Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν, έπειτα από 2 μέρες υπομονής και κραξίματος online του cdkeys.com (σε Facebook, Twitter και σπαμάρισμα σε email), μου στείλανε τις δυο 12μηνες συνδρομές που αγόρασα από το site τους.

Κατέληξα να έχω Game Pass Ultimate μέχρι τις 13/09/2022.

Έχοντας βάλει VPN για USA αγόρασα την προσφορά 1$/1 μήνα XBL Gold, αλλά δεν μου έβγαλε το +1 με recurring billing.

Μετά με VPN Brazil, έβαλα τα δύο κουπόνια που αγόρασα και μετά από κάθε ενεργοποίηση μου έβγαλε το +1 με recurring billing. (απενεργοποιώντας το μετά από κάθε xbl gold συνδρομή)

Στη συνέχεια έβαλα το κουπονι που ήρθε με την κονσόλα  αλλά δεν μου έβγαλε ειδοποίηση για recurring billing.

Τέλος, ενεργοποίησα και την προσφορά 1$/3 μήνες Game Pass Ultimate, χωρίς ωστόσο να μου δώσει πάλι +1 για το recurring billing.

BONUS

Έχοντας αλλάξει τα στοιχεία του Microsoft Account μου σε USA, με διεύθυνση κλπ, μπορώ να χρησιμοποιήσω το Microsoft Rewards (με US VPN), όπου μαζεύεις πόντους κάνοντας quiz, αναζητήσεις στο bing κλπ (υπόθεση 5' την ημέρα) και μπορείς να τους εξαργυρώσεις για Gift Cards, συνδρομές XBL Gold και Game Pass και άλλα. Μέσω αυτού του προγράμματος μάζεψα αρκετούς πόντους για να εξαργυρώσω κουπόνι 3$ για να αγοράσω το XBL Gold και GPU από το αμερικάνικο store.

Το Game Pass έχει και αυτό Rewards, και παίζοντας τα παιχνίδια του και ξεκλειδώνοντας achievements κερδίζεις και άλλους πόντους.

Επιπλέον, επειδή ενεργοποίησα το Game Pass Ultimate με USA VPN, δίνει δώρο extra συνδρομές σε Spotify 6 μήνες, EA Access 1 μήνα και Discord Nitro 3 μήνες, όπου το τελευταίο δίνει 3 μήνες Game Pass (για Xbox ή για PC), και με την ενεργοποίηση το Game Pass Xbox σου μετατρέπει τους 3 μήνες σε 2 μήνες Ultimate.

Οπότε με κάτι λιγότερο από 60€ για τις συνδρομές από το κλειδάδικο και μια εβδομάδα συλλογή πόντων Microsoft Rewards έχω 34 μήνες Game Pass Ultimate. Θα δώσω τον λογαριασμό μου στον αδερφό μου να παίζει τα παιχνίδια του Game Pass στο PC.

Αυτά τα ολίγα από εμένα.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, CyberMarco είπε

 

Μετά με VPN Brazil, έβαλα τα δύο κουπόνια που αγόρασα και μετά από κάθε ενεργοποίηση μου έβγαλε το +1 με recurring billing. (απενεργοποιώντας το μετά από κάθε xbl gold συνδρομή)

 

Ο λογαριασμός που έχεις στην microsoft έχει διεύθυνση Ελλάδας ή Βραζιλίας? Υποθέτω ο λογαριασμός είναι με mail τύπου @hotmail.com?

9 λεπτά πριν, CyberMarco είπε

Λοιπόν, έπειτα από 2 μέρες υπομονής και κραξίματος online του cdkeys.com (σε Facebook, Twitter και σπαμάρισμα σε email), μου στείλανε τις δυο 12μηνες συνδρομές που αγόρασα από το site τους.

Γιατί δεν σου έστελναν τους κωδικούς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, sphinxgr said:

Ο λογαριασμός που έχεις στην microsoft έχει διεύθυνση Ελλάδας ή Βραζιλίας? Υποθέτω ο λογαριασμός είναι με mail τύπου @hotmail.com?

