Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, nekio είπε

Ερώτηση έχω είδη game pass ultimate μέχρι 1/9/2020 μπορώ να βάλω σκέτο game pass ή gold ή αναγκαστικά πρέπει να βάλω game pass ultimate?

Ότι και να βάλεις θα σου κάνει μια μετατροπή αναλογικά σε Ultimate. Υπάρχει ένας πίνακας στο site τους που εξηγεί πως γίνονται οι μετατροπές. Αν θες να βάλεις κάτι διαφορετικό απο Ultimate περιμένεις να λήξει η συνδρομή.

  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Την προσφορά που δίνει 3 μήνες Ultimate με 1€ την δίνει για κάθε νέο λογαριασμό μια φόρα μόνο? ή κατά καιρούς την βγάζει και μπορείς να την ξανά πάρεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Saloufas είπε

Την προσφορά που δίνει 3 μήνες Ultimate με 1€ την δίνει για κάθε νέο λογαριασμό μια φόρα μόνο? ή κατά καιρούς την βγάζει και μπορείς να την ξανά πάρεις?

Μπορείς να την ξαναπάρεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, aeljim είπε

Ότι και να βάλεις θα σου κάνει μια μετατροπή αναλογικά σε Ultimate. Υπάρχει ένας πίνακας στο site τους που εξηγεί πως γίνονται οι μετατροπές. Αν θες να βάλεις κάτι διαφορετικό απο Ultimate περιμένεις να λήξει η συνδρομή.

Μου έβαλε 2 μηνες ultimate καλά είναι για 8.99 απο cdkeys

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαιξα κάνα δύωρο το Fallen Order (προσφορά η deluxe έκδοση 41 ευρώ στο cdkeys). 

Πολύ καλό παιχνίδι αν και με κάποια μείον (τα χείλη στην ομιλία δεν είναι καλά και κάποια μπερδέματα με τα γραφικά και ο χάρτης θέλει συνήθεια), αλλά επιτέλους βγήκε ένα παιχνίδι Star Wars ΑΑΑ. Με υπόθεση που να σε βάζει μέσα και περιπλάνηση. 

Διαφέρει από τον σωρό πυροβόλα και τρέχα και το ρομποτάκι, ο bd-1 είναι απόλαυση :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ενεργή ultimate που λήγει σε κάνα χρόνο (είχα βάλει 12μηνη και έπειτα με το 1€/3 μήνες)

 

Τώρα αν κουμπωσω άλλη μια 12μηνη και έπειτα το παραπάνω (9€/2 μήνες ultimate) τι θα γίνει;

Θα γίνουν όλοι οι μήνες ultimate; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Έχω ενεργή ultimate που λήγει σε κάνα χρόνο (είχα βάλει 12μηνη και έπειτα με το 1€/3 μήνες)

Τώρα αν κουμπωσω άλλη μια 12μηνη και έπειτα το παραπάνω (9€/2 μήνες ultimate) τι θα γίνει;

Θα γίνουν όλοι οι μήνες ultimate; 

Q5hilp1.pngq4jhQi8.png

 

Με λίγα λόγια, εφόσον έχει ήδη ultimate ενεργή, αν βάλεις 12 μήνες game pass θα μετατραπεί σε 5 μήνες ultimate.

Αυτό που σε συμφέρει είναι να αφήσεις να λήξει η ενεργή συνδρομή ultimate που έχεις, και μετά ξανακάνεις τη διαδικασία.

Ή να βάλεις αυτό το πακέτο το οποίο με 9 ευρώ θα σου δώσει 2 μήνες ultimate, όπως είπες κι εσύ.

