Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, bad_freddy είπε

Χωρίς να θέλω να κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου, θεωρώ πολύ πιθανό να μην υπάρχει και κονσόλα για αντικατάσταση με τέτοιο ξεπούλημα που έκαναν στις all digital. Σχεδόν 3 μέρες την είχαν 99 ευρώ και όπως είπε κι ενας συμφορουμίτης, μόνο όσοι ήταν σε κώμα εκείνες τις μέρες δεν πήραν την προσφορά.

Eαν ηταν σοβαροι Θα μπορουσαν να κανουν μια ενημερωση τι γινεται,τωρα χαλασα τσαμπα ενα 50αρικο για το pass  χωρις εχω κονσολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bad_freddy είπε

Btw, επειδή περιμένω έκπτωση σε RDR2 για να το χτυπήσω, βλέπω οτι για 22 ώρες ακόμα είναι όλες ο εκδόσεις στην τιμή που είχε βάλει και την περίοδο Black Friday.

Το ίδιο και στο Forza Horizon 4. Δεν ξέρω βέβαια αν θα πάει παρακάτω τα Χριστούγεννα, πάντως είμαι με το δάχτυλο στη σκανδάλη για το RDR2...

Forza Horizon 4 το έχει και στο game pass το οποίο λιώνω πολύ αυτές τις μέρες. Από τα καλύτερα racing ever. Θα το έψηνα για τα dlc αλλά περιμένω να πέσουν λίγο ακόμα οι τιμές τους. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, menel34 είπε

Το δικό μου είναι αθόρυβο και δεν ζεσταίνεται καθόλου άλλα έχω πρόβλημα με την audio jack 3,5 του χειριστηρίου ότι ακουστικά και να βάλω δεν ακούγονται καθόλου, είχε κανείς το ίδιο πρόβλημα   

Με την Microsoft πριν το στείλεις πίσω τι επικοινωνία είχατε; Είχες πει για αντίκατασταση η επισκευή η απλά το έστειλες πισω

Επεξ/σία από Justrelax
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Justrelax είπε

Με την Microsoft πριν το στείλεις πίσω τι επικοινωνία είχατε; Είχες πει για αντίκατασταση η επισκευή η απλά το έστειλες πισω

Μου είπαν να το στείλω πίσω με ups (έξοδα δικά τους) στην τσεχία που είναι το τεχνικό τους κέντρο για να το τσεκάρουν και μετά αν  κρίνουν ότι είχε πρόβλημα να το αντικαταστήσουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, lebron15 είπε

Forza Horizon 4 το έχει και στο game pass το οποίο λιώνω πολύ αυτές τις μέρες. Από τα καλύτερα racing ever. Θα το έψηνα για τα dlc αλλά περιμένω να πέσουν λίγο ακόμα οι τιμές τους. 

Ξεκίνησα το 3 που είχε μέσα, να κατεβάσω το 4 λές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, theo93 είπε

Ξεκίνησα το 3 που είχε μέσα, να κατεβάσω το 4 λές;

Κι εγω πήρα το πακέτο με το 3 αλλά ξεκίνησα το 4 γιατί απ' οτι διάβασα αφενός το 4 έχει διάφορες βελτιώσεις και αφετέρου είναι στο gamepass και δεν ξέρεις αν και πότε θα αφαιρεθεί (μπορεί σε ενα μήνα, μπορεί και ποτέ) οπότε λεω ας το παίξω, άλλωστε το 3 θα το εχω για πάντα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, theo93 είπε

Ξεκίνησα το 3 που είχε μέσα, να κατεβάσω το 4 λές;

Το 3 είναι το μόνο Horizon που δεν έχω παίξει, έχω διαβάσει τα καλύτερα ωστόσο. Το 4 βέβαια δεν υπάρχει! Τρομερή ποικιλία σε αυτοκίνητα, είδη αγώνων, stories, challenges. Τρομερό online. Το παιχνίδι σε ανταμοιβει για οτιδήποτε κάνεις. Πρόσφατα άρχισα να ασχολούμαι και με τα weekly events, πολύ ενδιαφέροντα επίσης. Τέλος η εναλλαγή εποχών είναι σαν να σου δίνει τέσσερις διαφορετικούς χάρτες, από όπου και να το πιάσεις υπερέβησαν εαυτόν οι άνθρωποι στην playground. 

