Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χαίρομαι που με την προσφορά μπήκαν πολλά νέα μέλη στο τοπίο και απέκτησε μια τρομερή ζωντάνια!οφτοπικ εντελώς το μύνημα μου απλά ήθελα να το πω!

  • Like 8
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, babis13 said:

Χαίρομαι που με την προσφορά μπήκαν πολλά νέα μέλη στο τοπίο και απέκτησε μια τρομερή ζωντάνια!οφτοπικ εντελώς το μύνημα μου απλά ήθελα να το πω!

Η αλήθεια είναι ότι έχουμε ζαλίσει μπάλες... Αλλά είμαστε πλ ενθουσιασμένοι 

Οπως είπε και ένα μέλος σε άλλο θέμα και σιγά σιγά το διαπιστώνω και εγώ είναι το πόσο κοτσους μας πιάνει η Sony επειδή έχει δυνατά exclusives. Game pass και άγιος ο θεός! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, VaggD είπε

Η αλήθεια είναι ότι έχουμε ζαλίσει μπάλες... Αλλά είμαστε πλ ενθουσιασμένοι 

Οπως είπε και ένα μέλος σε άλλο θέμα και σιγά σιγά το διαπιστώνω και εγώ είναι το πόσο κοτσους μας πιάνει η Sony επειδή έχει δυνατά exclusives. Game pass και άγιος ο θεός! 

ο ελληνας δεν θα αλλαξει δυστηχως ποτε εμαθε με πλειστεισο θα πεθανει με πλειστεισο, δεν πα να λες εσυ, δε πα να βγαζεις gamepass εκει παρωπιδες..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η τιμή είναι σωστή ή ελκυστική παιδιά, θα βρεθεί ο αγοραστής. Υποθέτω ότι αυτό είδε η Microsoft, το xbox one all digital τα κατέστρεψε όλα το UK και στο US αν δεν κάνω λάθος σε μονάδες, αφού ξεπέρασε σε πωλήσεις μέχρι και το Switch και έκανε reboot το lockheart.

Υποθέτω οι "μονάδες" απασχολούν τους περισσότερους (κακώς για μένα), οπότε η Microsoft delivered και σε αυτό που κοιτάνε οι περισσότεροι, έχει δεν έχει νόημα.

Εγώ προσωπικά αγόρασα και τρίτο xbox (SADE) λόγω τιμής απλά και μόνο για το χειριστήριο και το ...χωριό.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, katman2000 said:

ο ελληνας δεν θα αλλαξει δυστηχως ποτε εμαθε με πλειστεισο θα πεθανει με πλειστεισο, δεν πα να λες εσυ, δε πα να βγαζεις gamepass εκει παρωπιδες..

Δυστυχώς είναι αλήθεια και σε μεγάλο βαθμό συμβαίνει υποσυνείδητα, έχει συνδεθεί με τα παιδικά μας χρόνια.. Όπως το ότι τα Toyota δεν σπάνε, δεν χαλάνε..

Θυμάμαι όταν βγήκε το xbox one δεν μπήκα καν στον κόπο να δω τι τεχνικά χαρακτηριστικά έχει, αμέσως ps4 και μετά υπομονή να πέσει η τιμή στα παιχνίδια και μετά αγγελίες για πούλημα και πλ από την αρχή. 

Το game pass είναι η σωτηρία του μέσου πατέρα και η χαρά του έφηβου που θα έχει παιχνιδαρες να λιώνει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vagg κανείς δεν ζαλίζει μπάλες μπαίνοντας σε κάτι νέο λογικό να υπάρχουν απορίες ειδικά με την Microsoft με τα gold,gamepass,ultimate κλπ κλπ,επίσης η αλήθεια είναι ότι ο Έλληνας δύσκολα δεν πηγαίνει στο brand name playstation μια ματιά στα ράφια των μεγάλων καταστημάτων να ρίξει κάποιος καταλαβαίνει...ακόμα και στο ps3 που ήταν πιο μοιρασμένη διεθνώς η φάση...καλή απόλαυση σε όλους τους νέους κατόχους από εμένα και εγώ κατά τύχη βρέθηκα με το one s και το γουστάρω κάργα 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Phil_Sphincter said:

Αν η τιμή είναι σωστή ή ελκυστική παιδιά, θα βρεθεί ο αγοραστής. Υποθέτω ότι αυτό είδε η Microsoft, το xbox one all digital τα κατέστρεψε όλα το UK και στο US αν δεν κάνω λάθος σε μονάδες, αφού ξεπέρασε σε πωλήσεις μέχρι και το Switch και έκανε reboot το lockheart.

