Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ με instant on και απο το κινητό το έβαλα να κατεβάσει αρκετά παιχνίδια το βράδυ, έχω vdsl και πλ μου φάνηκε κάπως να περιμένω σχεδόν 4 ώρες για forza 4 (~70GB).

Λάθος μου που δεν αγόρασα external hdd στο Black Friday!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, VaggD είπε

Εγώ με instant on και απο το κινητό το έβαλα να κατεβάσει αρκετά παιχνίδια το βράδυ, έχω vdsl και πλ μου φάνηκε κάπως να περιμένω σχεδόν 4 ώρες για forza 4 (~70GB).

Λάθος μου που δεν αγόρασα external hdd στο Black Friday!

Και εγώ αν και έχω το x το έχω σαν all digital μιαε και δεν έχει μπει δισκάκι ακόμα. Αν δεν είχα vdsl θα ήταν πολύ ζόρι μιας και στην περιοχή μου το adsl 24 ισούται με 4. Με την 50αρα έχει τύχει ακόμα και να κατεβάσω παιχνίδια για να τα παίξω αλλά επειδή έπαιζα κάτι άλλο και δεν είχα πολύ χώρο να τα σβήσω για να τα ξανά κατεβάσω στο μέλλον. Αν ήμουν με 4 θα ήμουν πολύ προσεκτικός στο τι κατεβάζω. 

Εμένα με ενεργή συνδρομή ultimate δεν μου εμφανίζει το 3μηνο με 1 €. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καινούργιο account με τον ένα μήνα δωρεάν που περιλαμβάνονταν στο κουτί και 2 12μηνες απο Βραζιλία και 3 μήνες ultimate βγαίνει επόμενη ανανέωση στις 17 Ιουνίου 2022. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, Kostasallinone είπε

Σε καινούργιο account με τον ένα μήνα δωρεάν που περιλαμβάνονταν στο κουτί και 2 12μηνες απο Βραζιλία και 3 μήνες ultimate βγαίνει επόμενη ανανέωση στις 17 Ιουνίου 2022. 

Και δεν έβαλες και τον μήνα gold με 1 ευρώ και έφτασες τόσο μακριά? Απορώ πραγματικά τι κριτήρια υπάρχουν και βλέπουμε τόσες διακυμάνσεις στους μήνες που πέρνει ο καθένας...

Επίσης και εγω το άφησα να κατεβάζει παιχνίδια και μετά ανακάλυψα οτι έχει προεπιλεγμένο να κλείνει εφόσον μείνει idle 1 ώρα! -_- 

Τώρα με ποια λογική θεωρείται idle οτι το έχεις να κατεβάζει δεν ξέρω, πάντως το είχα αφήσει κανα 3ωρο να κατεβάζει και τελικά το βρήκα κλειστό.

Επεξ/σία από bad_freddy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 minutes ago, bad_freddy said:

Και δεν έβαλες και τον μήνα gold με 1 ευρώ και έφτασες τόσο μακριά? Απορώ πραγματικά τι κριτήρια υπάρχουν και βλέπουμε τόσες διακυμάνσεις στους μήνες που πέρνει ο καθένας...

Επίσης και εγω το άφησα να κατεβάζει παιχνίδια και μετά ανακάλυψα οτι έχει προεπιλεγμένο να κλείνει εφόσον μείνει idle 1 ώρα! -_- 

Τώρα με ποια λογική θεωρείται idle οτι το έχεις να κατεβάζει δεν ξέρω, πάντως το είχα αφήσει κανα 3ωρο να κατεβάζει και τελικά το βρήκα κλειστό.

Η μόνη λογική εξήγηση είναι ότι κάτι παίζει με τις κάρτες μας, ενδεχομένως να ήθελε κάποιο διαφορετικό set up... 

 

Αυτό με το idle δεν το έχω παρατηρήσει καθώς έκλεισα μόνος μου την κονσόλα, και για να είμαι ειλικρινής ακόμα δεν την έχω ανοίξει αλλά μου ήρθε ειδοποίηση από το xbox app στο κινητό ότι τα παιχνίδια που έβαλα να κατέβουν είναι ready to play.. 

Επεξ/σία από VaggD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, VaggD είπε

Η μόνη λογική εξήγηση είναι ότι κάτι παίζει με τις κάρτες μας, ενδεχομένως να ήθελε κάποιο διαφορετικό set up... 

Απο 2 άτομα που έχουν πει πάντως αυτές τις μέρες οτι έλαβαν επιπλέον μήνες, παρατηρώ πάντως οτι και οι 2 έπαιξαν με ετήσεις απο Βραζιλία με VPN. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, bad_freddy said:

Απο 2 άτομα που έχουν πει πάντως αυτές τις μέρες οτι έλαβαν επιπλέον μήνες, παρατηρώ πάντως οτι και οι 2 έπαιξαν με ετήσεις απο Βραζιλία με VPN. 

Ίσως να μην ισχύει για Ευρώπη, αλλά Αμερική και Λατινική Αμερική? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πάρει και γω το xbox. Αν και μου ήρθε με express σε 4 μέρες! δεν το έχω ανοίξει ακόμη. Θα το ανοίξω για τις γιορτές που θα χω χρόνο.

Δεν προτιμώ τις συνδρομητικές υπηρεσίες για να παίζω παιχνίδια οπότε δεν θα κάνω το κόλπο που κάνατε όλοι αγοράζοντας 1+ χρόνο live gold.

