Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

45 λεπτά πριν, Skywalker333 είπε

συμφωνώ απόλυτα. το τωρινο elite ειναι οτι καλυτερο υπαρχει στην αγορα, δε χρειαζοταν ουτε οθονες, ουτε motion ούτε λαμπακια.

για εμενα τα bumpers ηταν λιγο περιεργα σε αυτη τη γενια, του 360 ηταν καλυτερα. οποτε αν εχουν βελτιωθει αυτα, ολα τα αλλα ιδια να ειναι, θα ειμαι υπερευχαριστημενος. Βεβαια με το elite που ειμαι τωρα, δυσκολα να αλλάξω για πολλα χρονια ακομα :)

Όντως και εμένα τα bumpers δεν μου πολύ άρεσαν όπως επίσης και το μέγεθος, μου κάνει λίγο μικρό και μου αχρηστεύει κάπως το LT, RT.

Νομίζω σαν σχήμα μου ταιριάζει πιο πολύ του PS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

20 λεπτά πριν, Justrelax είπε

@Warlord1981 φίλε όταν παραλάβεις ενημέρωσε αν μπορείς αν διορθώθηκε το πρόβλημα με τον θόρυβο επίσης ποσό θόρυβο έκανε και το έστειλες πισω;

Θα σε ενημερώσω το απόγευμα όταν παραλαβω.

Δες εδώ πως ήταν πριν https://drive.google.com/open?id=1QSTI4nJrHSeI8Ju4ptZ-gOHTryW1xICD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άποψη μου ότι ένα γυροσκόπιο λείπει από το controller.

 

Edit :ένα κοντινό του καινούργιου κοντρολερ, που φαίνονται οι βελτιώσεις στο σταυρό και στα trigger.

 

IMG_20191213_142646.jpg

Επεξ/σία από Scorpio_21
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, CyberMarco είπε

Πάντως αυτό που έχω να πω για το μενού του xbox one είναι πως είναι μάπα.

Αυτό του PS4 κλάσης ανώτερο και πιο γρήγορο.

ισχυει το οτι ειναι μαπα. εκει που ηταν ακριβως αναποδα στα ps3/360, σε αυτη τη γενια η MS τα εκανε σαλατα. κ για μια εταιρια που κατα βαση κανει λειτουργικο, ειναι τραγικο να βλεπεις αυτο το πραγμα. Παρακαταθηκη των Win8 αλλα κ της κακης ιδεας all in one για το xbox one, με σειρες, ταινιες κλπ. Θελω να ελπιζω πως θα δουμε κατι πολυ καλυτερο αυτη τη φορα, θα ειναι τραγωδια να μεινουν στο τωρινο χαλι.

Απο εκει κ περα, κ τη Sony θελω να δω να ξηλώνει ολο το PSN κ να το ξαναστηνει. ειναι φτιαγμενο με πολυ σαθρο οικοδομημα στη βαση του (παρομοια λαθη εχει κ το EA Origin) και γιαυτο ειχε τα αστεια προβληματα με αλλαγη ονοματος, δε μπορεις να κανεις μigrate accounts, φορτώνουν τα trophies κ ενα βουνο προβλήματα από πισω που οσο περναει ο καιρος, ολο πιο δυσκολο ειναι να λυθουν. Γιατι για να λεμε την αληθεια, εχει κ αυτο πααααρα πολλα θεματα, μη το βγαλουμε κ καλο απλά ειναι καλύτερο απο το χάλι! ειναι ευκαιρια και για τους δυο να ξαναπανε στο μηδεν και να τα χτισουν απο την αρχη με την λειτουργικοτητα και εργονομία να ειναι πάνω απόλα.

Επεξ/σία από Skywalker333
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, CyberMarco είπε

Πάντως αυτό που έχω να πω για το μενού του xbox one είναι πως είναι μάπα.

Αυτό του PS4 κλάσης ανώτερο και πιο γρήγορο.

ειναι σε beta testing το καινουριο dashboard δεν ξερω ποτε θα βγει αλλα εχω διαβασει καλα πραγματα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, CyberMarco είπε

Πάντως αυτό που έχω να πω για το μενού του xbox one είναι πως είναι μάπα.

Αυτό του PS4 κλάσης ανώτερο και πιο γρήγορο.

Απομεινάρια της προ Spencer εποχής και της tiles mania της Microsoft εκείνη την εποχή... 

