Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από ότι κατάλαβα ή υπάρχει κάποιο κόλπο για να πάρεις τους δωρεάν μήνες, που δεν το έκαναν τα παιδιά πιο πανω.Ή απλά η Microsoft το ψιλιαστηκε και δεν θα τους πάρουμε εμείς που περιμένουμε κονσόλα. Αν γνωρίζει κάποιος περαιτέρω ας μας δώσει τα φώτα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, jonis είπε

Προσοχή με τα hdmi.

Παίζοντας είδα ότι μόνο στο πρώτο κλειδώνει σωστά.
Εχει να κάνει με την τηλεόραση αλλά καλο είναι να τσεκάρετε.

Η εφαρμογή Netflix που δοκίμασα πριν λίγο δίνει κανονικά HDR στην τηλεόραση.

A0288E67-F96C-4B7B-A874-4FA61F46AFA8.jpeg

15F09107-E4F5-4B83-AB1D-4BE56C9B9CF7.jpeg

Ναι τηλεοράσεις 2017 και παλιότερα συνήθως είχαν μόνο την hdmi1 σαν active hdr θήρα πλέον σε τηλεοράσεις από 2018 και μετά όλες οι θήρες είναι hdmi hdr active.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, Gerara_ said:

Οταν γινεται λογος για παντελώς αθορυβο δεν ακουγεται απολυτως τιποτα πραγματικα; Εγω με τερμα ησυχια ακουω το ανεμιστηρακι στα 2,5 μετρα αλλα δεν ενοχλει. Με μεση ενταση τιβι δεν ακουγεται εννοειται. Σε σχεση με ps4 που ειχα δοκιμασει για λιγο ακουγεται περισσοτερο. Κανονικα θα επρεπε να μην ακουω τιποτα απολυτως; Για βοηθηστε σας παρακαλω. Οχι οτι θα το επιστρεψω καθως δεν με ενοχλει αλλα ετσι γιατι πρεπει να γνωριζουμε. Μήπως επιχειρείται εσκεμμένα απο καποιους  να βγει οτι ειναι θορυβωδες για να πεσει η μεταπωλητικη του αξια στις αγγελιες; 

Να μην ακούγεται καθόλου είναι σχεδόν αδύνατο, σκέψου ότι σε pc βάζουμε ακριβά low noise fan και σε απόλυτη ησυχία ακούγονται, πόσο μάλλον σε μια κονσόλα με απλό fan. Το θέμα είναι να μην ακούγεται πολύ και να ενοχλεί σε πραγματικές συνθήκες, γιατί σε απόλυτη ησυχία όλα ακούγονται! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Paulis_GR είπε

Από ότι κατάλαβα ή υπάρχει κάποιο κόλπο για να πάρεις τους δωρεάν μήνες, που δεν το έκαναν τα παιδιά πιο πανω.Ή απλά η Microsoft το ψιλιαστηκε και δεν θα τους πάρουμε εμείς που περιμένουμε κονσόλα. Αν γνωρίζει κάποιος περαιτέρω ας μας δώσει τα φώτα του.

Τώρα αν πάρεις 28μηνες αντί για 30 η 16 αντί 18 δεν νομίζω ότι είναι τόσο τραγικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Justrelax είπε

Τώρα αν πάρεις 28μηνες αντί για 30 η 16 αντί 18 δεν νομίζω ότι είναι τόσο τραγικο

Ναι ισχύει! Αλλά πιο πάνω ανάφεραν για 4 μήνες παραπάνω.  Σύμφωνα με τα σύνολα που έλεγαν. Θα φανεί όταν ερθει η κονσόλα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Paulis_GR said:

Ναι ισχύει! Αλλά πιο πάνω ανάφεραν για 4 μήνες παραπάνω.  Σύμφωνα με τα σύνολα που έλεγαν. Θα φανεί όταν ερθει η κονσόλα. 

Είναι 1 μηνάς επιπλέον για κάθε on off του recurring billing, εγώ πχ θα είχα +5 μήνες.

5 minutes ago, Justrelax said:

Τώρα αν πάρεις 28μηνες αντί για 30 η 16 αντί 18 δεν νομίζω ότι είναι τόσο τραγικο

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απλώς η διαφορά είναι ότι όταν βάζεις ένα μήνα δεν σου δίνει δώρο άλλο ένα στις 12μηνες συνδρομές ισχύει κανονικά 12+1 με την αυτόματη πληρωμή

@VaggD Δεν πήρες ούτε από το 12μηνο +1extra?

Επεξ/σία από Justrelax
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Justrelax είπε

Απλώς η διαφορά είναι ότι όταν βάζεις ένα μήνα δεν σου δίνει δώρο άλλο ένα στις 12μηνες συνδρομές ισχύει κανονικά 12+1 με την αυτόματη πληρωμή

Α οκ! Εγώ νόμιζα σε όλα κόψανε τα bonus. Τότε για δύο μήνες δεν τίθεται θέμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, Gerara_ είπε

Οταν γινεται λογος για παντελώς αθορυβο δεν ακουγεται απολυτως τιποτα πραγματικα; Εγω με τερμα ησυχια ακουω το ανεμιστηρακι στα 2,5 μετρα αλλα δεν ενοχλει. Με μεση ενταση τιβι δεν ακουγεται εννοειται. Σε σχεση με ps4 που ειχα δοκιμασει για λιγο ακουγεται περισσοτερο. Κανονικα θα επρεπε να μην ακουω τιποτα απολυτως; Για βοηθηστε σας παρακαλω. Οχι οτι θα το επιστρεψω καθως δεν με ενοχλει αλλα ετσι γιατι πρεπει να γνωριζουμε. Μήπως επιχειρείται εσκεμμένα απο καποιους  να βγει οτι ειναι θορυβωδες για να πεσει η μεταπωλητικη του αξια στις αγγελιες; 

Για να καταλάβω είναι πολλά τα decibel ή ο ήχος είναι ενοχλητικός με χαμηλή ένταση.

