Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, leo066 είπε

Δεν συνδέονται με Bluetooth με το Xbox, 120 ευρώ για ακουστικά όμως ενώ η κονσόλα έκανε 100 θα έλεγα ότι είναι πάρα πολλά.

Καλά δεν είμαι σίγουρος με ποιον τρόπο συνδέονται, αυτό που ξέρω είναι πως συνδέονται ασύρματα και βολεύει απίστευτα. Τώρα όσον αφορά τα χρήματα ο καθένας κάνει τα κουμάντα του. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν τελικά ή όχι Headset με μικρόφωνο να συνδέονται ασύρματα? 

Ρωτάω γιατί ηMS αναφέρει ότι δεν συνδέονται ασύρματα μέσω Bluetooth ακουστικά 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, xristos_2011 είπε

Υπάρχουν τελικά ή όχι Headset με μικρόφωνο να συνδέονται ασύρματα? 

Ρωτάω γιατί ηMS αναφέρει ότι δεν συνδέονται ασύρματα μέσω Bluetooth ακουστικά 

Συνδέονται ασύρματα απλά μάλλον όχι με bleutooth αλλά με κάποιο άλλο ασύρματο πρωτόκολλο. Παρόλα αυτά έχει και bluetooth να τα συνδέσεις με άλλες συσκευές όπως κινητό ή τηλεόραση. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς πως γίνεται να περάσουμε μια Gift Card που είναι για Region Αμερικής στον λογαριασμό μας; Ξέρω οτι κάπως  γίνεται αλλά δεν έχω βρει απο που μπορώ να αλλάξω το region για το XBOX ή το Microsoft Acount. Κάφε φορά που πάω να κάνω redeem μου βγάζει Ελλάδα σε παρένθεση.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω πρεπει να κανεις migrate το account σου σε USA region. 

Αλλά παλια δε σε αφηνε να το κανεις συχνα, ηταν σαν 1 φορα το 6μηνο/χρονο? Δλδ αν το κανεις, μετα δε μπορούσες να ξαναγυρισεις στο Ελληνικο για καμποσο καιρο. Δεν ξερω αν έχει αλλάξει πλέον ομως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, aeljim είπε

Ξέρει κανείς πως γίνεται να περάσουμε μια Gift Card που είναι για Region Αμερικής στον λογαριασμό μας; Ξέρω οτι κάπως  γίνεται αλλά δεν έχω βρει απο που μπορώ να αλλάξω το region για το XBOX ή το Microsoft Acount. Κάφε φορά που πάω να κάνω redeem μου βγάζει Ελλάδα σε παρένθεση.

Πρέπει πρώτα να προσθέσεις μια διεύθυνση Αμερικής. Βρες στο Google μια ψεύτικη διεύθυνση. Προτίμησε μια πολιτεία που έχει 0% sales tax οπως πχ Alaska. 

Δε χρειάζεται να αλλάξεις region. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Επιβάλλεται να έχουμε παίξει τα προηγούμενα;

(Δεν έχω καμία επαφή με το παιχνίδι)

θα μπορουσες να διαβασεις μια περιλιψη των προηγουμενων αλλα οκ δεν νομιζω οτι θα σου χαλασει την εμπειρια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Επιβάλλεται να έχουμε παίξει τα προηγούμενα;

(Δεν έχω καμία επαφή με το παιχνίδι)

Δεν "επιβάλλεται" γιατι η ιστορια στέκεται μονη της.

Αλλά θα χάσεις παρα πολυ lore, αναφορές του παιχνιδιου σε προηγούμενα συμβάντα αλλα και την εξέλιξη του χαρακτήρα και ολων των γνωστών σου. Τα 1-2 τα βρίσκεις με 2-3Ε πολυ συχνα, ουτε να τα χάριζαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, bfc είπε

Πρέπει πρώτα να προσθέσεις μια διεύθυνση Αμερικής. Βρες στο Google μια ψεύτικη διεύθυνση. Προτίμησε μια πολιτεία που έχει 0% sales tax οπως πχ Alaska. 

Δε χρειάζεται να αλλάξεις region. 

Το κατάφερα εν τέλη μετά απο κάποιο παίδεμα. Ευχαριστώ

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ενημερώσω κι εγώ με την σειρά μου πως κατάφερα να ενεργοποιήσω σε Ελληνικό account το ultimate για 2 χρόνια κ κάτι μήνες χρησιμοποιώντας τις gold προπληρωμένες της Βραζιλίας απ το cdkeys με συνολικό κόστος ~55 ευρώ.

Με vpn μπήκα με incognito mode στο xbox.com απο υπολογιστή. πριν κάνω sign-in άλλαξα την χώρα κάτω αριστερά σε Βραζιλία. Την αλλαγή χρειαζόταν να την κάνω σε κάθε σχεδόν βήμα που έκανα. Τις προπληρωμένες τις δέχθηκε κανονικά και επίσης δέχθηκε Ελληνικό paypal μου κανονικότατα οπότε τσίμπησα κι απο κει 2 μήνες. Όταν μου ζήτησε να δηλώσω διεύθυνση κατοικίας το πεδίο της χώρας ήταν κλειδωμένο στην Ελλάδα, έδωσα την πραγματική μου διεύθυνση και την πήρε. Τέλος την μετατροπή του gold σε ultimate με 1 ευρώ την έκανα μέσα απ το xbox δίχως vpn.

Να είστε καλά όσοι είχατε γράψει στο παρελθόν αναλυτικές οδηγίες και γλυτώσαμε τόσα λεφτά :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...