 

EDIT: link του πακέτου https://www.cdkeys.com/xbox-live/memberships/3-month-xbox-game-pass-xbox-one

Επεξ/σία από Shibbu
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 minutes ago, d_gkal said:

Έχω ενεργή ultimate που λήγει σε κάνα χρόνο (είχα βάλει 12μηνη και έπειτα με το 1€/3 μήνες)

Τώρα αν κουμπωσω άλλη μια 12μηνη και έπειτα το παραπάνω (9€/2 μήνες ultimate) τι θα γίνει;

Θα γίνουν όλοι οι μήνες ultimate; 

ΟΧΙ!!! 

Edit με πρόλαβε ο @Shibbuοπότε όλα καλά! 

Επεξ/σία από VaggD
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, d_gkal είπε

Επιβάλλεται να έχουμε παίξει τα προηγούμενα;

(Δεν έχω καμία επαφή με το παιχνίδι)

Οι ιστορίες είναι πρακτικά "standalone", πάραυτα υπάρχει λόγος που λέγονται: 1, 2 και 3. Εγώ στη θέση σου θα έβλεπα να δω 1 στο YouTube, υπάρχει σε "motion-comic" τύπου βίντεο, και πριν παίξω τα 3 θα αγόραζα από το Xbox Marketplace το 2 που είναι back-compat τίτλος και Xbox One X enchanced.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια βοηθεια να ξεκαθαρισω ορισμενα πραγματα.αν εχω 12 μηνες gold και βαλω το 3μηνο game pass οχι το ultimate και μετα περασω απο πανω το ultimate με το 1 ευρω τι θα καταληξω να εχω?

και μια βοηθεια απ`οσους γνωριζουν.το εχω γραψει και στο αλλο thread με το Live αλλα επειδη δεν εχω παρει απαντηση και πλησιαζουν οι μερες να δωσω την κονσολα στα παιδια δεν θελω να χασω τις προσφορες που υπαρχουν ηδη.

  η απορια μου ειναι αν εχω εγω τη συνδρομη στο Live και βαλω τα παιδια σαν μελη της οικογενειας θα παιζουν κανονικα οπως μου εχουν απαντησει ηδη.αυτο που θελω να ξερω ειναι αν με αυτον τον τροπο θα μπορουν κατεβασουν παιχνιδια με το λογαριασμο τους η θα πρεπει να γινεται μεσω του δικου μου που θα διαθετει και τη συνδρομη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, astrea966 είπε

μια βοηθεια να ξεκαθαρισω ορισμενα πραγματα.αν εχω 12 μηνες gold και βαλω το 3μηνο game pass οχι το ultimate και μετα περασω απο πανω το ultimate με το 1 ευρω τι θα καταληξω να εχω?

και μια βοηθεια απ`οσους γνωριζουν.το εχω γραψει και στο αλλο thread με το Live αλλα επειδη δεν εχω παρει απαντηση και πλησιαζουν οι μερες να δωσω την κονσολα στα παιδια δεν θελω να χασω τις προσφορες που υπαρχουν ηδη.

  η απορια μου ειναι αν εχω εγω τη συνδρομη στο Live και βαλω τα παιδια σαν μελη της οικογενειας θα παιζουν κανονικα οπως μου εχουν απαντησει ηδη.αυτο που θελω να ξερω ειναι αν με αυτον τον τροπο θα μπορουν κατεβασουν παιχνιδια με το λογαριασμο τους η θα πρεπει να γινεται μεσω του δικου μου που θα διαθετει και τη συνδρομη?

Έχεις 12 μήνες gold , βάζεις 3 μηνο game pass + 1 ευρώ / 3 μήνες ultimate =  18 μήνες ULTIMATE.

Στην ουσία το ultimate αθροίζει  ότι έχεις ( GOLD + GAME PASS)  και τα μετατρέπει όλα σε ULTIMATE.

Αυτή η διαδικασία πρέπει να γίνει πριν βάλεις το ULTIMATE. 

 

Στην δεύτερη ερώτησή σου, υπάρχει η ιδιαιτερότητα στη microsoft, να μπορείς να δημιουργήσεις temporary accounts στο ήδη υπάρχον account σου.