Αυτόν τον λογαριασμό παίζει να τον έχω καμία 10ετία, του έχω αλλάξει τα στοιχεία διεύθυνσης κλπ σε USA. Όταν χρειάστηκε να κάνω το κόλπο με το Brazil VPN δεν άλλαξα τίποτα, πήγα κατευθείαν στην σελίδα εξαργύρωσης του κουπονιού.

 

59 minutes ago, sphinxgr said:

Μου ήρθε εχθές το X Box X που είχα παραγγείλει. Πριν 15 ημέρες είχα αγοράσει προκαταβολικά το 1€=3 μήνες Ultimate και το δούλεψα με αυτό.

1) Μπορώ να κάνω κάτι τώρα σε αυτόν τον λογαριασμό να προσθέσω μήνες φθηνά ?

Σκέφτομαι λοιπόν, να φτιάξω νέο λογαριασμό Microsoft με νέο mail, να αγοράσω πάλι την προσφορά 1€=3 μήνες Ultimate και να κάνω έτσι τη διαδικασία που βάζεις πρώτα τους μήνες Gold και μετά την προσφορά.

2) Γίνεται αυτό? Πρέπει να προσέξω κάτι?

3)Στο Xbox πως το σετάρω πάλι απο την αρχή? Πρέπει να κάνω κάποιου είδους reset?

1) Αν βάλεις σε αυτόν τον λογαριασμό XBL Gold, δεν θα μετατραπεί 1:1 σε Game Pass Ultimate. Πρώτα βάζεις XBL Gold και μετά GPU.

2) Καλύτερα φτιάξε νέο λογαριασμό, ενεργοποίησε πρώτα όσες XBL Gold συνδρομές θες και στο τέλος να βάλεις το Game Pass.

3) Δεν χρειάζεται να κάνεις κάποιο ειδικό σετάρισμα (πέρα από τα updates της κονσόλας) ή reset, συνδέσου με τον λογαριασμό σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύο ερωτήσεις παιδιά θέλω να κάνω. Πρωτον αν αγορασεις  από το cdkeys gold, πόσο καιρό έχεις να κάνεις redeem τους κωδικούς? Δηλαδή έχουν κάτι σαν λήξη? 

Και δεύτερον επειδή θέλει ένας φίλος να πάρει x box one x. Λέτε θα πέσει μέχρι τα Χριστούγεννα η τιμή ή τζάμπα θα περιμένει? Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Paulis_GR said:

Δύο ερωτήσεις παιδιά θέλω να κάνω. Πρωτον αν αγορασεις  από το cdkeys gold, πόσο καιρό έχεις να κάνεις redeem τους κωδικούς? Δηλαδή έχουν κάτι σαν λήξη? 

Και δεύτερον επειδή θέλει ένας φίλος να πάρει x box one x. Λέτε θα πέσει μέχρι τα Χριστούγεννα η τιμή ή τζάμπα θα περιμένει? Ευχαριστώ πολύ

Απ'όσο γνωρίζω δεν λήγουν οι κωδικοί του xbl, αλλά δεν το έχω τσεκάρει. Πάντως βρίσκεις εύκολα κωδικούς σε κλειδάδικα, οι τιμές παραμένουν σχετικά σταθερές.

Πιστεύω πως σίγουρα θα βάλουν προσφορά στις κονσόλες στις γιορτές, όπως πέρυσι.

Δεν θα χρειαστεί να περιμένει και πολύ, σε 2 βδομάδες είναι χριστούγεννα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα κι εγώ το "λάθος" και ενεργοποίησα το Xbox Ultimate για 3 μήνες με 1€ , χωρίς να έχω κάποια ενεργή συνδρομή Xbox gold να τρέχει. Επικοινώνησα μη τη Microsoft ώστε να μου ακυρώσουν την αγορά και να μου κάνουν refund (lol 1€ refund) επειδή τάχα μου το έκανα καταλάθος. Προσφέρθηκαν να μου γυρίσουν τα χρήματα πίσω, όμως μου ανέφεραν (ψιλιάστηκαν τι ήθελα να κάνω) πως αν ακυρώσω την αγορά, δεν θα μπορώ να ενεργοποιήσω ξανά το promo του 3 months/1€, καθώς στο σύστημα θα φαίνεται πως έχει γίνει ήδη μια φορά. Εν ολίγοις, μπάλες. 