Μιας και έχει όμως 1 μήνα μέσα δώρο και υπάρχουν οι προσφορές Live gold και Game Pass Ultimate με 1 Ευρώ θα ήθελα να τα δοκιμάσω.

Έχω μπερδευτεί λίγο με τη σειρά που πρέπει να ακολουθήσω. Αν κατάλαβα καλά:

1. Ενεργοποιώ 1 μήνα live gold με 1 Ευρώ. (Αυτή η προφορά είναι για καινούριους χρήστες γι αυτό και πρέπει να γίνει 1η;)

2. Ενεργοποιώ τον δωρεάν μήνα που έρχεται με την κονσόλα.

3. Ενεργοποιώ 3 μήνες ultimate με 1 Ευρώ.

Ο χρόνος ξεκινά να μετρά μόλις κάνω την αγορά των παραπάνω; Να περιμένω δηλαδή να ανοίξω το xbox για να τα αγοράσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Btw, επειδή ψάχνουμε κάπου τους μήνες που μας λείπουν, παρατήρησα σήμερα οτι το Ultimate μου ισχύει μέχρι 30/05 αρα κάπου μου έδωσε περίπου 25 μέρες επιπλέον, εκτός και αν γίνεται κάποια τύπου "στρογγυλοποίηση" μέχρι τέλος του μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα κι εγω με τη σειρα μου την ενεργοποιηση με τη σωστη σειρα!!! Με ενα χρονο μεσω vpn , ενα μηνα με 1 ευρω, τον 1 μηνα δωρο, και τους 3 ultimate, και εφτασα αισιως μεχρι τον Ιουνιο του 2021!!! Υπεραρκετο για πρωτη φορα!

 Ηδη κατεβαζω Forza και PES και το ιντερνετ γονατιζει!!! Η απλη ευρυζωνικη πλεον σερνεται για ογκους των 30 gb και 50 gb παιχνιδιων! Τα λεμε μεθαυριο που θα εχουν κατεβει! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, Scorpio_21 είπε

4000+ και μόλις ξεκίνησε το bidding... 😅

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ledbyzeppelin είπε

 Ηδη κατεβαζω Forza και PES και το ιντερνετ γονατιζει!!! Η απλη ευρυζωνικη πλεον σερνεται για ογκους των 30 gb και 50 gb παιχνιδιων! Τα λεμε μεθαυριο που θα εχουν κατεβει! :P

Μιάς και λέμε για κατεβάσματα, πως πάει εσάς το Xbox απο ταχύτητες?

Εχω 50αρα OTE, κλειδώνω στα 49 και απο Steam κατεβάζω σταθερά με 5,6 - 5,8 MB/s, άψογα.

Στο Xbox απο την άλλη (wired πάντα), κάνω Speedtest απο τα settings μου λέει ~35 Mbps και κατεβάζει σε μια κυμαινόμενη ταχύτητα εκεί στα 30 Mbps μισή δηλάδη σχεδόν απο το PC που βρίσκεται στην ίδια γραφείο, στο ίδιο ρούτερ, στο ίδιο δωμάτιο.

Η αλήθεια είναι πως όταν ξεκινάει το download "γκαζώνει" στα 60+ αλλά εντός λεπτού πέφτει και σταθεροποιείται εκεί στα 30.

Είναι τίποτα ρυθμίσεις μήπως απο την κονσόλα να κάνω ή πέφτει κανένας κόφτης απο την MS στο downloading?

ΥΓ. Εννοείται οτι είμαι μόνος στο δίκτυο και δεν κατεβαίνει τίποτα απο άλλες συσκευές είτε ενσύρματα, είτε ασύρματα.

Επεξ/σία από bad_freddy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 minutes ago, bad_freddy said:

Μιάς και λέμε για κατεβάσματα, πως πάει εσάς το Xbox απο ταχύτητες?

Εχω 50αρα OTE, κλειδώνω στα 49 και απο Steam κατεβάζω σταθερά με 5,6 - 5,8 MB/s, άψογα.

Στο Xbox απο την άλλη (wired πάντα), κάνω Speedtest απο τα settings μου λέει ~35 Mbps και κατεβάζει σε μια κυμαινόμενη ταχύτητα εκεί στα 30 Mbps μισή δηλάδη σχεδόν απο το PC που βρίσκεται στην ίδια γραφείο, στο ίδιο ρούτερ, στο ίδιο δωμάτιο.

Η αλήθεια είναι πως όταν ξεκινάει το download "γκαζώνει" στα 60+ αλλά εντός λεπτού πέφτει και σταθεροποιείται εκεί στα 30.

Είναι τίποτα ρυθμίσεις μήπως απο την κονσόλα να κάνω ή πέφτει κανένας κόφτης απο την MS στο downloading?

ΥΓ. Εννοείται οτι είμαι μόνος στο δίκτυο και δεν κατεβαίνει τίποτα απο άλλες συσκευές είτε ενσύρματα, είτε ασύρματα.

Στο PC κλειδώνω στα 47-49, στο Xbox(wifi) έχω δει μέχρι 42 ενώ παράλληλα είχα ανοιχτό youtube δεν έχω κάτσει να παρατηρήσω, αλλά αν κρίνω από το  πόσο γρήγορα έρχονται ειδοποίησης στο κιν ότι κατέβηκαν games όπως τα DMC & shadow of the tomb raider εκτιμώ οτι φτάνει τα ~46-48.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...