Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λένε Έλληνες είναι ας τους δώσουμε τα ελλειπτικά έτσι επειδή μας βρίζουν την Μέρκελ.

Σοβαρά τώρα πρόβλημα θορύβου είχαν και αυτά με το BD Drive το θέμα είναι αν είναι το ίδιο γιατί δεν το έφτιαξαν όταν έβγαλαν All Digital

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα ακούγεται πολύ περισσότερο από ένα λάπτοπ σε φουλ ταχύτητα και σαν να βρίσκει κάπου η φτερωτή του ανεμιστήρα με αποτέλεσμα να κάνει ένα θόρυβο σαν να τρίβεις μέταλλα μεταξύ τους ,θα στείλω αναφορά στη Microsoft ,να δω τι θα μου πουν .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδιά, νεος κατοχος και εγω, το sad μοντέλο της προσφοράς. Αρχικα χθες δεν άκουγα τιποτα το μεσημερι με σχετικη φασαρια στο σπιτι και ελεγα ειμαι τυχερός και τι αθορυβο μηχανημα ειναι αυτο, το βραδυ ομως σε απολυτη ησυχια συνειδητοποιησα οτι ακούγεται σαν ενα κανονικο ανεμιστηρακι με επιπλεον αυτο το μεταλλικό ηχο σαν να βρίσκει ελαχιστα καπου που περιγραφεται πανω, αλλα αντικειμενικα είναι χαμηλος σε ενταση. Αύριο που θα μπορω θα δοκιμάσω μηπως καθετα ειναι καλυτερα τα πράγματα, και θα παρω το πλαστικό σταντ. Νομιζω οτι ειμαστε και λιγο προκατειλημμένοι, αθόρυβο παντως δεν ειναι.

Πολυ ευχαριστημενος γενικα, δεν ξερω τι να πρωτοξεκινησω να παιζω με το gamepass!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλημερα. 
Θελω να βαλω σε μια εξωτερικη θηκη usb 3.0 ενα δισκο για εξωτερικο στο OneX και εχω 2 να βαλω εναν HDD και εναν SSD.
Ηθελα να ρωτησω αν αξιζει να δω διαφορα με τον SSD στα loading αλλιως να μην τον βαλω να βαλω τον HDD.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Choutas είπε

Ερώτηση που θεωρώ ότι θα απαντηθεί μόνη της.

Λογικά όλη η βιβλιοθήκη του One θα είναι BC με το Scarlet ή θα είναι σαν την μετάβαση από το 360 σε One που ήταν ένα κομμάτι;

Τέλος οι γενίες με την "πατροπαράδοτη" έννοια. Όλα τα παιχνίδια θα παίζουν κανονικά λες και βγήκαν για το Scarlett. Τα BC (βλ. Xbox OG, και Xbox 360) θα συνεχίσου να τρέχουν μέσω emulation, αφού οι επεξργαστές τους ήταν άλλης αρχιτεκτονικής. Οι νέες κονσόλες (Xbox One, Xbox Scarlett, PS4 και PS5) τρέχουν με x86 επεξεργαστές και δεν είναι από το 2013 παρά custom-made PCs, όπου οι devs ελέω τις μεγάλης αγοράς κάνουν ειδικό optimization per hardware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το πρόβλημα που είχα με το Βραζιλιάνικο 12μηνο μέσω cdkeys είχα την βοήθεια του xbox support.
Δεν μου πέρναγε γιατί είχα βάλει τον δωρεάν μήνα που ήταν στο πακέτο (1 μήνα Gold) και είχε χαρακτηρίσει την κονσόλα ώς US.

Ο τύπος στο support μου πρότεινε να περιμένω 1 μήνα να τελειόσει και στην συνέχεια να βάλω το 12μηνο key που είχα αγοράσει, δεν μου άρεσε σαν ιδέα και του ζήτησα να μου ακυρώσει τον 1 μήνα Gold, στην συνέχεια πέρασα κανονικά το 12μηνο key και από πάνω τους 3 μήνες Game Pass Ulti.

Τώρα έχω Game Pass Ulti μέχρι το 21 :D

Μια ερώτηση, το Gold βλέπω ότι υπάρχει διαθέσιμο το Toy Story 3, αλλά όταν το επιλέγω λέει see price και δεν με αφήνει να το κάνω εγκατάσταση, γιατί;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, theo93 είπε

Για το πρόβλημα που είχα με το Βραζιλιάνικο 12μηνο μέσω cdkeys είχα την βοήθεια του xbox support.
Δεν μου πέρναγε γιατί είχα βάλει τον δωρεάν μήνα που ήταν στο πακέτο (1 μήνα Gold) και είχε χαρακτηρίσει την κονσόλα ώς US.

Ο τύπος στο support μου πρότεινε να περιμένω 1 μήνα να τελειόσει και στην συνέχεια να βάλω το 12μηνο key που είχα αγοράσει, δεν μου άρεσε σαν ιδέα και του ζήτησα να μου ακυρώσει τον 1 μήνα Gold, στην συνέχεια πέρασα κανονικά το 12μηνο key και από πάνω τους 3 μήνες Game Pass Ulti.

