Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 λεπτά πριν, Gerara_ είπε

Ποτε περιμενουμε κυμα μαζικων εκπτωσεων σε games του store για τα Χριστούγεννα; Απο την εμπειρία σας ξεκινανε λιγο πριν η μετά;

Καπου εκει στις 20 του μηνα, οπως γραφτηκε και απο τον @firepc

1 λεπτό πριν, daPro είπε

Παιδιά επειδή είμαι καινούργιος στο Xbox  θέλω οδηγίες..Αγόρασα την προσφορά pass ultimate με 1 ευρώ για 3 μήνες..και ενεργοποιήθηκε.Ενώ αυτό που έχει στο κουτί δεν τοχω ενεργοποιήσει ακομα..Έκανα λάθος?

Kανενα λαθος. Φυλαξε το για μελλοντικη χρηση..

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 minutes ago, daPro said:

Παιδιά επειδή είμαι καινούργιος στο Xbox  θέλω οδηγίες..Αγόρασα την προσφορά pass ultimate με 1 ευρώ για 3 μήνες..και ενεργοποιήθηκε.Ενώ αυτό που έχει στο κουτί δεν τοχω ενεργοποιήσει ακομα..Έκανα λάθος?

ουτε γω ενεργοποιησα οτι ηρθε με την κονσολα. 

απλα να δεις ποτε ληγουν οι κωδικοι, μη πανε χαμενοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 minutes ago, daPro said:

Παιδιά επειδή είμαι καινούργιος στο Xbox  θέλω οδηγίες..Αγόρασα την προσφορά pass ultimate με 1 ευρώ για 3 μήνες..και ενεργοποιήθηκε.Ενώ αυτό που έχει στο κουτί δεν τοχω ενεργοποιήσει ακομα..Έκανα λάθος?

το Game Pass Ultimate συνδιάζει Xbox Live Gold (συνδρομή για να παίζεις online + κάποια extra) και Game Pass (συνδρομή που σου δίνει 100+ παιχνίδια για να παίξεις όσο είσαι συνδρομιτής).

Αν έβαζες την συνδρομή 1 μήνα από το κουτί και μετά το game pass ultimate με 1€, θα είχες σύνολο 4 μήνες Game Pass Ultimate.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, kostiger said:

Καλα προφανως το μεγαλο ενδιαφερον εκει εστιαζεται. Και γινομαι ολο και πιο βεβαιος, για την...περιποιηση που θα λαβει σχετικα το Χ..

Αν θέλει η MS μπορεί να προσφέρει αξιοπρεπές 1080 ακόμα και στα απαιτητικά 1st party παιχνίδια με το την βοήθεια του xcloud. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, VaggD είπε

Αν θέλει η MS μπορεί να προσφέρει αξιοπρεπές 1080 ακόμα και στα απαιτητικά 1st party παιχνίδια με το την βοήθεια του xcloud. 

Ειναι πολυ σοβαρο αυτο το ενδεχομενο, αν λαβει υποψη κανεις πως το xcloud φημολογειται οτι θα το ενσωματωσουν στο gamepass.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 minutes ago, kostiger said:

Ειναι πολυ σοβαρο αυτο το ενδεχομενο, αν λαβει υποψη κανεις πως το xcloud φημολογειται οτι θα το ενσωματωσουν στο gamepass.

Αν έχουν κατασταλάξει ότι θέλουν να εστιάσουν στο subscription model (τουλάχιστον έτσι φαίνεται μέχρι στιγμής) είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα γίνει κάτι τέτοιο τουλάχιστον μέχρι η πλειοψηφία να μεταβεί σε νέο hardware. 

Επεξ/σία από VaggD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, kostiger είπε

Ειναι πολυ σοβαρο αυτο το ενδεχομενο, αν λαβει υποψη κανεις πως το xcloud φημολογειται οτι θα το ενσωματωσουν στο gamepass.

 

3 ώρες πριν, VaggD είπε

Αν έχουν κατασταλάξει ότι θέλουν να εστιάσουν στο subscription model (τουλάχιστον έτσι φαίνεται μέχρι στιγμής) είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα γίνει κάτι τέτοιο τουλάχιστον μέχρι η πλειοψηφία να μεταβεί σε νέο hardware. 

Δεν ξέρω αν σας βοηθάει, σε αυτό που συζητάτε, να πάρετε κάποιες απαντήσεις, αυτή η συνέντευξη:

https://fortune.com/2019/07/27/microsoft-satya-nadella-xbox-streaming-video-game-xcloud/

 

Επεξ/σία από Phil_Sphincter
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια ερώτηση. Αν παραγγείλω Xbox one x από Amazon Γαλλίας θα έχει τίποτα τελωνείο? Γνωρίζει κάποιος? Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Paulis_GR είπε

Παιδιά μια ερώτηση. Αν παραγγείλω Xbox one x από Amazon Γαλλίας θα έχει τίποτα τελωνείο? Γνωρίζει κάποιος? Ευχαριστώ

όχι, αρκεί ο πωλητής το ίδιο το Amazon ή να είναι από ευρωπαϊκή ένωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Paulis_GR είπε

Παιδιά μια ερώτηση. Αν παραγγείλω Xbox one x από Amazon Γαλλίας θα έχει τίποτα τελωνείο? Γνωρίζει κάποιος? Ευχαριστώ

αφού είναι εντός Ευρωπαϊκής Ένωσης δεν έχεις κανένα θέμα!προχωράς!

 

Μια ερώτηση και από εμένα. έχετε να προτείνετε κανένα media remote  που να δουλεύει καλά, να μην ειναι πολύ φτηνιάρικο και να μην κοστίζει όσο original?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Phil_Sphincter είπε

Δεν ξέρω αν σας βοηθάει, σε αυτό που συζητάτε, να πάρετε κάποιες απαντήσεις, αυτή η συνέντευξη:

https://fortune.com/2019/07/27/microsoft-satya-nadella-xbox-streaming-video-game-xcloud/

Ευπροσδεκτο το ποστ Φιλ. Τι αποσαφηνιζει ως προς τη συζητηση που ειχαμε ωστοσο δεν συνελαβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, kostiger είπε

Ειναι πολυ σοβαρο αυτο το ενδεχομενο, αν λαβει υποψη κανεις πως το xcloud φημολογειται οτι θα το ενσωματωσουν στο gamepass.

Δεν φημολογείται, το δήλωσαν στην X019 ξεκάθαρα. Το xCloud θα αποτελεί κομμάτι της συνδρομής GamePass.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, argipen είπε

Δεν φημολογείται, το δήλωσαν στην X019 ξεκάθαρα. Το xCloud θα αποτελεί κομμάτι της συνδρομής GamePass.

Μια χαρα λοιπον, ευχαριστω για τη διευκρινιση. 

Δεν το θυμομουν να ειμαι ειλικρινης παρα το γεγονος οτι την ειχα παρακολουθησει ζωντανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, kpapageo1 said:

Υπάρχει κάποιο setting που να κάνει αυτόματα η κονσόλα full shut down όταν ολοκληρωθεί το κατέβασμα/εγκατάσταση ενός παιχνιδιού;

Απ όσο γνωρίζω δεν υπάρχει τρόπος, βεβαία είναι σε σλεεπ μοντ οπότε δεν υπάρχει θέμα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...