Δηλαδή να δημιουργήσεις accounts που θα είναι εξαρτημένα στο δικό σου main account, τα οποία μοιράζονται όλα τα οφέλη που εσυ έχεις.

Το αρνητικό σε αυτή την περίπτωση είναι οτι αν διαγράψεις το main account σου απο την κονσόλα θα διαγραφούν και αυτά.

 To family share το κάνεις κυρίως αν έχεις κι άλλες κονσολες μέσα στο σπίτι.

 

Στην δίκη σου περίπτωση (χωρίς να είμαι απολύτως σίγουρος βέβαια) αυτό που μπορείς να κάνεις είναι η δημιουργία temporary accounts.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Shibbu είπε

Έχεις 12 μήνες gold , βάζεις 3 μηνο game pass + 1 ευρώ / 3 μήνες ultimate =  18 μήνες ULTIMATE.

Στην ουσία το ultimate αθροίζει  ότι έχεις ( GOLD + GAME PASS)  και τα μετατρέπει όλα σε ULTIMATE.

Αυτή η διαδικασία πρέπει να γίνει πριν βάλεις το ULTIMATE. 

Στην δεύτερη ερώτησή σου, υπάρχει η ιδιαιτερότητα στη microsoft, να μπορείς να δημιουργήσεις temporary accounts στο ήδη υπάρχον account σου.

Δηλαδή να δημιουργήσεις accounts που θα είναι εξαρτημένα στο δικό σου main account, τα οποία μοιράζονται όλα τα οφέλη που εσυ έχεις.

Το αρνητικό σε αυτή την περίπτωση είναι οτι αν διαγράψεις το main account σου απο την κονσόλα θα διαγραφούν και αυτά.

 To family share το κάνεις κυρίως αν έχεις κι άλλες κονσολες μέσα στο σπίτι.

Στην δίκη σου περίπτωση (χωρίς να είμαι απολύτως σίγουρος βέβαια) αυτό που μπορείς να κάνεις είναι η δημιουργία temporary accounts.

μου ειχαν αναφερει σε αλλο thread οτι αν εχω τα παιδια σαν family members θα μπορουσαν να χρησιμοποιουν την δικη μου συνδρομη για να παιζουν online.δεν εχω σκοπο να διαγραψω τον λογαριασμο μου αλλα δεν θελω να ειναι signed συνεχεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Shibbu είπε

Έχεις 12 μήνες gold , βάζεις 3 μηνο game pass + 1 ευρώ / 3 μήνες ultimate =  18 μήνες ULTIMATE.

Στην ουσία το ultimate αθροίζει  ότι έχεις ( GOLD + GAME PASS)  και τα μετατρέπει όλα σε ULTIMATE.

Αυτή η διαδικασία πρέπει να γίνει πριν βάλεις το ULTIMATE. 

Στην δεύτερη ερώτησή σου, υπάρχει η ιδιαιτερότητα στη microsoft, να μπορείς να δημιουργήσεις temporary accounts στο ήδη υπάρχον account σου.

Δηλαδή να δημιουργήσεις accounts που θα είναι εξαρτημένα στο δικό σου main account, τα οποία μοιράζονται όλα τα οφέλη που εσυ έχεις.

Το αρνητικό σε αυτή την περίπτωση είναι οτι αν διαγράψεις το main account σου απο την κονσόλα θα διαγραφούν και αυτά.

 To family share το κάνεις κυρίως αν έχεις κι άλλες κονσολες μέσα στο σπίτι.

Στην δίκη σου περίπτωση (χωρίς να είμαι απολύτως σίγουρος βέβαια) αυτό που μπορείς να κάνεις είναι η δημιουργία temporary accounts.

Το 1 ευρώ 3 μήνες ultimate δεν ισχύει για αυτούς που δεν έχουν καθόλου game pass? Δηλαδή για αυτόν που έχει μόνο gold? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...