Τώρα έχω Game Pass Ulti μέχρι το 21 :D

Μια ερώτηση, το Gold βλέπω ότι υπάρχει διαθέσιμο το Toy Story 3, αλλά όταν το επιλέγω λέει see price και δεν με αφήνει να το κάνω εγκατάσταση, γιατί;

Πάτα το και άστο μπορεί να αργήσει να φορτώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, theo93 είπε

Για το πρόβλημα που είχα με το Βραζιλιάνικο 12μηνο μέσω cdkeys είχα την βοήθεια του xbox support.
Δεν μου πέρναγε γιατί είχα βάλει τον δωρεάν μήνα που ήταν στο πακέτο (1 μήνα Gold) και είχε χαρακτηρίσει την κονσόλα ώς US.

Ο τύπος στο support μου πρότεινε να περιμένω 1 μήνα να τελειόσει και στην συνέχεια να βάλω το 12μηνο key που είχα αγοράσει, δεν μου άρεσε σαν ιδέα και του ζήτησα να μου ακυρώσει τον 1 μήνα Gold, στην συνέχεια πέρασα κανονικά το 12μηνο key και από πάνω τους 3 μήνες Game Pass Ulti.

Τώρα έχω Game Pass Ulti μέχρι το 21 :D

Μια ερώτηση, το Gold βλέπω ότι υπάρχει διαθέσιμο το Toy Story 3, αλλά όταν το επιλέγω λέει see price και δεν με αφήνει να το κάνω εγκατάσταση, γιατί;

καλημέρα

Το ίδιο είχα πάθει και εγώ. Το έλυσα προχωρώντας στα payment options μεσα απο το xbox(στην ίδια οθόνη που προσπαθείς να αγοράσεις το παιχνίδι) και ενημερώνεις τα στοιχεία χρέωσης σου και πάλι. Ονοματεπώνυμο κλπ.

λογικά μετα θα σε αφηνει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, konstantin79 είπε

καλημέρα

Το ίδιο είχα πάθει και εγώ. Το έλυσα προχωρώντας στα payment options μεσα απο το xbox(στην ίδια οθόνη που προσπαθείς να αγοράσεις το παιχνίδι) και ενημερώνεις τα στοιχεία χρέωσης σου και πάλι. Ονοματεπώνυμο κλπ.

λογικά μετα θα σε αφηνει

Θα δοκιμάσω να το κάνω απομακρυσμένα να τεστάρω και αυτή την φάση.

BTW έκλεισα την κονσόλα το βράδυ αλλά είχα ενεργοποιήσει το mode που κατεβάζει όταν είναι σβηστή και δούλεψε super :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, theo93 είπε

 

BTW έκλεισα την κονσόλα το βράδυ αλλά είχα ενεργοποιήσει το mode που κατεβάζει όταν είναι σβηστή και δούλεψε super :D

ερώτηση για να κατεβάζει, αναβαθμίζει κτλ σε sleep mode απαιτείται η Online συνδρομή όπως στο ps4? ή είναι τζάμπα όπως οφείλει; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, logistoulis είπε

ερώτηση για να κατεβάζει, αναβαθμίζει κτλ σε sleep mode απαιτείται η Online συνδρομή όπως στο ps4? ή είναι τζάμπα όπως οφείλει; 

To 2o. Kαι την προοδο των παιχνιδιων τραβαει απο το cloud δωρεαν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πάλι καλά, απαράδεκτη η sony που θέλει συνδρομή για αυτά

 

τουλάχιστον αυτή σε αφήνει να τραβήξεις τα save σου σε στικάκι

 

η πιο απαράδεκτη είναι η nintendo που αν δεν έχεις cloud απλά έχεις τελειώσει σε περίπτωση ζημιάς ή απώλειας, δεν παίζει κανένας τρόπος να τα ανακτήσεις (τουλάχιστον στη nintendo τη βγάζουμε με 5ευρο λόγω οικογενειακού πακέτου ) 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους...κάτοχος πλέον Xbox one s εδω και κανα μήνα περίπου...αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα...έχω παραθέσει φωτο παρακάτω...δεν ξέρω τι να κάνω ομως...αν καταλαβαίνω καλα θελει update...το μηχάνημα το έχω συνδεμένο με wifi..πατάω continue και δεν κάνει τπτ μαυρίζει όλη η οθόνη..δοκίμασα να συνδέσω καλώδιο Ethernet αλλα το ίδιο μήνυμα στην οθόνη.

το είχα ξανά αντιμετωπίσει το συγκεκριμένο πρόβλημα την πρώτη μετά που έβαλα την κονσόλα..μόνο που τότε δεν είχα ούτε Ethernet καλώδιο αλλα δεν είχα ούτε wifi καθώς δεν με άφηνε να μπω στο μενού να συνδεθώ στο δίκτυο...τότε είχα συνδέσει Ethernet έκλεισα την κονσόλα την άνοιξα και ξεκίνησε το update.

τι μπορώ να κάνω υπάρχει καμία λύση;;;

F5A62ACF-15AC-407F-93B9-BC2044A5D674.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, logistoulis είπε

ερώτηση για να κατεβάζει, αναβαθμίζει κτλ σε sleep mode απαιτείται η Online συνδρομή όπως στο ps4? ή είναι τζάμπα όπως οφείλει; 

Τζάμπα όπως είπε και ο @kostiger απλά πρέπει να αλλάξεις την ρύθμιση από power saving mode

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...