Συμπεραίνω ότι είναι το δεύτερο και πρέπει να είναι θέμα κατασκευής γιατί μέχρι και το πρώτο του 2013 ήταν αθόρυβο ακόμα και όταν έπαιζες. Καλά στο dashboard δεν θα έπρεπε να κάνει κιχ.

Αν αντέχεται κρατά το εδώ έπαιξα το πρώτο Ni no Kuni πριν ένα μήνα σε phat PS3 και έκανε σαν τουρμπίνα.

Ή τώρα στο RE 7 που παίζω στο πιο αθόρυβο μοντέλο PS 4 σλιμ ρίχνει γκαζιές σε σημεία που ζορίζεται.

Επεξ/σία από Choutas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Justrelax είπε

Απλώς η διαφορά είναι ότι όταν βάζεις ένα μήνα δεν σου δίνει δώρο άλλο ένα στις 12μηνες συνδρομές ισχύει κανονικά 12+1 με την αυτόματη πληρωμή

@VaggD Δεν πήρες ούτε από το 12μηνο +1extra?

Ούτε 1 μηνά δεν πήρα και έβαλα 2 12μηνες!!! Έχω συνολικά  29 μήνες,  2 12μηνες + 1 gold free + 1 gold/1E & 3μηνες premium/1E.

 

ΆΚΥΡΟ αλλά το χειριστήριο *** έχω πάθει σοκ!! Δυναμικό, futuristic σαν μίνι διαστημόπλοιο!  Και μάλλον βολεύει πλ και για FPS?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μήπως έχει να κάνει με τον τρόπο πληρωμής. Δηλαδή εάν δεν υπάρχει τραπεζική κάρτα ή το PayPal δεν δίνει πρόσβαση για μηνιαίες συναλλαγές, η αυτόματη ανανέωση δεν έχει νόημα με αποτέλεσμα να μην αναγνωρίζεται ο +1 μήνας δώρο.

Επεξ/σία από Kostasallinone
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, VaggD είπε

Ούτε 1 μηνά δεν πήρα

Μόλις θα την σετάρω και γω την κονσόλα.

Επειδή δεν θέλω να κανω καμια πατάτα και να χάσω την προσφορά μπορείς να επιβεβαιώσεις τα βήματα μου?
1. Αγοράζω 3 μηνες ultimate pass από το επίσημο σιτε της MS για 1Ε
2. Αγοράζω από κλειδάδικο συνδρομη gold ετήσια ή και αυτό από την MS?
3. Ενεργοποιώ την gold συνδρομή στο account μου
4. Ενεργοποιώ το ultimate pass για να μετατρέψω την ετήσια gold σε ultimate

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 minutes ago, Kostasallinone said:

Μήπως έχει να κάνει με τον τρόπο πληρωμής. Δηλαδή εάν δεν υπάρχει τραπεζική κάρτα ή το PayPal δεν δίνει πρόσβαση για μηνιαίες συναλλαγές, η αυτόματη ανανέωση δεν έχει νόημα με αποτέλεσμα να μην αναγνωρίζεται ο +1 μήνας δώρο.

Είχα βάλει κανονικά debit για να μην γίνει μπέρδεμα.

4 minutes ago, orone said:

Μόλις θα την σετάρω και γω την κονσόλα.

Επειδή δεν θέλω να κανω καμια πατάτα και να χάσω την προσφορά μπορείς να επιβεβαιώσεις τα βήματα μου?
1. Αγοράζω 3 μηνες ultimate pass από το επίσημο σιτε της MS για 1Ε
2. Αγοράζω από κλειδάδικο συνδρομη gold ετήσια ή και αυτό από την MS?
3. Ενεργοποιώ την gold συνδρομή στο account μου
4. Ενεργοποιώ το ultimate pass για να μετατρέψω την ετήσια gold σε ultimate

 

Επεξ/σία από VaggD
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 minutes ago, VaggD said:

Είχα βάλει κανονικά debit για να μην γίνει μπέρδεμα.

Ίσως για αυτό να μην έβγαλε το +1 με το recurring billing, γιατί δεν βρήκε πιστωτική/PayPal για να χρεώνει αυτόματα.

Εμένα το courier ήρθε το μεσημέρι θα θα λείπω για σουκου οπότε του είπα ότι θα περάσω Δευτέρα να το πάρω.

Θα το μοντάρω και θα σας πω.

Επίσης, υπάρχει το Microsoft rewards που ανακάλυψα, αλλά θέλει VPN και αυτό (USA, UK, και άλλες χώρες από Ευρώπη).

Μέσω αυτού μπορείς να μαζέψεις πόντους και να πάρεις δώρα για XBL και game pass.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 minutes ago, CyberMarco said:

Ίσως για αυτό να μην έβγαλε το +1 με το recurring billing, γιατί δεν βρήκε πιστωτική/PayPal για να χρεώνει αυτόματα.

Εμένα το courier ήρθε το μεσημέρι θα θα λείπω για σουκου οπότε του είπα ότι θα περάσω Δευτέρα να το πάρω.

Θα το μοντάρω και θα σας πω.

Επίσης, υπάρχει το Microsoft rewards που ανακάλυψα, αλλά θέλει VPN και αυτό (USA, UK, και άλλες χώρες από Ευρώπη).

Μέσω αυτού μπορείς να μαζέψεις πόντους και να πάρεις δώρα για XBL και game pass.

Discrimination στη Debit..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...