5 λεπτά πριν, bad_freddy είπε

Κι εγω πήρα το πακέτο με το 3 αλλά ξεκίνησα το 4 γιατί απ' οτι διάβασα αφενός το 4 έχει διάφορες βελτιώσεις και αφετέρου είναι στο gamepass και δεν ξέρεις αν και πότε θα αφαιρεθεί (μπορεί σε ενα μήνα, μπορεί και ποτέ) οπότε λεω ας το παίξω, άλλωστε το 3 θα το εχω για πάντα.

Τα first party παιχνίδια δεν βγαίνουν, πιστεύω μέσα στο 2020 θα δώσουν το forza horizon 3 μέσω gold και το 4 θα το αφαιρέσουν όταν βγει το 5 και μπει στο gamepass. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αγορές απο Αμερικάνικο MS Store σε digital παιχνίδια μπορούμε να κάνουμε? Στο US store έχει το RDR2 $29.99, έκανα login και απο την σελίδα του προιοντος (μεσω PC) φαίνεται να μπορώ να προχωρήσω σε αγορά αλλά δεν το επιχείρησα μην την πατήσω. Προχωράω κανονικά?

Τελικά η έκπτωση αυτή είναι στο πλάίσιο των Game Awards

 

Επεξ/σία από bad_freddy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, menel34 είπε

Τα ακουστικά τα αναγνωρίζει εμφανίζεται το σύμβολο των ακουστικών  πάνω δεξιά στην οθόνη. Το πρόβλημα είναι ότι δεν έρχεται ο ήχος καθόλου στα ακουστικά ακούγεται μόνο από την τηλεόραση. Τα ακουστικά λειτουργούν μια χαρά στο ps4 

Τσεκαρε λιγο με αλλα ακουστικα .. Εβαλα τα cloud 2 που εχω και ενω φαινεται να τα αναγνωριζει δεν ακουγοταν κατι .. Εβαλα κατι hands free  3.5 mm του κινητου  και λειτουργει μια χαρα ο ηχος. Τωρα τι φταιει δεν ξερω.

*** Ξαναδοκιμασα και λειτουργουν τωρα και τα cloud 😂

Επεξ/σία από Tasosp22
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Tasosp22 είπε

Τσεκαρε λιγο με αλλα ακουστικα .. Εβαλα τα cloud 2 που εχω και ενω φαινεται να τα αναγνωριζει δεν ακουγοταν κατι .. Εβαλα κατι hands free  3.5 mm του κινητου  και λειτουργει μια χαρα ο ηχος. Τωρα τι φταιει δεν ξερω.

*** Ξαναδοκιμασα και λειτουργουν τωρα και τα cloud 😂

Δεν λειτουργεί κανένα ακουστικό. Έχω δοκιμάσει τα πρώτα τα xcloud και κάτι φτηνά ακουστικά της sony και δεν ακούω τίποτα. Δοκίμασα δυο φορές reset την κονσόλα την μία διαγράφοντας τα πάντα και πάλι τίποτα. Είναι συνηθισμένο το πρόβλημα υπάρχουν πολλά βιντεάκια στο youtube που λένε ότι λείνουν το πρόβλημα άλλα δεν κατάφερα κάτι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, menel34 είπε

Δεν λειτουργεί κανένα ακουστικό. Έχω δοκιμάσει τα πρώτα τα xcloud και κάτι φτηνά ακουστικά της sony και δεν ακούω τίποτα. Δοκίμασα δυο φορές reset την κονσόλα την μία διαγράφοντας τα πάντα και πάλι τίποτα. Είναι συνηθισμένο το πρόβλημα υπάρχουν πολλά βιντεάκια στο youtube που λένε ότι λείνουν το πρόβλημα άλλα δεν κατάφερα κάτι. 

Είμαι σίγουρος ότι έχεις δοκιμάσει τα πάντα αλλά καμιά φορά το μυαλό κολλάει . Επειδή κι εγώ τα έβαλα και δεν άκουγα τίποτα, έσβησα την ηχομπαρα και μαξαρα τον ήχο από τις ρυθμίσεις του Xbox . Τότε μόνο δουλέψανε. Μήπως έχεις κι εσύ κάνα ηχοσύστημα συνδεδεμένο στην TV ? Μήπως οι sound settings του Xbox είναι low?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...