Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, kjtzemis είπε

Καλησπέρα σε όλους...κάτοχος πλέον Xbox one s εδω και κανα μήνα περίπου...αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα...έχω παραθέσει φωτο παρακάτω...δεν ξέρω τι να κάνω ομως...αν καταλαβαίνω καλα θελει update...το μηχάνημα το έχω συνδεμένο με wifi..πατάω continue και δεν κάνει τπτ μαυρίζει όλη η οθόνη..δοκίμασα να συνδέσω καλώδιο Ethernet αλλα το ίδιο μήνυμα στην οθόνη.

το είχα ξανά αντιμετωπίσει το συγκεκριμένο πρόβλημα την πρώτη μετά που έβαλα την κονσόλα..μόνο που τότε δεν είχα ούτε Ethernet καλώδιο αλλα δεν είχα ούτε wifi καθώς δεν με άφηνε να μπω στο μενού να συνδεθώ στο δίκτυο...τότε είχα συνδέσει Ethernet έκλεισα την κονσόλα την άνοιξα και ξεκίνησε το update.

τι μπορώ να κάνω υπάρχει καμία λύση;;;

F5A62ACF-15AC-407F-93B9-BC2044A5D674.jpeg

δοκιμασε να περασεις το update χειροκινητα απο στικακι

https://support.xbox.com/el-GR/xbox-one/console/system-updates-solution

Επεξ/σία από postfire
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, VaggD είπε

Συγνώμη για να καταλάβω στο PS4για να κατεβάσεις φρεε περιεχόμενο ή να κάνεις redeem κωδικό θέλει subscription ?

όχι, αυτά που λες τα κάνεις κανονικά 

 

για να το αφήνεις να κατεβάζει σε sleep mode ή να κάνει γενικά αναβθμίσεις σε sleep mode, όπως και για cloud saves αν πάθει κάτι το μηχάνημα .. θες συνδρομή.

εγώ πιο πολύ για κάτι τέτοια πληρώνω τη συνδρομή και μπας και δώσει κάνα ενδιαφέρον παιχνίδι, παρά για το Online μιας και στο ps δεν έχει τύχει να παίξω πολύ Online 

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, stavroulis1985 είπε

Kαλημερα. 
Θελω να βαλω σε μια εξωτερικη θηκη usb 3.0 ενα δισκο για εξωτερικο στο OneX και εχω 2 να βαλω εναν HDD και εναν SSD.
Ηθελα να ρωτησω αν αξιζει να δω διαφορα με τον SSD στα loading αλλιως να μην τον βαλω να βαλω τον HDD.
 

SSD έστω και σε usb και θα έχεις μεγάλη διαφορά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, stavroulis1985 είπε

Kαλημερα. 
Θελω να βαλω σε μια εξωτερικη θηκη usb 3.0 ενα δισκο για εξωτερικο στο OneX και εχω 2 να βαλω εναν HDD και εναν SSD.
Ηθελα να ρωτησω αν αξιζει να δω διαφορα με τον SSD στα loading αλλιως να μην τον βαλω να βαλω τον HDD.
 

Διάφορα με τον ssd θα δεις στα loading times των απαιτητικών παιχνιδιών, πχ όπως το gears 5. Στα υπόλοιπα Indies ή παλιότερα όχι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε άλλη μια θήκη και βάλε και τους 2.

Εγώ ετσι κάνω, έχω 2ΤΒ HDD και 256gb SSD (πρέπει να βάλω μεγαλύτερο) για να μην ΄κουράζω΄ τον εσωτερικό που έχει μέσα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kjtzemis είπε

Καλησπέρα σε όλους...κάτοχος πλέον Xbox one s εδω και κανα μήνα περίπου...αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα...έχω παραθέσει φωτο παρακάτω...δεν ξέρω τι να κάνω ομως...αν καταλαβαίνω καλα θελει update...το μηχάνημα το έχω συνδεμένο με wifi..πατάω continue και δεν κάνει τπτ μαυρίζει όλη η οθόνη..δοκίμασα να συνδέσω καλώδιο Ethernet αλλα το ίδιο μήνυμα στην οθόνη.

το είχα ξανά αντιμετωπίσει το συγκεκριμένο πρόβλημα την πρώτη μετά που έβαλα την κονσόλα..μόνο που τότε δεν είχα ούτε Ethernet καλώδιο αλλα δεν είχα ούτε wifi καθώς δεν με άφηνε να μπω στο μενού να συνδεθώ στο δίκτυο...τότε είχα συνδέσει Ethernet έκλεισα την κονσόλα την άνοιξα και ξεκίνησε το update.