Υποθέτω οι "μονάδες" απασχολούν τους περισσότερους (κακώς για μένα), οπότε η Microsoft delivered και σε αυτό που κοιτάνε οι περισσότεροι, έχει δεν έχει νόημα.

Εγώ προσωπικά αγόρασα και τρίτο xbox (SADE) λόγω τιμής απλά και μόνο για το χειριστήριο και το ...χωριό.

Η MS το μόνο που χρειάζεται είναι να συνεχίσει να προσφέρει crossgen παιχνίδι τουλάχιστον όσο είναι τεχνικά εφικτό. Τουλάχιστον για το one X που έχει δυνατότητες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, VaggD είπε

Η MS το μόνο που χρειάζεται είναι να συνεχίσει να προσφέρει crossgen παιχνίδι τουλάχιστον όσο είναι τεχνικά εφικτό. Τουλάχιστον για το one X που έχει δυνατότητες. 

Εδω φιλοδοξουν να το κανουν με το απλο ΟΝΕ..

Με το Χ φανταζει σιγουρακι οτι θα εχει crossgen support.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, kostiger είπε

Εδω φιλοδοξουν να το κανουν με το απλο ΟΝΕ..

Με το Χ φανταζει σιγουρακι οτι θα εχει crossgen support.

Δεν ξέρω πολλά για την μακροπρόθεσμη πολιτική της για το One, αλλά η ύπαρξη του All Digital τόσο αργά στον κύκλο ζωής του One προμηνύει ότι ο κύκλος θα κρατήσει παραπάνω και όχι +2 χρόνια από την αρχή της νέας γενιάς. Το θέμα είναι να τρέχουν τα first party οι περισσότεροι για αυτό καίγονται. Τα indie είναι σημαντικά αλλά χτίζονται με χαμηλότερα επιπέδου γραφικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Choutas είπε

Δεν ξέρω πολλά για την μακροπρόθεσμη πολιτική της για το One, αλλά η ύπαρξη του All Digital τόσο αργά στον κύκλο ζωής του One προμηνύει ότι ο κύκλος θα κρατήσει παραπάνω και όχι +2 χρόνια από την αρχή της νέας γενιάς. Το θέμα είναι να τρέχουν τα first party οι περισσότεροι για αυτό καίγονται. Τα indie είναι σημαντικά αλλά χτίζονται με χαμηλότερα επιπέδου γραφικά.

Καλα προφανως το μεγαλο ενδιαφερον εκει εστιαζεται. Και γινομαι ολο και πιο βεβαιος, για την...περιποιηση που θα λαβει σχετικα το Χ..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Choutas είπε

Δεν ξέρω πολλά για την μακροπρόθεσμη πολιτική της για το One, αλλά η ύπαρξη του All Digital τόσο αργά στον κύκλο ζωής του One προμηνύει ότι ο κύκλος θα κρατήσει παραπάνω και όχι +2 χρόνια από την αρχή της νέας γενιάς. Το θέμα είναι να τρέχουν τα first party οι περισσότεροι για αυτό καίγονται. Τα indie είναι σημαντικά αλλά χτίζονται με χαμηλότερα επιπέδου γραφικά.

Το all digital θα μετατραπεί σε xcloud. 
Με βάση τις πωλήσεις το Xbox δεν έπιασε μια σε αντίθεση με το PlayStation 4. 
 

Αυτό είναι που θέλουν να αλλάξουν με την νέα γενιά. Εάν εμείς πάρουμε τα παιχνίδια στο απλό μιας δεκαετίας πίσω, δεν θα έχει λόγο ύπαρξης το καινούργιο. Οπότε θα ξανά χάσουν από το PlayStation.

Δεν λέω ότι δεν θα δούμε τα παιχνίδια, αλλά πολύ αργότερα ή μόνο μέσω του xcloud μιας και το gaming εκεί οδεύει και από ότι φαίνεται η Sony δεν έχει έτοιμη πλατφόρμα ανταγωνισμού, άρα εκεί θα χτυπήσει η ms.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Gerara_ είπε

Ποτε περιμενουμε κυμα μαζικων εκπτωσεων σε games του store για τα Χριστούγεννα; Απο την εμπειρία σας ξεκινανε λιγο πριν η μετά;

To steam εχει στις 19 Δεκεμβριου παλι

Οι κονσολες δεν ξερω αλλα νομιζω καπου εκει και αυτες

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά επειδή είμαι καινούργιος στο Xbox  θέλω οδηγίες..Αγόρασα την προσφορά pass ultimate με 1 ευρώ για 3 μήνες..και ενεργοποιήθηκε.Ενώ αυτό που έχει στο κουτί δεν τοχω ενεργοποιήσει ακομα..Έκανα λάθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...