Ήδη έχουν διανέμει σε insiders και δοκιμάζουν νέα dashboard. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, kostiger είπε

Το PC XBOX APP δεν ξερω πως τα εχουν καταφερει να ειναι για πεταμα... 

Σε κάνουν να πιστεύεις ότι το κάνουν επίτηδες. 

Το κάνουν shitty  στην αρχή για να έχουν δουλειά μετά να κάθονται να ξεμπαγκαρουν δλδ😂

Στις εφαρμογές του Android είναι κάπως καλύτερα τα πράγματα πάντως. Irony. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που μπορώ να πω είναι ότι είναι κάπως δύσχρηστο και πρέπει να κάνεις κύκλους για να βρεις κάποια πράγματα.

1 ώρα πριν, katman2000 είπε

ειναι σε beta testing το καινουριο dashboard δεν ξερω ποτε θα βγει αλλα εχω διαβασει καλα πραγματα

Τι εννοείς beta, θα το αλλάξουν στο one s?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, CyberMarco είπε

Πάντως αυτό που έχω να πω για το μενού του xbox one είναι πως είναι μάπα.

Αυτό του PS4 κλάσης ανώτερο και πιο γρήγορο.

LOL.....

πιο γρηγορο το μενου του ps4 που για να μπει store η οπουδηποτε αλλου(αν κατεβαζετε κιολας,καλα κρασια) κολλαει ολο...

και δεν το λεω εγω δοκιμασμενο σε ολα τα μοντελα του,το αναφερουν αρκετοι....

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, mikele13- said:

LOL.....

πιο γρηγορο το μενου του ps4 που για να μπει store η οπουδηποτε αλλου(αν κατεβαζετε κιολας,καλα κρασια) κολλαει ολο...

και δεν το λεω εγω δοκιμασμενο σε ολα τα μοντελα του,το αναφερουν αρκετοι....

Εγώ μίλησα για το κεντρικό UI, που είναι μπάχαλο. Να πρέπει να μπαίνεις κάθε φορά στο my games & apps για να φτιάξεις φακέλους με τα παιχνίδια σου.

Στο ps4 με διπλό πάτημα του ps button κάνεις άμεσα αλλαγές σε εφαρμογές, χώρια το share button.

Όντως το PSN μπορεί να σέρνεται αλλά πιο πολύ χρόνο βρίσκεσαι στο μενού πάρα στο market

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, Justrelax είπε

@Warlord1981 φίλε όταν παραλάβεις ενημέρωσε αν μπορείς αν διορθώθηκε το πρόβλημα με τον θόρυβο επίσης ποσό θόρυβο έκανε και το έστειλες πισω;

Λοιπόν ελαβα πισω την ιδια κονσολα.

1ον Το ανεμιστηρι ειναι απλα καλυτερα απο πριν αν και όχι τελειως αθόρυβο! το βλεπω σε λιγο καιρο να κανει τα ιδια

και 2ον κ καλυτερο.. μουρθε πισω χωρις το original κουτι του! Απλα σενα ασπρο κουτι με πλαστικη σακουλα με αερα μεσα... Επικοινωνησα μαζι τους και τι μου ειπανε?? Μπορειτε να στειλετε την κονσολα σε οποιοδηποτε κουτι ειτε το original ειτε δικο σας αλλα δεν εγγυουμαστε οτι θαρθει πισω με το δικο του.. Τους λεω πλακα κανετε? Δεν εχω ξανακουσει πιο φθηνη δικαιολογια ειδικα οταν προερχεται απο μια εταιρεια κολοσσο οπως η Microsoft. Εννοειται οτι θα την στειλετε πισω με το δικο της κουτι..δηλαδη αν το παρουμε αναποδα  το δικο μου κουτι που θα χρησιμοποιηθει? θα πεταχτει η θα βαλετε αλλη κονσολα μεσα? Οποτε ειχα θεμα με οπιοδηποτε αλλο προιον θεωρω αυτονοητο να το επιστρεφω με το original Κουτι και παντα ερχοταν με το ιδιο κουτι πισω..Και μου τα μασαγε πως θα το δει με τον Senior Support και θα καταγραψουν τα παντα και θα επικοινωνησουν ξανα και μπουρδες..

Εχε χαρη που ηταν η προσφορα..Να δινα 250 ή 400 για το X και ναχα αυτα τα θεματα?? θαχα φτασει μεχρι Φρανκφουρτη να μπουκαρω μεστο service center

 

Επεξ/σία από Warlord1981
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...