Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν έχω κανένα ηχοσύστημα συνδεδεμένο. Οι ρυθμίσεις του ήχου είναι στο τέρμα, Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι όταν συνδέω τα ακουστικά ο ήχος  δεν σταματάει από την τηλεόραση όπως γίνεται στο ps4 για να πάει στα ακουστικά.

Επεξ/σία από menel34
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, menel34 είπε

Δεν έχω κανένα ηχοσύστημα συνδεδεμένο. Οι ρυθμίσεις του ήχου είναι στο τέρμα, Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι όταν συνδέω τα ακουστικά ο ήχος  δεν σταματάει από την τηλεόραση όπως γίνεται στο ps4 για να πάει στα ακουστικά.

Αυτό δεν είναι πρόβλημα, δυστυχώς παίζουν και τα 2 παράλληλα οπότε πρέπει να μπαίνει η τηλεόραση στο mute ή το volume στο 0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, menel34 είπε

Δεν έχω κανένα ηχοσύστημα συνδεδεμένο. Οι ρυθμίσεις του ήχου είναι στο τέρμα, Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι όταν συνδέω τα ακουστικά ο ήχος  δεν σταματάει από την τηλεόραση όπως γίνεται στο ps4 για να πάει στα ακουστικά.

Φίλε έχω 4 χειριστήρια, και στα 4 για να πατήσει καλά το καρφί χρειάζεται πολύ πίεση σε σημείο που αναρωτιέμαι κάθε φορά άμα θα χαλάσει η υποδοχή από την δύναμη που βάζω. Είσαι σίγουρος ότι τερματίζει μέσα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα αν δεν τα έβαζα σωστά δεν θα εμφανιζόταν το σύμβολο των ακουστικών στην οθόνη. Αναγνωρίζει ότι υπάρχουν ακουστικά αλλά δεν στέλνει τον ήχο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον πρεπει να κανεις firmware update στο χειριστηριο.

Θα πας settings-devices & streaming-Accessories πατας το εικονιδιο με τις 3 γραμμες και το βαζεις να τσεκαρει αν εχει νεοτερο update

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα ακουστικα συνδεδεμενα στο χειριστηριο πατα το κεντρικο κουμπι στο χειριστηριο να σου βγαλει μια καρτελα,διαλεξε το γραναζι και στο εικονιδιο audio ανεβασε την ενταση του ηχου.Συγνωμη αν τα εχεις κανει.Και αν σου ειναι ευκολο πες μου την εκδοση firmware που εχει το κοντρολερ σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ευνοείς το volume που βρίσκεται στο devices-streaming>accessories είναι στο τέρμα  δεξιά και οι 3 ρυθμίσεις (headset volume, headset chat mixer, mic monitoring) ενώ το headset mix είναι στο on. Η έκδοση firmware είναι η 4.8.1923.0. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αυτο εννοω.Νομιζω οτι ηταν να κανουμε το καναμε.Προσπαθησε να βρεις απο φιλο, οποιος εχει ονε να δοκιμασεις το δικο του χειριστηριο στην κονσολα σου να δεις αν βγαζει ηχο απο τα ακουστικα.Κανε και μια τελευταια δοκιμη αν θες, βγαλε τις μπαταριες απο το χειριστηριο και συνδεσε το στην κοσνολα με καλωδιο.Ακουγεται χαζο αλλα δοκιμασε το δεν χανεις τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δοκίμασα και ενσύρματα. Αυτό που θα κάνω αύριο είναι να κατεβάσω τα windows 10 για να δω αν λειτουργούν εκεί. Πάντως ευχαριστώ για την βοήθεια όλα τα παιδιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες επειδή σε ~15 ώρες τελειώνει η έκπτωση στο RDR2 μπόρει κάποιος να πει μια γνώμη αν αξίζει τα 10 επιπλέον ευρώ η Ultimate απο την Standard?

Επίσης υπάρχει εύκολος τρόπος, χωρίς μπελάδες, να το πάρουμε απο το US Store που έχει την Ultimate $39?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, menel34 είπε

Το δοκίμασα και ενσύρματα. Αυτό που θα κάνω αύριο είναι να κατεβάσω τα windows 10 για να δω αν λειτουργούν εκεί. Πάντως ευχαριστώ για την βοήθεια όλα τα παιδιά

Δες και αυτο μηπως βοηθησει. https://windowsreport.com/xbox-one-headset-not-working/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Shibbu είπε

Ακολουθώντας τις οδηγίες έβαλα το build και το ενεργοποίησα με τον κωδικό που πήρα από το site.

Παρόλα αυτά δυσκολεύτηκα να βάλω να παίξει κάτι. Όλα τα βήματα ακολουθηθηκαν βάση του instruction video. (πρώτη επαφή με το KODI γενικά)

Υπάρχει κάτι άλλο που θα έπρεπε να λάβω υπόψιν ?

Όχι.

Παίρνεις πηγές στην οθόνη που απλά δεν έχουν stream ;

Έχεις προσπαθήσει ταινίες σειρές ή live streaming και τίποτα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 minutes ago, bad_freddy said:

Παίδες επειδή σε ~15 ώρες τελειώνει η έκπτωση στο RDR2 μπόρει κάποιος να πει μια γνώμη αν αξίζει τα 10 επιπλέον ευρώ η Ultimate απο την Standard?

Επίσης υπάρχει εύκολος τρόπος, χωρίς μπελάδες, να το πάρουμε απο το US Store που έχει την Ultimate $39?

+1

Επίσης να υποθέσω ότι θα χρειαστεί PayPal για αγορά από US?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...