Αυτό όμως που μου είπαν, είναι ότι αν αφήσω το ultimate να λήξει, μετά από το τρίμηνο δηλαδή, θα μπορώ να βάλω Xbox Live Gold κάρτες ( για παράδειγμα 12 μηνη καρτα XBL) και στη συνέχεια να αγοράσω 1 μόνο μήνα Ultimate και θα μου γίνουν αυτόματα 13 μήνες Ultimate. 

 

Οπότε, όλοι εμείς που βιαστήκαμε και πήραμε το Ultimate χωρίς background συνδρομή gold, ουσιαστικά θα δώσουμε 13€ παραπάνω για την μετατροπή. Ε δεν είναι και τόσο τρομερό, αν το σκεφτούμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, CyberMarco είπε

Απ'όσο γνωρίζω δεν λήγουν οι κωδικοί του xbl, αλλά δεν το έχω τσεκάρει. Πάντως βρίσκεις εύκολα κωδικούς σε κλειδάδικα, οι τιμές παραμένουν σχετικά σταθερές.

Πιστεύω πως σίγουρα θα βάλουν προσφορά στις κονσόλες στις γιορτές, όπως πέρυσι.

Δεν θα χρειαστεί να περιμένει και πολύ, σε 2 βδομάδες είναι χριστούγεννα

Πότε περίπου βγαίνουν οι Χριστουγεννιάτικες προσφορές; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, HondosCenter said:

Έκανα κι εγώ το "λάθος" και ενεργοποίησα το Xbox Ultimate για 3 μήνες με 1€ , χωρίς να έχω κάποια ενεργή συνδρομή Xbox gold να τρέχει. Επικοινώνησα μη τη Microsoft ώστε να μου ακυρώσουν την αγορά και να μου κάνουν refund (lol 1€ refund) επειδή τάχα μου το έκανα καταλάθος. Προσφέρθηκαν να μου γυρίσουν τα χρήματα πίσω, όμως μου ανέφεραν (ψιλιάστηκαν τι ήθελα να κάνω) πως αν ακυρώσω την αγορά, δεν θα μπορώ να ενεργοποιήσω ξανά το promo του 3 months/1€, καθώς στο σύστημα θα φαίνεται πως έχει γίνει ήδη μια φορά. Εν ολίγοις, μπάλες. 

Αυτό όμως που μου είπαν, είναι ότι αν αφήσω το ultimate να λήξει, μετά από το τρίμηνο δηλαδή, θα μπορώ να βάλω Xbox Live Gold κάρτες ( για παράδειγμα 12 μηνη καρτα XBL) και στη συνέχεια να αγοράσω 1 μόνο μήνα Ultimate και θα μου γίνουν αυτόματα 13 μήνες Ultimate. 

Οπότε, όλοι εμείς που βιαστήκαμε και πήραμε το Ultimate χωρίς background συνδρομή gold, ουσιαστικά θα δώσουμε 13€ παραπάνω για την μετατροπή. Ε δεν είναι και τόσο τρομερό, αν το σκεφτούμε.