τι μπορώ να κάνω υπάρχει καμία λύση;;;

F5A62ACF-15AC-407F-93B9-BC2044A5D674.jpeg

 

Είχα στο παρελθόν παρόμοιο πρόβλημα χωρίς να ισχυρίζομαι ότι πρόκειται για το ίδιο. Αλήθεια, σου βγάζει κάποιο συγκεκριμένο error με κωδικό ή απλώς σου εμφανίζει αυτή την οθόνη;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, konstantin79 είπε

καλημέρα

Το ίδιο είχα πάθει και εγώ. Το έλυσα προχωρώντας στα payment options μεσα απο το xbox(στην ίδια οθόνη που προσπαθείς να αγοράσεις το παιχνίδι) και ενημερώνεις τα στοιχεία χρέωσης σου και πάλι. Ονοματεπώνυμο κλπ.

λογικά μετα θα σε αφηνει

Δοκίμασα να βάλω payment option αλλα μου ζητάει μόνο κάρτα και όχι paypal, γιατί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, lebron15 είπε

Είχα στο παρελθόν παρόμοιο πρόβλημα χωρίς να ισχυρίζομαι ότι πρόκειται για το ίδιο. Αλήθεια, σου βγάζει κάποιο συγκεκριμένο error με κωδικό ή απλώς σου εμφανίζει αυτή την οθόνη;

Ανοίγω την κονσόλα και μου εμφανίζει ακριβώς ότι έχω βάλει στην φωτο...

Πατάω continue μαυρίζει η οθόνη και δεν κάνει τπτ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρελαβα και εγω σημερα το xbox one s απο την προσφορα στα 99 ευρω. Εβαλα τον 1 μηνα / 1 ευρω live gold , στην συνεχεια τον 1 μηνα που δινει δωρεαν η κονσολα  και μετα τους 3 μηνες / 1 ευρω για το ultimate. Εκανα τα βηματα για το on/off recurring billing αλλα δεν δουλεψε για να παρω εξτρα 1 ή 2 μηνες... Τωρα εχω συνδρομη μεχρι 11-5-2020. 

Η κονσολα ειναι παραγωγης 1929 και δεν ακουγεται κατι ενοχλητικο.Παλι καλα επεσα σε καλο κομματι.. Φυσιολογικος θορυβος μου φαινεται και καθολου ενοχλητικος αυτος απο το ανεμιστηρακι.

Σε περιπτωση νεου λογαριασμου  θα μπορουμε να ξαναβαλουμε αν υπαρχει προσφορα 1 ευρω / 1 μηνα ή 1 ευρω / 3μηνες ultimate?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, kjtzemis είπε

Ανοίγω την κονσόλα και μου εμφανίζει ακριβώς ότι έχω βάλει στην φωτο...

Πατάω continue μαυρίζει η οθόνη και δεν κάνει τπτ...

Αν δοκίμασες να περάσει το update και manualy (με USB Stick) όπως σε προέτρεψε κάποιος φίλος πιο πάνω, τότε αναγκαστικά reset.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά βλέπω κάτι τιμές χώμα στις αγγελίες για το fortnite. Καλύτερα βάλτε το στο eBay. Εγώ το έδωσα στα 27.99, με τα καθαρά μετά τις προμήθειες του eBay και PayPal είναι κοντά στα 24.5

Επεξ/σία από Kostasallinone
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Kostasallinone είπε

Παιδιά βλέπω κάτι τιμές χώμα στις αγγελίες για το fortnite. Καλύτερα βάλτε το στο eBay. Εγώ το έδωσα στα 27.99, με τα καθαρά μετά τις προμήθειες του eBay και PayPal είναι κοντά στα 24.5

Γενικότερα ξεφτυλίστηκε το xbox στις αγγελίες μετά από αυτή την προσφορά :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ήρθε εχθές το X Box X που είχα παραγγείλει. Πριν 15 ημέρες είχα αγοράσει προκαταβολικά το 1€=3 μήνες Ultimate και το δούλεψα με αυτό.

1) Μπορώ να κάνω κάτι τώρα σε αυτόν τον λογαριασμό να προσθέσω μήνες φθηνά ?

Σκέφτομαι λοιπόν, να φτιάξω νέο λογαριασμό Microsoft με νέο mail, να αγοράσω πάλι την προσφορά 1€=3 μήνες Ultimate και να κάνω έτσι τη διαδικασία που βάζεις πρώτα τους μήνες Gold και μετά την προσφορά.

2) Γίνεται αυτό? Πρέπει να προσέξω κάτι?

3)Στο Xbox πως το σετάρω πάλι απο την αρχή? Πρέπει να κάνω κάποιου είδους reset?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...