Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, CyberMarco είπε

Εγώ μίλησα για το κεντρικό UI, που είναι μπάχαλο. Να πρέπει να μπαίνεις κάθε φορά στο my games & apps για να φτιάξεις φακέλους με τα παιχνίδια σου.

Στο ps4 με διπλό πάτημα του ps button κάνεις άμεσα αλλαγές σε εφαρμογές, χώρια το share button.

Όντως το PSN μπορεί να σέρνεται αλλά πιο πολύ χρόνο βρίσκεσαι στο μενού πάρα στο market

Άστο, είναι τραγικό όλο το μενού του ps4...

Να έχεις 50αρα γραμμή και να κατεβάζει με τα μισά,σε αντίθεση με τον αντίπαλο που κατεβάζει σταθερά όσο έχεις...

Έχω και τις δύο κονσόλες, μην παρεξηγηθω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο εχει ενδιαφέρον αν δουλεύει ετσι οπως αφήνουν να εννοηθεί.

Δλδ δεν θα ειναι οπως στο PC που απλα κανεις ενα alt tab και βαζεις αλλο, αλλα το μηχανημα ζοριζεται γιατι τρεχουν δυο τιτλοι. Αυτο που υποσχονται νομιζω ειναι οτι θα κανει σαν suspend το παιχνιδι (οπως κανεις τα windows αν θες) και δε θα τραβαει καθολου resources οταν πατας αλλο. Δεν νομιζω να εχουμε ξαναδεί κάτι παρόμοιο πριν. Αυτο βασικα ακουγεται παρα πολυ ενδιαφέρον και χρησιμο για πολλαπλές εφαρμογές, θελω πολυ να δω αν οντως ισχύσει.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το φωναζω συνεχεια.Μη στελνεται την κονσολα για σερβις για τον ανεμιστηρα.Εκτος απο τον ηχο που συνηθιζεται,δεν εχει καποιο αλλο προβλημα.Και τσαμπα ταλαιπωρια τρωτε, και το προβλημα εξακολουθει να υπαρχει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1 ώρα πριν, Mr_Terror είπε

Εγω το φωναζω συνεχεια.Μη στελνεται την κονσολα για σερβις για τον ανεμιστηρα.Εκτος απο τον ηχο που συνηθιζεται,δεν εχει καποιο αλλο προβλημα.Και τσαμπα ταλαιπωρια τρωτε, και το προβλημα εξακολουθει να υπαρχει.

Τα One τα μόνα προβλήματα που βγάζουν και έχω δει προσωπικά είναι με τον σκληρό δίσκο. Κανένα άλλο πρόβλημα είναι σκυλιά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, mikele13- είπε

Να έχεις 50αρα γραμμή και να κατεβάζει με τα μισά,σε αντίθεση με τον αντίπαλο που κατεβάζει σταθερά όσο έχεις...

Έχω και τις δύο κονσόλες, μην παρεξηγηθω.

Σταθερά εννοείς για το Xbox? Το είχα ξαναπεί αλλά αυτό που εχω παρατηρήσει με το Xbox μου είναι οτι κατεβάζει και με χαμηλότερη και συνεχώς μεταβαλλόμενη ταχύτητα (με μεγάλες διακυμάνσεις) σε σχέση με το Steam στο PC που πάει καρφί και τέρμα, στο ίδιο ρούτερ, ενσύρματα και τα 2.

49 λεπτά πριν, JohnHacked είπε

Τα One τα μόνα προβλήματα που βγάζουν και έχω δει προσωπικά είναι με τον σκληρό δίσκο. Κανένα άλλο πρόβλημα είναι σκυλιά.

Πρόβλημα με τον δίσκο εννοείς γενικό ή ανάλογα τον δίσκο που έχει η κονσόλα? Είδα διάφορα teardowns της κονσόλας και σε άλλα έχει μέσα Seagate (συνήθως) και σε άλλα Toshiba.

Επεξ/σία από bad_freddy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, bad_freddy είπε

Σταθερά εννοείς για το Xbox? Το είχα ξαναπεί αλλά αυτό που εχω παρατηρήσει με το Xbox μου είναι οτι κατεβάζει και με χαμηλότερη και συνεχώς μεταβαλλόμενη ταχύτητα (με μεγάλες διακυμάνσεις) σε σχέση με το Steam στο PC, στο ίδιο ρούτερ, ενσύρματα και τα 2.

Πρόβλημα με τον δίσκο εννοείς γενικό ή ανάλογα τον δίσκο που έχει η κονσόλα? Είδα διάφορα teardowns της κονσόλας και σε άλλα έχει μέσα Seagate (συνήθως) και σε άλλα Toshiba.

Σε Seagate εχει τυχει περισσότερες φορές. Σκέψου Laser αλλάξαμε προχθές για πρώτη φορά σε One...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, JohnHacked είπε

Σε Seagate εχει τυχει περισσότερες φορές. Σκέψου Laser αλλάξαμε προχθές για πρώτη φορά σε One...

Υπάρχει τρόπος να δούμε τι δίσκο έχει η κονσόλα μας χωρίς άνοιγμα? Με κάνα serial στο κουτί ξέρω γω ή κάποιο app ή κάτι άλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως πιο σπαστικό και ηλίθιο μενού δεν υπάρχει από το xbox. Επίσης επέλεξα να μην μου πετάει banner για τα achievements και πάλι μου πετάει... ότι πιο άχρηστο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...