορά ένα παιχνίδι δε ζήτησε κανέναν κωδικό. 

Απλά είχα (και έχω) περασμενη την κάρτα 

 

Κάνε άλλον λογαριασμό, δικό σου

Εφόσον δεν έχεις τους κωδικούς δε μπορείς να αλλαξεις/αφαιρέσεις την κάρτα (εκτός αν γίνεται μέσω της κονσόλας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, d_gkal είπε

Εγώ πάντως όταν έκανα αγορά ένα παιχνίδι δε ζήτησε κανέναν κωδικό. 

Απλά είχα (και έχω) περασμενη την κάρτα 

Κάνε άλλον λογαριασμό, δικό σου

Εφόσον δεν έχεις τους κωδικούς δε μπορείς να αλλαξεις/αφαιρέσεις την κάρτα (εκτός αν γίνεται μέσω της κονσόλας)

Να κάνω άλλον αλλά πρπει να βγάλω την κάρτα κάπως. 

Όταν αγόρασα το game pass μου ζήτησε τα πάντα, εξαρτάται τι κάρτα έχεις, αυτή είναι mastercard 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, d_gkal είπε

Το πιο safe είναι ακύρωση κάρτας και έκδοση νέας. 

Εσύ αποφασίζεις πως θα κινηθείς απορώ και πέρα. 

Θα δω μήπως μπορέσω να την βγάλω από μέσα όπως το έκανε αυτός σπίτι του 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...