Η προσφορά του 1€/3 μήνες game pass ultimate λήγει κάπου στις 5-6/01/2020, μετά δεν ξέρουμε πότε θα ξαναμπεί. Η προηγούμενη ήταν το καλοκαίρι Ιούνιο, τότε με την Ε3

1 minute ago, thodoris20s said:

Πότε περίπου βγαίνουν οι Χριστουγεννιάτικες προσφορές; 

Δεν ξέρω ακριβώς, αλλά περίπου τις μέρες των χριστουγέννων με πρωτοχρονιά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, HondosCenter είπε

Έκανα κι εγώ το "λάθος" και ενεργοποίησα το Xbox Ultimate για 3 μήνες με 1€ , χωρίς να έχω κάποια ενεργή συνδρομή Xbox gold να τρέχει. Επικοινώνησα μη τη Microsoft ώστε να μου ακυρώσουν την αγορά και να μου κάνουν refund (lol 1€ refund) επειδή τάχα μου το έκανα καταλάθος. Προσφέρθηκαν να μου γυρίσουν τα χρήματα πίσω, όμως μου ανέφεραν (ψιλιάστηκαν τι ήθελα να κάνω) πως αν ακυρώσω την αγορά, δεν θα μπορώ να ενεργοποιήσω ξανά το promo του 3 months/1€, καθώς στο σύστημα θα φαίνεται πως έχει γίνει ήδη μια φορά. Εν ολίγοις, μπάλες. 

Αυτό όμως που μου είπαν, είναι ότι αν αφήσω το ultimate να λήξει, μετά από το τρίμηνο δηλαδή, θα μπορώ να βάλω Xbox Live Gold κάρτες ( για παράδειγμα 12 μηνη καρτα XBL) και στη συνέχεια να αγοράσω 1 μόνο μήνα Ultimate και θα μου γίνουν αυτόματα 13 μήνες Ultimate. 

Οπότε, όλοι εμείς που βιαστήκαμε και πήραμε το Ultimate χωρίς background συνδρομή gold, ουσιαστικά θα δώσουμε 13€ παραπάνω για την μετατροπή. Ε δεν είναι και τόσο τρομερό, αν το σκεφτούμε.

Αυτό πιστεύω και εγω, για να τραβήξει κόσμο έχει ρίξει τις τιμές στα τάρταρα, με ένα 45ρι περίπου έχεις 13 μήνες gamepass χωρίς την προσφορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, theo93 είπε

Αυτό πιστεύω και εγω, για να τραβήξει κόσμο έχει ρίξει τις τιμές στα τάρταρα, με ένα 45ρι περίπου έχεις 13 μήνες gamepass χωρίς την προσφορά

Ναι αλλά τώρα παίζει και η βραζιλιάνικη προσφορά με 28€ το χρόνο!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικό μου είναι αθόρυβο και δεν ζεσταίνεται καθόλου άλλα έχω πρόβλημα με την audio jack 3,5 του χειριστηρίου ότι ακουστικά και να βάλω δεν ακούγονται καθόλου, είχε κανείς το ίδιο πρόβλημα   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, έχω το digital εδώ και 2 μήνες. Μπορώ να πάρω εξωτερικό σκληρό για να αποθηκεύσω κι άλλα παιχνίδια και να μπορεί ταυτόχρονα να τα παίζει από εκεί;; Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, anesperos13 είπε

Καλησπέρα, έχω το digital εδώ και 2 μήνες. Μπορώ να πάρω εξωτερικό σκληρό για να αποθηκεύσω κι άλλα παιχνίδια και να μπορεί ταυτόχρονα να τα παίζει από εκεί;; Ευχαριστώ

Ναι μπορείς. Βάζεις τον σκληρό κάνει ενα φορματ και είναι έτοιμος και να αποθηκεύσει και να παίξει από εκεί. Το one x θέλει αποκλειστικά usb 3 για να παίξει. Για το s δεν ξέρω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

2 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Ναι μπορείς. Βάζεις τον σκληρό κάνει ενα φορματ και είναι έτοιμος και να αποθηκεύσει και να παίξει από εκεί. Το one x θέλει αποκλειστικά usb 3 για να παίξει. Για το s δεν ξέρω. 

Και το S το ίδιο, επίσης θέλεις σκληρό apo 256 GB min και πάνω. Ιδανικά πάρε έναν USB 3 1TB ή ακόμα καλύτερα 2 ΤΒ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...